Φοβιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3

Thread: Φοβιες

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Greece
    Posts
    2

    Φοβιες

    Γεια σε ολους.
    Ονομαζομαι Στεφανος και ειμαι 22 χρονων.
    Το προβλημα μου αρχισε οταν ενοιωσα καποιες παραξενες ενοχλησεις στο αριστερο ποδι (μουδιασματα,καψιμο,αμβλυς πονος) και επειδη ειχα διαβασει για μια ανιατη νευρολογικη ασθενεια πανικοβαλθηκα και νομισα οτι αυτο επαθα.
    10 μερες μετα καποιοι φιλοι με τους οποιους μοιραστηκα το προβλημα μου με συμβουλεψαν να παω να κοιταξω την μεση μου για κιλη μεσοσπονδυλου δισκου.Πηγα σε αθλιατρο και μου ειπε οτι εχω οσφυαλγια και οτι απο αυτο ενοιωθα τις ενοχλησεις.

    Καθυσηχαστικα για μερικες μερες αλλα αρχισα να νοιωθω παλι οτι κατι κακο ειναι και οτι θα πεθανω.Μιλησα με φιλο νευρολογο και μου ειπε πως η ασθενεια που φοβαμε εχει αλλα συμπτωματα και οτι δεν εχω κατι τετοιο.Παρολα αυτα εγω νομιζω ακομα οτι κατι τετοιο εχω και με πιανει πανικος και παρατηρησα οτι οταν το σκεφτομαι τοτε νοιωθω τις ενοχλησεις,και παλι ομως φοβαμε.

    Μπορω με το μυαλο μου να δημιουργω τις ενοχλησεις?Αν ναι πως μπορω να αποβαλω αυτες τις σκεψεις?

    Συγγνωμη για την μακρυγορια.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    61
    καλό θα ήταν Στέφανε να μιλήσεις με κάποιο Ψυχολόγο. και αυτό για να γλυτώσεις χρόνο που θα υποφέρεις άδικα χαμένο χρόνο που θα βασανίζεσαι δεν θα ξερεις τι έχεις και θα σκέφτεσαι πάντα τα χειρότερα. εγώ που σου γράφω έχασα χρόνια απο τη ζωή μου μη πηγαίνοντας στο σωστό γιατρό, σκεφτόμουν πάντα τα χειρότερα , και δεν μπορούσα να ζήσω.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Greece
    Posts
    2
    Ευχαριστω πολυ!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •