Έχω μπερδευτεί....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    10

    Έχω μπερδευτεί....

    Καλησπέρα συμφορουμίτες. Είμαι 24 χρονών και δεν ξέρω τι είμαι. Ας τα πάρουμε λίγο από την αρχή. Από μικρή, έπαιζα με αγορίστικα πράγματα κυρίως και οι περισσότεροι μου φίλοι είναι αγόρια. Στην ηλικία των 10, με ρωτάει η μεγαλύτερη μου αδερφή τι θέλω να γίνω και ασυναίσθητα της απάντησα αγόρι. Βέβαια, μετά κατάλαβα τι είπα και της είπα ότι δεν το εννοούσα. Από τα 15, άρχισα να μην κοιτάω μόνο αγόρια, αλλά και κορίτσια. Στην αρχή σκέφτηκα ότι θα φταίνε οι ορμόνες, αλλά γενικά ονειρευόμουν πως ήμουν αγόρι και έκανα σχέση με κορίτσια και προχωρούσα παρακάτω μαζί τους. Αν με ρωτήσετε αν θέλω να είμαι αγόρι, θα σας πω όχι, καθώς πλέον μου αρέσει το σώμα μου. Όμως, αυτό συμβαίνει μέχρι και τώρα. Είχα μοιραστεί την σκέψη μου με την αδερφή μου ότι ίσως μου αρέσουν και τα 2 φύλα και εκείνη το απέκλεισε λέγοντας ότι δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα με αγόρι και φταίνε οι σειρές που βλέπω. Δύο χρόνια μετά, γνωρίζω μια κοπέλα και υπήρξε έντονο φλερτ μεταξύ μας. Η αδερφή μου μου είπε να μην προχωρήσω, οι γονείς μου δεν κατάλαβαν τα συναισθήματά μου για εκείνην, παρά μόνο ότι άρεσα στην κοπέλα αυτή και μου απαγόρεψαν να κάνω παρέα μαζί της και να μιλάω στο τηλέφωνο. Μάλιστα, η μάνα μου έκλαιγε με το όλο σκηνικό και ήμουν σοκαρισμένη. Εκείνη την περίοδο βρισκόμουν σε επαρχία, οπότε ήταν κλειστός κύκλος. Όλες αυτές οι σκέψεις με βασανίζουν και ακόμα φαντασιώνομαι τον εαυτό μου ως αγόρι. Έκανα κάτι με κάποια αγόρια, αλλά το σεξ δεν μου άρεσε και ούτε το φιλί κάποιες φορές. Μάλιστα, με έναν φιλιόμασταν και σκεφτόμουν κοπέλα. Πραγματικά έχω μπερδευτεί. Στο δρόμο, κοιτάω και τα δύο φύλα. Το είπα πάλι πριν ένα χρόνο στην αδερφή μου και είδα πως το δέκτηκε, αλλά δεν ξέρω τι θα κάνει όταν βρω αληθινή κοπέλα. Παιδιά, σας παρακαλώ, βοηθήστε με. Κοντεύω να τρελαθώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Νομίζω πως εκτιμάς την ομορφιά όπου αυτή εκδηλώνεται ανεξαρτήτως φύλου. Νομίζω είσαι γυναίκα με πολλές ευαισθησίες και ένα ανοικτό μυαλό.

    Νομίζω είσαι αμφιφυλόφιλη, σου αρέσουν και τα δύο φύλα και δεν αποκλύεις τίποτα.

    Μακάρι όλοι να είμασταν όπως εσύ!!
    Last edited by homebod; 12-08-2018 at 06:57.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Το προβλημα που ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Ισως το προβλημα ειναι οτι ανακατευεις ολη την οικογενεια.εχω ανεβασει ενα σχετικο θεμα γονεις - παιδια αν θες να δεις.παντως λες ξεκαθαρα οτι δε σαρεσει το σεξ με αντρες που δοκιμασες.αρα;


    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ρε ιωαννα καμια δεν τησ αρεσει το σεξ με αντρεσ οι περισσοτερεσ ειναι ετσι οτι ξερεισ εισαι μικρη ακομα δεν υπαρχει ασπρο μαυρο ολα ειναι στο γκρι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Οχι ρε τους αρεσει.ας απαντησει εδω καποια στρειτ

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ειναι μερικεσ φορεσ που λεσ γαμω τον μπελα μου ξερω εγω να σ πω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Τι έγινε; έχει γεμίσει ο τόπος με ανθρώπους που είναι σεξουαλικα μπερδεμενοι;;;

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Εχει γεμισει ο τοπος; ακουγεται σαν να μας λες ανεπιθυμητους.η ελευθερια αμφισβητησης ειναι η αρχη της δημοκρατιας

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    10
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μόνο μία φορά έχω κάνει με άνδρα και δεν μου άρεσε, γιατί τελείωσε γρήγορα και πονουσα. Γενικά, όταν πάω να το προχωρήσω παρακάτω με αγόρια, το αποφεύγω, σαν να μην μπορώ. Δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω.
    Κι εγώ έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι ότι είμαι αμφιφυλοφιλη, αλλά με προβληματίζει που φαντάζομαι τον εαυτό μου σαν άντρα και να κάνω κάτι με κοπέλες. Έχω μπερδευτεί απίστευτα πολύ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by elenistam24 View Post
    αλλά με προβληματίζει που φαντάζομαι τον εαυτό μου σαν άντρα και να κάνω κάτι με κοπέλες. Έχω μπερδευτεί απίστευτα πολύ.
    πρεπει να πας σε καποιον ψυχιατρο να σου πει τι να κανεις...μην πεσεις στην παγιδα να το θεωρησεις φυσιολογικο γιατι δεν ειναι και θα εχεις τεραστια προβληματα οσο θα μεγαλωνεις.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    πρεπει να πας σε καποιον ψυχιατρο να σου πει τι να κανεις...μην πεσεις στην παγιδα να το θεωρησεις φυσιολογικο γιατι δεν ειναι και θα εχεις τεραστια προβληματα οσο θα μεγαλωνεις.
    Θα το κοιτάξω. Έχω πάει σε ψυχολόγο και δεν μου έβγαινε εύκολα να το πω. Πιστεύω πως το ίδιο θα πάθω και με τον ψυχίατρο. Είναι ένα θέμα πολύ δύσκολο για μένα και δεν ξέρω πώς να το πω..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Κουκλα ηρεμησε ειναι μερικεσ μολισ δουν εργαλειο τρελαινονται εσυ εισαι στο φυσιολογικο κι εχεισ και καποια προβληματακια με τουσ αντρεσ δεν πειραζει νοου προμπλεμ εγω φοβαμαι μη σε καθοδηγησουν προσ μια η αλλη κατευθυνση αστο θα δειξει θα διαμορφωθει απο τισ εμπειριεσ σου εσυ θα αποφασισεισ μονη σου τι εισαι μπορει να εισαι ιδιοφυια μπορει τουβλο αλλα εσυ εισαι υπευθυνη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Αδερφεσ και παλικαρια γιναμε μαλλια κουβαρια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Μην την εκφοβιζετε την κοπελα βρε .δικη της ζωη ειναι.η δικη μ γνωμη ειναι κανε ερωτα με οποιον θες και αν θες να παρεις καμια φορα τη θεση του αντρα υπαρχουν τοσα εξαρτηματα .η αλλαγη φυλου ειναι οριστικη και μπορει να προκαλεσει αντιδρασεις στον περιγυρο που να σε κανουν να νιωσεις ασχημα και δεν θα τη διαλεγα απτη στιγμη που η επιθυμια σ δεν ειναι τοσο τοσο εντονη.φιλικα.αο δικη μ εμπειρια βρες καλους φιλους , μην μπλεκεις με ψυχολογους και ψυχιατρους γτ δε θα σε μαθουν να ζεις χωρις τους ιδιους και δεν ξερουν καλυτερα απο σενα τι θες .πιστευω οτι η πορεια προς την αυτογνωσια ειναι μοναχικη και οι φιλοι μας απλα μας συντροφευουν και ανοιγουν νεους οριζοντες

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. εχω μπερδευτει! δεν ξερω ποιανου γιατρου-ψυχολογου προτροπη να ακολουθησω!!!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 28-09-2012, 16:52
  2. Εχω μπερδευτει...
    By fofy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 15-03-2012, 22:39
  3. εχω μπερδευτει
    By barbara_s in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2011, 11:28
  4. Ποιόν απο τους δύο...έχω μπερδευτεί..
    By Δοδις in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 173
    Last Post: 11-04-2009, 20:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •