Έχω Δεπυ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    2

    Έχω Δεπυ;

    Καλησπέρα! Είμαι 22 ετων και έχω κατηγορηθεί απο μικρή ως αφηρημένη στο σχολείο, ανοργάνωτη και ξεχασιαρα και υπερκινητική σε βαθμό που ζητούσα να βγω απο την τάξη τακτικά για να πάω μια βόλτα και να γυρίσω παλι πίσω χωρίς σοβαρό λογο... Είμαι αρκετά αγχώδεις και αναβλητικη ενώ πολύ συχνα αντιδρώντας παρορμητικά και απερίσκεπτα! Δεν θέλω να βιαστω να διάγνώσω μόνη στον εαυτό μου Δεπυ αλλά διαβάζοντας τα συμπτωματα ενηλίκων στην σελιδα του σωματιου ατόμων με Δεπυ είδα πως έχω τα περισότερα απο τα περιγραφομενα συμπτώματα... Δεν ξέρω εαν μπορω να απευθυνθω σε κάποιο δημόσιο νοσοκομειο για να εξετάζω το ενδεχόμενο αυτο -δεν υπάρχει δυνατότητα για ιδιωτικό γιατρό. Γενικά θα εκτιμουσα κάθε συμβουλή και ανάλογη εμπειρία! Ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    και να πιστοποιειθης για δεπυ τη θα κερδισεις στα 22?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    2
    Δεν με ενδιαφέρει η πιστοποίηση, θέλω να δω αν και τι μπορω να κάνω για να μην με επιρρεαζει τόσο πολύ!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Την δεπυ την έχουν όλα μα όλα τα παιδιά... Όποιος πει ότι δεν το είχε σαν παιδί θα πω ότι ψεύδεται ή στην ουσία δεν ξέρει τι είναι... Αυτήν η διαταραχή, συνεχίζεται σε κάποιες περιπτώσεις και στην ενήλικη ζωή του ατόμου, αν και δεν είναι συχνό φαινόμενο αλλά μέχρι και τα 22 να αναμεμεις ότι σου έχει μείνει.. Στα 25 μπορεί να φύγει τελείως... Στην ουσία, η θεραπεία

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

    Το σταμάτησα γιατί είχα εξαρτηθεί ψυχικά, παρόλα αυτά δεν είναι για μακροχρόνια χρήση καθώς έχει κατηγορηθεί για μονιμες βλάβες στομ εγκεφάλο.. Ενα εξάμηνο είναι νορμάλ
    Last edited by Aeon; 02-01-2019 at 12:03.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    ρε μενη τι λες? πιο κονσερτα. το ριταλιν και το αντεραλ ειναι τα πιο συχνα. και φυσικα δεν ειχες δεπυ..θα με τσατισεις τωρα λολ. αν καποιος χωρις δεπυ παρει φαρμακα για δεπυ...θαχει τα συμπτωματα που ειχες εσυ οταν πηρες το κονσερτα. αρα δεν εχεις δεπυ. λολ.

    και φυσικοτατα δεν εχουν ολα τα παιδια δεπυ..
    μενης. μενεις στασιμος στο θεμα δεπυ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Το συγκεκριμενο μενιο-ποστ το εκανα ριπορτ πριν τρεις βδομαδες... =/ οπως βλεπετε, εχει εξαφανιστει. Not.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by garida View Post
    ρε μενη τι λες? πιο κονσερτα. το ριταλιν και το αντεραλ ειναι τα πιο συχνα. και φυσικα δεν ειχες δεπυ..θα με τσατισεις τωρα λολ. αν καποιος χωρις δεπυ παρει φαρμακα για δεπυ...θαχει τα συμπτωματα που ειχες εσυ οταν πηρες το κονσερτα. αρα δεν εχεις δεπυ. λολ.

    και φυσικοτατα δεν εχουν ολα τα παιδια δεπυ..
    μενης. μενεις στασιμος στο θεμα δεπυ
    Δεν σε καταλαβαίνω... Το κονσέρτα είναι το ελληνικό του ριταλιν.. Όπως το λαντος είναι το αντίστοιχο ελληνικό του προζακ... Το aderall δεν κυκλοφορεί Ελλάδα αλλά φαντάζομαι είναι τις ίδιας τεχνοσυνθεσης.. Κάποια αμφεταμινη...

    Και δεν καταλαβαίνω γιατί ξα μην το πάρει ένας άνθρωπος που δεν έχει δεπυ;;; δηλαδή εγώ οκ δεν έχω, αλλά παρόλα αυτά ακόμη και εγώ ενιωθα πιο πολύ συγκεντρομενος.. Δηλαδή ποιο το πρόβλημα και τσατίζεσαι;;;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    και τι καταφερες ρε φιλαρακι? μπηκες στην ιατρικη και εγινες φοβερος χειρουργος?
    τπτ.

    κριμα να προωθεις τη φαρμακολαγνια. απαγορευετε δια ροπαλου καποιος χωρις δεπυ να παρει αυτα τα φαρμακα.

    και που να σου εξηγω τωρα πως τα ξερω αυτα. βαριεμαι. τσαμπα θα τα πω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    πως στο εγραψε ο γιατρος? κανονικα σε συνταγη και πηγες και το πηρες? γιατι..δεν δινονται ετσι τα φαρμακα αυτα. απο και κλειεται να το πηρες μεσω γιατρου.
    γιαυτο θελω να με διαγραψουν απο δω. δεν μπορω να ακουω φαρμακολαγνιες και φαρμακοψευτιες

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by garida View Post
    πως στο εγραψε ο γιατρος? κανονικα σε συνταγη και πηγες και το πηρες? γιατι..δεν δινονται ετσι τα φαρμακα αυτα. απο και κλειεται να το πηρες μεσω γιατρου.
    γιαυτο θελω να με διαγραψουν απο δω. δεν μπορω να ακουω φαρμακολαγνιες και φαρμακοψευτιες
    Έχεις τίποτα μαζί μου;;; ο τόνος σου δεν με πολύ άρεσε... κάτσε δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι δεν με το έγραψε γιατρός και πήγα μόνος μου στο φαρμακείο και πλήρωσα για ένα κοκκινογραμμο φάρμακο;;; ... Προφανώς όχι!!! Γιατρός μου το έγραψε...

    Και πάλι δεν καταλαβαίνω, τι σαν να μην έχω δεπυ να μην το πάρω... Και αν όντως έχω;;; γιατί ας πούμε τόσο σαμποταρισμα γύρω από το κονσέρτα;;; ενώ ένα αθώο φάρμακακι είναι και αυτό... Για μένα κλάσης κατηγορίας ανώτερο από τα αντικαταθλιπτικα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    δεν δεχομαι PM. μην μου στελνεις.
    ευχαριστω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 02-01-2019 at 12:04.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by garida View Post
    δεν δεχομαι PM. μην μου στελνεις.
    ευχαριστω.
    Θέλεις να πεις τα διαβάζεις αλλά δεν απαντάς... Γιατί όλοι μας δεχόμαστε ΠΜ

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Θέλεις να πεις τα διαβάζεις αλλά δεν απαντάς... Γιατί όλοι μας δεχόμαστε ΠΜ
    Τι είναι ΠΜ;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by Μαγδα View Post
    Τι είναι ΠΜ;
    Προσωπικό μήνυμα/private message

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΠΥ ή απλά ζωηρό παιδί
    By bbland in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-02-2019, 08:52
  2. ΔΕΠΥ και ενηλικίωση ...
    By turtle in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 38
    Last Post: 17-03-2018, 02:56
  3. Δεπυ σε παιδί Α δημοτικού
    By crazyelena in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-2017, 23:53
  4. δεπυ και βαθμολογια
    By Aννα71 in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 40
    Last Post: 29-03-2013, 16:25
  5. ΔΕΠΥ
    By evanioan in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-2012, 13:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •