παρον στη ζωη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    παρον στη ζωη

    για καποιους το να δινουν το παρον καθε μερα στη ζωη ειναι κομματακι ευκολακι και καθημερινο
    οχι οτι ολοι δεν περνανε δυσκολιες απλα καποιοι πρεπει να κοπιασουν πολυ παραπανω για να δωσουν αυτο το παρον στη ζωη καθε μερα και αν επιτευχθει κι αυτο..

    σκοτεινες εποχες..
    μοναξια, απογνωση, φοβος, αγανακτηση, ηττες, ανημπορια, μιζερια, πονος, τασακια γεματα και το δωματιο ντουμανι..
    και πως θα αντιμετωπισω τους αλλους?τι θα πουν οταν με δουν ετσι?οταν με δουν κλεισμενη σε ενα δωματιο, ουτε σκεψη για δουλεια και νοιωθεις τοσο διαφορετικος απο τους αλλους για να καταφερεις να ερθεις σε επαφη με αλλους γυρω σου..

    θελω να πω πως αντιλαμβανομαι τις δυσκολιες σας οσο μπορω μεσα απο το δικο μου πρισμα.

    και ναι τωρα τα εχω 400 και αργοτερα να ειμαι σε παραληρημα και να πνιγομαι στο αγχος και στην αγωνια μου.

    για οσους δε με ξερουν πασχω απο παρανοικη ψυχωση, τουλαχιστον ετσι λενε, και ειμαι απο εκεινες που δεν τους πιανουν τα φαρμακα..πρεπει να συμβιβαστω με αυτο, πρεπει να αποδεχτω πως θα γινονται και θα ξαναγινονται επεισοδια..

    αν φοβαμαι?ναι φοβαμαι..πολλα..

    και καθε φορα που θα πεφτω, παλι απο την αρχη..και ποιος να σε αντεξει οταν εσυ ο ιδιος δεν μπορεις να σε αντεξεις..

    τι πρεπει να γινει ομως?
    αν παραδωθεις δεν εχεις να περιμενεις κατι..
    αν ομως παλεψεις οοοοπως και οοοοσο μπορεις σιγα σιγα και με τον τροπο σου τοτε ισως κερδισεις εκεινο το χαμογελο του νικητη, που μπορει να μην ειναι για παντα αλλα το κερδισες μονος σου με το σπαθι σου δινοντας ενα βροντερο παρον στη ζωη!

    μπορει να λεω και βλακειες και να μη βγαζει νοημα..
    ΑΥΤΑ
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Αυτές οι σκέψεις που κατέγραψες τώρα, έτσι όπως απέδωσες τα συναισθήματά σου, είναι ήδη ένα παρόν στη ζωή

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ο θεος ειναι παρον παντου χωρις να φαινεται πουθενα
    τα δυσκολα ειναι για αυτον που ΔΕ ΘΕΛΕΙ και που κοπιαζει μονιμως να αποδειξει στους αλλους αυτο που δε τον εκφραζει γι αυτον ναι δεν υπαρχει τιποτα ευκολο τιποτα δυνατο
    ο ανθρωπος που γεννηθηκε για να εκπληρωνει τη φυση του δεν υπαρχει τιποτα αφταστο γι αυτον
    το χαμογελο ειναι ενα ψεμα γιατι αυτη η ζωη ειναι μια απεραντη λυπη που μεσα σ αυτη λαμπει το φως

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Ο Θεός μαζί σου! Πάλεψε όσο μπορείς! Αυτοί που περνάνε δύσκολα σφυρηλατούνται οι ψυχές τους και όταν περνάνε καλά το εκτιμούν περισσότερο. Εγώ όταν δεν είχα ψυχολογικά δεν εκτιμούσα σχεδόν τίποτα και τώρα παρακαλάω για μια μέρα ηρεμίας και πανηγυρίζω για κάθε βόλτα έξω που κάνω

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι ανθρωποι ειναι μαζι με το Θεο ΑΝ θελουν και οχι ο Θεος μαζι για τον ανθρωπο που δε πιστευει Θεος δε θα υπαρξει ΠΟΤΕ.
    Last edited by αλεξανδρος_77; 12-05-2019 at 23:00.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    A ρε μπου! Πόσο άδικη είναι η ζωή ρε γαμώτο...

    Το παρόν στην ζωή το δινεις ήδη καλή μου μπου...το δίνεις κάθε μέρα με τον αγώνα σου και την ψυχική σου δύναμη. Το δίνεις επειδή ο, τι σκατά κι αν έρχονται εσύ δεν το βάζεις κάτω και συνεχίζεις.

    Θέλω να δηλώσω θαυμάστρια σου. Θαυμάζω το θάρρος σου, την δύναμη σου και την επιμονή σου!
    Μακάρι να μπορούσες να δεις λίγο σε σένα όλα αυτά που βλέπουμε όλοι εμείς εδώ... είσαι αξιοθαύμαστη μπου! Μακάρι να μπορούσες να το δεις λίγο αυτό.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by boo View Post
    για καποιους το να δινουν το παρον καθε μερα στη ζωη ειναι κομματακι ευκολακι και καθημερινο
    οχι οτι ολοι δεν περνανε δυσκολιες απλα καποιοι πρεπει να κοπιασουν πολυ παραπανω για να δωσουν αυτο το παρον στη ζωη καθε μερα και αν επιτευχθει κι αυτο..

    σκοτεινες εποχες..
    μοναξια, απογνωση, φοβος, αγανακτηση, ηττες, ανημπορια, μιζερια, πονος, τασακια γεματα και το δωματιο ντουμανι..
    και πως θα αντιμετωπισω τους αλλους?τι θα πουν οταν με δουν ετσι?οταν με δουν κλεισμενη σε ενα δωματιο, ουτε σκεψη για δουλεια και νοιωθεις τοσο διαφορετικος απο τους αλλους για να καταφερεις να ερθεις σε επαφη με αλλους γυρω σου..

    θελω να πω πως αντιλαμβανομαι τις δυσκολιες σας οσο μπορω μεσα απο το δικο μου πρισμα.

    και ναι τωρα τα εχω 400 και αργοτερα να ειμαι σε παραληρημα και να πνιγομαι στο αγχος και στην αγωνια μου.

    για οσους δε με ξερουν πασχω απο παρανοικη ψυχωση, τουλαχιστον ετσι λενε, και ειμαι απο εκεινες που δεν τους πιανουν τα φαρμακα..πρεπει να συμβιβαστω με αυτο, πρεπει να αποδεχτω πως θα γινονται και θα ξαναγινονται επεισοδια..

    αν φοβαμαι?ναι φοβαμαι..πολλα..

    και καθε φορα που θα πεφτω, παλι απο την αρχη..και ποιος να σε αντεξει οταν εσυ ο ιδιος δεν μπορεις να σε αντεξεις..

    τι πρεπει να γινει ομως?
    αν παραδωθεις δεν εχεις να περιμενεις κατι..
    αν ομως παλεψεις οοοοπως και οοοοσο μπορεις σιγα σιγα και με τον τροπο σου τοτε ισως κερδισεις εκεινο το χαμογελο του νικητη, που μπορει να μην ειναι για παντα αλλα το κερδισες μονος σου με το σπαθι σου δινοντας ενα βροντερο παρον στη ζωη!

    μπορει να λεω και βλακειες και να μη βγαζει νοημα..
    ΑΥΤΑ
    Μεστός ισορροπημένος λογος γεματος νόημα ελπίδα αξιοπρέπεια.. Οτι καλυτερο ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου...

    ΥΓ..για κάποιο λογο πιστευω απόλυτα σε σένα και θεωρώ οτι θα βγεις νικήτρια απο αυτή την περιπέτεια...

    Εστάλη από LEAGOO M8 στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    boo στο έχω ξαναπεί, είσαι πολύ γενναία κοπέλα. Μακάρι να μπορούσες να δεις στον εαυτό σου όλα αυτά τα θετικά που βλέπουμε εμείς, θα αισθανόσουν πολύ καλύτερα πιστεύω.
    Είσαι μεγάλη πολεμίστρια και βγαίνεις και θα βγαίνεις πάντα νικήτρια παρά τις δυσκολίες. Συνέχισε να πολεμάς.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα παιδια

    ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινετε! προσπαθω βρε παιδια οπως κι εσεις!! ολοι ειμαστε μαχητες κι εσεις περνατε το δικο σας γολγοθα..το ξερω..
    να ειστε καλα παιδια και δυναμη ε?!ειστε πραγματικο στηριγμα!
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    μπου ,τα λογια σου με αγγιζουν διοτις πανω κτω στην ιδια πνευματικη ευχαριστιση ζυγιζομαστε!! οσο χαρουμενη εισαι εσυ κε την ζωη τοσο ειμαι και εγω!! οσο αδικη ηταν η γενα με εσενα ηταν και με εμενα! απο αλλο σημειο βεβαια ο καθε ενας μας, τελειος διαφορετικη ασθενεια η διη σου και αλλη η δικη μου! η δικη μου ισως πιο θανατηφορα αλλα και οι δυο εχουμε προβλημα!!
    πρεπει ομως να μην σταματαμε να παλευουμαι! και ναι υπαρχουν γυρο μας παιδια που τα εχουν ολα και παρο 'λλα ταυτα κλαιγωντε!! ειναι κριμας! αλλα ευχομαι πωτες να μην ερθει η στιγμη νακαταλαβουν ποσο λαθος κανουν!

Similar Threads

  1. Όταν το παρελθόν γίνεται παρόν
    By Tania96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 22-07-2017, 16:12
  2. Παρελθόν-Παρόν-Μέλλον
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 03-01-2016, 14:55
  3. Replies: 46
    Last Post: 06-04-2015, 23:44
  4. Δεν έχω παρόν, μόνο παρελθόν
    By r.f. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 22-04-2012, 10:46
  5. Ανάμεσα σε παρόν και παρελθόν
    By Don't Know in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 16-08-2011, 09:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •