Λίγο προσοχή παρακαλώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311

    Λίγο προσοχή παρακαλώ

    Λοιπόν ...γεια σας ξανά.
    Ταχυπαλμία και πολυ άγχος και γενικά αλλα πολλα που είχα ...σε ενα βαθμό τα έχω ξεπεράσει ας πούμε
    Ομως πολλες φορες στην μερα μου εχω μια αίσθηση οτι χάνομαι οτι τρελαίνομαι....Είμαι κάπως συνεχώς τρομαγμένος και φοβισμένος και πολυ πολυ μπερδεμένος για κανένα λογο και γενικά είναι πολυ δύσκολη φαση. Και συνήθως αυτο το νιώθω όταν ειμαι μονο μου αλλα και με παρεα ξαφνικά παθαίνω κατι και νιώθω μπερδεμένος και γενικά στο κοσμο μου..και ποιο πολυ το βράδυ..όταν γυρνάω μονο μου σπίτι και πρέπει να περπατήσω κάποια απόσταση...οταν χαλαρώνω ας πούμε και οχι οταν ειμαι σε ένταση ας πούμε οπως το πρωί που ξυπνάω που ειμαι αρκετα καλύτερα
    Ολο αυτό μου δημιούργησε κάποιες φοβίες
    Πρίν ενα χρόνο και λιγο κάποιος μου είχε πει πως αν συνεχίζω ετσι με κρίσης πανικού και τρεμουλα θα τρελαθώ...και απο τότε διαλύθηκε το μυαλό μου..με ολες αυτες της σκέψεις.....τοτε ημουν αρκετά καλα....μακάρι να μην είχα εκείνοι την συζήτηση με το άτομο αυτο...που είναι και κοντινός μου άνθρωπος..
    Μπορώ να πω οτι ανησυχώ για τον εαυτό μου. Συνέχεια σκέφτομαι οτι κάποια μερα θα τρελαθώ.
    Τι θα μπορούσα να κανω γι αυτό ;;
    Περιμένω απάντηση και γνώμες
    Σας ευχαριστώ πολύ
    Its not over until i win!
    Blessed.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Και να θες , δεν τρελαινεσαι ετσι ευκολα , οποτε μην ανησυχεις γι αυτο ........ η φοβια που εχεις σε κανει να πιστευεις κατι τετοιο .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Λες να περάσει με το καιρό αυτο;
    Θέλει και αλλο χρόνο να δώσω;
    Εχει περάσει ενα χρόνο και απο τοτε που ξεκίνησε αυτό...σου ειπα πως και τι ποιο πάνω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Γεια σου φιλε δεν ξερω αν με θυμασαι .κ εγω εχω αυτο τ αισθημα της τρελας συνεχεια και νοιωθω στα χαμενα και αποσυγκεντρωμενος..αλλα δεν εχω τρελαθει ακομα...ειμαι κοντα 3 χρονια ετσι...εχεις παρει αντιψυχωσικα?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Οχι τίποτα ποτε...εσυ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ναι..δεν στα προτεινε ποτε κανας γιατρος..εγω περνω σεροκουελ αλλα δν βοηθαει κ πολυ απλως με ηρεμει λιγο...

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Αδελφε το ιδιο πραγμα παθενα και εγω αλλα δεν του εδινα τοση σημασια και μου περασε να σε ρωτησο αγχος εχης για αυτο το παθενης ουτε τρελενεσε ουτε τιποτα τετιο πας σε κανενα ειδικο??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Αδελφε το ιδιο πραγμα παθενα και εγω αλλα δεν του εδινα τοση σημασια και μου περασε να σε ρωτησο αγχος εχης για αυτο το παθενης ουτε τρελενεσε ουτε τιποτα τετιο πας σε κανενα ειδικο??

    Παρε σεροκουελ που σου λεει , παιρνω κι εγω λιγακι, 25 mg , με ηρεμει ....... δεν τρελαινεσαι ετσι ευκολα , περνας απο σταδια ....ουτε ειδικος χρειαζεται , κανε το εξης , μετρα απο μεσα σου 60 δευτερολεπτα , αμα τα μετρησεις και εχουν περασει μονο 30 , δλδ μετρας γρηγορα , τοτε κατι δεν παει καλα .........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Τι κολπο ειναι αυτο με το μετρημα?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Τι κολπο ειναι αυτο με το μετρημα?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

    Τοχα δει σενα εργο , πιστευε ο Ρου Σαιντερ οτι τρελαινοταν , κι εκανε συνεχως αυτο το κολπο , να αυτοτσεκαριστει , στον ' Γαλαζιο Κεραυνο' , που να το θυμασαι , οδηγουσε ελικοπτερο .........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Οχι vaper δεν παω σε κανένα ειδικό!
    Αυτο με το μέτρημα δεν το κατάλαβα αλλα τελος πάντων.
    Τεσπα περίεργη η φάση αλλα τι να πω δεν ξέρω ελπίζω να βρω η να βρούμε καποια άκρη μια μερα....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Ελπίζω ρε vaper καποια μερα να το περάσω και εγω αυτο οπως και εσύ γιατι ειναι τρομακτικό αρκετα....
    Με το άγχος απλως κανε το ίδιο βγες εξω κανε πραγματα που σου αρεσει και μην φοβασε τίποτα...και το αγχος και κρίσης πανικού κτλπ χρόνο θέλει και υπομονή....ομως πρέπει να το προσπαθείς και εσύ αρκετα .

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Μπορεί και να Είμαι πολυ φοβιτσιαρεις λογικα και γιαυτο να τα σκέφτομαι συνέχεια αυτα.
    Απο τοτε που ξεκίνησαν ολα αυτα βλεπω οτι Είμαι πολυ φοβιτσιαρις σε πολλα πραγματα και οτι εχει σχέση με τετοια θεματα ψυχολογικά
    Δεν ξερω λες και δεν εχω δύναμη να μην τα σκεφτομαι ολη την ωρα και να.μην δώσω σημασία...το μυαλό μου είναι συνέχεια στα χειρότερα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Αδελφε εγω θα σου πρωτινα να πας σε εναν ειδικο ψηχιατρο μονο για να δεις τι εχις εγω το εκανα δεν χρειαζεται να παρεις κατι απλα να μαθεις τι εχεις θα σε βοιθησει αρκετα αυτο ακουμε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Εγω και εσυ ειμαστε ακριβως το ηδιο και εγω τα ειχα αυτα τωρα βεβαι καπως τα ξεπερασα αλλα καπωται με ποανη παλη παντα το μηαλο μου παει στο χειροτερω

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Την προσοχή σας παρακαλώ
    By geo1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-01-2013, 20:39
  2. Χρειαζομαι Βοηθεια λιγο!!!Σας παρακαλω!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 20-06-2012, 16:27
  3. Θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας! παρακαλώ διαθέσετε λίγο χρόνο για 'μενα...
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-2012, 00:21
  4. Προσοχη!
    By ria_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2010, 07:45
  5. Παιδια λιγο την προσοχη σας...
    By Roberto in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-10-2010, 23:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •