Ok, έχω φρικάρει κι επίσημα πια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389

    Ok, έχω φρικάρει κι επίσημα πια...

    Είμαι πολύ ανήσυχη από προχθές που έμαθα για τις πυρκαγιές στην Ανατολική Αττική γιατί εκεί ζει κάποιος που αγαπώ πολύ και φοβάμαι μήπως έπαθε κάτι, προσπάθησα να επικοινωνήσω αλλά μάταια, αρχικά προσπάθησα με e mail για να είμαι διακριτική και να μην ενοχλήσω αλλά τώρα προσπάθησα και με τηλέφωνο κι είναι απενεργοποιημένο κι έχω φρικάρει από την αγωνία...

    Ήθελα απλά να το πω, έχω την ανάγκη να μοιραστώ και να εκφράσω το φόβο μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2
    Κύκνε, δεν υπάρχει κάποιος συγγενής του να επικοινωνήσεις;

  3. #3
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είμαι πολύ ανήσυχη από προχθές που έμαθα για τις πυρκαγιές στην Ανατολική Αττική γιατί εκεί ζει κάποιος που αγαπώ πολύ και φοβάμαι μήπως έπαθε κάτι, προσπάθησα να επικοινωνήσω αλλά μάταια, αρχικά προσπάθησα με e mail για να είμαι διακριτική και να μην ενοχλήσω αλλά τώρα προσπάθησα και με τηλέφωνο κι είναι απενεργοποιημένο κι έχω φρικάρει από την αγωνία...

    Ήθελα απλά να το πω, έχω την ανάγκη να μοιραστώ και να εκφράσω το φόβο μου...
    Μηπως μπορεις να επικοινωνησεις με καποιον συγγενη του, ειτε μεσω τηλεφωνου ειτε μεσω ιντερνετ;; Γνωριζεις καποιον;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Αν είχες καιρό να επικοινωνήσεις μπορεί να άλλαξε απλά αριθμό.
    Αν μπορείς να μάθεις κάτι από κοινό γνωστό ίσως.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    σε ενα μακρινο ξαδερφο μου καεικε το σπιτι του αλλα αυτη ειναι καλα...... τα σπιτια ξαναχτιζονται οι ζωες ειναι που μετρανε....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είμαι πολύ ανήσυχη από προχθές που έμαθα για τις πυρκαγιές στην Ανατολική Αττική γιατί εκεί ζει κάποιος που αγαπώ πολύ και φοβάμαι μήπως έπαθε κάτι, προσπάθησα να επικοινωνήσω αλλά μάταια, αρχικά προσπάθησα με e mail για να είμαι διακριτική και να μην ενοχλήσω αλλά τώρα προσπάθησα και με τηλέφωνο κι είναι απενεργοποιημένο κι έχω φρικάρει από την αγωνία...

    Ήθελα απλά να το πω, έχω την ανάγκη να μοιραστώ και να εκφράσω το φόβο μου...
    αν εννοεις οτι ζει στην αθηνα, η στην αττικη γενικα, δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις.
    αν ζει στις συγκεκριμενες περιοχες που καηκαν και φοβασαι οτι μπορει να επαθε κατι, μπορεις να παρεις στην πυροσβεστικη και να πεις το ονομα του να δεις αν ειναι στα θυματα η στους αγνοουμενους.
    αν δεν ειναι πουθενα, δεν θα χει παθει κατι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν εννοεις οτι ζει στην αθηνα, η στην αττικη γενικα, δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις.
    αν ζει στις συγκεκριμενες περιοχες που καηκαν και φοβασαι οτι μπορει να επαθε κατι, μπορεις να παρεις στην πυροσβεστικη και να πεις το ονομα του να δεις αν ειναι στα θυματα η στους αγνοουμενους.
    αν δεν ειναι πουθενα, δεν θα χει παθει κατι.
    Στις συγκεκριμένες περιοχές ζει γι' αυτό φοβάμαι... Στους αγνοούμενους στο ίντερνετ δεν είναι αλλά για τα θύματα δεν ξέρω, πήρα μόλις στην πυροσβεστική και μου είπαν ότι θα με πάρουν πίσω... Περιμένω... Αλλά τρέμω κυριολεκτικά από το άγχος μου...

    Με συγγενείς δεν μπορώ να επικοινωνήσω γιατί δεν με ξέρουν ούτε κοινό γνωστό έχουμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Με πήρανε πριν λίγο και μου είπαν ότι δεν υπάρχει τέτοιο όνομα στους αγνοούμενους και για τα θύματα που ρώτησα μου είπαν ότι οι αγνοούμενοι έχουν δηλωθεί άρα δεν θα είναι ούτε σ' αυτούς, άρα λογικά στα θύματα ψάχνουν αυτούς που αγνοούνται; Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, μπερδεύτηκα, αλλά μάλλον για να το λένε επίσημες πηγές έτσι θα είναι, εσείς που το βλέπετε πιο ψύχραιμα τι λέτε;

    Εγώ νιώθω να έχουν μουδιάσει τα χέρια μου αυτή τη στιγμή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Με πήρανε πριν λίγο και μου είπαν ότι δεν υπάρχει τέτοιο όνομα στους αγνοούμενους και για τα θύματα που ρώτησα μου είπαν ότι οι αγνοούμενοι έχουν δηλωθεί άρα δεν θα είναι ούτε σ' αυτούς, άρα λογικά στα θύματα ψάχνουν αυτούς που αγνοούνται; Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, μπερδεύτηκα, αλλά μάλλον για να το λένε επίσημες πηγές έτσι θα είναι, εσείς που το βλέπετε πιο ψύχραιμα τι λέτε;

    Εγώ νιώθω να έχουν μουδιάσει τα χέρια μου αυτή τη στιγμή...
    Οπότε εμένα, αυτό που δίνει την εντύπωση ότι είναι καλά!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Οπότε εμένα, αυτό που δίνει την εντύπωση ότι είναι καλά!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αχ μακάρι Θεέ μου, να ηρεμήσω κι εγώ επιτέλους! Θα προσπαθήσω...
    Ευχαριστώ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #11
    Κύκνε, αν έχει πάθει ζημιά το σπίτι του (που είναι πολύ πιθανόν) μπορεί να έχουν καταστραφεί όλα, ακόμη και το κινητό του μπορεί να έχει αφήσει εκεί. Οπότε, λογικά δεν μπορείς να επικοινωνήσεις. Περίμενε μερικές μέρες και ξαναπροσπάθησε.
    Εμένα το σπίτι των εξάδελφών μου έπαθε μεγάλη ζημιά από την φωτιά αλλά ευτυχώς, εκείνοι γλίτωσαν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βασικά κι εγώ την πρώτη νύχτα δεν έκλεισα μάτι διότι μια καλή μου φίλη μένει στο Νέο Βουτζά και δεν μπορούσα να την βρω με τίποτα. Τελικά ανταλλάξαμε μηνύματα από την επόμενη το μεσημέρι κι είναι καλά, αν και κάηκε το αυτοκίνητό της και μερικώς το σπίτι της και παραλίγο να καεί και η ίδια. Μπορεί το παιδί που αναφέρεις να έχει αλλάξει αριθμό ή να έχει χάσει το κινητό ή απλά να μην έχει καν που να το φορτίσει διότι στην περιοχή δεν υπάρχει ρεύμα. Επίσης μην ξεχνάς ότι αυτοί οι άνθρωποι έχουν ταλαιπωρηθεί απίστευτα, μπορεί να ενημερώσαν τους πολύ δικούς τους ότι είναι καλά και μετά να κλείσαν και τα τηλέφωνα και τα πάντα διότι έχουν άλλες προτεραιότητες αυτή την στιγμή.
    Μην το πάρεις προσωπικά, αλλά και η φίλη μου αυτό μου έγραψε, ότι όλοι ξαφνικά τους θυμήθηκαν και τους τα πρήξαν κι ας είχαν πριν το συμβάν να επικοινωνήσουν κάτι αιώνες. Και τώρα δεν είναι ώρα να κάθονται να πιάνουν την πάρλα με τον καθένα, όσο κι αν ρωτάει από ενδιαφέρον.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Κορίτσια, έχετε δίκιο... Θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή και θα προσπαθήσω να ξαναπάρω σε λίγες μέρες αλλά ως τότε αν μπορείτε βοηθήστε με γιατί αγωνιώ κι υποφέρω...

    Sonia, εγώ θα ήθελα να έχω ακόμα συχνότερη επαφή μαζί του αλλά δεν το θέλει εκείνος αφότου χωρίσαμε οπότε προσπαθώ να μην ενοχλώ αλλά αυτό το μαρτύριο της ανησυχίας για την ζωή και την υγεία του δεν το αντέχω γι' αυτό και προσπαθώ να τον βρω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Στείλε απλά ένα μήνυμα "Ανησυχώ, στείλε μου απλά ότι είσαι καλά" και από εκεί και πέρα περίμενε λίγες μέρες.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Στείλε απλά ένα μήνυμα "Ανησυχώ, στείλε μου απλά ότι είσαι καλά" και από εκεί και πέρα περίμενε λίγες μέρες.
    Έστειλα αλλά δεν δείχνει ούτε να παραδόθηκε πράγμα που σημαίνει ότι το κινητό του είναι ακόμα κλειστό και νιώθω να χάνω τις ελπίδες μου, μου είναι δύσκολο να φανώ δυνατή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εχω φρικαρει!!!
    By zinovia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 21-09-2010, 22:30
  2. πάσχω από ΙΨΔ...εχω φρικάρει!
    By ΧΡΗΣΤΟΣ in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 14-05-2010, 18:24
  3. τα νευρα μου εχουν φρικαρει
    By stellou1989_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 26
    Last Post: 26-01-2010, 09:57
  4. εχω φρικαρει......βοηθεια..........
    By Leondicrazy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 30-10-2009, 20:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •