Καρδιοφοβια??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 1 of 1
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Φοβος για την καρδια

    Καλησπέρα!Εχω καρδιοφοβια που σημαίνει οτι φοβάμαι με το παραμικρό οτι μπορεί να παθω ανακοπή και πιστεύω οτι έχω καρδιακή ανεπάρκεια.Αυτό ξεκίνησε όταν γραφτηκα γυμναστήριο και επειδή ανέβαζαν παλμούς με στείλανε καρδιολόγο και του είπα οτι είναι για το γυμναστήριο και μου είπε οτι έχω ελάχιστη διαφυγή στη Μαυροειδή κι οτι είναι φυσιολογικό και επειδή εχω χαμηλό σιδηρο ίσως οφείλετε σε αυτο.Απο τότε έκανα καρδιογραφηματα και ήταν καθαρά. Ξανά κάνω υπέρηχο σε άλλο γιατρό όλα καλά αλλά μου είπε οτι ακούγεται ενα μικρο φύσημα το οποίο οφείλεται στο χαμηλό μου σιδηρο αλλά και παλι μου είπε είναι αθώο και όχι παθολογικό. Η φοβία μου είναι μεγάλη κουραζομαι εύκολα δεν εχω ενέργεια νιώθω οτι ζαλιζομαι κι οτι νιώθω το αποδιδω στην καρδιά.Εχω γενικά αρρωστοφοβια .Φοβάμαι να κάνω πραγματα γιατί νομίζω οτι θα μείνω στον τόπο οτι η καρδιά μου θα μ αφήσει. Ζοριζομαι πολύ στην καθημερινότητα μου μόλις περπατάω σκέφτομαι οτι μπορεί να ζοριζω την καρδιά μου κι αρχίζω να φοβάμαι ιδρωνω και τρεμω. Νιώθω αδυναμία. Θέλω να μου πει κάποιος που αντιμετωπίζει την ίδια φοβία τα συμπτώματα του και την εμπειρία του!
    Last edited by vickie_victoria; 09-08-2018 at 20:22.

Similar Threads

  1. Καρδιοφοβία !! εξελίξεις.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-02-2018, 02:57
  2. ΠΑΙΔΙΑ γίναμε πάρα πολλοί με καρδιοφοβία!!!
    By manos32 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 13
    Last Post: 03-02-2015, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •