Bespar - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 319

Thread: Bespar

  1. #31
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    146
    [QUOTE=andreas86;1010828]Κρίμα τόσο νέο κορίτσι και εγώ περασα κυρίως στο δημοτικό άσχημα με το μπουλινγκ αλλά την χειρότερη περίοδο την πέρασα πριν 3 μέρες!


    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App[/QUOT

    Αν επιτρέπεται τι πάθατε πριν 3 μέρες?

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Δεν φταις σε κάτι εσύ ρε Χρύσα, είναι πολύ γνωστό φαινόμενο οι κλειστοί χαρακτήρες να είναι θύματα bullying. Το θέμα είναι να μην αφήσεις τον εαυτό σου να πέσει για κάτι που θα τιμωρηθούν από την θεία δίκη! Η μοναξιά συνήθως είναι αποτέλεσμα δικής μας απομόνωσης και όχι της αχαριστίας άλλων ανθρώπων... Ναι, δεν χρειάζεται να είσαι βαθμοθυρικη, δεν θα σου χρησιμεύσουν σε κάτι οι βαθμοί αλλά οι βαθμοί αποτελούν επιβράβευση της προσπάθειας κυρίως... Εγώ πάντως επειδή στην δική σου κατάσταση, ήταν και εμένα κάπως έτσι υα σχολικά μου χρόνια, πιστεύα για μένα ότι αν ήταν να πάρω κάτι για να με βοηθήσει αυτό θα ήττα το concerta και όχι τα αντικαταθλιπτικα... Κυρίως αυτό θεωρώ ως δική μου πάντα κριτική ότι χρειάζεται στους αδύναμους μαθητές..
    Βαθμοθηρική σε σημείο υπερβολικό υπήρξα στο λύκειο (έκλαιγα που έβγαζα 19,9 και όχι 20!) και το πλήρωσα ακριβά με διάφορα ψυχοσωματικά. Στο γυμνάσιο όμως δεν δέχομαι ένα παιδί το οποίο διαβάζει πολύ να βγάζει 17,5 και άλλοι που δεν κουνάνε το δαχτυλάκι τους και δεν αξίζουν μία να είναι πάντα μπροστά μόνο και μόνο επειδή έχουν το λέγειν. Υπήρχαν μάλιστα άτομα ανάμεσα σε αυτούς που με έθιξαν τα οποία είχαν την εύνοια των εκπαιδευτικών σε προσωπικό και μαθησιακό επίπεδο. Και απορώ τι ήθος έχει ο εκπαιδευτικός που ευνοεί τον θύτη και αφήνει το θύμα στη μοίρα του; Αλλά βέβαια για να ασχοληθούν σοβαρά με την περίπτωσή μου έπρεπε πρώτα να κοιτάξουν όλοι τον εαυτό τους στον καθρέφτη και να αναμετρηθούν με τη συνείδησή τους γιατί για την καταστροφή μου είχαν άπαντες μερίδιο ευθύνης. Αφήστε έχω πικραθεί πολύ, ξέρω ότι δεν φταίω, όλοι αυτοί δεν αξίζουν ούτε την προσοχή ούτε τα δάκρυά μου αλλά δεν μπορώ να ξεπεράσω την καταπάτηση της αξιοπρέπειάς μου.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by ΧΡΥΣΑ View Post
    Δεν περιμένω μόνο από τα χάπια να μου λύσουν τα προβλήματα αλλά είναι και αυτά ένα μέσο θεραπείας. Από τη στιγμή που υπάρχουν ειδικοί για τις αγχώδεις διαταραχές και αποτελεσματικά φάρμακα γιατί να βασανίζομαι;
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Απαγορεύονται οι προτροπές για λήψη ή διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    Last edited by Aeon; 20-08-2018 at 12:43.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Απαγορεύονται οι προτροπές για λήψη ή διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    Last edited by Aeon; 20-08-2018 at 12:44.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Απαγορεύονται οι προτροπές για λήψη ή διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    .
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Ίσως τα δοκιμάσω αν είναι τόσο αποτελεσματικά.
    Last edited by Aeon; 20-08-2018 at 12:44.

  6. #36
    Επιδη δε λειτουργούν σε σας είναι εγωιστικό να λέτε ότι δεν κάνουν τίποτα σαν γενική δήλωση.Μπορειτε απλώς να πειτε τη γνώμη σας και την εμπειρία σας.

    Σε καποιους λειτουργουν , το ξέρω από μένα κ αλλους στο περιβάλλον μου, γιατί μας μειώνουν τα συμπτωματα και μπορούμε να κάνουμε έστω τα βασικά πράγματα κ να νιώσουμε φυσιολογικοί.Δεν λυνουν το πρόβλημα αλλά ανακουφιζουν τα συμπτώματα.
    Βγάλτε τα σκαρτα για τη δική σας περίπτωση, όχι για όλους.

    Εστάλη από SM-G930F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by Nikselfie View Post
    Επιδη δε λειτουργούν σε σας είναι εγωιστικό να λέτε ότι δεν κάνουν τίποτα σαν γενική δήλωση.Μπορειτε απλώς να πειτε τη γνώμη σας και την εμπειρία σας.

    Σε καποιους λειτουργουν , το ξέρω από μένα κ αλλους στο περιβάλλον μου, γιατί μας μειώνουν τα συμπτωματα και μπορούμε να κάνουμε έστω τα βασικά πράγματα κ να νιώσουμε φυσιολογικοί.Δεν λυνουν το πρόβλημα αλλά ανακουφιζουν τα συμπτώματα.
    Βγάλτε τα σκαρτα για τη δική σας περίπτωση, όχι για όλους.

    Εστάλη από SM-G930F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Συμφωνώ αλλά προσπαθώ να είμαι δεκτική με όλες τις γνώμες. ☺ Μπερδεμένη είμαι και συγκεντρώνω όλες τις συμβουλές στο μυαλό μου για να δω τι θα ακολουθήσω τελικά...

  8. #38
    Quote Originally Posted by ΧΡΥΣΑ View Post
    Συμφωνώ αλλά προσπαθώ να είμαι δεκτική με όλες τις γνώμες. ☺ Μπερδεμένη είμαι και συγκεντρώνω όλες τις συμβουλές στο μυαλό μου για να δω τι θα ακολουθήσω τελικά...
    Αγάπη μου σε έναν ειδικό θα πας να σε συμβουλεύσει.Εδω ο καθένας μας μπορει να σου λεει ότι θέλει χωρίς να έχουμε τις ειδικες γνώσεις ψυχισμού που οφειλουν να έχουν οι γιατροί.
    Οι εμπειρίες μας οπως βλέπεις διιστανται στον καθένα μας.Απλα δεν πρεπει να είμαστε απολυτοι σε τέτοια θέματα γιατί ακριβώς δεν είμαστε ειδικοί με τις καταλληλες γνώσεις.


    Εστάλη από SM-G930F στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by Nikselfie View Post
    Αγάπη μου σε έναν ειδικό θα πας να σε συμβουλεύσει.Εδω ο καθένας μας μπορει να σου λεει ότι θέλει χωρίς να έχουμε τις ειδικες γνώσεις ψυχισμού που οφειλουν να έχουν οι γιατροί.
    Οι εμπειρίες μας οπως βλέπεις διιστανται στον καθένα μας.Απλα δεν πρεπει να είμαστε απολυτοι σε τέτοια θέματα γιατί ακριβώς δεν είμαστε ειδικοί με τις καταλληλες γνώσεις.


    Εστάλη από SM-G930F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Έχετε δίκαιο σίγουρα κάποιος ειδικός μπορεί να με κατευθύνει καλύτερα αλλά ακούω και τις δικές σας απόψεις γιατί ως μεγαλύτεροι και παθούντες κάτι παραπάνω ξέρετε.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Πωσ ειστε ετσι τα νεα τα παιδια εντυπωση μου κανει δεν τρεξατε δεν παιξατε εγω τον ανιψιο μου που ειναι πεντε χρονων οταν τον κοροιδευω μου λεει αν κ πεντε εσυ μη μιλασ ειναι μεσα στη ζωη εσεισ πωσ βγηκατε ολα ετσι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Πωσ ειστε ετσι τα νεα τα παιδια εντυπωση μου κανει δεν τρεξατε δεν παιξατε εγω τον ανιψιο μου που ειναι πεντε χρονων οταν τον κοροιδευω μου λεει αν κ πεντε εσυ μη μιλασ ειναι μεσα στη ζωη εσεισ πωσ βγηκατε ολα ετσι
    Φυσικά και τρέξαμε και παίξαμε κύριε αλλά όταν είσαι τόσο ευαίσθητος χαρακτήρας όπως εγώ πληγώνεσαι εύκολα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κουκλα εχεισ δυο τρεισ επιλογεσ φαρμακα γυμναστικη συμπληρωματα cbd κλπ και ψυχοθεραπεια αυτα ειναι ολα κι ολα αν πασ για δουλεια θα μαθεισ κολπα που οτι κι αν εχεισ θα δουλευεισ οτιδηποτε κι αν κανεισ φροντισε να ψαχτεισ λιγο παραπανω για καλο αποτελεσμα αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κι εγω ημουν ευαισθητοσ κι εφαγα κ ξυλο κ δουλευα κ διαβαζα κ ολα μονο η κορη μου ξερει πωσ τα εκανα αυτα γτ κ οι δυο δουλευουμε απο τα δεκαπεντε κ περασαμε πανεπιστημιο κ οι δυο μονο εκεινη ξερει πωσ γινεται αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    [QUOTE=ΧΡΥΣΑ;1010830]
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Κρίμα τόσο νέο κορίτσι και εγώ περασα κυρίως στο δημοτικό άσχημα με το μπουλινγκ αλλά την χειρότερη περίοδο την πέρασα πριν 3 μέρες!


    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App[/QUOT

    Αν επιτρέπεται τι πάθατε πριν 3 μέρες?
    Λογισμοί, σκέψεις νόμιζα πως τρελάθηκα, πάντα είχα αλλά για τρεις μέρες με αποκορύφωμα την Τετάρτη την προηγούμενη ήταν η χειρότερη!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κουκλα εχεισ δυο τρεισ επιλογεσ φαρμακα γυμναστικη συμπληρωματα cbd κλπ και ψυχοθεραπεια αυτα ειναι ολα κι ολα αν πασ για δουλεια θα μαθεισ κολπα που οτι κι αν εχεισ θα δουλευεισ οτιδηποτε κι αν κανεισ φροντισε να ψαχτεισ λιγο παραπανω για καλο αποτελεσμα αυτα
    Ευχαριστώ για τα μηνύματα και τον χρόνο σας. Λυπάμαι για όσα περάσατε.

Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. bespar..
    By Johnc in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 26-10-2016, 19:03
  2. Bespar
    By engliscp in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 05-01-2016, 17:54
  3. bespar
    By MARO_86 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 24
    Last Post: 04-01-2016, 23:49
  4. bespar
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 12-08-2011, 05:08
  5. bespar
    By coyotaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 30-09-2009, 17:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •