Ο πατέρας μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 128
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μα δεν εκανα και τιποτα .........

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,866
    Επειδη εγραψεσ ολα αυτα σ ειπαμε την αληθεια οτι ξεραμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Επειδη εγραψεσ ολα αυτα σ ειπαμε την αληθεια οτι ξεραμε
    σ ευχαριστω και σενα ελις, εχω σκοπο να τον φλομωσω στις βιταμινες

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,866
    Να τον φλομωσεισ το ιδιο περναει κι ο πατερασ μου εγγυημενο ειναι σιγουρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Σκέφτομαι πως πρέπει να του μιλήσω. Για το τι έχει. Φοβάμαι να το κάνω αλλά νομίζω πως πρέπει.
    Μακάρι να μπορούσα να τον προστατεύσω και να μην τον φέρω ποτέ μπροστά σε αυτή την αλήθεια, αλλά τι άλλο δρόμο έχω;
    Έχει αρχίσει και το καταλαβαίνει, με πιάνει απο μακριά, πως αποφεύγω το βλέμμα του, τις ερωτήσεις του, πως φέρομαι...
    Φοβάμαι πως του δημιουργώ μεγαλύτερο άγχος τώρα που βλέπει πως κάτι κρύβω και δεν του λέω τι.
    Κι έπειτα δεν έχει δικαίωμα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει;

    Απτην άλλη μήπως είναι η δική μου αδυναμία που με κάνει να θέλω να το πω;
    Μήπως δεν θέλω να σηκώσω αυτό το βάρος μόνη μου ή να αναλάβω την ευθύνη;
    Κι αν καταρρεύσει μόλις το μάθει; Εγώ θα χω την δύναμη να τον στηρίξω ή θα αφεθούμε όλοι μαζί;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ελισαβετ , το ψυχολικο ειναι το Α και το Ω στη παθηση αυτη , αμα εισαι αισιοδοξος και πιστευεις οτι θα το ξεπερασεις , το ξεπερνας ....να σου πω ενα παραδειγμα που ειδα σε ντοκυμαντερ , μια γυναικα ειχε καρκινο , καταδικασμενη , ειχε επιθανατια εμπειρια σε ναρκωση που της κανανε , και συναντησε ενα προσωπο που πιστεψε οτι ηταν ο Χριστος , και της ειπε οτι δεν ηρθε η ωρα της , οταν ξυπνησε ηταν πεπεισμενη οτι θα το ξεπερασει, αφου της τοπε ο ' Χριστος ' ο ιδιος , σε 15 μερες ειχε εξαφανιστει ο καρκινος εντελως , προς τεραστια εκπληξη των γιατρων ........ηταν ομως πεπεισμενη ......αυτο μετραει .....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,866
    Ελισαβετ αμα ηξερεσ τι δυναμεισ εχουν οι ανθρωποι και πιστευεσ στισ δικεσ σου θα σ πω ενα παραδειγμα ο παππουσ μου ηταν αγροτησ ταξιδευε με το αλογο και το καρο οχτω ωρεσ να πουλησει τα προιοντα ταχυτητα 10 χλμ ανεση μηδενικη παρεα κανεισ μονοσ του κι αυτον εγω το γνωρισα οταν ημουν παιδι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,195
    Ελισάβετ,
    Εκ των πραγμάτων δεν θα το μάθει κάποια στιγμή?...Δεν έχει πλήρη πνευματική διαύγεια?...Όταν θα γίνουν πιο αισθητά τα συμπτώματα δεν θα αναρωτηθεί γιατί δεν τον πάτε σε κάποιο νοσοκομείο/γιατρό?...
    Αργά ή γρήγορα θα το καταλάβει...Μήπως προτιμάτε το αργά ώστε η ασθένεια να τον έχει καταβάλει τόσο που δεν θα μπορεί πλέον να αντιδράσει?
    Η έκταση της ενημέρωσης είναι άλλο θέμα...Πες του ότι μαζί θα δώσετε την μάχη και όπου βγάλει...Πες του αυτά που είπες σε μας,ότι είναι ο ήρωάς σου και τον θαυμάζεις και ότι ξέρεις πως το ίδιο και ακόμη περισσότερο ηρωικά θα δώσει και αυτή την μάχη.
    Υποστηρικτικό περιβάλλον δεν υπάρχει?..Και γι'αυτόν αλλά και για σένα?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Ηλπιζα οτι δεν θα ήταν τοσο προχωρημένο κι ότι θα μπορουσαμε να το παλέψουμε χωρις χημο. Σ αυτή την περίπτωση είχα αποφασίσει να μην του πω τίποτα. Όμως τώρα όλοι οι γιατροί μου λένε για χημο. Δεν είμαι υπερ αλλά δεν μπορώ να παρω τέτοια αποφάση για αυτόν μόνη μου.
    Εχει πλήρη πνευματική διαύγεια ναι, γιαυτό κι έχει καταλάβει πως κάτι κρύβω.

    Εχω μιλήσει με εκατό γιατρούς, έχω κλείσει ραντεβού για χημο αν θελήσει, έχω βρει εναλλακτικούς για βιταμίνες κ ότι άλλο μπορούμε να κάνουμε παράλληλα... δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

    Υποστηρικτικό περιβάλλον τι εννοείς; Φοβάμαι πως μόλις το μάθουν οι υπόλοιποι στην οικογένεια θα αρχίσουν να μου καταρρέουν ένας ένας.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,195
    Eξωστρέφεια ρε συ Λίλιμπετ...Με το να το ξέρεις μόνο εσύ,κάνεις κακό στον εαυτό σου...
    Τι πάει να πεί ότι οι άλλοι θα καταρρέουν ο ένας μετά τον άλλον?...Τι είσαι εσύ?..Η μάμα φαμίλια και οι άλλοι είναι ανεύθυνα παιδάκια?...Δεν μπορώ να καταλάβω την τόση μυστικοπάθεια...
    Και άσε τις βιταμίνες και πήγαινε τον άνθρωπο στην θάλασσα να τον δεί ο ήλιος, να κολυμπήσει, να αισθανθεί ελεύθερος.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,866
    Μπετουλα παρε τισ βιταμινεσ γτ ο παλιοσ ειναι αλλιωσ και την κορακλα του την εχει στα οπα οπα αν κ δεν με χρειαζεται πλεον
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,863
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ηλπιζα οτι δεν θα ήταν τοσο προχωρημένο κι ότι θα μπορουσαμε να το παλέψουμε χωρις χημο. Σ αυτή την περίπτωση είχα αποφασίσει να μην του πω τίποτα. Όμως τώρα όλοι οι γιατροί μου λένε για χημο. Δεν είμαι υπερ αλλά δεν μπορώ να παρω τέτοια αποφάση για αυτόν μόνη μου.
    Εχει πλήρη πνευματική διαύγεια ναι, γιαυτό κι έχει καταλάβει πως κάτι κρύβω.

    Εχω μιλήσει με εκατό γιατρούς, έχω κλείσει ραντεβού για χημο αν θελήσει, έχω βρει εναλλακτικούς για βιταμίνες κ ότι άλλο μπορούμε να κάνουμε παράλληλα... δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

    Υποστηρικτικό περιβάλλον τι εννοείς; Φοβάμαι πως μόλις το μάθουν οι υπόλοιποι στην οικογένεια θα αρχίσουν να μου καταρρέουν ένας ένας.
    ποιοι υπολοιποι ελισσαβετ;
    οι κοντινοι του συγγενεις δεν το ξερουν; αδερφια δικα σου, συζυγος δικη του, υπαρχουν;. γνωριζουν;

  13. #28
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ηλπιζα οτι δεν θα ήταν τοσο προχωρημένο κι ότι θα μπορουσαμε να το παλέψουμε χωρις χημο. Σ αυτή την περίπτωση είχα αποφασίσει να μην του πω τίποτα. Όμως τώρα όλοι οι γιατροί μου λένε για χημο. Δεν είμαι υπερ αλλά δεν μπορώ να παρω τέτοια αποφάση για αυτόν μόνη μου.
    Εχει πλήρη πνευματική διαύγεια ναι, γιαυτό κι έχει καταλάβει πως κάτι κρύβω.

    Εχω μιλήσει με εκατό γιατρούς, έχω κλείσει ραντεβού για χημο αν θελήσει, έχω βρει εναλλακτικούς για βιταμίνες κ ότι άλλο μπορούμε να κάνουμε παράλληλα... δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

    Υποστηρικτικό περιβάλλον τι εννοείς; Φοβάμαι πως μόλις το μάθουν οι υπόλοιποι στην οικογένεια θα αρχίσουν να μου καταρρέουν ένας ένας.
    Ελισάβετ
    Αντιμετωπίζω καρκίνο με τον μπαμπά μου, τη φίλη μου και την κουμπάρα μου.
    Ο καθένας τους διαφορετικό στάδιο και κατάσταση.
    Αν θες βοήθεια και πληροφορίες για όλα όσα έχεις γράψει πιο πάνω, στείλε μου ίνμποξ.

    Πρόσεξε πως θα χειριστείς την ασθένεια του μπαμπά σου και εμπιστεύσου τους γιατρούς.
    Όλα τα άλλα είναι κομπογιαννίτικα και μπορεί να επιδεινώσουν την κατάσταση του.
    Πχ, εμάς ο καθηγητής μας απαγόρευσε δια ροπάλου τις βιταμίνες και εννοώ τα σκευάσματα, όχι φυσικά τα τρόφιμα και τα φρούτα.
    Πριν κάνεις οτιδήποτε ρώτα το γιατρό του.

    Ότι χρειαστείς στείλε μου.
    Εύχομαι δύναμη σε σένα και σε όλη την οικογένεια.

    Κάποτε άκουγα πως ο κόσμος πολεμάει με τον καρκίνο και δεν καταλάβαινα τι εννοούν.
    Τώρα ξέρω πως είναι ατέλειωτες μάχες με την ασθένεια που σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό δεν είναι πλέον ανίκητη.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιοι υπολοιποι ελισσαβετ;
    οι κοντινοι του συγγενεις δεν το ξερουν; αδερφια δικα σου, συζυγος δικη του, υπαρχουν;. γνωριζουν;
    Το ξερουν μονο δυο συγγενεις που χρειαστηκα την βοηθεια τους με γιατρους κτλ κ η αδερφη μου. Κανεις αλλος.
    Εχω αποφασισει να το πω αμεσα στην μανα μου κ μετα ολοι μαζι στον ιδιο.

    Ηθελα πριν το πω να χω βρει ακρες, γιατρους, να χω δρομολογησει ραντεβου κτλ ωστε να μην τους πιασει ολους πανικος.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Ελισάβετ
    Αντιμετωπίζω καρκίνο με τον μπαμπά μου, τη φίλη μου και την κουμπάρα μου.
    Ο καθένας τους διαφορετικό στάδιο και κατάσταση.
    Αν θες βοήθεια και πληροφορίες για όλα όσα έχεις γράψει πιο πάνω, στείλε μου ίνμποξ.

    Πρόσεξε πως θα χειριστείς την ασθένεια του μπαμπά σου και εμπιστεύσου τους γιατρούς.
    Όλα τα άλλα είναι κομπογιαννίτικα και μπορεί να επιδεινώσουν την κατάσταση του.
    Πχ, εμάς ο καθηγητής μας απαγόρευσε δια ροπάλου τις βιταμίνες και εννοώ τα σκευάσματα, όχι φυσικά τα τρόφιμα και τα φρούτα.
    Πριν κάνεις οτιδήποτε ρώτα το γιατρό του.

    Ότι χρειαστείς στείλε μου.
    Εύχομαι δύναμη σε σένα και σε όλη την οικογένεια.

    Κάποτε άκουγα πως ο κόσμος πολεμάει με τον καρκίνο και δεν καταλάβαινα τι εννοούν.
    Τώρα ξέρω πως είναι ατέλειωτες μάχες με την ασθένεια που σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό δεν είναι πλέον ανίκητη.
    Σ ευχαριστω. σου στειλα.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανευθυνος πατερας..
    By aliki21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 24-05-2016, 16:03
  2. Ο αλκοολικός πατέρας μου...
    By Γάτος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 21-10-2014, 10:41
  3. Κουραστικός πατέρας...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 23-04-2011, 12:52
  4. Ο Πατερας μου και εγω
    By maria... in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 11-08-2008, 15:19
  5. --ΠΑΤΕΡΑΣ--
    By SpyrosGR21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 09-04-2007, 10:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •