ευχαριστώ για το report...!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741

    ευχαριστώ για το report...!!!!

    Dear akis1,

    You have received an infraction at Forum Υποστήριξης.

    Reason: Παραβίαση δεοντολογίας (διαγνώσεις ή/και προτροπές για φαρμακευτική αγωγή ή/και ανάρμοστες υποδείξεις για θέματα ψυχικής υγείας κτλ)
    -------

    -------

    This infraction is worth 3 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

    Original Post:
    https://www.psychology.gr/forum/show....php?p=1010834
    γιατι να παρεις φαρμακα εχω υπαρχουνε αλλες τοσες εναλακτικες???? 5HTP/INOSITOL/CBD 3 αποτελεσματικα ειναι αυτα... τα ψυχοφαρμακα δεν κανουνε τιποτα......
    All the best,
    Forum Υποστήριξης

    Dear akis1,

    You have received an infraction at Forum Υποστήριξης.

    Reason: Παραβίαση δεοντολογίας (διαγνώσεις ή/και προτροπές για φαρμακευτική αγωγή ή/και ανάρμοστες υποδείξεις για θέματα ψυχικής υγείας κτλ)
    -------

    -------

    This infraction is worth 3 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

    Original Post:
    https://www.psychology.gr/forum/show....php?p=1011176
    Quote Originally Posted by ΧΡΥΣΑ View Post
    PHP Code:
    Παιδιά άσχετο αν χρησιμοποιεί κανείς το bespar να μου πει αν του προκάλεσε ποτέ πονόκοιλοΜε έχει πιάσει έντονος πόνος στην κοιλιά από σήμερα το απόγευμαΜπορεί να είναι και λόγω άγχους αλλά δεν ξέρω
    PHP Code:
    χρυσά το bespar είναι πολύ ήπιο έως και αναποτελεσματικό για το άγχος.. είναι παρα πολύ ελαφρύ φάρμακο.. όμως ύπαρxει μια πιθανότητα μέσα στο μηνα να κάνει δουλειά.. εγώ δεν το έχω πάρει ακόμα... ο γιατρός δεν μου το προτείνει και μου δίνει με άνεση το xanax που είναι ένα αγχολυτικό το οποιο είναι όντως αποτελεσματικό αλλα δυνατό..! και εθιστικο αφού προκαλεί μια γαλήνη και ευφορία... δεν είναι τυχαίο που το λένε ναρκωτικό... είναι από τα πιο διάσημα χαπάκια.. είναι το λεγόμενο αλκοολ σε χάπι... όπως και να έχει κανε υπομονή με το bespar ίσος σου φέρει στις αρχές διαφορες ελαφριές παρενέργειες το πιο συνηθισμένο είναι μια έτσι ήπια ζαλάδα και ελαφριά υπνηλία και πόνος στην κοιλια.. όμως δεν χρειάζεται να φοβάσαι μπορείς να τρως κάτι όταν πονάει το στομάχι σουκανε υπομονή και θα δεις σε ένα μηνα πως θα πας με το besparσκέφτομαι να το πάρω και εγώ το συγκεκριμένο μπας και κόψω το xanax.. 
    All the best,
    Forum Υποστήριξης


    αν λοιπόν το να λες την αλήθεια στον κόσμο είναι παραβίαση του forum... τότε πραγματικά τι νόημα έχει να υπάρχει το forum? το να ξέρεις λοιπόν κάποιες σίγουρες απάντησης και να προτείνεις σε άλλους και αυτά που προτείνω είναι απόλυτα ασφαλές... δεν πρότiνα κανένα φάρμακο ούτε είπα σε κανέναν να κόψη τα φάρμακα του...!!!!!

    ας σοβαρευτούμε επιτέλους και η διαχείριση του forum να κοιτάξει να κάνει λίγο ένα καλύτερο ψάξιμο στο forum και να δει πιο είναι το πραγματικό πρόβλημα εδώ...! και όχι να διώχνει τα λάθος άτομα...!!!

    αυτά ήθελα να σας πω...!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το πραγματικο προβλημα πηγε σε τρεισ ομαδεσ δηλαδη γνωρισε τριαντα ατομα νοσοκομειο ενα παγκοσμιο συνεδριο με τρελουσ απο ολο τον κοσμο διαβασε ψυχοφαρμακολογιεσ και ξερει να λυσει ολα τα ψυχολογικα και ψαχνει να βρει ακρη για τα οργανικα το οτι εσυ εισαι ακομα στα νηπια δε σημαινει οτι ειναι προβλημα αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    @elis: εκτος ότι δεν έβγαλα άκρη από αυτά που είπες... το θέμα είναι ότι για το απλό άγχος... με ήπια κατάθλιψη πριν πάρεις φάρμακα καλο είναι λέω να δοκιμάσεις άλλες εναλλακτικές... δεν μιλάω για πιο σοβαρές διαταραχές.... στις πιο σοβαρές διαταραχές όπως ψύχωση/σχιζοφρένεια χρειάζονται φαρμακευτική αντιμετώπιση...!! εγώ όταν λέω τα φάρμακα είναι αναποτελεσματικά δεν το λέω τυχαία... ισχύ... το λένε μελέτες...! δεν βγήκα εγώ να το παίξω κάποιος.... απλά το λέω ξανά... για κάποιον που έχει άγχος για να βγει από αυτή την κατάσταση χρειάζεται δύναμη... πως θα την βρει? όχι με φάρμακα αμέσως... αφού αποκλείσουμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα υγείας τότε μπορούμε να δούμε άλλες εναλλακτικές αντιμετώπισης του άγχους... και αποτελεσματικές... με τα αντικαταθλιπτικά πολύ έχουνε βρει μια ανακούφιση για παράδειγμα.. αλλα όσο τα παίρνουνε... όταν τα κόβεις το πρόβλημα έρχεται ξανά χειρότερο.. μπορεί να μην το παραδέχεται κανένας αυτό... αλλα μέχρι και η γιατροί το γνωρίζουνε καλά....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ki αυτα για χαζο bespar ? ολο το κουτι να παρω , τιποτα δεν κανει , μονο την ορεξη ανοιγει .................το χρησιμοποιω για δυσπεψια , αφου μου ανοιγει την ορεξη .....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    @elis: εκτος ότι δεν έβγαλα άκρη από αυτά που είπες... το θέμα είναι ότι για το απλό άγχος... με ήπια κατάθλιψη πριν πάρεις φάρμακα καλο είναι λέω να δοκιμάσεις άλλες εναλλακτικές... δεν μιλάω για πιο σοβαρές διαταραχές.... ..!! εγώ όταν λέω τα φάρμακα είναι αναποτελεσματικά δεν το λέω τυχαία... ισχύ... το λένε μελέτες...!...
    Κι εγω ολο πειραματακια κανω , μου το λεει κι ο γιατρος μου αστειευομενος , οτι , οτι και να μου πει , θα κανω τα δικα μου πειραματα , και οντως , καμμια παρενεργεια , εκτος μια φορα που δεν μπορουσα να βαλω την γλωσσα πισω στο στομα μου επι 17 ωρες ......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ενταξει βρε Ακη , δεν σε διωχνουν , εγω εχω φαει καμμια 10αρια παρατηρησεις , συνολο 32 βαθμοι ....μην τους λες για συμπληρωματα / φαρμακα , δεν τους αρεσει ....εγω δεν λεω πια ....

    η κανε το κολπο , πες , εγω παιρνω bespar , και βλεπω αποτελεσμα , ( η δεν βλεπω ) ετσι δεν σου λεει κανεις τιποτα , αφου λες τι παιρνεις , δεν συστηνεις , καταλαβες ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ακη ξερω τι λεσ τα εχω συζητησει με γιατρο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. ευχαριστω
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-05-2012, 19:16
  2. Ευχαριστώ
    By vince8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 10-09-2011, 14:29
  3. Ευχαριστω
    By mateo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 07-02-2011, 22:29
  4. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    By ANNEZINA in forum Παχυσαρκία
    Replies: 9
    Last Post: 13-10-2009, 11:10
  5. ευχαριστώ
    By gatoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-09-2005, 10:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •