Όταν εκείνη δε θέλει σχέση.. τι κάνουμε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 192
  1. #1

    Όταν εκείνη δε θέλει σχέση.. τι κάνουμε;

    Καλημέρα!
    Θα ήθελα μια γνώμη σε ένα θέμα και πως να το χειριστώ...
    Τον περασμένο Μάρτιο βγήκα από μια σχετικά μεγάλη αλλά πολύ δυνατή σχέση. Η αλήθεια είναι πως αντικειμενικά έπρεπε να τελειώσει για πολλούς λόγους, όπως και έτσι κ έγινε.
    Εδώ και περίπου 1μιση μήνα είμαι με μια κοπέλα. Υπήρξε κάποιο ενδιαφέρον και φλερτ μόνο από τη μεριά της στην αρχή, αλλά εγώ επειδή κυρίως δεν ήμουν σε φάση για τίποτα δεν έδινα σημασία. Ώσπου κάποια στιγμή είπα να αφήσω πίσω το παρελθόν και να τολμήσω να δεχτώ να βγούμε ξέροντας ότι κατά πάσα πιθανότητα κάτι θα παιχτεί μεταξύ μας. Έτσι κ έγινε. Βγήκαμε, φλερτάραμε, φιληθήκαμε και δεν υπήρξε σεξ την πρώτη βραδιά για κάποιον λόγο, ενώ και η συζητήσεις πριν και το κλίμα εκείνο το βράδυ δείχνανε προς αυτή την κατεύθυνση. Κυρίως γιατί εκείνη το απέφευγε.
    Μεσολάβησε καλοκαίρι, φύγαμε και οι δύο διακοπές χωριστά, ενώ μιλούσαμε σχεδόν κάθε μέρα. Όλο αυτό το μήνα που τραβιόμαστε έχουμε βγει κάμποσες φορές, περνάμε καλά και οι δύο ενώ έχουμε κάνει 3 φορές μόνο σεξ στο οποίο φαίνεται να υπάρχει τρελή χημεία μεταξύ μας.
    Παρόλα αυτά κάποια πράγματα με μπερδεύουν...
    Στην αρχή εγώ ήμουν πολύ χαλαρός με εκείνη μη γνωρίζοντας που το πάει. Άμεσα όμως μου έδωσε να καταλάβω ότι δεν θέλει μόνο να περνάει καλά και να κάνουμε μόνο σεξ πράγμα που μέσ στις άκρες μου το είπε. Έτσι κ εγώ έδωσα χώρο και είδα ότι όντως μου κινεί το ενδιαφέρον αυτός ο άνθρωπος, άρχισα να γουστάρω τρελά. Το ίδιο ένιωθα ότι νιώθει και η ίδια, ιδιαίτερα όταν βρισκόμασταν face to face.
    Ενώ στην αρχή ήμουν πολύ μαγκωμένος, άρχισα να αφήνομαι, έχω αναπτύξει συναισθήματα και έναν ενθουσιασμό σε σημείο που τη σκέφτομαι κάθε λίγο και λιγάκι. Όμως νομίζω ότι έχω ξεπεράσει κατά πολύ τα δικά της όρια. Για παράδειγμα, ενώ εγώ θέλω να τη βλέπω συνέχεια, να βγαίνουμε να είμαστε όλο και περισσότερο μαζί, εκείνη δεν βλέπω να έχει τον ίδιο ενθουσιασμό με εμένα. Δεν λέω ότι είναι ψυχρή, λέω ότι δεν είναι τόσο ενθουσιασμένη όσο εγώ.
    Γενικά προσπαθώ να μη γίνομαι φορτικός και να πιέζω καταστάσεις, όμως εχθές έγινε το κακό... Έχουμε να βρεθούμε 4 μέρες και της είχα πει μήπως βρισκόμασταν εχθές το βράδυ. Εκείνη κανόνισε να βγει πάλι με φίλους. Εγώ θύμωσα και σπάστηκα, γιατί ενώ την έχω συνέχεια στο μυαλό μου παρά τις όλες σκοτούρες που με τυραννάν κάθε μέρα εκείνη δεν κάνει το ίδιο. Φάνηκε στο τηλέφωνο που μιλήσαμε. Της στέλνω το βράδυ να έρθει να κοιμηθεί σπίτι μου. - Παρεπιπτώντος, για κάποιο λόγο, ποτέ δεν έχουμε κοιμηθεί μαζί, συνήθως όταν κάνουμε σεξ μετά πάει σπίτι της -. Εκείνη μου λέει ότι γενικά θέλει να κοιμηθούμε μαζί απλά εχθές είχαν έρθει και κάτι φίλοι της που είχε να τους δει καιρό και δεν ξέρει τι ώρα θα γυρίσει. Τέλος πάντων, καταλαβαίνοντας ότι κάτι μου την είχε σπάσει με παίρνει τηλ και μου λέει μέσα σε όλα, ότι γενικά της αρέσει που είμαστε μαζί, όταν βγαίνουμε περνάμε και οι δύο καλά, όμως δεν έχει κάποια πρεμούρα να με βλέπει και να μιλάμε κάθε δευτερόλεπτο. Αυτό με προβλημάτισε πολύ.... Επίσης όταν της είπα ότι λόγω δουλειών θα ξαναβρεθούμε μετά από μέρες εκείνη έδειξε χαλαρή και μου είπε μάλιστα ότι "τι θες να κάνω, να σου γκρινιάξω; δε θέλω να σε πιέζω όπως δεν μου αρέσει να με πιέζουν". Δε λέω καλό είναι να μην υπάρχει πίεση, αλλά όταν υπάρχει μια στενοχώρια που δε βλέπεστε για αντικειμενικούς λόγους είναι ωραίο...
    Το λοιπόν...
    Πως γίνεται ενώ η ίδια μου ξεκαθαρίζει συνέχεια ότι δεν θέλει να κάνει κάτι μόνο για να περνάει καλά να έχει αυτές τις αντιδράσεις; Μήπως είμαι εγώ υπερβολικός; Με όλες τις προηγούμενές μου σχέσεις (και δεν ήταν λίγες) όταν ξεκινούσε σχέση υπήρχε πολύς ενθουσιασμός, σε σημείο που δε χόρτενε ο ένας τον άλλο για τους πρώτους μήνες, που κάναμε πίσω πολλά πράγματα. Δε λέω ότι κ εδώ δεν υπάρχει, αλλά όχι τόσο...
    Πως γίνεται ενώ εγώ έχω σπίτι και μένω μόνος να μην έχουμε κοιμηθεί ούτε μια φορά μαζί... Μάλιστα όποτε έρχεται σπίτι μου ποτέ δεν ανεβαίνει να αράξουμε πάνω, αντιθέτως πάμε βόλτες κλπ ή καθόμαστε κάτω στο αμάξι της. Πάνω θα ανεβούμε μόνο όταν θέλουμε και οι δύο να κάνουμε σεξ... Αυτό με χαλάει λίγο.
    Να σημειώσω ότι έχουμε μια διαφορά ηλικίας (εγώ 29 αυτή 23) και όταν μια φορά της είχα πει ότι με επηρεάζει λίγο, σαν να σπάστηκε γιατί μου είπε ότι εκείνη δεν την επηρεάζει μιας και είμαστε σε ίδια φάση.

    Τέλος, όπως έχει γίνει αντιληπτό, έχω δαγκώσει άγρια τη λαμαρίνα. Βγαίνουν στην επιφάνεια ανασφάλειες που νομίζω ότι έχουν γίνει αντιληπτές. Όμως δεν μπορώ να πιέζομαι να κρύβω το πως νιώθω από αυτήν μόνο και μόνο για να το παίξω ο κουλ γκόμενος. Μου φαίνεται πως εκείνη δε θέλει πολλές δεσμεύσεις, παρότι ήταν η πρώτη που έκανε το βήμα και ήθελε να γίνει κάτι μεταξύ μας και της άρεσε πολύ η εξέλιξη αυτή. Θα βγούμε κάποια στιγμή να τα συζητήσουμε αυτά αλλά δεν ξέρω πως να το χειριστώ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Asiatas View Post
    Καλημέρα!
    Θα ήθελα μια γνώμη σε ένα θέμα και πως να το χειριστώ...
    Τον περασμένο Μάρτιο βγήκα από μια σχετικά μεγάλη αλλά πολύ δυνατή σχέση. Η αλήθεια είναι πως αντικειμενικά έπρεπε να τελειώσει για πολλούς λόγους, όπως και έτσι κ έγινε.
    Εδώ και περίπου 1μιση μήνα είμαι με μια κοπέλα. Υπήρξε κάποιο ενδιαφέρον και φλερτ μόνο από τη μεριά της στην αρχή, αλλά εγώ επειδή κυρίως δεν ήμουν σε φάση για τίποτα δεν έδινα σημασία. Ώσπου κάποια στιγμή είπα να αφήσω πίσω το παρελθόν και να τολμήσω να δεχτώ να βγούμε ξέροντας ότι κατά πάσα πιθανότητα κάτι θα παιχτεί μεταξύ μας. Έτσι κ έγινε. Βγήκαμε, φλερτάραμε, φιληθήκαμε και δεν υπήρξε σεξ την πρώτη βραδιά για κάποιον λόγο, ενώ και η συζητήσεις πριν και το κλίμα εκείνο το βράδυ δείχνανε προς αυτή την κατεύθυνση. Κυρίως γιατί εκείνη το απέφευγε.
    Μεσολάβησε καλοκαίρι, φύγαμε και οι δύο διακοπές χωριστά, ενώ μιλούσαμε σχεδόν κάθε μέρα. Όλο αυτό το μήνα που τραβιόμαστε έχουμε βγει κάμποσες φορές, περνάμε καλά και οι δύο ενώ έχουμε κάνει 3 φορές μόνο σεξ στο οποίο φαίνεται να υπάρχει τρελή χημεία μεταξύ μας.
    Παρόλα αυτά κάποια πράγματα με μπερδεύουν...
    Στην αρχή εγώ ήμουν πολύ χαλαρός με εκείνη μη γνωρίζοντας που το πάει. Άμεσα όμως μου έδωσε να καταλάβω ότι δεν θέλει μόνο να περνάει καλά και να κάνουμε μόνο σεξ πράγμα που μέσ στις άκρες μου το είπε. Έτσι κ εγώ έδωσα χώρο και είδα ότι όντως μου κινεί το ενδιαφέρον αυτός ο άνθρωπος, άρχισα να γουστάρω τρελά. Το ίδιο ένιωθα ότι νιώθει και η ίδια, ιδιαίτερα όταν βρισκόμασταν face to face.
    Ενώ στην αρχή ήμουν πολύ μαγκωμένος, άρχισα να αφήνομαι, έχω αναπτύξει συναισθήματα και έναν ενθουσιασμό σε σημείο που τη σκέφτομαι κάθε λίγο και λιγάκι. Όμως νομίζω ότι έχω ξεπεράσει κατά πολύ τα δικά της όρια. Για παράδειγμα, ενώ εγώ θέλω να τη βλέπω συνέχεια, να βγαίνουμε να είμαστε όλο και περισσότερο μαζί, εκείνη δεν βλέπω να έχει τον ίδιο ενθουσιασμό με εμένα. Δεν λέω ότι είναι ψυχρή, λέω ότι δεν είναι τόσο ενθουσιασμένη όσο εγώ.
    Γενικά προσπαθώ να μη γίνομαι φορτικός και να πιέζω καταστάσεις, όμως εχθές έγινε το κακό... Έχουμε να βρεθούμε 4 μέρες και της είχα πει μήπως βρισκόμασταν εχθές το βράδυ. Εκείνη κανόνισε να βγει πάλι με φίλους. Εγώ θύμωσα και σπάστηκα, γιατί ενώ την έχω συνέχεια στο μυαλό μου παρά τις όλες σκοτούρες που με τυραννάν κάθε μέρα εκείνη δεν κάνει το ίδιο. Φάνηκε στο τηλέφωνο που μιλήσαμε. Της στέλνω το βράδυ να έρθει να κοιμηθεί σπίτι μου. - Παρεπιπτώντος, για κάποιο λόγο, ποτέ δεν έχουμε κοιμηθεί μαζί, συνήθως όταν κάνουμε σεξ μετά πάει σπίτι της -. Εκείνη μου λέει ότι γενικά θέλει να κοιμηθούμε μαζί απλά εχθές είχαν έρθει και κάτι φίλοι της που είχε να τους δει καιρό και δεν ξέρει τι ώρα θα γυρίσει. Τέλος πάντων, καταλαβαίνοντας ότι κάτι μου την είχε σπάσει με παίρνει τηλ και μου λέει μέσα σε όλα, ότι γενικά της αρέσει που είμαστε μαζί, όταν βγαίνουμε περνάμε και οι δύο καλά, όμως δεν έχει κάποια πρεμούρα να με βλέπει και να μιλάμε κάθε δευτερόλεπτο. Αυτό με προβλημάτισε πολύ.... Επίσης όταν της είπα ότι λόγω δουλειών θα ξαναβρεθούμε μετά από μέρες εκείνη έδειξε χαλαρή και μου είπε μάλιστα ότι "τι θες να κάνω, να σου γκρινιάξω; δε θέλω να σε πιέζω όπως δεν μου αρέσει να με πιέζουν". Δε λέω καλό είναι να μην υπάρχει πίεση, αλλά όταν υπάρχει μια στενοχώρια που δε βλέπεστε για αντικειμενικούς λόγους είναι ωραίο...
    Το λοιπόν...
    Πως γίνεται ενώ η ίδια μου ξεκαθαρίζει συνέχεια ότι δεν θέλει να κάνει κάτι μόνο για να περνάει καλά να έχει αυτές τις αντιδράσεις; Μήπως είμαι εγώ υπερβολικός; Με όλες τις προηγούμενές μου σχέσεις (και δεν ήταν λίγες) όταν ξεκινούσε σχέση υπήρχε πολύς ενθουσιασμός, σε σημείο που δε χόρτενε ο ένας τον άλλο για τους πρώτους μήνες, που κάναμε πίσω πολλά πράγματα. Δε λέω ότι κ εδώ δεν υπάρχει, αλλά όχι τόσο...
    Πως γίνεται ενώ εγώ έχω σπίτι και μένω μόνος να μην έχουμε κοιμηθεί ούτε μια φορά μαζί... Μάλιστα όποτε έρχεται σπίτι μου ποτέ δεν ανεβαίνει να αράξουμε πάνω, αντιθέτως πάμε βόλτες κλπ ή καθόμαστε κάτω στο αμάξι της. Πάνω θα ανεβούμε μόνο όταν θέλουμε και οι δύο να κάνουμε σεξ... Αυτό με χαλάει λίγο.
    Να σημειώσω ότι έχουμε μια διαφορά ηλικίας (εγώ 29 αυτή 23) και όταν μια φορά της είχα πει ότι με επηρεάζει λίγο, σαν να σπάστηκε γιατί μου είπε ότι εκείνη δεν την επηρεάζει μιας και είμαστε σε ίδια φάση.

    Τέλος, όπως έχει γίνει αντιληπτό, έχω δαγκώσει άγρια τη λαμαρίνα. Βγαίνουν στην επιφάνεια ανασφάλειες που νομίζω ότι έχουν γίνει αντιληπτές. Όμως δεν μπορώ να πιέζομαι να κρύβω το πως νιώθω από αυτήν μόνο και μόνο για να το παίξω ο κουλ γκόμενος. Μου φαίνεται πως εκείνη δε θέλει πολλές δεσμεύσεις, παρότι ήταν η πρώτη που έκανε το βήμα και ήθελε να γίνει κάτι μεταξύ μας και της άρεσε πολύ η εξέλιξη αυτή. Θα βγούμε κάποια στιγμή να τα συζητήσουμε αυτά αλλά δεν ξέρω πως να το χειριστώ...
    οχι, δεν εισαι καθολου υπερβολικος.
    η κοπελα δειχνει να νοιωθει πολυ χλιαρα για σενα.

    ερωτηση: λες οτι αρχικα εκεινη επεμενε να βγειτε κι εσυ το σκεφτοσουν και τελικα βγηκατε οταν το αποφασισες.
    πιο πριν δεν ειχατε βρεθει απο κοντα; ηταν πχ μια γνωριμια του ιντερνετ, η βρισκοσασταν σε κοινες παρες/δουλεια κλπ, απλα δεν ειχατε βγει μονοι σας;

  3. #3
    Γνωριζόμασταν από κοινές παρέες. Εκείνης της άρεσα από κάποιο καιρό πριν, προσπαθούσε να με πλησιάσει όμως εγώ ήμουν λίγο απόμακρος. Όχι επίτηδες απλά δεν ήμουν σε φάση. Είχα καταλάβει βέβαια ότι κάτι παίζει στην ατμόσφαιρα. Δλδ μου έστελνε που και που, έβρισκε αφορμές, ανταλλάζαμε βλέμματα.
    Ε, κάποια στιγμή μιλούσαμε μέσω μηνυμάτων και αποφάσισα να της πω να βγούμε. Βασικά εκείνη το ψιλοεπιδίωξε απλά εγώ δέχτηκα και πρότεινα μέρος. Η φάση δεν έπαιρνε και πολλά πολλά και φιληθήκαμε.
    Να διευκρινίσω το εξής: Στο πρώτο ραντεβού και μετά από τον τρόπο που μιλούσαμε, φαινόταν ότι το πράγμα πήγαινε για σεξ και βλέπουμε. Πολύ χαλαρά δλδ. Όταν όμως βγήκαμε και παρότι υπήρχε πολύ πάθος και από τους δύο, όταν της πρότεινα να πάμε σπίτι μου αρνήθηκε. Και για πολλά ραντεβού αρνιόταν να έρθει σπίτι μ. Μετά από περίπου δύο βδομάδες κάναμε σεξ, το οποίο ήταν πολύ καλό. Αν και εκείνη ήταν κάπως μαγκωμένη στην αρχή.
    Οπότε σε μια συζήτησή μας εκείνη μου είπε ότι στο πρώτο ραντεβού ήρθε με τη λογική να κάνουμε σεξ και να περνάμε καλά, όμως δεν της βγήκε αυτό γιατί της γεννήθηκε η θέληση για περισσότερα πράγματα. Και ότι θέλει να με γνωρίσει περισσότερο. Ακόμα δλδ αυτό λέει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Asiatas View Post
    Γνωριζόμασταν από κοινές παρέες. Εκείνης της άρεσα από κάποιο καιρό πριν, προσπαθούσε να με πλησιάσει όμως εγώ ήμουν λίγο απόμακρος. Όχι επίτηδες απλά δεν ήμουν σε φάση. Είχα καταλάβει βέβαια ότι κάτι παίζει στην ατμόσφαιρα. Δλδ μου έστελνε που και που, έβρισκε αφορμές, ανταλλάζαμε βλέμματα.
    Ε, κάποια στιγμή μιλούσαμε μέσω μηνυμάτων και αποφάσισα να της πω να βγούμε. Βασικά εκείνη το ψιλοεπιδίωξε απλά εγώ δέχτηκα και πρότεινα μέρος. Η φάση δεν έπαιρνε και πολλά πολλά και φιληθήκαμε.
    Να διευκρινίσω το εξής: Στο πρώτο ραντεβού και μετά από τον τρόπο που μιλούσαμε, φαινόταν ότι το πράγμα πήγαινε για σεξ και βλέπουμε. Πολύ χαλαρά δλδ. Όταν όμως βγήκαμε και παρότι υπήρχε πολύ πάθος και από τους δύο, όταν της πρότεινα να πάμε σπίτι μου αρνήθηκε. Και για πολλά ραντεβού αρνιόταν να έρθει σπίτι μ. Μετά από περίπου δύο βδομάδες κάναμε σεξ, το οποίο ήταν πολύ καλό. Αν και εκείνη ήταν κάπως μαγκωμένη στην αρχή.
    Οπότε σε μια συζήτησή μας εκείνη μου είπε ότι στο πρώτο ραντεβού ήρθε με τη λογική να κάνουμε σεξ και να περνάμε καλά, όμως δεν της βγήκε αυτό γιατί της γεννήθηκε η θέληση για περισσότερα πράγματα. Και ότι θέλει να με γνωρίσει περισσότερο. Ακόμα δλδ αυτό λέει...
    τι να σου πω...
    αυτη ειναι σιγουρα χλιαρη .
    δεν δικαιολογειται να υπαρχει τρελη χημεια και αμοιβαια ελξη οπως περιγραφεις και να κανετε σεξ 3 φορες τον μηνα , ενω συναντιεστε...
    νομιζω οτι καποιοι μιλουν για αμοιβαια ελξη κρινοντας απο τον εαυτο τους.
    δεν μπορεις να ξερεις τι αισθανεται ο αλλος.
    οι πραξεις του ΜΟΝΟ το δειχνουν.
    καποιος που αποφευγει η και φευγει, σιγουρα δεν αισθανεται μεγαλη ελξη...
    μπορει να μην εχετε μεγαλη διαφορα ηλικιας, αλλα η κοπελα ειναι αρκετα νεα.
    μπορει να πειραματιζεται. να βγαινει και με αλλους.
    να θελει καποιον αλλον αλλα να την επεσε σε σενα για να ασχολειται η να τον κανει να ζηλεψει.
    μπορει να σε θελει σαν συνοδο για τις εξοδους της.
    μπορει να σε θεωρει καλο γαμπρο και να θελει να διατηρησει την γνωριμια σας μπας και βγει καπου, αλλα δεν της βγαινει το ερωτικο.
    κατι απ ολα αυτα...
    παντως δεν τρελαινεται απο παθος.
    αυτο το θεωρω σιγουρο.

    υ.γ. το να μην ειχε κανει καθολου σεξ και να το κρατουσε για να σε τραβαει απ την μυτη, θα μου ηταν πιο κατανοητο. αν και κατινια, καταλαβαινω γιατι θα το εκανε.
    αλλα το να εχει κανει σεξ και να μην το επαναλαμβανει παρα μονο αραια και που, δειχνει σιγουρα οτι δεν εχει σφοδρη επιθυμια..
    Last edited by Remedy; 29-08-2018 at 14:06.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Είστε σε διαφορετικές φάσεις ζωής. Αυτή θέλει μόνο σεξ και όχι περισσότερη δέσμευση και συ έχεις ανάγκη βαθύτερα συναισθήματα. Δεν έχεις ξενερώσει; Απορώ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Είστε σε διαφορετικές φάσεις ζωής. Αυτή θέλει μόνο σεξ και όχι περισσότερη δέσμευση και συ έχεις ανάγκη βαθύτερα συναισθήματα. Δεν έχεις ξενερώσει; Απορώ.
    τι σεξ θελει, εκεινη;
    αφου δεν θελει σεξ.
    βγαινουν, πανε βολτες και σεξ ηθελε μονο 3 φορες.

  7. #7
    Κι εμένα με έχει προβληματίσει... Πολύ... Δεν μου έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο. Όταν κάνουμε σεξ της αρέσει πολύ και το λέει πέρα από το να το δείχνει. Κι εμένα προφανώς... Σα χαραχτήρας είναι πολύ εγωίστρια. Η αλήθεια είναι πως δουλεύει περίεργα ωράρια. Αλλά και πάλι, αν ήθελε δε θα επιδίωκε κι εκείνη;
    Όπως και να χει, είμαι λίγο μπερδεμένος με το τι να της πω όταν βρεθούμε για να μη κάνω σα χαζός και την πιέσω γιατί όντως δε θέλω. Να της πω ειλικρινά τι θέλω, ότι δε θέλω να παίζω ή θα φανεί σα ταμπέλα και δέσμευση; Επίσης, να της στέλνω ή να περιμένω να δω αν μου στείλει εκείνη πρώτα να βρεθούμε ώστε να δώσω χρόνο... ή είναι χαζό; δώστε κανένα τιπ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πολλά πράγματα είναι θέμα χαρακτήρα και τι κολλήματα έχει ο καθένας στο κεφάλι του. Κι εγώ στην ηλικία της κοπέλας δεν ψηνόμουνα και πολύ να μένω μαζί με τον άλλο σπίτι του, να είμαστε στα πολύ γούτσου-γούτσου και δεν συμμαζεύεται. Ήταν μία φάση που δούλευα πολύ, είχα καλές παρέες, βγαίναμε κάθε βράδυ και κάναμε τρέλες και χαβαλέδες, περνούσαμε κοτσάνι και όσο κι αν γούσταρα κάποιον δεν ήμουν σε φάση για πολλές δεσμεύσεις. Ακόμα και να τα βρίσκαμε μια χαρά και το σεξ να γούσταρα μαζί του, άμα ήταν να μου γίνει στενός κορσές τον έκανα πέρα, άλλωστε σίγουρα θα το έβρισκα κι αλλού στον επόμενο ξέρω κι εγώ. Σε αυτήν την ηλικία σκέφτεσαι ότι υπάρχει χρόνος στο μέλλον για πιο σοβαρές σχέσεις και φάσεις ροματζάδας, αλλά μπορεί να μην υπάρχει στο μάλλον όλο αυτό που ζεις στα 20τόσο με παρέες, κοινωνικότητες και άλλα ενδιαφέροντα. Δεν είναι ότι δεν γούσταρα τον άλλον ξέρω κι εγώ, αλλά οι ώρες μαζί του ήταν ώρες που δεν ήμουν με τις παρέες, δεν ήμουν στο τάδε μπαρ ή γύρω από την φωτιά στην παραλία ή με τους τάδε φίλους κι όσο περίεργο κι αν σου ακούγεται αυτό, ναι, είχα άλλες προτεραιότητες από τον γκόμενο. Δεν λέω ότι η κοπέλα σώνει και καλά σκέφτεται έτσι ακριβώς, αλλά δεν σκέφτεται όλος ο κόσμος στα 23 αγάπες και λουλούδια και να ζευγαρωθεί για τα καλά... Τώρα αν εσύ είσαι σε άλλη φάση, καλό είναι να το κόψεις τώρα που είναι νωρίς, γιατί χειρότερα θα πάνε τα πράγματα αν δεν συμβαδίζουν τα θέλω σας.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ανταποκρινεται αλλα μεχρι ενα σημειο ενω εσυ τη θες πολυ και απο οτι φενεται το πραγμα ετσι θα παει και θα πρεπει να το συνηθισεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Βγαινεις μαζι της με δικες της παρεες;
    Απλα σε θελει για οταν και οσο σε εχει αναγκη, στο ενδιαμεσο παιζει και μην υπαρχεις καν στο μυαλο της, και αυτο δεν προκειται να αλλαξει να το ξερεις. Ουτε ειναι φυσιολογικο σε μια σχεση.

  11. #11
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Βγαινεις μαζι της με δικες της παρεες;
    Απλα σε θελει για οταν και οσο σε εχει αναγκη, στο ενδιαμεσο παιζει και μην υπαρχεις καν στο μυαλο της, και αυτο δεν προκειται να αλλαξει να το ξερεις. Ουτε ειναι φυσιολογικο σε μια σχεση.
    Με τις παρέες της η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βγει. Όχι ότι δεν μου το έχει προτείνει. Μου το έχει προτείνει απλά έτυχε και δεν μπορούσα εγώ.
    Τώρα, όσο αφορά τα υπόλοιπα...
    @Sonia, αυτά που λες μου ακούγονται πάρα πολύ λογικά. Η ηλικία παίζει ρόλο για τη φάση της ζωής σου και είναι φυσιολογικό.
    Η αλήθεια είναι ότι έμαθα ότι εκείνη πριν γίνει κάτι μεταξύ μας ήθελε πάρα πολύ. Και τώρα, που την πίεσα λίγο, εκείνη ήταν η πρώτη που με πήρε τηλ την επόμενη μέρα να δει τι κάνω και σήμερα που μου πρότεινε να βγούμε για μια βόλτα αν και μετά είχε δουλειά.
    Με μπερδεύει όλο αυτό μιας και πάλι για παράδειγμα αυτή θα βγει αύριο και δεν είπαμε να κάνουμε κάτι μαζί το βράδυ.

    Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μάλλον όλο αυτό το μπέρδεμα προέρχεται επειδή εγώ ψάχνω κάτι πιο δυνατό ή ότι ακόμα συγκρίνω με όλες τις προηγούμενες σχέσεις οι οποίες ξεκίνησαν με περίσσιο ενθουσιασμό, κάτι που τώρα υπάρχει με μέτρο...

    Σκέφτομαι να το χαλαρώσω πολύ, να μην με πολυνοιάζει αν και φοβάμαι ότι αυτό θα με οδηγήσει με μαθηματική ακρίβεια στην ξενέρα...

    Και για να είμαι και ακριβής στο πως σκέφτομαι, όταν ήμουν στην προηγούμενη σχέση μου όλο τον πρώτο καιρό είμασταν αυτοκόλλητοι. Μέναμε κάθε μέρα μαζί από την πρώτη μέρα. Κάναμε συνέχεια σεξ και θέλαμε ο ένας τον άλλο σαν τρελοί. Στην πορεία του χρόνου βέβαια άρχισε να με προβληματίζει και να με κουράζει όλο αυτό το συνεχές δέσιμο...
    Όμως τώρα τα πράγματα είναι αρκετά διαφορετικά. Όταν είμαστε μαζί περνάμε καλά, είναι όμορφα, υπάρχει πάθος. Αλλά αυτό γίνεται πολύ αραιά και με πολύ μέτρο. Και δεν ξέρω πως να διαχειριστώ τη σύγκριση και την κατάσταση. Δεν ξέρω δλδ αν τα συμπεράσματα που βγάζω είναι απόλυτα σωστά...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    λιγο απειρη μου φαινετε στο ερωτικο.σε συμπαθει πιστευω σαν φιλο γι αυτο και εχετε ακομα μια οποια επαφη.εσυ κοιτα να το ληξεις γιατι δε θα θελησει σχεση αν ηταν θα το ειχε κανει ηδη και προχωρα για την επομενη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Συμφωνω με λοκα. Ρε συ κατι νορμαλ ζητας, οχι κατι δυνατο. Τετοιες φασεις σε κανουν να αρχιζεις να πιστευεις λανθασμενα οτι ζητας πολλα, οτι εισαι πιεστικος σαν ανθρωπος κτλ.

    Θα στο πω οσο πιο απλα και κατανοητα γινεται, τι αισθηματα θα ετρεφες για μια κοπελα, εαν την αντιμετωπιζες οπως σε αντιμετωπιζει η συγκεκριμενη;

  14. #14
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Συμφωνω με λοκα. Ρε συ κατι νορμαλ ζητας, οχι κατι δυνατο. Τετοιες φασεις σε κανουν να αρχιζεις να πιστευεις λανθασμενα οτι ζητας πολλα, οτι εισαι πιεστικος σαν ανθρωπος κτλ.

    Θα στο πω οσο πιο απλα και κατανοητα γινεται, τι αισθηματα θα ετρεφες για μια κοπελα, εαν την αντιμετωπιζες οπως σε αντιμετωπιζει η συγκεκριμενη;
    Τώρα μου βάζεις δύσκολα... Τι αισθήματα... Προσωπικά εγώ, στην αρχή μιας σχέσης είμαι πολύ μαγκωμένος αλλά όταν βλέπω ότι μου αρέσει πολύ τότε δίνομαι πολύ.
    Όμως αυτό δεν νομίζω να είναι ίδιο για όλους. Το πως αντιδρούν δλδ. Δεν το λέω για να δικαιολογήσω σε καμία περίπτωση την όποια αντίδρασή της. Όμως είναι γεγονός. Για παράδειγμα έχω αρκετούς φίλους που είναι πολύ χαλαροί στις σχέσεις τους, ιδιαίτερα στην αρχή.
    Τέλος πάντων, όντως με προβληματίζουν αυτά που λέτε. Η αλήθεια είναι ότι έχει αρχίσει και κυκλοφορεί στο μυαλό μου η σκέψη να το λήξω άμεσα. Όμως από την άλλη μου αρέσει πολύ σαν κοπέλα και θα ήθελα να χτίσουμε κάτι το όμορφο. Δεν ξέρω αν μπορούμε βέβαια...
    Ίσως να πρέπει να της τα πω όλα χύμα από κοντά. Ακόμα και αν ξέρω ότι μπορεί να την πιέσω και τελικά να το διαλύσουμε...

  15. #15
    Λοιπόν,
    Μετά από αρκετή σκέψη και συζήτηση με φίλους και προφανώς σκεπτόμενος όλα όσα μου είπατε κι εσείς εδώ πήρα την απόφαση να δώσω λίγο χρόνο και με την πρώτη ευκαιρία να της πω ότι ακριβώς αισθάνομαι χωρίς δεύτερη σκέψη και εγωισμούς. Ότι δηλαδή μου αρέσει όταν είμαστε μαζί και ότι εγώ θέλω να είμαστε μαζί και να το ξεκαθαρίσω για να μην υπάρχει η υπόνοια στο μυαλό μου ότι της είχα δημιουργήσει εγώ την εικόνα της χαλαρότητας. Και επειδή είχα χάσει τελείως (βασικά δεν την είχα ποτέ) την πρωτοβουλία των κινήσεων να προσπαθήσω να την πάρω και όπου βγει...
    Ελπίζω όλο αυτό να βγει σε καλό.
    Πάντως ευχαριστώ όλους και όλες εδώ για τις συμβουλές και τη στήριξη.
    Θα επανέλθω πίσω με νεότερα! :)

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 51
    Last Post: 09-02-2023, 10:25
  2. Όταν σε θέλει για φίλο.....
    By GiannisNik3 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 276
    Last Post: 30-03-2017, 23:59
  3. Ο σύντροφος μου δε θέλει να κανουμε συχνά σεξ
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 11-12-2013, 14:43
  4. Μήπως δεν πρέπει να κάνουμε σχέσεις όταν δεν είμαστε καλά;
    By stirixi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-06-2012, 13:37
  5. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΟΥΝ Η ΟΤΑΝ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΨΥΧΩΣΗ ΜΑΣ?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2011, 15:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •