Έκτακτες και φόβος..τα ίδια και τα ίδια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252

    Έκτακτες και φόβος..τα ίδια και τα ίδια.

    Γεια σας κ παλι, ειμαι 25 χρονων και διανυω μια τριμηνη περιοδο με κρισεις πανικου μια με εξαρση και μια οχι. Ενω καταφερα να περασω 8 μερες διακοπων σε νησι σχετικα ωραια και ηρεμα (οχι οτι δεν περασα καμια κρισουλα) τρεις μερες τωρας εχει επιστρεψει ο φοβος με τις εκτακτες. Μια νιωθω γκντουμπ, μια φτερουγισματα, μια ενα αισθημα κενου σαν να σταματα η καρδια. Τα νιωθω ειτε στη κσθημερινοτητα μου ειτε στον υπνο μου. Δεν ειναι μεγαλη η συχνοτητα τους αλλα οταν γινονται φοβαμαι και αδρανοποιουμαι. Επισης παρατηρω οτι ανεβαζψ ευκολα παλμους και οταν σηκωνομαι αποτομα καμια φορα νιωθω τη καρδια να βαραει αργα και βαρια και μετα επανερχεται. Εχω κανει ενα σωρο ελεγχους και ολα κομπλε, μονο μια προπτωση μητροειδους μου βρηκαν. Αλλα εγω φοβαμαι αρκετα..Ειναι ενα θεμα που εχει ειπωθει πολλακις απλα θα ηθελα να το πω κ να ακουσω γνωμες..Ευχαριστω
    Να αναφερω και κατι που στεναχωριεμαι μονο που το λεω..μεχρι τον απριλη ημουν φουλ αθλητικος τυπος με μπασκετ ετρεχα πανω κατω ακουραστα και μεσα στο κεφι..στη τωρινη φαση φοβαμαι να ανεβω και μια ανηφορα και η καρδια μου χτυπα σαν τρελη

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    ελα δεν εχεις τπτ..αντε.και η προπτωση ειναι συχνη. το ξερεις τουλαχιστον και θα το παρακολουθεις που κ που

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγω εχω προπτωση κι επαιζα μπαλλα δεν ειναι τιποτα σημαντικο απλα εκει που καθεσαι θα φυγεισ στα τετοια σου ζησε το τωρα κι αστα αυτα κανενασ δεν υπεγραψε συμβολαιο ποσο θα ζησει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγω εχω προπτωση κι επαιζα μπαλλα δεν ειναι τιποτα σημαντικο απλα εκει που καθεσαι θα φυγεισ στα τετοια σου ζησε το τωρα κι αστα αυτα κανενασ δεν υπεγραψε συμβολαιο ποσο θα ζησει
    Τι εκει που καθομαι θα φυγω? Τι εννοεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    σου εχω ξαναπει οτι τσαμπα ταλαιπωρεισαι απο τη στιγμη που δεν εχεις τπτ οργανικο.....σου εχω πει οτι τρεφεις αυτες τις αισθησεις μεσω του φοβου......οταν ερχονται και τις φοβασαι χανεις το παιχνιδι.......αν τα αγνοεις και τα αφηνεις απλα να υπαρχουν λεγοντας οτι δεν θα μου φανε αυτα τη ζωη τοτε θα εξασθενησουν.........
    εμενα με βοηξθησε και ενα πολυ καλο βιβλιο απο ενα ατομο που περνουσε τα ιδια αλλα και αλλα παρομοια......η λυση για ολα τα χυχοσωματικα ειναι μια........ο μη φοβος........

    http://www.feelokay.gr/p/blog-page_27.html
    episis exei sto sait toy ayto kai polla arthra poy tha se voithisoyn

  6. #6
    Πήγες σε κάποιο ψυχολόγο?
    Όλα αυτά που περιγράφεις δεν φαίνονται για σωματικό πρόβλημα, αλλά διαστρεβλωμένος τρόπος σκέψης. Γι αυτό όσο είσαι μικρός να τα ξεπεράσεις.
    γιάννης

Similar Threads

  1. Άλλη μια φορά,τα ίδια και τα ίδια....
    By Irish in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 10
    Last Post: 18-01-2016, 21:53
  2. Μια απ'τα ίδια....
    By Mary89 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 18-11-2014, 12:11
  3. ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΑΠΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ
    By JenM in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2010, 22:42
  4. ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ !!!
    By mixalakis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-03-2008, 23:14
  5. Και δω...μια απ\'τα ιδια.
    By Kaciopea in forum Κακοποίηση
    Replies: 0
    Last Post: 12-05-2005, 17:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •