ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δικε μου αν πασ με αυτα θα γελασ λοκατζησ ημουν τι ξυλο φαγαμε τι καψωνι τι μπινελικι με το καλημερα απο τοτε δεν δερνω μου σπασανε το τσαμπουκα
    Τοτε σου εχει αφησει μεγαλο κουσουρι απο τα λεγομενα σου.
    Αλλο το να πηγαινεις καπου και να ξερεις οτι αυτα θα γινουν ή οτι να ξες πως υπαρχουν αυτα και συμβαινουν και αλλο το να βγαινεις εξω βολτα, να χσλαρωσεις και να σου συμβαινει κατι τετοιο ενω βρισκεσαι σε δημοσιο χωρο και να σου λενε τι να κανεις σιχαμερα - αξημερωτα πηθικακια σε γυναικεια μορφη... που στο κατω κατω ουτε πατερας, μητερα και λοχιας κ.ο.κ. μου ειναι...
    Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.
    Δηλαδη εσυ μου λες αφου στο στρατο συμβαινουν χειροτερα, να βγαινω εξω, να μου τρυπανε τον κωλο οι κομπλεξικοι και να λεω και ευχαριστω απο πανω...επειδη "υπαρχουν και χειροτερα".
    Φικε στον στρατο πας γισ εναν σκοπο, οποιος κ αν ειναι αυτος ενω αυτο που συνεβη σε εμενα ειναι τελειως διαφορετικο. Δεν εχω ακουσει κανεναν να πεταει πετρες και σπασμενα κεραμυδια σε περαστικους και σε αδεσποτα που δεν χωνευει... Τεσπα, βγηκαμε εκτος θεματος.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ποοοο κατι τετια τα γουσταρω απιστευτα... θα το τραβαγα πολυ το θεμα... εκτος οτι θα επερνα εγω ο ιδιος την αστυνομια.. θα πηγενα κατω απο το σπιτι τους και θα τους εκανα πανικο... θα εσπαγα και την πορτα.... ενας μαλακας εριξε φολα στον σκυλο μου... ευτιχος ο σκυλος ειναι μια χαρα αλλα αυτος πηγε νοσοκομιο.... ενοειτε πως ακομα τρεχω με δικαστιρια κλπ... αλλα αυτος θα φαει φυλακη 4 χρονια... :)
    Ωραια,.επειδη εκεινηη την ωρα τα χανω απο την αδρεναλινη λογω του αγχους και των νευρων.. θελω να μου πεις τι να κανω... δεν ησυχασω με τιποτα αν δεν την κανω να μετανιωσει την ωρα κ τη στιγμη που μου την μπηκε ετσι ασχημα. Καθονται στο μπαλκονι καθε απογευμα 7-9 περιπου και κουτσομπολευουν και ασολουνται με τυπους σαν εμενα. Για αυτη τη συγκεκρημενη μου ειχε μιλησει και η μανα μου οτι ειχαν μαλωσει για κατι γατες τις οποιες ταιζε η μανα μου και οτι εριχνε φολες και τετοια. Μαλακα ποσο θελω να βαρεσω τετοια ατομα. Αυτοι δεν θελκυν σκοτωμα (αυτο θα ηταν σαν χαρη για αυτους, τοσο ευκολο) αλλα να τους βαρας αλυπητα κλωτσιες μπουνιες, οτι νευρα κουβαλας απο την καθημερινοτητα να τα βγαλεις πανω τους, μεχρι να τους αφησεις κουσουρια, σπαζοντας ποδια χερια, μυτη, πλευρα και οτι αλλο σπαει... αλλα τι να κανεις που ο νομος ειναι σκατα και δεν νικαει το δικιο παντα, διαφορετικα θα εβλεπες τι κοτρονα θα ειχα παει να βρω για το σπιτι της.
    Αρα εχω 2 λογους να της κανω κακο. Επειδη οταν με ειδε να μπαινω σπιτι(επειδη μενω απεναντι της) ειπε "Α, εσυ εισαι γιος της αυτης που ταιζει γατες και μια βρισια, δεν θυμαμαι. Ετσι σαν αυτη εισαι και εσυ, επρεπε να το καταλαβω". Μολις το ακουσα αυτο, εκει εφαγε ασχημο βρησιμο που δεν το πιστευε...
    Καθε μερα τη βλεπω καθεται εκει περα στο μπαλκονι και μιλαει με τη γειτονισσα.
    Αχ ρε και να ειχα μια καμερα.... να τραβουσα τη στιγμη που πεταξε τις πετρες... θα ειχε μπει κατευθειαν σε ΜΚΔ και φυσικα youtube. Ρε συ αφου γνωριζω πλεον οτι φυλαει πετρες στο μπαλκονι της, δεν μπορω να ειμαι ηρεμος. Δεν ξερω πρεπει να στειλω καποιον να το ελεγξει και να φαει προστιμο και μπουζουριασμα. Γιατι αυτο που εκανε ειναι ανεπυτρεπτο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είσαι έξω φρενών και το καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά αυτά που λες δεν στέκουν. Κανείς δεν μπορεί να μπει να ελέγξει το σπίτι του άλλου στα καλά καθούμενα και δεν υπάρχει νόμος να σου απαγορεύει να έχεις πέτρες στο μπαλκόνι. Αν είσαι τόσο αποφασισμένος να το πας μέσω αστυνομίας ή δικαστηρίων μίλα με δικηγόρο να σε συμβουλεύσει τι μπορείς να κάνεις.
    Τα υπόλοιπα που λες δεν είναι ψύχραιμα πράγματα. Αν λειτουργούσαμε έτσι θα είχαμε νόμο της ζούγκλας. Το δίκιο σου θα χάσεις και θα σε κυνηγάει μία ζωή το στίγμα ότι είσαι βίαιος και πλάκωσες στο ξύλο γριά γυναίκα. Εκεί που πας για μαλλί θα βγεις και κουρεμένος.

  4. #19
    Δεν χρειάζεται να την πλακώσεις στο ξύλο, είναι πολύ ακραίο αυτό, απλά την επόμενη φορά που θα προκαλέσει βάλε της τις φωνές να νιώσει ανασφάλεια μαζί σου.
    γιάννης

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Είσαι έξω φρενών και το καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά αυτά που λες δεν στέκουν. Κανείς δεν μπορεί να μπει να ελέγξει το σπίτι του άλλου στα καλά καθούμενα και δεν υπάρχει νόμος να σου απαγορεύει να έχεις πέτρες στο μπαλκόνι. Αν είσαι τόσο αποφασισμένος να το πας μέσω αστυνομίας ή δικαστηρίων μίλα με δικηγόρο να σε συμβουλεύσει τι μπορείς να κάνεις.
    Τα υπόλοιπα που λες δεν είναι ψύχραιμα πράγματα. Αν λειτουργούσαμε έτσι θα είχαμε νόμο της ζούγκλας. Το δίκιο σου θα χάσεις και θα σε κυνηγάει μία ζωή το στίγμα ότι είσαι βίαιος και πλάκωσες στο ξύλο γριά γυναίκα. Εκεί που πας για μαλλί θα βγεις και κουρεμένος.
    Το βρισκεις δηλαδη λογικο να κραταει στο σπιτι της πετρες και κεραμμυδια και οτι βρισκει στο απεναντι οικοπεδο και να ριχνει σε οποιον δεν γουσταρει... Ναι ρε αυτα μονο Ελλαδα γινονται σιγουρα, το να επιτρεπεται αυτο και να ειναι "νομιμο". Την επομενη φορα μπορει να μου πεταξει πισωπλατα καθως περναω με το σκυλι. Νταξει πολυ λογικο. Αλλα ξερουμε οτι εδω παντα ο εγκληματιας εχει δικιο ή βρισκει το δικιο του ή αθωωνεται... Καλα κανουν οσοι φευγουν εξωτερικο, ετσι οπως πηραν την κατω βολτα τα πραγματα... Με στενοχωρει που το λεω αλλα... ετσι φαινεται το πραμα.

  7. #22
    Ο βλαμμένος θα σε αντιμετωπίσει σαν βλαμμένος. Άν σιωπήσεις αποθρασύνεται. Ο βλαμμένος ενοχλείται από πράγματα που μπορεί να συμβαίνουν σε αρκετή απόσταση μακριά του επειδή με αυτό τον τρόπο λειτουργεί ο εγκέφαλος του. Αυτόν που σε βλαπτει τον αντιμετωπίζεις επί τόπου. Η αστυνομία απλά θα ρθεί μετα για να πάρει μαρτυρίες και καταθέσεις όταν το συμβάν θα έχει λήξει.
    γιάννης

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Leonardo View Post
    Το βρισκεις δηλαδη λογικο να κραταει στο σπιτι της πετρες και κεραμμυδια και οτι βρισκει στο απεναντι οικοπεδο και να ριχνει σε οποιον δεν γουσταρει... Ναι ρε αυτα μονο Ελλαδα γινονται σιγουρα, το να επιτρεπεται αυτο και να ειναι "νομιμο". Την επομενη φορα μπορει να μου πεταξει πισωπλατα καθως περναω με το σκυλι. Νταξει πολυ λογικο. Αλλα ξερουμε οτι εδω παντα ο εγκληματιας εχει δικιο ή βρισκει το δικιο του ή αθωωνεται... Καλα κανουν οσοι φευγουν εξωτερικο, ετσι οπως πηραν την κατω βολτα τα πραγματα... Με στενοχωρει που το λεω αλλα... ετσι φαινεται το πραμα.
    Εγώ προσπαθώ να σου δώσω πρακτικές συμβουλές, τώρα αν θες απλά να βγάλεις τον θυμό σου ή να κάνουμε θεωρητικές συζητήσεις και να αναλύουμε τι είναι λογικό και τι όχι, μπορούμε να το κάνουμε κι αυτό, αλλά δεν νομίζω να βγάζει πουθενά.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εγώ προσπαθώ να σου δώσω πρακτικές συμβουλές, τώρα αν θες απλά να βγάλεις τον θυμό σου ή να κάνουμε θεωρητικές συζητήσεις και να αναλύουμε τι είναι λογικό και τι όχι, μπορούμε να το κάνουμε κι αυτό, αλλά δεν νομίζω να βγάζει πουθενά.
    Σιγουρα μπορω να "βγαλω" μονος μου τον θυμο μου βαφοντας την πορτα με σπρει, πετωντας τα κακακια του σκυλου 3 ημερων, αβγα , ντοματες και οτιδηποτε αλλο. Απο την αλλη μπορω να κινηθω πιο νομιμες διαδικασιες, αν γινεται. Συγνωμη, αλλα ο καδος της γειτονιας που ειναι ακριβως διπλα στην πολυκατοικια τους δεν τους ενοχλει, αλλα τους ενοχλουν τα κακακια τους σκυλου, που και απο πανω τους να πας να τα μυρισεις, δεν μυριζουν πραγματικα. Το σκυλι χεζει πανω σε χορταρι σε ανοιχτο οικοπεδο, απο γκρεμισμενο σπιτι, απλα οι γριες που ειναι τριγυρω εχουν προβλημα να με βλεπουν εμενα και τον καθενα με το σκυλι του να κυκλοφορουμε εκει στο σημειο τριγυρω λες και τους ανηκει ολος ο δρομος, οικοπεδο κ.ο.κ. μπροστα στην πολυκατοικια τους. Αν ειναι δυνατον, οποιοσδηποτε μπορει να περναει απο εκει περα... Αν θελει να μην μπαινουν ατομα με σκυλους εκει μεσα ας το περιφραξει με συρματοπλεγμα ή οτι αλλο γουσταρει, αλλιως παραμενει ενα κομματι γη που ο καθενας μπορει να "παραβιασει" (μπει).
    Γιατι δεν πανε να κανουν παραπονα στον δημο για τον καδο που βρισκεται 10 βηματα, ακριβως διπλα στην πολυκατοικια της και το ενα τριτο των σκουπιδιων βρισκεται πεταμενο εξω, με σκισμενες σακουλες απο τα σκυλια σε ολο τον δρομο και να βρωμοκοπαει ο τοπος, αλλα κανουν ολοκληρο σκηνικο για τα κακακια του σκυλου που αποσυνθετονται μετα απο μερικες μερες και δεν συγκρινονται με αυτο που γινεται με τα σκουπιιδια... Δεν ειδα να κανει κατι γι αυτο που βρισκεται μπροστα στην πολυκατοικια της, αλλα ασχολειται με τα κακακια. Εγινε μοδα τωρα να μαλωνουμε με οποιον βγαζει βολτα τον σκυλο, κανει τα κακακια τους και τα μαζευει κιολας..και ολα ειναι κομπλε...αλλα φτανουν στο σημειο να σε λιθοβολησουν και πιστευω αν ειχε οπλο στα χερια της, θα με πυροβολουσε ανετα...
    Εχω καθε δικαιωμα να την σαπισω στο ξυλο και ελατε να μου πειτε υπερβαλλεις και και και... Αυτη που μου πεταξε πετρες δεν υπερεβαλε καθολου.. Καθημερινα φαινομενα. Να προειδοποιουμε και τους τουριστες οτα ερχονται οτι μπορει να φανε καμια ξοφαλτση απο μπαλκονι αν βγαινουν βολτα με τον σκυλο τους. Κανιβαλοι ολοι. Μονο αν πεθανουν αυτοι θα καθαρισει ο τοπος και θα καλυτερεψει ο κοσμος... Γιατι οποιος δεν γουσταρει τα ζωα δεν γουσταρει ουτε τους ανθρωπους, ασχετα το τι δειχνουν, ειναι υποκρισια, αλλα καταβαθος δεν χωνευουν κανεναν, παρα μονο τον εαυτο τους και οχι παντα.
    Last edited by Leonardo; 01-09-2018 at 17:00.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    ναι ρε, την αντιμετωπισα μεχρι σε ενα σημειο - βρισιες μονο. Τωρα αν δεν με ειχε λιθοβολησει δεν θα ειχα προβλημα σε αυτο και θα το ειχα ξεχασει και την επομενη μερα. Αλλα απο τη στιγμη που πεταξε πετρες - 3, οχι 1, θα το παω βαθια.
    Ακομα δεν ξερω ομως τι να κανω... Θα ρωτησω δικηγορο ή καποιον που να ξερει να με βοηθησει πρακτικα, οχι θεωρητικα.
    Τι να κανουμε ομως που πρεπει να ερχομαστε αντιμετωπους με τετοια ατομα (ζωα). Δυστηχως!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Και ποιοσ σου λεει οτι δεν ειναι ρουφιανα τησ αστυνομιασ ξερεισ δεν ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Και ποιοσ σου λεει οτι δεν ειναι ρουφιανα τησ αστυνομιασ ξερεισ δεν ξερεισ
    Ρουφιανα σε τι; Εκανα κατι κακο εγω;
    Αυτη δεν πεταξε πετρες; Αυτη δεν πηγε να σκοτωσει; Αυτη εινια ρουφιανα της αστυνομιας; Αυτο δειχνει αυτο; Εισαι σιγουρος;
    Εγω δεν εχω δικιο στην προκειμενη περιπτωση; Εκανα εγω κατι παρανομο ή βιαιο;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Και ποιοσ σου λεει οτι δεν ειναι ρουφιανα τησ αστυνομιασ ξερεισ δεν ξερεισ
    Ρουφιανα σε τι; Εκανα κατι κακο εγω;
    Αυτη δεν πεταξε πετρες; Αυτη δεν πηγε να σκοτωσει; Αυτη εινια ρουφιανα της αστυνομιας; Αυτο δειχνει αυτο; Εισαι σιγουρος;
    Εγω δεν εχω δικιο στην προκειμενη περιπτωση; Εκανα εγω κατι παρανομο ή βιαιο;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Δεν εχει σημασια μπορει να μπλεξεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δεν εχει σημασια μπορει να μπλεξεισ
    Δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να μπλεξω απο τη στιγμη που δεν εχω κανει κατι... Τιποτα ομως...
    Αν ειχα κανει και εγω μαλακια, ισως το ξανασκεφτομουνα.
    Αυτη το ξεκινησε, αυτη μου τη μπηκε, σε τι μπορει να μπλεξω εγω; Μην πετας ασχετα πραγματα χωρις επιχειρηματα. πλζζζ!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αν είναι δυνατόν!!!!
    By andreas86 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 28
    Last Post: 19-05-2018, 09:38
  2. Αν είναι δυνατόν...
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 30-06-2012, 23:16
  3. Είναι δυνατόν μια ψυχοθεραπεία να είναι αρνητική;
    By alexandros3 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 109
    Last Post: 27-08-2011, 01:34
  4. Ειναι δυνατον?
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 06-03-2009, 12:38
  5. Είναι δυνατόν?
    By Ilen in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 31-03-2008, 13:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •