Σφυγμος στην κοιλια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Παλευει με το αγχος εννοει προφανως. Να πηγαινετε διακοπες παιδια για να εχετε αντοχες το χειμωνα.

  2. #17
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Τι εννοείς το παλεύεις φίλε δεν μπορώ να καταλάβω..
    Έχεις κάποια σοβαρή ασθένεια και το παλέβεις??

    Δεν σε κράζω απλά θέλω να σε ενθαρρύνω γιατί έπεσα κ εγώ σε αυτήν την φάση ...

    Αυτά που σου λέω πες τα μέσα σου στον εαυτό σου και σταματά να σκεφτεσε βλακείες..

    Δες λίγο με το μάτι σου περιμετρικά γύρω σου και θα καταλάβεις ότι άνθρωποι παλεβουν με υπαρκτά κ σοβαρότερες ασθεννειες και τους δίνουν κ χρονοδιάγραμμα οι γιατροί για το πόσο θα ζήσουν ακόμα..

    Ακόμα όμως κ σε αυτή την φάση δίνουν την μάχη γιατί όσο ζεις έχεις την ελπίδα..

    Βάλε καλά στο μυαλό σου ότι αν συνεχίσεις έτσι θα χάσεις τον έλεγχο τον σκέψεων σου και θα πέσεις στο τρυπάκι με ψυχολόγους κ ψυχοφαρμακα που είναι ότι χειρότερο για την υγεία σου...



    Εστάλη από Samsung S9
    Καλά τα λες σε ευχαριστώ.... Έχεις δίκιο.... Θα σταματήσω να σκέφτομαι βλακειες

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Θα το καταφέρεις Γιατι κ εγώ το πέρασα αυτό είχα της ίδιες σκέψεις κ αυτό με την κοιλιά που λες κ πολύ χειρότερα που αν στα πω θα γελάς...

    Είναι αστεία πράγματα να ασχολιομαστε με τέτοια θέματα εγώ να φανταστείς νόμιζα ότι το παθενα μόνο εγώ .. κ όμως υπάρχουν δυστυχώς άνθρωποι σαν εμένα που σκέπτονται έτσι....


    Εστάλη από Samsung S9

  4. #19
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Θα το καταφέρεις Γιατι κ εγώ το πέρασα αυτό είχα της ίδιες σκέψεις κ αυτό με την κοιλιά που λες κ πολύ χειρότερα που αν στα πω θα γελάς...

    Είναι αστεία πράγματα να ασχολιομαστε με τέτοια θέματα εγώ να φανταστείς νόμιζα ότι το παθενα μόνο εγώ .. κ όμως υπάρχουν δυστυχώς άνθρωποι σαν εμένα που σκέπτονται έτσι....


    Εστάλη από Samsung S9
    Τώρα ας πούμε είμαι γήπεδο παοκ μπενφικα με έχει πιάσει κρίση πανικού έχω 120-130 παλμους από το άγχος και νομίζω ότι χάνω τον έλεγχο...... Ελεοςςςςςςςςς

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Αν ανχωνεσε το κοντέρ ανεβαίνει κιαλο και το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.. δεν θα πάθεις τίποτα κ ξέρεις κάτι?? Αν ήταν να παθενες ανακοπή με 120 παλμούς τώρα όλοι οι αθλητές θα είχαν πεθάνει... πόσο είσαι καταρχάς κ πόσα κιλά??? Κανείς καταχρήσεις?? Καφέ τσιγάρο κλπ ?? Γυμνάζεσαι καθόλου???

    Εστάλη από Samsung S9

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Tomtim98 View Post
    Τώρα ας πούμε είμαι γήπεδο παοκ μπενφικα με έχει πιάσει κρίση πανικού έχω 120-130 παλμους από το άγχος και νομίζω ότι χάνω τον έλεγχο...... Ελεοςςςςςςςςς
    Τοσο χαλια ο παοκ;

  7. #22
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Αν ανχωνεσε το κοντέρ ανεβαίνει κιαλο και το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.. δεν θα πάθεις τίποτα κ ξέρεις κάτι?? Αν ήταν να παθενες ανακοπή με 120 παλμούς τώρα όλοι οι αθλητές θα είχαν πεθάνει... πόσο είσαι καταρχάς κ πόσα κιλά??? Κανείς καταχρήσεις?? Καφέ τσιγάρο κλπ ?? Γυμνάζεσαι καθόλου???

    Εστάλη από Samsung S9
    20 είμαι... 65 κιλά 1,75 ύψος... Καταχρήσεις έκανα καφέδες ενέργειαακα αλλά τα έκοψα μόλις μου χτύπησε την πόρτα αυτή η ιστορία.... Με την καρδιά.. Δλδ 2 μήνες πάνω κάτω

  8. #23
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τοσο χαλια ο παοκ;
    Μπορώ να σου πω ότι ήμουν τόσο αφχωμενος με την καρδιά μου που δεν είδα καθόλου ματσ

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Εφόσον είσαι καλά μετα την βαριά ήττα 1-4 μην ανησυχείς για την καρδιά σου ..
    Έχεις μετρήσει τους παλμούς σου όταν είσαι σε κατάσταση ηρεμίας?? Εκεί είναι κ η σωστές ενδείξεις αν κυμαινεσε σε φυσεολογικα επίπεδα δεν θα πρέπει να σε ανησυχεί αυτο..

    Εστάλη από Samsung S9

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Τους καφεδες καλα εκανες και τους εκοψες. Πινε τσαι καλης ποιοτητας. Και το αλκοολ με συνεση.

  11. #26
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Εφόσον είσαι καλά μετα την βαριά ήττα 1-4 μην ανησυχείς για την καρδιά σου ..
    Έχεις μετρήσει τους παλμούς σου όταν είσαι σε κατάσταση ηρεμίας?? Εκεί είναι κ η σωστές ενδείξεις αν κυμαινεσε σε φυσεολογικα επίπεδα δεν θα πρέπει να σε ανησυχεί αυτο..

    Εστάλη από Samsung S9
    4 μπαλάκια αρπαξαμε... Την επόμενη μέρα οι παλμοι ήταν φυσιολογικοι... Μόλις ηρεμησα λίγο... Τότε δεν είχα καθόλου πόνους στο στήθος... Τώρα φύγανε οι παλμοι δεν ασχολούμαι με τους παλμους και άρχισαν πάλι οι Μικροπονοι.. Δόξα το θεό το μυαλό βρίσκει κάτι να ασχολητε... Πόσο καιρο σε ταλαιπωρισε εσένα όλο αυτό με το άγχος μέχρι να το ξεπεράσεις;;

  12. #27
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τους καφεδες καλα εκανες και τους εκοψες. Πινε τσαι καλης ποιοτητας. Και το αλκοολ με συνεση.
    Πίνω από κανένα ντεκαφηνε που δεν με πειράζει... Και τσάι ναι.... Χαλια μαύρα ο παοκ άσε

  13. #28
    Φιλε καλησπέρα και Χρόνια πολλά. Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό που λες στην κοιλιά, με λαπτοπ, πιάτο κινητό και χίλια 2. Έβγαλες καμία άκρη; Γιατί κοντεύω να τρελαθώ.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    14
    Τον σφυγμό γενικά τον πετυχαίνεις παντού στο σώμα, εφόσον το κυκλοφορικό σύστημα είναι μεγάλο σε έκταση. Οπότε, και να τον νιώσεις στην κοιλιά είναι φυσιολογικό γιατί εκεί έχει μια μεγάλη αρτηρία.

  15. #30
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Antonia2003 View Post
    Τον σφυγμό γενικά τον πετυχαίνεις παντού στο σώμα, εφόσον το κυκλοφορικό σύστημα είναι μεγάλο σε έκταση. Οπότε, και να τον νιώσεις στην κοιλιά είναι φυσιολογικό γιατί εκεί έχει μια μεγάλη αρτηρία.
    Καλημερα και απο μένα ακούστε Εγω τι εχω πάθει και εχω τρελαθεί…ψηλαφώ βασικά νιώθω τον παλμό μου στο λαιμό μου χωρίς πίεση δηλαδη ακουμπάω τον λαιμό και το ακούω χωρίς να πιέζω καθολου…και αμα βάλω ίσα ίσα το δάχτυλο πάνω εκει π βαράει κλωτσάει αρκετά..συν οτι οι παλμοί μ απ 65 π ειχα παίζουν τωρα 78-84…περνάω μια περίοδο τρομερού ανχους. Βέβαια με κρίσεις πανικού και διαφορά…

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΠΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟΣ ΦΟΒΟΣ!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-10-2012, 04:19
  2. Κοιλιά
    By BNW24 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 13
    Last Post: 22-06-2011, 02:42
  3. Η «εισβολή» στην κοιλιά μου .
    By sethvsares in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 55
    Last Post: 11-09-2010, 00:13
  4. πονοσ στη κοιλια
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 01-02-2010, 19:40
  5. Replies: 8
    Last Post: 29-03-2008, 13:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •