Κακοποίηση σε σχέση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Jane Lovegood View Post
    Έχεις σκεφτεί να αλλάξεις ψυχολόγο? Μπορεί η συγκεκριμένη να μην είναι το είδος του ανθρώπου που σε εμπνέει για να του εξομολογηθείς πράγματα και να σε βοηθήσει.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Δεν το εχω σκεφτει...κανω χρονια συνεδριες μαζι τις οταν το χρειάζομαι κ εχουμε δεθει πολυ..εχουμε επαφες κ ετοσ δικιαστης δουλειασ αλλα και δικιασ μου...Νομίζω οτι εγω φταιω που δεν μπορω να μιλισω.θελω...παω να ανοίξω το στομα μου αλλα το μονο που βγένει ειναι:μκφμκμκμψκψκδ τα περισοτερα τα εμαθε γραφοντας ημερολόγιο.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Jane Lovegood View Post
    Και πολύ καλά Σου είπε! Και εγώ δεν νομίζω να είχε κανέναν απολύτως ενδοιασμό να στο πει Άμα ήταν έτσι.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Μετα απο τοσα χρονια νομιζω θα μου το ελεγε.την εμπιστευομαι οπωσ την εμπιστευτικα κ για να παω σε ψυχιατρο..η λογικη μου το ηξερε αλλα ειχα κολλησει

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    νικο εισαι τοσο λαθος που δεν μπαινω καν στον κοπο να εξηγησω το γιατι, δεν παιζει να το καταλαβεις εχοντας τοσο διαστρεβλωμενη αντιληψη γιαυτα τα πραματα. ειναι τοσο προσβλητικο αυτο. τοσο μα τοσο λαθος. σε τοσα λεβελς.
    θεε μου.

  4. #19
    Quote Originally Posted by zorzet View Post
    Δεν το εχω σκεφτει...κανω χρονια συνεδριες μαζι τις οταν το χρειάζομαι κ εχουμε δεθει πολυ..εχουμε επαφες κ ετοσ δικιαστης δουλειασ αλλα και δικιασ μου...Νομίζω οτι εγω φταιω που δεν μπορω να μιλισω.θελω...παω να ανοίξω το στομα μου αλλα το μονο που βγένει ειναι:μκφμκμκμψκψκδ τα περισοτερα τα εμαθε γραφοντας ημερολόγιο.
    Μάλλον θα είσαι αρκετά εσωστρεφής γενικά για να μην μπορείς να μιλήσεις εύκολα για τα συναισθήματά σου. Ο μόνος τρόπος Λοιπόν από ότι φαίνεται να τα μαθαίνει η ψυχολόγος είναι από το ημερολόγιο σου. Αν και αλλιώς είναι το ημερολόγιο που μπορεί να έχεις γράψει τελευταία φορά πριν από ώρες και αλλιώς να της λες εκείνη την ώρα Τι αισθάνεσαι.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #20
    Quote Originally Posted by garida View Post
    νικο εισαι τοσο λαθος που δεν μπαινω καν στον κοπο να εξηγησω το γιατι, δεν παιζει αν το καταλαβεις εχοντας τοσο διαστρεβλωμενη αντιληψη γιαυτα τα πραματα. ειναι τοσο προσβλητικο αυτο. τοσο μα τοσο λαθος. σε τοσα λεβελς.
    θεε μου.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου και μάλιστα εξήγησα σε προηγούμενο Post γιατί αυτό μου φαίνεται τόσο λάθος.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Jane Lovegood View Post
    Μάλλον θα είσαι αρκετά εσωστρεφής γενικά για να μην μπορείς να μιλήσεις εύκολα για τα συναισθήματά σου. Ο μόνος τρόπος Λοιπόν από ότι φαίνεται να τα μαθαίνει η ψυχολόγος είναι από το ημερολόγιο σου. Αν και αλλιώς είναι το ημερολόγιο που μπορεί να έχεις γράψει τελευταία φορά πριν από ώρες και αλλιώς να της λες εκείνη την ώρα Τι αισθάνεσαι.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App
    θα προσπαθησω κιαλο.οσο και αν ζοριστω οσο και να θελω να την κοπανισω απο εκει,θα μεινω να της τα πω ολα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    ζορζετ.
    δεν μπορω να σου στειλω προσωπικο μνμ ακομα γιατι πρεπει να φτασεις τα 50 μνμ...γρρρρρρ...
    μην ακους που εστω και λιγο προσπαθει να ριξει την ευθυνη σε σχεση. μιλα με την ψυχολογο (εγω δεν ειμαι φαν των ψυχολογων, παω κατευθειαν σε ψυχιατρο). ολοι σε καποια φαση της ζωης τους παρασυρθηκαν. ολοι πηραν λαθος αποφασεις. ολοι αγαπησαν η ερωτευτηκαν εναν η παραπανω λαθος ανθρωπους. το οτι ετυχες σε μια σχεση κακοποιησης, ειτε σωματικης ειναι αυτη η κακοποιηση, ειτε λεκτικης, δεν σημαινει πως δεν αξιζεις. η πως θα πρεπει να μην εμπιστευτεις ξανα τους αντρες. απλα ειναι σαν να παιζεις επιτραπεζιο...και φερνεις μια κακη ζαρια και πας παλι απτην αρχη. οσα χρονια και να περασουν, θα βρισκεται στο πισω μερος του μυαλου σου. αλλα απο σενα εξαρταται ποση αξια θα του δωσεις. πολλες γυναικες βρεθηκαν στη θεση σου. και μαλιστα μεγαλυτερες με περισσοτερες εμπειριες. οντας 17 ετων...στην πρωτη σου σχεση...ποιος μπορει να τολμησει να σου επιρριψει ευθυνες? πολλες γυναικες δεν κατανοουν καν το προβλημα του μη θελημενου ερωτικου ΄παιχνιδιου'΄. δυστυχως ο ερωτας κανει τους ανθρωπους και εθελοτυφλουν. πρεπει να μιλησεις στην ειδικη, να βγαλεις ολα σου τα κρυμμενα συναισθηματα και σκεψεις γιαυτη τη 'σχεση'. και να προσπαθησεις να τα απαλυνεις

  8. #23
    Quote Originally Posted by zorzet View Post
    θα προσπαθησω κιαλο.οσο και αν ζοριστω οσο και να θελω να την κοπανισω απο εκει,θα μεινω να της τα πω ολα
    Στο εύχομαι! Μακάρι να τα καταφέρεις και να μπορέσεις να της μιλήσεις ανοιχτά! Έτσι θα γίνουν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by garida View Post
    ζορζετ.
    δεν μπορω να σου στειλω προσωπικο μνμ ακομα γιατι πρεπει να φτασεις τα 50 μνμ...γρρρρρρ...
    μην ακους που εστω και λιγο προσπαθει να ριξει την ευθυνη σε σχεση. μιλα με την ψυχολογο (εγω δεν ειμαι φαν των ψυχολογων, παω κατευθειαν σε ψυχιατρο). ολοι σε καποια φαση της ζωης τους παρασυρθηκαν. ολοι πηραν λαθος αποφασεις. ολοι αγαπησαν η ερωτευτηκαν εναν η παραπανω λαθος ανθρωπους. το οτι ετυχες σε μια σχεση κακοποιησης, ειτε σωματικης ειναι αυτη η κακοποιηση, ειτε λεκτικης, δεν σημαινει πως δεν αξιζεις. η πως θα πρεπει να μην εμπιστευτεις ξανα τους αντρες. απλα ειναι σαν να παιζεις επιτραπεζιο...και φερνεις μια κακη ζαρια και πας παλι απτην αρχη. οσα χρονια και να περασουν, θα βρισκεται στο πισω μερος του μυαλου σου. αλλα απο σενα εξαρταται ποση αξια θα του δωσεις. πολλες γυναικες βρεθηκαν στη θεση σου. και μαλιστα μεγαλυτερες με περισσοτερες εμπειριες. οντας 17 ετων...στην πρωτη σου σχεση...ποιος μπορει να τολμησει να σου επιρριψει ευθυνες? πολλες γυναικες δεν κατανοουν καν το προβλημα του μη θελημενου ερωτικου ΄παιχνιδιου'΄. δυστυχως ο ερωτας κανει τους ανθρωπους και εθελοτυφλουν. πρεπει να μιλησεις στην ειδικη, να βγαλεις ολα σου τα κρυμμενα συναισθηματα και σκεψεις γιαυτη τη 'σχεση'. και να προσπαθησεις να τα απαλυνεις
    ειπεσ εισαι πιο πολυ του ψυχιατρου...γνωριζεις μηπως ποσο καιρο περνουν τα χαποια να δερασουν?γιατι απαντηση δεν περνω ουτε απο ψυχιατρο ουτε απο ψυχολογο

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    οταν ειχα παρει την πρωτη φορα στα 17 μου μεσα σε 1-2 βδομαδες ειχα δει διαφορα. αλλα εξαρταται απτον ανθρωπο, το χαπι κτλ.
    το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μιλησεις σε ειδικο. τετοιες σκεψεις, και τετοιες καταστασεις δεν λυνονται με αντικαταθλιπτικα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Jane Lovegood View Post
    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου και μάλιστα εξήγησα σε προηγούμενο Post γιατί αυτό μου φαίνεται τόσο λάθος.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App
    garida Jane Lovegood
    παιδια, εγω το βρηκα πολυ λογικο για αυτο το εγραψα. σε καθε περιπτωση δεν το εκανα κακοπροαιρετα

  12. #27
    Εντάξει δεν υπάρχει πρόβλημα, Εξάλλου πολλοί άνθρωποι έχουν το ίδιο σκεπτικό με σένα. Απλώς εγώ πιστεύω πως δεν πρέπει να τα βλέπουμε τα πράγματα μονόπλευρα, τόσο όταν εμπλεκόμαστε, όσο και όταν είμαστε τρίτοι. Αν σκεφτούμε πάντως πώς στη φύση οι δυνατοί συντρίβουν τους αδύναμους, η σκέψη σου είναι πολύ λογική, αλλά υποτίθεται πως ζούμε σε μία πολιτισμένη κοινωνία και δεν θα έπρεπε να γίνονται αυτά.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ψυχολογική Κακοποίηση
    By siliakara in forum Κακοποίηση
    Replies: 7
    Last Post: 10-12-2016, 18:36
  2. Κακοποίηση
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 44
    Last Post: 22-01-2015, 01:16
  3. Replies: 20
    Last Post: 31-10-2013, 17:56
  4. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 09-06-2011, 00:22
  5. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 11:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •