ωρες ωρες δεν τη παλευω καθολου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 109
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502

    ωρες ωρες δεν τη παλευω καθολου

    μερικες φορες, καθομαι και κοιταω τα φαρμακα με της ωρες, δεν εχω καμια ορεξει να τα παρω, απο πρωι παει απογευμα και τελικα βραδυ για να τα παρω, απλα τα εχω μπρωστα μου και δεν μου κανει καθολου ορεξει να τα παρω, νοιωθω σαν να ειμαι σε ομηρια..... θελω να ξαναγινει η ζωη μου οπως ηταν πριν, θελω να αραξω σε ροκαδικο και να γινω κουρουμπελο στις μπυρες, ακουγοντας τρυπες ξυλινα σπαθια .........

    δεν τη παλευω, πριν 4.5 χρονια αυτο το ρημαδιασμενο πρωινο....... επεσα στο εδαφος απο ενα πολυ ισχυρο πονοκεφαλο πονουσα φριχτα, κρατησε καπου 5 λεπτα και μετα σηκωθηκα και αρχισαν οι φωνες και η ψευδευσθησης...... μετα απο μια βδομαδα με βαλανε νοσοκομειο, και απο τοτε παιρνω φαρμακα...... θελω την ελευθερια μου, να πινω να ξενυχταω να κανω της τρελες μου, εχω πολυ βαρετη ζωη..... θελω να κανω τρελες.....

    https://www.youtube.com/watch?v=8okED1SIvBQ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κανεισ δεν θελει να τα παιρνει παυλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Σε νοιωθω βρε παυλο.. Κι εγω μερικες φορες τα βλεπω και λεω αστα για αργοτερα.. Αμα δεν τα παρουμε ομως θα μας κλεισουν μεσα σε ψυχιατριο..

    Εστάλη από Elite 1 στο E-Psychology.gr Mobile App
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Αυτό ακριβώς θέλει η βιομηχανία φαρμάκων να σε φέρουν σε αδιέξοδο..εγώ δεν βροντοφωναζω άδικα κ λέω μακρυά από τα φάρμακα...

    Είναι απάτη όλα ... Ο ψυχίατρος ποτέ δεν γιάτρεψε κανέναν παιδιά ούτε τα φάρμακα ...

    Δεν κατηγορώ που περνεις φάρμακα κ διάλεξες αυτόν τον τρόπο προς θεού ο καθένας κρίνει κ κάνει της επιλογές του όπως νομίζει αυτός ότι είναι το σωστο..

    Το αποτέλεσμα όμως μετράει βτο πως εσθανεσε που κανένας γιατρός ποτέ δεν θα σου εγκυηθει ότι θα γίνεις καλά..

    Ξερω περίπου πως νιώθεις όταν λες θέλω να πιω να γίνω χάλια το θέλω κ εγώ πολύ κ δεν μπορώ όπως παλιά.. θα σου πω ένα παράδειγμα εσύ περνεις χάπια που υποτίθεται θα σε έκαναν να νιώσεις καλύτερα κ θα μπορούσες να πιείς κ να κάνεις της τρελές σου..
    Εγώ από την αλη έχω τους δήμους μου φόβους όπου δεν περνώ χάπια ούτε πάω σε ψυχιάτρους Κριμαίας στην ίδια κατάσταση όπως εσύ δεν μπορώ να χαρώ την ζωή μου..

    Σημασία έχει το τι σε κάνει να εσθανθεις καλύτερα αν το χάπι σ δηνει την δυνατότητα να κάνεις αυτό που θες να κάνεις κ λαχταρας παρτω αν σε έχει στην ίδια κατάσταση κ απλά το περνεις επιδει στο είπε ο ιατρός τότε κανείς κακω στον εαυτό σου..


    Εγώ προσωπικά είμαι δεν είναι του φαρμάκου κιαν πάρω το οτιδήποτε φάρμακο ασπουμε για το πονοκέφαλο που το περνώ μόνο αν πάει να Μ σπάσει η με ενωχλει θα με πιάσει αμέσως γτ ο οργανισμός μου είναι παρθένος από τα φάρμακα...



    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    VarethikaNaVariemai , δεν νομίζω ότι είναι το ίδιο οι διαταραχές διάθεσης με τις ψυχώσεις και τις παραισθήσεις. Το ένα επηρεάζει το άλλο, αλλά άλλο να λες έχω μια ήπια κατάθλιψη και θα την παλέψω χωρίς φάρμακα κι άλλο να λες ακούω συνεχώς φωνές και βλέπω πράγματα που δεν υπάρχουν και θα το παλέψω έτσι. Γνώμη μου πάντα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    Quote Originally Posted by boo View Post
    Σε νοιωθω βρε παυλο.. Κι εγω μερικες φορες τα βλεπω και λεω αστα για αργοτερα.. Αμα δεν τα παρουμε ομως θα μας κλεισουν μεσα σε ψυχιατριο..

    Εστάλη από Elite 1 στο E-Psychology.gr Mobile App
    νιωθω οτι ειμαι σε ομηρια... θελω να ξεχαστω λιγες μερες αλλα δεν μπωρω. θελω να φυγω να χαθω αλλα δεν γινεται...... αυτη η ψυχωση ειναι παλιο ασθενεια, θελω να ροκαρο, εχω να ταξιδεψω 6 χρονια....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Συμφωνω με sonia με την διαφορα οτι στην ελαφρια καταθλιψη χρειαζεται ενας ψυχολογος, ο οποιος θα σε ψυχολογησει και θα κρινει εαν εχεις την δυνατοτητα να την ξεπερασεις χωρις αντικαταθληπτικο η οχι. Υπαρχει ο φοβος αν κρινει οτι δεν μπορεις, να γυρισει σε βαρια καταθλιψη και με τη σειρα της σε ψυχωση, πιθανως και σε φωνες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    νιωθω οτι ειμαι σε ομηρια... θελω να ξεχαστω λιγες μερες αλλα δεν μπωρω. θελω να φυγω να χαθω αλλα δεν γινεται...... αυτη η ψυχωση ειναι παλιο ασθενεια, θελω να ροκαρο, εχω να ταξιδεψω 6 χρονια....
    Αν αποδεχτεις την φαρμακευτικη αγωγη και την τηρεις, δεν μπορεις να πας να ροκαρεις η να πας ενα ταξιδι;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Αν αποδεχτεις την φαρμακευτικη αγωγη και την τηρεις, δεν μπορεις να πας να ροκαρεις η να πας ενα ταξιδι;
    ειχα προβληματα, με τα νευρα μου τα πρωτα 4 χρονια, επερνα 3 φαρμακα, με πιανανε κατι νευρωτικες κρισεις, και κρισεις πανικου. τωρα 6 μηνες ειμαι χωρις προβληματα και μονο με σολιαν και ακινετον.......
    το κακο ειναι οτι δεν κανει να πιεις...... να πιεις 5-6 μπυρωνια, 3-4 καραφακια ρακι να γουσταρης..... δεν γινεται να αραξεις μια βραδυα χωρις αλκοολ.. τωρα συνερχομαι. και γινομαι ο παλιος μου εαυτος σιγα σιγα.
    αλλα δεν κανει να πιω γιατι χανουν την αξια τα φαρμακα και μπωρει να ξαναπαθω ψυχωτικο επισοδειο, σκατα..., περιμενω να μαζεψω αδεια και να πληρωθω απο τη κοινωφελη και θα φυγω ταξιδακι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε παυλαρα μια μπυριτσα κανει εγω πινω μια μισολιτρη τη εβδομαδα κανει καλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Να μεθυσεισ δεν κανει να χαλαρωσεισ επιβαλετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    μου χει λειψη το μεθυση... τη να σου κανει μια μπυρα.....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    μου χει λειψη το μεθυση... τη να σου κανει μια μπυρα.....
    Εγώ από σήμερα θα πάω κόντρα στης φοβίες μου και θα πιω όσο πάει ..

    Εγώ που έκοψα μέχρι κ τον καφέ τα πρωινά μου δεν τα θυμάμαι χωρίς καφέ..

    Έκοψα κ το ποτό που θυμάμαι τέτοιες εποχές ήμουν φωτοβολίδα κάθε βράδυ κ το γούσταρα...

    Αν δεν τα ζήσω τώρα πότε θα τα ζήσω???
    Μια ζωή μόνο θα ζήσουμε ας κάνουμε το κέφι μάς..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Παντως elis ειδα τις ειδησεις χθες και σε θυμηθηκα.

    Ελεγε για καποιους γιατρους στη Μυκονο που μοσχοπληρωνουν να γινεις καλα απο hangover με ορο με βιταμινες, μαγνησιο και ασβεστιο.

    Λετε αυτο να εχει σχεση και με τη σχιζοφρενεια ;
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    https://www.medicalnewstoday.com/articles/321315.php

    παντως εδω περα λεει για ταυρινη και nacetylcysteine με βιταμινη C.

    επισης ορισμενες συνηθειες εχουν καθοριστικο ρολο στο να επιδεινωσουν τη σχιζοφρενεια νομιζω.

    π.χ. η πολλη τηλεοραση, το computer, το κινητο κλπ. (ολες οι οθονες γενικα) σε αποχαυνωνουν και μετα αρχιζεις να νιωθεις αποπροσωποποιηηση, κουραζεται το μυαλο σου και αρχιζουν τα ..παρατραγουδα.

    επισης κατι αναλογο ειναι με αλκοολ, ναρκωτικα κλπ.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχετε νιώσει ποτέ ότι ώρες ώρες συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον σας;
    By deleted-member17-03-2016 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 87
    Last Post: 13-12-2015, 01:13
  2. Έχω να κοιμηθώ 48 ώρες !
    By mikepatton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 18-01-2015, 11:40
  3. νοιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..
    By sweet dreams in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2012, 16:16
  4. 2 ώρες ακόμη...
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 25-05-2012, 17:22
  5. δεν ξέρω τι με πιάνει ώρες ώρες
    By empar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 25-08-2011, 21:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •