Διαθρησκευτική ανοησία - Page 36
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 36 of 36 FirstFirst ... 26343536
Results 526 to 536 of 536
  1. #526
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Kαλώς τον Σαμπ!
    Και ό,τι ετοιμαζόμουν να σου απευθύνω ανοιχτή πρόσκληση. Δεν ενόχλησες κανένα...
    Μην επωμίζεσαι βάρη που δεν σου ανήκουν.....

  2. #527
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πως αντικρυζουν αραγε τον εαυτο τους στο καθρεφτη?
    Ειναι αραγε εντελως αναισθητοι ή εχουν φτιαξει μια τετοια ψευδαισθηση που ειναι ολα καλα και τα βρισκουν με τον εαυτο τους.
    Δεν πιστευω στην δευτερη ζωη και στην μεταθανατιο τιμωρια αλλα μακαρι να τους χτυπαγε η πραγματικοτητα καταμουτρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #528
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by sabb
    Originally posted by weird


    Ελπίζω να μην επιμένεις Σάββα στα όσα λες και να το συζητήσουμε κάποια στιγμή.
    Καλή μου Weird, αν μου επιτρέπεις δεν θάθελα να συζητήσω το παραμικρό σχετικά με το παρόν θρεντ αλλά και ό,τι αφορά τις ανούσιες αντιπαραθέσεις...Το μόνο που μού\'χει μείνει απ\'την όλη ιστορία είναι να νοιώθω σαν εκείνον που \"του χρωστούσανε και στο τέλος του πήραν και το βόδι\"...
    Είναι κρίμα που νιώθεις έτσι. Πιστεύω, δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που συνέβη όμως.Αλλά και πάλι, δεν βαριέσαι που λένε...Ό,τι συνέβη , συνέβη... Όποιον ενόχλησα με την όποια στάση μου λυπάμαι ειλικρινά, αλλά να διαμορφώσω μετά από σχεδόν μισό αιώνα ζωής, την ιδεολογία μου, τις αρχές μου και τη συγκρότηση μου σύμφωνα με τα δεδομένα των άλλων για να είμαι αρεστός, δεν θα το κάνω. Και είναι αξιοθαύμαστο που δεν το κάνεις Σάββα μου.. Αναρωτιέμαι όμως, ποιός σου ζήτησε κάτι τέτοιο? Η μήπως υποννοείς οτι ορισμένοι προσπάθησαν να γίνουν αρεστοί? Προσωπικά, προσπάθησα να είμαι όσο πιο ειλικρινής μπορούσα και με τον καλύτερο τρόπο. Μίλησες στον Κρίνο για εμπάθεια, κι όμως, δεν είδα λιγότερη εμπάθεια απο εσένα, απέναντι στον Εμπνευστή. καταλαβαίνω οτι νιώθεις πολύ πιο κοντά στον Κρίνο, όχι στον Εμπνευστή. Είναι ανθρώπινο. Καταλαβαίνω οτι αξιολογείς τους ανθρώπους, με βάση το δικό σου σύστημα αξιών. Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως, είναι το γιατί σε ενόχλησε η παρατήρησή μου, οτι μου φάνηκε πολύ έντονη η αντιπάθειά σου, ίσως πιο έντονη κι απο το περιεχόμενο των όσων έλεγες... Δεν το είπα για να σε κατηγοροήσω αλλά σαν εστία προβληματισμού το έθεσα. όταν δεν νιώθουμε σύγκλιση με κάποιον, μπορούμε να τον ακούμε, το ίδιο καλα? Σ ευχαριστώ Σάββα, που μου έδωσες την ευκαιρία, να φτάσω σε αυτήν την ερώτηση, και τον σχετικό προβληματισμό...Στο είπα και στο ξαναλέω, είναι όμορφη η παρουσία σου στο φόρουμ... Είπα κι εγώ ότι είχα να πω, πα΄νω στο θέμα, και δεν το συνεχίσουμε, αν δεν το θέλεις.
    Καλημέρα


    Να είσαι καλά....
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #529
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by weird
    Originally posted by sabb
    Originally posted by weird


    Ελπίζω να μην επιμένεις Σάββα στα όσα λες και να το συζητήσουμε κάποια στιγμή.
    Καλή μου Weird, αν μου επιτρέπεις δεν θάθελα να συζητήσω το παραμικρό σχετικά με το παρόν θρεντ αλλά και ό,τι αφορά τις ανούσιες αντιπαραθέσεις...Το μόνο που μού\'χει μείνει απ\'την όλη ιστορία είναι να νοιώθω σαν εκείνον που \"του χρωστούσανε και στο τέλος του πήραν και το βόδι\"...
    Είναι κρίμα που νιώθεις έτσι. Πιστεύω, δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που συνέβη όμως.Αλλά και πάλι, δεν βαριέσαι που λένε...Ό,τι συνέβη , συνέβη... Όποιον ενόχλησα με την όποια στάση μου λυπάμαι ειλικρινά, αλλά να διαμορφώσω μετά από σχεδόν μισό αιώνα ζωής, την ιδεολογία μου, τις αρχές μου και τη συγκρότηση μου σύμφωνα με τα δεδομένα των άλλων για να είμαι αρεστός, δεν θα το κάνω. Και είναι αξιοθαύμαστο που δεν το κάνεις Σάββα μου.. Αναρωτιέμαι όμως, ποιός σου ζήτησε κάτι τέτοιο? Η μήπως υποννοείς οτι ορισμένοι προσπάθησαν να γίνουν αρεστοί? Προσωπικά, προσπάθησα να είμαι όσο πιο ειλικρινής μπορούσα και με τον καλύτερο τρόπο. Μίλησες στον Κρίνο για εμπάθεια, κι όμως, δεν είδα λιγότερη εμπάθεια απο εσένα, απέναντι στον Εμπνευστή. καταλαβαίνω οτι νιώθεις πολύ πιο κοντά στον Κρίνο, όχι στον Εμπνευστή. Είναι ανθρώπινο. Καταλαβαίνω οτι αξιολογείς τους ανθρώπους, με βάση το δικό σου σύστημα αξιών. Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως, είναι το γιατί σε ενόχλησε η παρατήρησή μου, οτι μου φάνηκε πολύ έντονη η αντιπάθειά σου, ίσως πιο έντονη κι απο το περιεχόμενο των όσων έλεγες... Δεν το είπα για να σε κατηγοροήσω αλλά σαν εστία προβληματισμού το έθεσα. όταν δεν νιώθουμε σύγκλιση με κάποιον, μπορούμε να τον ακούμε, το ίδιο καλα? Σ ευχαριστώ Σάββα, που μου έδωσες την ευκαιρία, να φτάσω σε αυτήν την ερώτηση, και τον σχετικό προβληματισμό...Στο είπα και στο ξαναλέω, είναι όμορφη η παρουσία σου στο φόρουμ... Είπα κι εγώ ότι είχα να πω, πα΄νω στο θέμα, και δεν το συνεχίσουμε, αν δεν το θέλεις.
    Καλημέρα


    Να είσαι καλά....
    Σχετικά με τον προβληματισμό που κατέθεσες και για να μην αιωρούνται παρόμοιες εντυπώσεις για τη στάση μου, θα σου πω μόνο πως δεν αντέδρασα με αίσθημα εμπάθειας ή αντιπάθειας για κανένα.
    Αν έχει δοθεί μια τέτοια εντύπωση, δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου.
    Εκείνο που μ\' ενόχλησε αν θέλεις , είναι το ότι κατηγορήθηκα πως κι εγώέχω κάνει μπάχαλο ένα θρεντ (Κατάθλιψη υπό το πρισμα της ορθοδοξίας), στο οποίο όμως αντέτεινα πως κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε να έχει βάση, για το λόγο του ότι σ\'εκείνο το θρέντ υπήρξα υβριζόμενος !! Ειρήσθω εν παρόδω, η άποψη σου πως να μην είμαι σίγουρος πως όλοι διαβάζουν τα πόστ μου, εκτός του ότι δεν είμαι τόσο ματαιόδοξος να πιστεύω κάτι τέτοιο, δεν μπορώ να την κάνω αποδεκτή , γιατί έτσι θα πρέπει και να παραγνωρίσω πως σε 24 σελίδες ενός θρέντ και με χιλιάδες προβολές, η υβριστική εκείνη επίθεση δεν υπέπεσε στην αντίληψη κανενός από όλους εκείνους που με προθυμία είναι έτοιμοι με το ζωνάρι λυμένο για καυγά αν νοιώσουν πως μια τελίτσα σε κάποιο κείμενο τους προσβάλει...
    Σ\' εκείνο το θέμα, κι αφού ξεπεράστηκε το θέμα της ύβρης, είχα διαφωνήσει στην ουσία του θέματος με τον Εμπνευστή αλλά θέλω να πιστεύω πως η διαφωνία έγινε σε γενικά καλό κλίμα, κι ο καθένας θα μπορούσε να εξάγει τα όποια του συμπεράσματα από την όλη συζήτηση.
    Στο όλο ζήτημα λοιπόν, αφού όλοι οι υπόλοιποι παρατηρητές, είχαν αγνοήσει πως κατηγορήθηκα για παρεκκλίνουσα συμπεριφορά στο θρεντ εκείνο (Κατάθλιψη υπό το πρίσμα κλπ) ενώ ήμουν ουβριζόμενος διαπίστωσαν πως συμπεριφέρομαι προς τον Εμπνευστή , στο δικό μου θρέντ, με αντιπάθεια ή και εμπάθεια ακόμη !! Εκεί κολάει και του \"εκεί που μου χρώσταγαν μου πήραν και το βόδι\" ή και το ακόμη χειρότερο \"εμ δαρμένος εμ γ...νος\"...
    Πιστεύω, πως είχα το κάθε δικαίωμα να ενοχληθώ κι αυτό έκανα..

    Όσο για το θέμα της ταύτισης ή μη με κάποιους και με άλλους όχι, έχω να πω πως κινούμαι σε κάποια συγκεκριμένα ιδεολογικά πλαίσια.
    Π.χ. καταδικάζω τον φανατισμό απ\' όπου κι αν προέρχεται..
    Σιχαίνομαι τα φασιστοεθνοχριστιανικά δόγματα και γενικά όσους πατριδοκαπηλεύονται ή στο όνομα τηε θρησκείας κάνουν τα όσα μύρια εγκλήματα εις βάρος αθώων...
    Ο ρατσισμός είναι ένας από τους μεγαλύτερους μου εχθρούς...
    Η πολιτική μου ιδεολογία είναι συγκροτημένη με βάση την αλληλεγγύη των ανθρώπων, τη δημοκρατία και την ελευθερία των ιδεών...
    Αν λοιπόν, σε κάποια από τα παραπάνω πλαίσια κάποιος αποκλίνει στα αντίθετα άκρα, το λιγότερο είναι να μην του έλεγα ούτε καλημέρα στην πραγματική μου ζωή...
    Σ\' ένα φόρουμ, όπου δεν έχω όμως την άνεση να αποφύγω την εμπλοκή μου σε μια διαδικτυακή συζήτηση, μπορώ να υπομένω μέχρις ενός ορίου το τι έχει να μου πει ο άλλος. Αν δεν το \'κανα , θα αυτοαναιρούσα την αρχή της ελευθερίας του λόγου, πράγμα για το οποίο θα ήμουν ανακόλουθος με τα δικά μου πιστεύω. Όταν όμως οι ιδέες (προσοχή ! αναφέρομαι μόνο στον ιδεολογικό καμβά που συγκροτεί ο καθένας το λόγο του κι όχι σε απόψεις μη ιδεολογικής φύσης !!), αντιβαίνουν - χωρίς επιχειρηματολογία - τα δικά μου ιδεολογικά πλαίσια στα οποία κινούμαι, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να μένω απαθής ούτως ώστε να είμαι αρεστός στους υπόλοιπους ....

    Ελπίζω να σε κατατόπισα....

    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  5. #530
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Σάββα μου, με κατατόπισες αρκετά.
    Κάνε στον εαυτο΄σου μια χάρη... μην αμφισβητείς την αξία που έχει η συμμετοχή σου στο φόρουμ. Ακόμα κι αν δεν εισπράτεις πάντα τις αντιδράσεις που θα ήθελες...

    Απο την άλλη, βλέπω οτι είναι ένας μικρόκοσμος κι αυτός.
    Παρά τη δικτυακή του φύση, δημιουργούνται διάφορων τύπων σχέσεις ανάμεσα στα μέλη.
    Συναισθήματα, συμπάθειες, αντιπάθειες.. και δεν΄έχει τόση πια σημασία αν στην ζωντανή επαφή θα ήταν αλλιώς ( κάτι που μπορεί και να μην μάθει ποτέ κάνείς). Γιατί στην δικτυακή, είναι έτσι.
    Και με βάση αυτό το \"έτσι\", το πιο χειροπιαστό πράγμα που μπορέί να κάνει κάποιος, είναι το να εξερευνήσει, μέσω αυτής της αλληλεπίδρασης, κομμάτια του δικού του εαυτού...
    Τουλάχιστον πράττοντάς το, έχω βοηθηθεί απέραντα, απο το φόρουμ.
    Καλό μεσημέρι!
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #531
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    νεο φυντανι, βαθεια θρησκευομενο βεβαιως βεβαιως.....




    Οργισμένος και σοκαρισμένος από όσα διαδραματίστηκαν την Μεγάλη Παρασκευή σε χωριό της Κοζάνης, ο πατέρας του ανήλικου αγοριού που καταγγέλλει ότι έζησε την κόλαση στα χέρια του αρχιμανδρίτη, μιλά για πρώτη φορά στην κάμερα για την υπόθεση που συγκλόνισε την ελληνική κοινωνία.

    «Έπρεπε να τον έχουν πάρει με τις πέτρες» δηλώνει ο Χρήστος Χρυσοβέρης για τον αρχιμανδρίτη.

    Όπως θα τον ακούσετε να λέει στον δημοσιογράφο του τηλεοπτικού σταθμού «Top channel» της Κοζάνης, ο ιερέας, τον οποίο γνώριζε και ο ίδιος προσωπικά, ζήτησε από τον ανήλικο να τον βοηθήσει να μεταφέρουν ένα τραπέζι από το υπόγειο της εκκλησίας. Εκεί, εκδήλωσε τις αρρωστημένες ερωτικές του επιθυμίες.

    Το περιστατικό συνέβη την Μεγάλη Παρασκευή. Νωρίτερα, μάλιστα, στην εκκλησία ήταν και ο μεγαλύτερος γιος του Χρήστου Χρυσοβέρη, ο οποίος αφού βοήθησε τον αρχιμανδρίτη να αλλάξουν τα καλώδια από τους πολυελαίους αποχώρησε, αφήνοντας πίσω τον μικρότερο αδελφό του.
    http://www.zougla.gr/news.php?id=35563

  7. #532
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αλλος ενας που ανοιξε καλο ταμειο,




    Ιερέας ζητούσε «ταρίφα» από χωρικούς για να λειτουργήσει
    24 Απριλίου 2009, 13:31


    Εκατό ευρώ ήταν η «ταρίφα» που ζητούσε ιερέας από κατοίκους χωριού της Κομοτηνής, προκειμένου να κάνει τις λειτουργίες της Μεγάλης Εβδομάδας.

    Το περιστατικό δεν είναι πρωτόγνωρο, είναι όμως προκλητικό, αφού ο πατέρας δεν δίστασε να… πάρει σβάρνα τους δρόμους του χωριού και ωσάν άλλος τελάλης να διατυμπανίζει στους λιγοστούς κατοίκους ότι, αν δεν του δινόταν το ποσό των 100 ευρώ τη φορά, δεν θα ξαναπατούσε το πόδι του στο χωριό τους.

    Όλα ξεκίνησαν όταν επίτροπος μιας μικρής εκκλησίας, ελλείψει άλλου ιερέα, κάλεσε τον συγκεκριμένο, προκειμένου να καλύψει τη λειτουργία των άγιων ημερών του Πάσχα.

    Ο «άνθρωπος του θεού» εκκλησίασε τους πιστούς για δύο μέρες, και έπειτα τους απείλησε πως θα πρέπει να του δώσουν χρήματα προκειμένου να ξανάρθει, ειδάλλως οι γέροντες και γερόντισσες δεν θα ξανάκουγαν άλλους ψαλμούς.

    Ο επίτροπος προσφέρθηκε να του δώσει τα λιγοστά χρήματα που υπήρχαν στο παγκάρι, αλλά το ποσό που θα του καταβαλλόταν δεν αξίωνε τις απαιτήσεις του. Αυτό όμως δεν έφτανε στον άπληστο ιερέα, ο οποίος θέλησε να ξεκαθαρίσει τις απαιτήσεις του και στους ίδιους τους κατοίκους.

    Θορυβημένοι οι πιστοί εξέφρασαν την οργή τους και σκέφτονται σοβαρά να καταγγείλουν το περιστατικό στον μητροπολίτη ζητώντας τον διορισμό μόνιμου ιερέα.
    http://www.zougla.gr/news.php?id=35993

  8. #533
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Ιερέας αποπειράθηκε να αποπλανήσει 15χρονη
    ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Τετάρτη 13 Μαΐου 2009
    Τελευταία ενημέρωση: 13/05/2009 18:09
    Web-Only


    Ιερέας, ετών 56, συνελήφθη από αστυνομικούς της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, μετά από έρευνες πέντε μηνών, με την κατηγορία ότι παρέσυρε μέσω Ιντερνετ 15χρονο κορίτσι και προσπάθησε να το προωθήσει στην πορνεία.

    Ο παλαιοημερολογίτης ιερέας, ο οποίος είναι διαζευγμένος και πατέρας δύο παιδιών και ιερουργούσε σε εκκλησία της Σαλαμίνας, συνομιλούσε με την ανήλικη μέσω Ιντερνετ (σε «chat room») και παρέστησε τον συνομήλικό της.

    Έτσι, κατάφερε να την πείσει να συναντηθούν σε καφετέρια της πλατείας Κολωνακίου.

    Η κοπέλα πήγε στο ραντεβού, μαζί όμως με ένα δεκαοκτάχρονο φίλο της, ο οποίος τη συνόδευε διακριτικά για ασφάλεια.

    Αφού ήπιαν καφέ με τον ιερέα, ο οποίος είχε εμφανιστεί με πολιτική περιβολή, αυτός, σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά από την Αστυνομία, της πρότεινε να συνευρεθεί ερωτικά με διάφορα άτομα αντί 1.200 ευρώ. Το κορίτσι αντέδρασε και σηκώθηκε να φύγει, αλλά ο ιερωμένος, προσπάθησε να την αρπάξει από το χέρι και να την οδηγήσει στο ΙΧ φορτηγό που είχε σταθμευμένο εκεί κοντά. Η ανήλικη τού ξέφυγε και στη συνέχεια πήγε στο σπίτι της και μίλησε για το περιστατικό στον πατέρα της, ο οποίος αμέσως ενημέρωσε την Αστυνομία.

    Από το Τμήμα Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος ζητήθηκε αμέσως άρση απορρήτου επικοινωνιών για την οποία εκδόθηκε εισαγγελική διάταξη και μετά από ανάλυση των ψηφιακών στοιχείων εντοπίστηκαν τα ίχνη και η ταυτότητα του 56χρονου. Στη συνέχεια, έγινε έφοδος στο σπίτι του, όπου συνελήφθη βάσει εντάλματος του ανακριτή, στον οποίο θα απολογηθεί μεθαύριο. Κατασχέθηκαν ένας ηλεκτρονικός υπολογιστής με ένα σκληρό δίσκο και τρία κινητά τηλέφωνα, με τα οποία ο 56χρονος επικοινωνούσε με την ανήλικη.
    http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4516647


    εχει να μπει εδω στορυ που λατρευουν τον θεο και υπηρετουν την βασιλεια Του, που θα παει καπνος.....

  9. #534
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Location
    καθιστή σε μια καρέκλα
    Posts
    29

    Διαθρησκευτική ανοησία

    Originally posted by sabb
    ..Είναι λυπηρό, αλλά ο θρησκευτικός φονταμενταλισμός κι η μισαλλοδοξία, απ\' όπου κι αν προέρχονται, είναι η ταφόπλακα της ανθρώπινης εξέλιξης...
    Καλημερα σε ολους!
    Σε σχεση με το συγεκριμενο λεγομενο σου sabb ,παρατηρω την εξης αντιθεση(ισως κανω σχολιο που εχει ειπωθει στις 36 σελιδες..συγνωμη γι\'αυτο) : Σε μια κοινωνικη πραγματικοτητα, που η εξελιξη της ειναι βασισμενη στην αναπαραγωγη και συντηρηση της κουλτουρας του καθε λαου και φυλης ,πως ειναι δυνατον το αναποσπαστο κομματι ,της θρησκειας, να λειπει απο τη Σαρακοστη? Χτιστικε με τοσο κοπο και συντηρειτε κατα πρωτον και κυριων για να αποφερει αυτα που αποφερει(ολοι ξερουμε) και δευτερον στη μνημη του κοπου και του μοχθου τοσων ανθρωπων που θελουν να την πιστευουν(απο τη μερια των \"πιστων\" και πιστων). Σιγουρα υπαρχουν και αλλοι λογοι

  10. #535
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by mIme?
    Originally posted by sabb
    ..Είναι λυπηρό, αλλά ο θρησκευτικός φονταμενταλισμός κι η μισαλλοδοξία, απ\' όπου κι αν προέρχονται, είναι η ταφόπλακα της ανθρώπινης εξέλιξης...
    Καλημερα σε ολους!
    Σε σχεση με το συγεκριμενο λεγομενο σου sabb ,παρατηρω την εξης αντιθεση(ισως κανω σχολιο που εχει ειπωθει στις 36 σελιδες..συγνωμη γι\'αυτο) : Σε μια κοινωνικη πραγματικοτητα, που η εξελιξη της ειναι βασισμενη στην αναπαραγωγη και συντηρηση της κουλτουρας του καθε λαου και φυλης ,πως ειναι δυνατον το αναποσπαστο κομματι ,της θρησκειας, να λειπει απο τη Σαρακοστη? Χτιστικε με τοσο κοπο και συντηρειτε κατα πρωτον και κυριων για να αποφερει αυτα που αποφερει(ολοι ξερουμε) και δευτερον στη μνημη του κοπου και του μοχθου τοσων ανθρωπων που θελουν να την πιστευουν(απο τη μερια των \"πιστων\" και πιστων). Σιγουρα υπαρχουν και αλλοι λογοι
    Κατά πρώτο καλώς όρισες..
    Κατά δεύτερο θα σε παραπέμψω στα εκατοντάδες μηνύματα που γράφτηκαν σχετικά...
    Σε κάποιο απ\' αυτά είμαι σίγουρος πως θα βρεις την απάντηση που ζητάς..

    Λυπάμαι, αλλά δεν έχω την διάθεση να ασχοληθώ εκ νέου με το θρέντ αυτό...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  11. #536
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    απλά επειδή έγινε αναφορά στο όνομά μου στο συγκεκριμένο θέμα....
    ο σαμπ πραγματικά μου έχει ζητήσει συγνώμη
    απλά ήθελα να το αναφέρω τίποτε άλλο....

Page 36 of 36 FirstFirst ... 26343536

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •