Ποσοι πασχουμε απο διαταραχη πανικου?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    Ποσοι πασχουμε απο διαταραχη πανικου?

    Θα ηθελα να μαθω ποσοι απο εδω πασχουν οπως και εγω απο διαταραχη πανικου.Πως το αντιμετωπιζουν το θεμα και πως παμε τωρα.
    Εγω την πρωτη κρισουλα την επαθα πριν 6 μηνες ,ξεκινησα φαρμακευτικη θεραπεια μετα απο 10 κρισεις και δεν βρικα το φαρμακο μου ακομα κ ψαχνομαι ακομα.Δεν κανω ψυχοθεραπεια παραλληλη αλλα το εχω σκοπο συντομα.Επισης εκτος τις γνωστες ενοχλησεις εχω παρατηρισει επισης οτι δεν με εχει πιασει εκεινη η στιγμιαια σιντομη κριση αλλα νιωθω μονο την δυσφορια πριν και μετα απο αυτην χωρις να με πιασει αυτη( η κριση) και εκτος αυτο εχω και ζαλαδες οταν στρεφω τα ματια μ καπου.Προς το παρον δεν περνω αγχωλιτικα τα σταμαησα για λιγακ,ι αλλα την δευτερα θα μου γραψει αλλα η γιατρος μου.Περνω μονο μισο ζαναξ το πρωι αν δω και νιωθω δυσφορια.Θα ηθελα να μοιραστω και με εσας τους ιπολοιπους που βασανιζομαστε απο διαταραχες πανικου πως περνατε και τι ακριβως σας πιανει εκεινη την ωρα .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ΑΑΑΑ!!Και ποσοι περνεται φαρμακα και πια φαρμακα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    εγω πασχω (ασταματητα εδω και 3 1/2 χρονια) απο διαταραχη πανικου!!!
    Σου κανω???

    Φιλια πολλα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by lostsoul
    εγω πασχω (ασταματητα εδω και 3 1/2 χρονια) απο διαταραχη πανικου!!!
    Σου κανω???

    Φιλια πολλα.



    , νάσαι καλά, γέλασα ρε σύ.....

    καλό, σε καλό σου.......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Με δουλευεις?Δεν κανω πλακα οκ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    δεν σας δουλευω καθολου.... αλλο να στο λεω και αλλο να το ζει καποιος...
    Αλλα πολυ απλα εμαθα να ζω με αυτο, και οσο και να ακουγεται περιεργο,
    μπορεσα καποια στιγμη να το \"κοντρολαρω\"......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Μαρία κι εγώ με πανικούς είμαι.Εδώ και χρόνια...

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    36
    maria mou egw pasxw apo diataraxh panikoy 11xronia!!!!!!!!!!!!!mhn aporeis gia to xroniko diasthma ayto!
    pernw xapia antikata8liptika kai molis ta stamatw arxizw pali apo thn arxh!zw mia kolash.ekei pou kourazomai kai lew ta parataw ekei peismwnw kai lew oxi egw 8a se trelanw oxi esy!thn allh hmera ksana!!mexri stigmh den trela8hka!!!!!!ayrio den kserw.........Ayto pou 8elw na sou pw einai oti eimaste poio dynatoi apo oti pisteumoume gia ton eayto mas.apla kane koyragio!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    evelina 29, για ποσο καιρο παιρνεις θεραπεια? Μετα την σταματας ? Τι ακριβως γινεται με εσενα????

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    36
    edw kai 9xronia pernw antikata8lyptika .ta stamatw kai meta ta ksanarxizw.twra pernw edw kai 3xr kai akomh psaxnw na brw to katallhlo antikata8liptiko!den me pianei tipote!exw tromeres zalades me asta8eia kai apoprwsopopoihsh 3xronia twra!!den thn paleyw................twra pernw edw kai 6hmeres ta effexor..gia na doume ti 8a ginei kai me ayta.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    ψυχοθεραπεια κανεις? το εφεξορ παντως ειναι πολυ καλο φαρμακο!!! τελευταιας γενιας... θα δεις οτι θα σε βοηθησει πολυ!

    Καλη δυναμη!

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    36
    kalhmera lostsoul.makari na me boh8hsei to efexor den antexw allo ayth th zalh kai thn asta8eia!!!!!!!!!!!!!!pantws 7hmeres to pinw alla den blepw fws kai arxizw na apogohteyomai.lew ante pali!!!!!meta apo ayto ti?
    NA STE PANTA KALA

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Εβελίνα συνήθως χρειάζονται τουλάχιστον 2 βδομάδες για να αρχίσεις να βλέπεις αποτελέσματα. Υπομονή.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Σας ευχαρηστω κοπελες μου.Εμενα μου γραψε καινουρια τα louxetine καπως ετσι και τα περνω 3 μερες τωρα μισο και ειμαι σκατα ολε.Εχω ναυτιες καταθλιψη και ολα τα συμτωματα πριν και μετα απο μια κριση πανικου αλλα κριση δεν με ξανα[ιασε.Τα συμτωματα ειναι χειροτερα αυτη η ασταθεια η ζαλη,η ναυτια η κουραση σωματικη και ψυχικη.Τι μαρτιριο ειναι κ αυτο ?Θα ψαχτω να κανω και ψυχοθεραπεια γιατι μονο ετσι ακουσα οτι θεραπευονται και θα περνω και τα αντικαταθλιπτικα μου .Ευχομαι τουλαχιστον να μην εχουν παρενεργειες και αυτα τα αγχωλιτικα γιατι μου την εχει δωσει ασχημα να δινω 78 ευρο καθε φορα στην ψυχιατρο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    βρε Μαρια βρε Μαρια... φλουοξετινη ειναι η δραστικη ουσια των χαπιων που σου εγραψες ο γιατρος σου... η εμπορικη τους ονομασια ειναι πως??? θα μας πεις???
    π.χ. ladose? dagrinal? flonital??? πως στο καλο τεσπα!!!

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ , ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ!!!
    ειναι αντικαταθλιπτικα που σε πορεια χρονου δρουν σαν ηρεμιστικα και σαν τα παντα τελως παντων...

    ΟΥΦ ΠΙΑ ..... καλε με εχεις κουρασει......

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •