Οριακή διαταραχή!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    26
    Χάλια δε μπορώ να εκφραστώ και θέλω μια φίλη

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Καλησπερα, ζητω την βοηθεια σας. εχω 2 χρονια σχεση κ η συντροφος μου εχει οριακη δ. Παιδια να μην μακρυγορώ, γνωριζεται πως μπορει να ηταν τα χρονια. Πρωτοχρονια πηρε μια βαλιτσα κ εφυγε. Πηγε σε μια φιλη μου, ψαχνει σπιτι κτλ. Ηρθε να μαζεψει τα πραγματα της χθες. Μου ζητησε να μην ειμαι παρων αλλα εμεινα να προσπαθησω να τα βρουμε. Τπτ, δεν μπορουσε να με διαχειριστεί σαφως κ μαζευε με το τηλ στο χερι με τη φιλη μου,(δεν με αφηνει να μαζεψω, εχω προβλημα κτλ). Φανταζομαι δεν χρειάζεται να σας πω πως νιωθω. Τι να κανω ρε παιδια? φοβαμαι να κανω το οτιδηποτε. Πως θα εμηνευσει την οποια κινηση μου. Σκεφτηκα να της στειλω κ τα υπολοιπα πραγματα αλλα φοβαμαι μην νομισει οτι εγω το τελιωνω, δεν θελω επανασυνδεση κτλ. Ειμαι σε απογνωση, πανικο κ πολυ πονο παιδια...μπορειτε να μου πειτε κατι..

  3. #33
    Εσύ θες να είσαι με αυτό το άτομο η όχι?

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εσύ θες να είσαι με αυτό το άτομο η όχι?
    σε ευχαριστω που με απαντησε καποιοσ..ναι θελω. ξεκαθαρα. ειμαι σε θεραπευτικο -πλαισιο οπως κ αυτη, λιγοτερο απο μενα βεβαια..

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by vaso1982 View Post
    σε ευχαριστω που με απαντησε καποιοσ..ναι θελω. ξεκαθαρα. ειμαι σε θεραπευτικο -πλαισιο οπως κ αυτη, λιγοτερο απο μενα βεβαια..
    να σου δωσω καποιες πληροφοριες...δεν γνωριζω ενα ξερει τη διαταραχη της. κανει 1,5 χρονο περνει κ αγωγη..το τελευταίο 2μηνο συνεχεια εκανε προβολη τη θεραπεια της, η Χ μου ειπε να κανω αυτο, η Χ μου ειπε να γινω κοινωνικη( παει κ η κοπελα μου εκανε 5 γνωριμιες σε στοχευμενο site, πείθοντας με οτι αυτο ειναι κοινωνικότητα κ της το ειπε η θεραπεύτρια τησ η Χ.)

  6. #36
    Καλό θα είναι αφου θες να είμαστε μαζί να πας μαζί στον ψυχολογο η να πας και να ρωτήσεις τον ψυχολογο η κάποιον ειδικο τι είναι αυτή η διαταραχή και πως να την χειριστήτε

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καλό θα είναι αφου θες να είμαστε μαζί να πας μαζί στον ψυχολογο η να πας και να ρωτήσεις τον ψυχολογο η κάποιον ειδικο τι είναι αυτή η διαταραχή και πως να την χειριστήτε
    εχω ψυχολογο οπως κ εκεινη. το θεμα ειναι να γυρισει σπιτι. σε αυτο ζητησα τη γνωμη σας..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Mary1989 View Post
    Χάλια δε μπορώ να εκφραστώ και θέλω μια φίλη
    Καλησπεραααα θες ακομα μια φιλη;;; Εγω δεν ξερω αν εχω οριακη, εχω σχιζο αλλα ειμαι σε καλα επιπεδα αρκετα λογικη πολλες φορες εκτος απο καταθλιψη και τετοια και μπορεις ανετα να με εμπιστευτεις, τωρα ειδα το μηνυμα σουυ κι εγω μια φιλη ψαχνω!!!!!

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Location
    Greece
    Posts
    7
    Γεια σου αγαπημενη φιλη. Πασχω απο οριακη διαταραχη και ειμαι απο θεσσαλονικη. Διαγνωστηκα 2 χρονια πριν.κανω διαλεκτικη συμπεριφορικη θεραπεια και βρισκομαι υπο ηπια θεραπευτικη αγωγη...ειμαι μητερα ενος 6χρονου αγοριου, κ πριν 8μηνες,εχασα,τον συζυγο μ . Αισθανομαι πολυ μονη και θα ηθελα κ γω να μπορω ν εχω μια φιλη μ το ιδιο προβλημα μ εμενα...

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    9
    1
    Quote Originally Posted by Polianna View Post
    Γεια σου αγαπημενη φιλη. Πασχω απο οριακη διαταραχη και ειμαι απο θεσσαλονικη. Διαγνωστηκα 2 χρονια πριν.κανω διαλεκτικη συμπεριφορικη θεραπεια και βρισκομαι υπο ηπια θεραπευτικη αγωγη...ειμαι μητερα ενος 6χρονου αγοριου, κ πριν 8μηνες,εχασα,τον συζυγο μ . Αισθανομαι πολυ μονη και θα ηθελα κ γω να μπορω ν εχω μια φιλη μ το ιδιο προβλημα μ εμενα...

    Καλησπέρα, έχω διαγνωσθεί και γω με οριακή διαταραχή και έχω ακούσει για την διαλεκτική ως θεραπεία αρκετές φορές, παρόλα αυτά δεν έχω βρει κάποιον ειδικό στη συγκεκριμένη θεραπεία . Θα ήθελα να το δοκιμάσω , αν έχεις να μου προτείνεις κάποιον, κάποια, ή γενικότερα αν θες να τα πούμε θα χαρώ πολύ.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. οριακη διαταραχη της προσωπικοτητας
    By merliou in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 30-04-2019, 18:10
  2. Χωρισμος & Οριακή Διαταραχη
    By Tig in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 11
    Last Post: 20-09-2018, 11:18
  3. οριακή διαταραχή και κλεπτομανία
    By userL in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 07-04-2018, 00:17
  4. Οριακη διαταραχη.
    By mpoufos in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 30-01-2016, 00:19
  5. ΕΧΩ ΟΡΙΑΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ
    By KIM in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 08-12-2010, 14:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •