Μήπως είναι λάθος αυτό που γίνεται εδώ μέσα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    46

    Μήπως είναι λάθος αυτό που γίνεται εδώ μέσα;

    Γεια σας παιδιά!
    Ναι να βοηθήσουμε τους συνανθρώπους μας, να μας βοηθήσουν κ αυτοί σε όποιο θέμα αντιμετωπίζει ο καθένας μας..
    Αλλά μήπως με όλα αυτά που βλέπουμε διαβάζουμε κ ακούμε γίνονται χειρότερα τα πράγματα;

    Ο καθένας έχει τα δικά του θέματα και προβλήματα..
    Μήπως επιβαρύνουμε μετά τα δικά μας προβλήματα, την δική του ψυχική υγεία;

    Μήπως βάζουμε στο μυαλό του ακόμα περισσότερα απ' όσα έχει, ώστε έτσι να τον κάνουμε να γίνει ακόμα χειρότερος αφού θα του έχουν μπει περισσότερες ίδιες στο μυαλό;

    Ήδη έχω διαβάσει πολλά εδώ μέσα καλά κ άσχημα, ώστε να αρχίζω κ εγώ να ταυτίζομαι με κάποια πράγματα.. χωρίς να το θέλω ,και να περνάνε όλα αυτα απ'το δικό μου μυαλό χωρίς λόγο, γιαυτα που νιώθει ο καθένας.

    Μήπως λοιπόν κάνουμε κακό στους εαυτούς μας..;

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Όντως το σκέφτηκα κ εγώ αυτό που λες γι'αυτό κραταω τα προβλήματα μου στην άκρη ξέροντας ότι υπάρχουν πολύ ευαίσθητα άτομα που μπορούν εύκολα να επιραιαστουν...

    Το μυαλο κ ο νους μας αν δεν μπορούμε να κατανοήσουμε πως λειτουργούν τότε εύκολα μπορούμε να ταφτηστουμε με καταστάσεις κ να δημιουργήσουμε νέο πρόβλημα μόνο από την σκέψη..



    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    αν δεν υπήρχε το forum θα μπορούσε ο καθένας και πάλι να ψάχνει συμτώματα στο internet και να τρελαίνεται και να νομίζει μετά ότι είναι άρρωστος.. δεν είναι λοιπόν πρόβλημα το forum... αν το δείτε θετικά λίγο θα καταλάβετε ότι μπορεί να είναι ακόμα και βοηθητικό όταν βλέπεις κάποιον άλλον να έχει αντίστοιχα συμτώματα με εσένα... γιατί τότε καταλαβαίνεις ότι είναι ψυχοσωματικά... όπως και να έχει αν κάποιος νιώσει ότι το forum του χαλάει την ψυχική του υγεία μπορεί ελευθερα να αποχώρηση... ότι παράπονα έχετε μπορείτε να τα μοιραστείτε ενότητα του Forum: Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    athens
    Posts
    13
    Η αίσθηση ότι είμαι μόνη μου και ότι μόνο εγώ το νιώθω αυτό και ότι δε θα με καταλάβει κανείς είναι πολύ άσχημη.. Σε αυτό με βοηθάει το φόρουμ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Όχι δεν πιστεύω πως γίνεται κάποιο λάθος στη σελίδα αυτή. Ο καθένας μπορεί ανώνυμα να εξωτερικεύσει τα συναισθήματά του και να πάρει κάποια συμβουλή, προτροπή, παρηγοριά κτλ. Όσον αφορά τα φάρμακα μόνο, πιστεύω ότι πρέπει να συμβουλεύεται ο καθένας τον ειδικό που επισκέπτεται και όχι τον καθένα που δεν είναι γιατρός. Το καλύτερο όμως είναι φυσικά να μη μπλέκεται κανείς με φάρμακα και να εξαρτάται μια ζωή από αυτά.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Όχι δεν πιστεύω πως γίνεται κάποιο λάθος στη σελίδα αυτή. Ο καθένας μπορεί ανώνυμα να εξωτερικεύσει τα συναισθήματά του και να πάρει κάποια συμβουλή, προτροπή, παρηγοριά κτλ. Όσον αφορά τα φάρμακα μόνο, πιστεύω ότι πρέπει να συμβουλεύεται ο καθένας τον ειδικό που επισκέπτεται και όχι τον καθένα που δεν είναι γιατρός. Το καλύτερο όμως είναι φυσικά να μη μπλέκεται κανείς με φάρμακα και να εξαρτάται μια ζωή από αυτά.
    Αυτην την άποψη έχω κ εγώ με τα φάρμακα κ το βροντοφωναζω συνέχεια ξελαριγκιαστηκα... Τα φάρμακα δεν γιατρεψαν κανέναν απλά υπάρχουν για να σου κάνουν την εσθιση ότι εσθανεσε καλά ενώ δεν συμβαίνει αυτό ... Ο σκοπός τους είναι να σε εθισουν κ να εξαρτηθείς από αυτά...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Όχι δεν πιστεύω πως γίνεται κάποιο λάθος στη σελίδα αυτή. Ο καθένας μπορεί ανώνυμα να εξωτερικεύσει τα συναισθήματά του και να πάρει κάποια συμβουλή, προτροπή, παρηγοριά κτλ. Όσον αφορά τα φάρμακα μόνο, πιστεύω ότι πρέπει να συμβουλεύεται ο καθένας τον ειδικό που επισκέπτεται και όχι τον καθένα που δεν είναι γιατρός. Το καλύτερο όμως είναι φυσικά να μη μπλέκεται κανείς με φάρμακα και να εξαρτάται μια ζωή από αυτά.
    Το λέω σε περίπτωση που κάποιος σκέφτεται όλα αυτά που λέγονται εδώ , κ του είναι δυσκολότερο μετα να βγει απ' ολο αυτό που του συμβαίνει..

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by elpida1983 View Post
    Η αίσθηση ότι είμαι μόνη μου και ότι μόνο εγώ το νιώθω αυτό και ότι δε θα με καταλάβει κανείς είναι πολύ άσχημη.. Σε αυτό με βοηθάει το φόρουμ.
    Όταν λες είσαι μόνη σου.. εννοείς σε κάποια πρόβλημα που περνάς;
    Φυσικά όμως υπάρχουν και άλλη τρόποι ώστε να βοηθήθεις κ πάλι..

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γιατι , νομιζεις οτι οι ψυχολογοι κι οι ψυχοθεραπευτες κυριως στεκουν στα καλα του;ς ? εγω παντως εχω ανοιξει πρπ 200 θρεντ , και σε κανεναν δεν ρωταω την γνωμη κανενος , δεν τους εχω εμπιστοσυνη , ουτε μενδιαφερειη γνωμη αλλου για την ασθενεια μου , οντας και μεγαλυτερος , και εμπειροτερος .....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αδερφε τα φαρμακα ειναι ψευδαισθηση οτι εισαι καλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο αν θεσ να ψαχτεισ να ψαχτεισ πωσ γινεσαι καλα χωρισ φαρμακα μια λυση που βρηκα εγω ειναι τα συμπληρωματα προσωπικη μου αποψη κανουν δουλεια τα φαρμακα ειναι ιμιτασιον δουλεια η σωστη δουλεια ειναι χωρισ φαρμακα αυτο πρεπει να το καταλαβουν ολοι γι αυτο οσοι εχουν μικρο προβλημα πρεπει να περνανε κι απο εδω να συζητανε το τι θα κανει ο καθενασ δικαιωμα του αλλα ενημερωνουμε να ξερουν τι ξερουμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Καποιοι θελουν να αλλαξουν τον εαυτο τουσ ασ αλλαξουν την εμφανιση τουσ το σωμα γυμναστηριο τα φαρμακα δινουν ποιοτητα ζωησ για καποια χρονια δεν ειναι μονιμη λυση αυτο λεμε χωρισ φαρμακα αν το ψαξεισ σε βαθοσ μπορει και να θεραπευτεισ να μη στα πολυλογω τα ψυχολογικα ειναι ευκολα τα οργανικα παλευουμε να βρουμε ακρη εκει ειναι το μεγαλο προβλημα εσυ παιρνεισ τα χαπια αισθανεσαι καλα αλλα το οργανικο προχωραει αρα μαπα το καρπουζι αυτο ψαχνω τοσα χρονια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Τα χαπια δεν πιανουν το οργανικο αρα δεν ειναι καλα μια λυση ειναι διατροφη γυμναστικη κανενα συμπληρωματακι κι ο θεοσ βοηθοσ οταν τα κοψεισ γι αυτο λεω συμπληρωματα αυτα ειναι ολα που πρεπει να ξερετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Για να καταλαβεισ εσυ εχεισ σπασει το ποδι σου τα χαπια που σου δινουν ειναι παυσιπονα για να μην πονασ δε σου δινουν χαπι για να δεσει το κοκαλο αρα ειναι ιμιτασιον δουλεια το κοκαλο δενει μονο του απο τον οργανισμο αρα τριχεσ η εξελιξη αυτα τα φαρμακα τα σκεφτηκαν το 1960 και το 1980 που επρεπε να βγουν καινουρια με τουσ υπολογιστεσ δε βγηκαν αρα τον παιζουν ολοι απο το 1980 μεχρι ποτε δεν ξερω αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Απο το 1980 κ μετα οποιοσ μιλαει ελληνικα κι εγω μεσα ειναι αχρηστοσ καμια εξελιξη πουθενα αρα κατι παει λαθοσ και οχι καταλαθοσ εγω λεω αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Για να ησυχασουμε ολοι αυτα που βρηκα εγω ωσ τα καλυτερα ειναι μαζι με τα φαρμακα μαγνησιο βιταμινη ντε πρωτεινεσ ηλεκτρολυτεσ βιταμινεσ με μεταλλα και τυρι απο τσομπανο λαδι απο παραγωγο κ γενικα τοπικα προιοντα χωρισ πολυ επεξεργασια οσο μικροτερη παραγωγη τοσο καλυτερα οχι βιομηχανικα προιοντα ολα αυτα σαν διατροφη με λιγο αλκοολ που κ που οταν χρειαζεται για γερο οργανισμο απο μεσα αυτο να κοιτατε απο μεσα να ειστε γεροι το απεξω αλλαζει αυτα και καλη επιτυχια σε ολουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ενα λαθος που γινεται στο φορουμ
    By lessing_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 485
    Last Post: 27-08-2017, 15:14
  2. Μήπως κάνω λάθος ?
    By vickytsoch in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 13-09-2012, 12:06
  3. Replies: 5
    Last Post: 24-08-2012, 21:07
  4. Replies: 26
    Last Post: 27-08-2011, 00:41
  5. Μήπως είμαι λάθος?
    By sanja in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 27-03-2009, 14:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •