Νοσταλγία παλιών εποχών - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #47
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Λίγα μόνο πράγματα θέλω να θυμάμαι από τα παλιά: είναι μερικές στιγμές της παιδικής ηλικίας και ελάχιστες της εφηβικής και της πρώτης νεανικής. Από την ύστερη νεανική ως σήμερα σχεδόν τίποτα. Έχω στραμμένα τα μάτια στο μέλλον και στη βελτίωση των συνθηκών ζωής που φέρνει η πρόοδος στην ιατρική και την τεχνολογία.
    Απλά αυτό που θέλω να θυμάμαι είναι ότι ονειρευόμασταν και θεωρούσαμε ότι τα πράγματα για το μέλλον θα ήταν πολύ εύκολα, όπως ακριβώς τα θέλαμε, χωρίς να έχουμε ιδέα τι μας περιμένει!

    Κι αυτό το τελευταίο μας έκανε, στη σκέψη μας, πολύ ευτυχισμένους έστω κι αν τα δεδομένα στους δικούς μας χώρους μας κατέστρεφαν τη ψυχολογία. Τα όνειρα εκείνα ήταν επίσης μια διέξοδος από εκείνη τη ψυχολογία.
    γιάννης

  3. #48
    Νοσταλγώ κάποιες παιδικές σειρές στην τηλεόραση που περιμέναμε με ανυπομονησία να ρθει η ώρα προβολής τους να τις δούμε. Καθόμασταν με απερίγραπτη χαρά, σχεδόν εκστατικά και τις βλέπαμε.

    Υπήρχαν όμως και οι σκηνές αδικίας, πόνου, θανατου. Ήταν ακατάλληλες για ευαίσθητα παιδιά. Τέτοιες σκηνές ακόμα γυροφέρνουν στη μνήμη μου.
    γιάννης

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τι ωραιες αναμνησεις πουχω απ τον στρατο ........καλυτερες κι απ τις σπουδες ακομη , ας ηταν λιγο ταλαιπώραια .......μονο καλες αναμνησεις εχω ...... τωρα τι κανουμε ?

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Νοσταλγώ κάποιες παιδικές σειρές στην τηλεόραση που περιμέναμε με ανυπομονησία να ρθει η ώρα προβολής τους να τις δούμε. Καθόμασταν με απερίγραπτη χαρά, σχεδόν εκστατικά και τις βλέπαμε.

    Υπήρχαν όμως και οι σκηνές αδικίας, πόνου, θανατου. Ήταν ακατάλληλες για ευαίσθητα παιδιά. Τέτοιες σκηνές ακόμα γυροφέρνουν στη μνήμη μου.
    Thunder thunder thunder thundercats

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Νοσταλγία...
    By dolphin_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 24-06-2008, 21:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •