Λιθίαση του οσχέου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591

    Λιθίαση του οσχέου

    Καλησπέρα σε όλα τα μελλοι.πριν μερικές μέρες πήγα σε έναν ουρολόγο ανδρολογία και του εξήγησα το πρόβλημα μου με την υπογονιμότητα..κοίταξε και της παλιές μου εξετάσεις..και με έστειλε να κάνω καινούργιες εξετάσεις...όπως αιμοτολογικες...τριπλεξ οσχεου(ενώ είχα παλιό)και καλλιέργεια σπέρματος...
    Η καλλιέργεια σπέρματος βγήκε φυσιολογική χωρίς κανέναν απόλυτος πρόβλημα..αυτή η εξεταση δείχνει αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο στο σπέρμα τουλάχιστον έτσι νομίζω είναι για μυτοχονδρια συγκεκριμένα...
    Της αιματολογικες εξετάσεις ακόμα δεν πήρα τα αποτελέσματα θα τα πάρω τη δεύτερα που μας έρχεται..
    Το τριπλεξ οσχεου όμως έδειξε υδροκήλη σε πολύ χαμηλό βαθμό το οποίο όμως το είχα και στο παλιό τριπλεξ αλλά οι γιατροί είπαν ότι είναι σε τόσο χαμηλό βαθμό που δεν χρειάζεται καν θεραπεία και δεν επιρεαζη σε τίποτα απολύτως..
    Επισεις το καινούργιο τριπλεξ έδειξε ότι έχω μια πέτρα στο αριστερό όσχεο 3.5mm
    Aυτο στο παλιό τριπλεξ δεν το είχα τώρα στο καινούργιο το έχω το παλιό το έκανα περίπου πριν δύο χρόνια..στο γιατρό θα τα δείξω όταν πάρω και τα αποτελέσματα από της αιματολογικες εξετάσεις..αλλά μέχρι τότε αγωνιο για την λιθίαση κοινώς πέτρα στο όσχεο .και αναρωτιέμαι μήπως αυτό μου χαλάει το σπέρμα και προκαλεί πρόβλημα στην κινητικότητα???..έκανα και καινούργιο σπερμοδιαγραμμα το οποίο είναι κάπως χαλιά.. τουλάχιστον σε κάποια σημεία κυρίως στην κινητικότητα..
    Ξέρει κάνεις να μου πει κάποια πράγματα για την λιθίαση του οσχέου??? απευθύνθηκα στο γοογλε αλλά δεν βρίσκαμε και κάτι ουσιώδες μου βγάζει κυρίως λιθίαση στο ουροποιητικό σύστημα.
    Μπορεί η πέτρα να προκαλέσει πρόβλημα στο σπέρμα??
    Κάθε γνώμη δεκτή ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το οσχεο ειναι το γνωστο στο κατω μεροσ που ειναι δυο κ βγηκε η γνωστη φραση καλωσ τα οσχεα μασ τα δυο τι ειναι το οσχεο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Το οσχεο ειναι το γνωστο στο κατω μεροσ που ειναι δυο κ βγηκε η γνωστη φραση καλωσ τα οσχεα μασ τα δυο τι ειναι το οσχεο
    Το όσχεο είναι αυτό που είπες.καλως τα Αρ.....ια μας τα δύο..απλά εγώ το έχω στο ένα απτά δύο .και δεν ξέρω αν έχει σχέση με την υπογονιμότητα..
    Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτο ειναι πολυ ειδικο θεμα , θεμα ιατρικο , και μονο ενας γιατρος μπορει να δωσει υπευθυνη απαντηση .........ολοι οι αλλοι μην εκφερετε γνωμη , εκφερουμε γνωμη οταν γνωριζουμε καλα το αντικειμενο,....... κακως ρωτας εδω μεσα , που να ξερουμε .......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτο ειναι πολυ ειδικο θεμα , θεμα ιατρικο , και μονο ενας γιατρος μπορει να δωσει υπευθυνη απαντηση .........ολοι οι αλλοι μην εκφερετε γνωμη , εκφερουμε γνωμη οταν γνωριζουμε καλα το αντικειμενο,....... κακως ρωτας εδω μεσα , που να ξερουμε .......
    Το ξέρω οτι είναι πολύ εξειδικευμένο θέμα..αλλά είπα τόσα αγόρια στο φόρουμ μήπως έτυχε κάνεις να έχει παρόμοιο θέμα η έχει ακουστα κατι.
    Και στο κάτω κάτω μια ερώτηση έκανα μην βαρατε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Και στο κάτω κάτω μια ερώτηση έκανα μην βαρατε
    Με συγχωεις , αθελα μου για να σε προστατεψω απο ασχτες απαντησεις , εξεληφθη το ποστ μου ως επιθετικο , δεν ειιναι ......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κι εγω πλακα σ κανα δεν ξερω αυτο που ξερω για την υπογονιμοτητα καρνιτινη ειναι ενα συμπληρωμα που σου δινει ενεργεια κι αν εχεισ αγχοσ q10 κιου τεν αυτο ειναι ενα αλλο συμπληρωμα για ενεργεια για την καρδια κ αγχοσ παρτα αυτα κατι θα κανουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Με συγχωεις , αθελα μου για να σε προστατεψω απο ασχτες απαντησεις , εξεληφθη το ποστ μου ως επιθετικο , δεν ειιναι ......
    Δεν πειράζει...συμβενουν αυτά δεν τρέχει τίποτα.ειμαι και εγώ κάπως αγχωμενος και αρπάζομε με το παραμικρό αυτές της μέρες..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κι εγω πλακα σ κανα δεν ξερω αυτο που ξερω για την υπογονιμοτητα καρνιτινη ειναι ενα συμπληρωμα που σου δινει ενεργεια κι αν εχεισ αγχοσ q10 κιου τεν αυτο ειναι ενα αλλο συμπληρωμα για ενεργεια για την καρδια κ αγχοσ παρτα αυτα κατι θα κανουν
    Το ερώτημα μου είναι κυρίως για τη πέτρα στο όσχεο..δεν πειράζει ελις εδώ φαρμακοποιοί και δεν το ξέρουν πόσο μάλλον εμείς εδώ μέσα..απλά είπα να κάνω μια ερώτηση πότε δεν ξέρεις..πάντως σε ευχαριστώ για την απάντηση..ούτε σι άλλος Δευτέρα το πολύ τρίτη θα έχω πάρει της απαντήσεις μου απτό γιατρό μου ..θα βγω απτό Γολγοθά..θα βγω??για να δούμε...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Παντωσ τα συμπληρωματα βοηθανε στην ενεργεια αρα στην ανεγερση εχω παρει καρνιτινη πριν τρελαθω οταν με ενοιαζαν μονο τα κοριτσακια λογω γυμναστικησ κατι εκανε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Δεν ξέρω αλλά με τη συγκεκριμένη βιταμίνη δεν είδα κάποια διαφορά .μην σου πω ότι πριν ειμουν πιο καλά..ότι είχα καλύτερες ανεργεσεις ....όσο αφορά την ενέργεια καμιά διαφορά.. τουλάχιστον μέχρι τώρα..
    Άσε που δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα οι βιταμίνες μου προκαλούν νεύρα δεν ξέρω γιατί κουφό μεν αλλά αυτό έχω προσέξει κάθε φορά που περνώ βιταμίνες για κάποιο λόγο ..μετά γινομε επιθετικός αρπάζομε εύκολα εντάξει δεν πλακονωμε αλλά νευριάζω εύκολα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Σε καποιουσ τουσ πιανει υπερδιεγερση εχεισ δικιο το ξερω αυτο γι αυτο λεω τα φαρμακευτικα κ γυμναστικη επειδη δυναμωνει ο οργανισμοσ απο μεσα γινεται αυτο αλλα καπου πρεπει να ξοδευεισ την ενεργεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Σε καποιουσ τουσ πιανει υπερδιεγερση εχεισ δικιο το ξερω αυτο γι αυτο λεω τα φαρμακευτικα κ γυμναστικη επειδη δυναμωνει ο οργανισμοσ απο μεσα γινεται αυτο αλλα καπου πρεπει να ξοδευεισ την ενεργεια
    Ευτυχώς την Κυριακή ξανά ξεκινάμε τη δουλειά και πολύ έκατσα..η δουλειά μου ήρθε κουτί .εκεί θα ξεχνιεμε.βαρεθεικα να κάθομαι σπίτι..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •