Νεα αγωγη.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Qxristofore μάλλον έχεις νεύρωση, δηλαδή θες ψυχανάλυση. Η θολούρα που νιώθεις δεν φτιάχνει με φάρμακα, να κάνεις ψυχανάλυση είναι απλό. Αγχος δεν έχεις, αλλά μόνο δευτερογενώς λόγω της θολούρα,ς αν θεραπευθεί η θολούρα, θα περάσει το άγχος

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αυτο το κοριτσακι ειναι πλουσιοπαιδο και κανει κοντρα με τα αλλα που σασ βαζω βασικα εμενα ολα μ αρεσουν
    https://youtu.be/tYNURN4kwIs
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Χριστοφορε δεν γεννήθηκες με άγχος και αποπροσωποποίηση, έτσι δεν είναι .; Κάποτε λόγω γεγονότων εμφανίσες πρώτη φορά αυτό το θόλωμα (αποπροσωποποίηση). Και μετά μπήκες σε άγχος το οποίο προκαλεί ένα φαυλο κύκλο.
    Είναι φανερό ότι έχεις ένα πρόβλημα να ακολουθήσεις μια αγωγή για ένα ικανό χρονικό διάστημα πχ κάποιους μήνες.
    Αυτό το θεωρώ πρόβλημα εξίσου σοβαρό με το θόλωμα και το άγχος.
    Έτσι και αλλοιώς τα χάπια μικρή βοήθεια δίνουν στις καταναγκαστικής υφής προσωπικότητες, κυρίως καταστολή κάνουν και αποσυντονεύουν το μυαλό για να μην 'κολλαει'. Αν εσύ δεν έχεις υπομονή και πίστη στα χάπια αυτά, η έστω μικρή βοήθεια που θα έπαιρνες χάνεται στη μετάφραση...
    Πρέπει να ξέρεις ότι τα χάπια αυτά βοηθάνε κυρίως σε αυτοκτονικές περιπτωσεις, καταθλιπτικούς, κτλ, δεν υπάρχουν ΕΙΔΙΚΑ χάπια για ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΉ ΝΕΥΡΩΣΗ...

    Επειδή φαίνεσαι για ευφυές και κοινωνικό άτομο, νομίζω πρέπει με την βοήθεια της οργανωμένης συνομιλίας, τύπου ψυχανάλυσης δηλαδή, με ένα εκπαιδευμένο ψυχαναλυτή, να ψάξεις τις αιτίες που εμφανίσες αρχικά την αποπροσωποποίηση και το άγχος.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Κανω ψυχοθεραπεια εδω και 1 ενα χρονο κοντα αλλα δεν με βοηθησε και πολυ ακομα κανω με τν ελπιδα να βοηθησει..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Υπάρχουν πολλά είδη ψυχοθεραπείας, ψυχανάλυση έκανες;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,070
    Χριστόφορε...Ο γιατρός που σου πρότεινε την συγκεκριμένη αγωγη είναι ο ίδιος που σου είχε προτείνει και τις προηγούμενες?..Σε πόσους γιατρούς έχεις αποτανθεί συνολικά από το ξεκίνημα των συμπτωμάτων?
    Πειθάρχησε και αυτή την φορά στις υποδείξεις του γιατρού για όσο χρονικό διάστημα σου πει και αν δεν δεις βελτίωση παράτα την αγωγή,παράτα και τον γιατρό...Ή μάλλον, αν πρόκειται για τον ίδιο που σου είχε υποδείξει και τις προηγούμενες αγωγές,μάζεψε όλα τα απομεινάρια φαρμάκων και δώσ'τα του να τα φάει με το ζόρι
    Αν δείς και αποειδείς, ξέρω εναν γιατρό με μεγάλη εμπειρία που έχει δουλέψει με βαριά περιστατικά και πιστεύω πως θα μπορέσει να σε βοηθήσει...Το θέμα είναι, δεν ξέρω αν εργάζεται ακόμη ή αν έχει συνταξιοδοτηθεί γιατί το 2014 που τον επισκέφθηκα εγώ ήταν ήδη 65-70...Αλλά μιλάμε για μεγάλο τσακάλι.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Αυτό ο γιατρός δίνει και καλά καλύτερα χάπια;;;

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εχω παει σε πολλους καμια 5 ειναι..οχι αυτην τν αγωγη μου τν εδωσε ενα καινουριος που παω..τν αλλαξα τν αλλον...σε ποια περιοχη ειναι αυτος που λες?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φαρμακευτική αγωγή
    By diamont in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 05-06-2018, 21:53
  2. Αγωγή
    By Delmem210118a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-2017, 07:27
  3. ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΓΩΓΗ
    By Hlias_ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 27-12-2016, 22:20
  4. ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
    By mary115 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 03-11-2014, 01:23
  5. Φαρμακευτική αγωγή
    By lab in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-09-2006, 21:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •