Βοηθεια Ειδικου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100

    Βοηθεια Ειδικου

    Γεια σας!
    Μηπως υπαρχει καποιος ειδικος εδω που θα μπορουσε να με βοηθησει με αγχος και καποιες φοβιες - ανυσηχιες...; Προκειτε ια τον στρατο που θα χρειαστει να παρουσιαστω...
    Περιμενω απαντησεις. Ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Από όσο ξέρω δεν υπάρχει. Έχεις ιστορικό με φοβίες άγχος κλπ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Ναι, τα 2 τελευταια χρονια λογω μιας πτησης που ειχα κανονισει διακοπες σε αλλη χωρα και δεν πεταξα, επειδη με επιαναν κρισεις πανικου και φοβος για το αεροπλανο. Εφταιγε καθαρα ο φοβος για το αεροπλανο, αλλα το αγχος, το μεζευα γενικα και πριν την πτηση, απο τα προηγουμενα χρονια δηλαδη, απλα η πτηση ηταν η αφορμη....το μπαμ της φουσκας που εγινε. Απλα ρωταω για ειδικο, επειδη προκειτε να μπω φανταρος και χρειαζομαι καποιον που να μπορει να με βοηθησει σε αυτο, να με συμβουλεψει και καθοδηγησει στο να καταφερω να παω και να ειμαι οκ. Ή εστω αν καποιος προκειτε να μπει με το ιδιο προβλημα συντομα, να απαντησει εδω περα για να βρω "παρεα" και να δουμε τι θα γινει...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Όταν φτάσει η ώρα που θα πατουσιαστεις θα περάσεις κ από ψυχολογικό ελενχο.. φρόντισε να πεις εκεί ότι σε απασχολεί κ μην ανχωνεσε θα έρθει η μέρα που θα νοσταλγείς να ξανά πάς φαντάρος .. θα κάνεις παρέες κ θα περάσεις όμορφα στο εγκυουμε αυτό..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Όταν φτάσει η ώρα που θα πατουσιαστεις θα περάσεις κ από ψυχολογικό ελενχο.. φρόντισε να πεις εκεί ότι σε απασχολεί κ μην ανχωνεσε θα έρθει η μέρα που θα νοσταλγείς να ξανά πάς φαντάρος .. θα κάνεις παρέες κ θα περάσεις όμορφα στο εγκυουμε αυτό..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Με το προβλημα που εχω, με απασχολει πολυ αυτο το "στο εγγυουμε". Θα ηταν καλυτερο να βρεθει καποιος να απαντησει, εαν προκειτε να μπει συντομα για να μπορεσω να μιλησω μετα με το παιδι... Οι περισσοτεροι αυτο λενε... και ναι ειμαι σιγουρος οτι οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες, μετα στανταρ περνας καλα, λοφω προσαρμογης. Αλλοι γρηγοροτερα αλλοι πιο αργα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Έχω πάει φαντάρος κ καταλαβαίνω απόλυτα τι ακριβώς περνάς...μην σκέφτεσαι τίποτα σκέψου μόνο ότι δεν θα είσαι ο πρώτος αλλά ούτε κ ο τελευταίος..είναι μια φάση της ζωής σου που πρέπει να την ζήσεις..απολαυσε την αν μπορείς γιατί θα είναι τόσο σύντομο που δεν θα καταλάβεις ...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Έχω πάει φαντάρος κ καταλαβαίνω απόλυτα τι ακριβώς περνάς...μην σκέφτεσαι τίποτα σκέψου μόνο ότι δεν θα είσαι ο πρώτος αλλά ούτε κ ο τελευταίος..είναι μια φάση της ζωής σου που πρέπει να την ζήσεις..απολαυσε την αν μπορείς γιατί θα είναι τόσο σύντομο που δεν θα καταλάβεις ...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Εχεις δικιο, φιλε μου. Το θεμα ειναι ξες...αν ειχα παρεα για αυτο, επειδη ετσι μονος μου δεν μπορω στη φαση που ειμαι... Σιγουρα θα ηταν μια καλη εμπειρια, συμφωνω, αλλα αν δε παω, θα ειναι κατι για το οποιο θα μετανιωνω μετα μεγαλωνοντας, οταν θα με ρωτανε που υπηρετησα. Μονο στη σκεψη που θα με ρωτανε και δεν θα λεω οτι δεν πηγα ντρεπομαι, φαντασου.

  8. #8
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    θα έρθει η μέρα που θα νοσταλγείς να ξανά πάς φαντάρος .. θα κάνεις παρέες κ θα περάσεις όμορφα στο εγκυουμε αυτό..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Καλυτερα θα ειναι να μην ειμαστε τοσο απολυτοι. Τι παει να πει στο εγγυομαι; Το πως θα περασεις στο στρατο εξαρταται απο χιλιους δυο παραγοντες. Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Επειδη μερικοι το νοσταλγουν δεν σημαινει οτι ισχυει για ολους αυτο.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Leonardo View Post
    Εχεις δικιο, φιλε μου. Το θεμα ειναι ξες...αν ειχα παρεα για αυτο, επειδη ετσι μονος μου δεν μπορω στη φαση που ειμαι... Σιγουρα θα ηταν μια καλη εμπειρια, συμφωνω, αλλα αν δε παω, θα ειναι κατι για το οποιο θα μετανιωνω μετα μεγαλωνοντας, οταν θα με ρωτανε που υπηρετησα. Μονο στη σκεψη που θα με ρωτανε και δεν θα λεω οτι δεν πηγα ντρεπομαι, φαντασου.
    Αφου ντρεπεσαι στη σκεψη και μονο αν θα σε ρωτανε απορω γιατι εθεσες αυτον τον προβληματισμο. Αν εσενα σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα να πας στο στρατο και να υποφερεις απο το να μην πας και να χρειαζεται να απολογησε για αυτο, τοτε απλα πηγαινε.
    Επιλογες κανουμε σε αυτη τη ζωη σε ολους τους τομεις. Αλλοι προτιμανε να μην παρουν φαρμακα και να υποφερουν αλλοι να τα παρουν και να υποστουν τις παρενεργειες. Ζυγιζουμε καταστασεις και αποφασιζουμε. That's life!

Similar Threads

  1. Βοήθεια στην εύρεση ειδικού
    By stpl in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 11
    Last Post: 28-09-2017, 16:34
  2. Επιλογή ειδικού
    By psy me in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-2015, 13:35
  3. πως να δεχτει καποιος βοηθεια ειδικου
    By trust in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-2015, 15:24
  4. Ζητωντας βοηθεια ειδικου για ψυχολογικη στηριξη
    By tapouts in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-2010, 21:25
  5. Aναζητηση ειδικου
    By νικος32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 07-08-2007, 09:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •