Ερευνά για ενα μη συνηθισμένο ψυχολογικό σύμπτωμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Ερευνά για ενα μη συνηθισμένο ψυχολογικό σύμπτωμα

    Καλησπερα παιδια μετα απο επισκέψεις σε οφθαλμιατρους και νευρολόγους με πολλές εξετάσεις καθως και ερευνά στο διαδίκτυο με έκανε να αλλάξω τελειως στάση απέναντι στο αγχος τελικά είναι παρα πολύ δυνατό ανίκητο ! Εδώ και πολλα χρόνια βλέπω χιόνια σαν παλιά τηλεοραση (ομιχλη) και πολλές ερευνες λένε οτι μαντεψτε δημιουργείται απο τις κρίσεις πανικού και το στρεςς ακουσων ακουσων και οτι συνοδεύεται απο εμβοες δηλαδή όταν το σωμα παθαίνει ενα σοκ όπως επάθα εγώ πριν 4 χρόνια που ξεκίνησε ο Γολγοθάς .Παιδιά ήρθε η ωρα για ψυχίατρο όπως λέει και ο νευρολόγος γιατί δεν την παλευω καλη δυναμηη[emoji21]

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    δεν είναι καθόλου παράξενο.... είναι αρκετά συνηθισμένο μπορώ να πω με βεβαιότητα.. από το άγχος μέχρι και απώλεια ακοής ακόμα και τύφλωση σε σπάνιες περίπτωσης μπορεί να πάθεις... όχι όμως να χάσεις πλήρως την όραση σου... θα έρθει ξανά... αλλα όπως και να έχει πολλές φορες το έντονο άγχος μπορεί να μοιάζει με παρα πολλές ασθένειες που θα σε κάνουνε να νομίζεις ότι δεν είναι άγχος αλλα ότι έχεις κάτι σοβαρό...

    αν επιλεγεις λοιπόν τον δρόμο προς την ψυχιατρική θεραπεία και είσαι βέβαιος ότι θέλεις να ξεκινήσεις με φάρμακα τότε καλός... δίκια σου απόφαση είναι αυτή... τα πάντα όλα ξεπερνιούνται.... αλλα ρε φιλε φιλικά στο λέω... μακριά από ψυχιάτρους είναι τοξικοι..... παρτε εσεις φαρμακα αλλα εγω εχω το πραγματικο και αποτελεσματικοτατο φαρμακο που μου αλλαξε την ζωη..... η κανναβη.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    χαλαραααα...!!!!!!!

  4. #4
    CBD εννοεις ? Το σκέφτομαι για λάδι

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by giannos98 View Post
    CBD εννοεις ? Το σκέφτομαι για λάδι

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    CBD μαζι με THC περνω εγω.. παω σε νοσοκομιο καθε μηνα και μου κανουνε μια ενεση με υψηλη cbda+THC και καθιμερινα πρωι μεσημερι βραδυ καπνιζο kief se bong με τρελες ποσοτητες σε cbd... δεν μαστουρονεις με αυτο... νιοθεις απλα μια χαλαρωση... thc κανω 2 φορες την εβδομαδα για τιν στιγμη... μετα θα γινει καθημερινο... ε ρε κεφαλια που εχω να κανω..... λολ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Αδελφε εχις αδικο νικιετε το αγχος ι γνωμη η δικια μου καντο με φυσικους τροπους δηλαδη κανε ψυχοθεραπεια για να μαθεις να διαχιριζεσε το αγχος με το cbd μπορει να σου περαση αλλα οταν βρεθεις σε μια αγχοδη κατασταση εκι τη γινεται? Γιατη καλος η κακκος η ζωη ειναι γεματη με τετιες καταστασης οποτε γνωμη μου βρες εναν ψυχολογο και αρχισε θεραπειες για να μαθης να το δειαχιροζεσε χωρις χαπια χωρις τιποτα στα λει ενας που πασχει απο αγχοδη διαταραχει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by giannos98 View Post
    Καλησπερα παιδια μετα απο επισκέψεις σε οφθαλμιατρους και νευρολόγους με πολλές εξετάσεις καθως και ερευνά στο διαδίκτυο με έκανε να αλλάξω τελειως στάση απέναντι στο αγχος τελικά είναι παρα πολύ δυνατό ανίκητο ! Εδώ και πολλα χρόνια βλέπω χιόνια σαν παλιά τηλεοραση (ομιχλη) και πολλές ερευνες λένε οτι μαντεψτε δημιουργείται απο τις κρίσεις πανικού και το στρεςς ακουσων ακουσων και οτι συνοδεύεται απο εμβοες δηλαδή όταν το σωμα παθαίνει ενα σοκ όπως επάθα εγώ πριν 4 χρόνια που ξεκίνησε ο Γολγοθάς .Παιδιά ήρθε η ωρα για ψυχίατρο όπως λέει και ο νευρολόγος γιατί δεν την παλευω καλη δυναμηη[emoji21]

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Καλησπέρα! Ε δεν το πιστεύω! Πίστευα ότι αυτό το σύμπτωμα το έχω μόνο εγώ, έλα όμως που υπάρχει και άλλος! Εμένα πρώτη φορά αυτό μου ξεκίνησε όταν πήγαινα δημοτικό. Ένα βράδυ είχα πέσει για ύπνο και στον απέναντι τοίχο έβλεπα σαν χαλασμένη τηλεόραση με χιόνια. Σαν παιδάκι είχα τρομοκρατηθεί και δεν το είχα πει σε κανέναν. Μετά από λίγο διάστημα άρχισα να βλέπω και μυγάκια και μια μαύρη ουρίτσα να αιωρείται. Επίσης δεν είπα τίποτα σε κανέναν και απλώς ήλπιζα ότι θα φύγει μόνο του. Μετά από έναν χρόνο στα 13 μου εκδήλωσα την πρώτη μου κρίση πανικού και πάει λέγωντας. Μεγαλώνοντας έκανα οφθαλμολογικές εξετάσεις και είπα στον γιατρό για όλα αυτά τα στίγματα που βλέπω. Μου έκανε βυθοσκόπηση και μου είπε ότι δεν έχω καμία απολύτως ρωγμή που να μου προκαλεί αυτά τα θέματα στην όραση. Τώρα που το σκέφτομαι όμως, σαν να ενώνονται τα κομμάτια του παζλ. Φυσικά σήμερα, 10 ολόκληρα χρόνια μετά ακόμα τα έχω όλα αυτά τα συμπτώματα. Στο κομμάτι της όρασης έχω μάθει να μην δίνω σημασία πλέον και τα καταφέρνω τέλεια. Μακάρι να μπορούσα να διαχειριστώ και το άγχος, τις κρίσεις, εξίσου καλά.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Quote Originally Posted by Alice_1990 View Post
    Καλησπέρα! Ε δεν το πιστεύω! Πίστευα ότι αυτό το σύμπτωμα το έχω μόνο εγώ, έλα όμως που υπάρχει και άλλος! Εμένα πρώτη φορά αυτό μου ξεκίνησε όταν πήγαινα δημοτικό. Ένα βράδυ είχα πέσει για ύπνο και στον απέναντι τοίχο έβλεπα σαν χαλασμένη τηλεόραση με χιόνια. Σαν παιδάκι είχα τρομοκρατηθεί και δεν το είχα πει σε κανέναν. Μετά από λίγο διάστημα άρχισα να βλέπω και μυγάκια και μια μαύρη ουρίτσα να αιωρείται. Επίσης δεν είπα τίποτα σε κανέναν και απλώς ήλπιζα ότι θα φύγει μόνο του. Μετά από έναν χρόνο στα 13 μου εκδήλωσα την πρώτη μου κρίση πανικού και πάει λέγωντας. Μεγαλώνοντας έκανα οφθαλμολογικές εξετάσεις και είπα στον γιατρό για όλα αυτά τα στίγματα που βλέπω. Μου έκανε βυθοσκόπηση και μου είπε ότι δεν έχω καμία απολύτως ρωγμή που να μου προκαλεί αυτά τα θέματα στην όραση. Τώρα που το σκέφτομαι όμως, σαν να ενώνονται τα κομμάτια του παζλ. Φυσικά σήμερα, 10 ολόκληρα χρόνια μετά ακόμα τα έχω όλα αυτά τα συμπτώματα. Στο κομμάτι της όρασης έχω μάθει να μην δίνω σημασία πλέον και τα καταφέρνω τέλεια. Μακάρι να μπορούσα να διαχειριστώ και το άγχος, τις κρίσεις, εξίσου καλά.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ολοι αυτό αλισε μου δημιουργήθηκε μια περίοδο μαζί με εμβοες που πραγματικα ο οργανισμός μου πέρασε ενα τρομερό σοκ απο υο άγχος και τον φόβο στην αρχή νόμιζα σκπ αλλά μετα απο πολλές εξετάσεις δεν βρέθηκε τπτ τι να πω πραγματικα το άγχος είναι οπως είπα πολύ δυνατός εχθρός


    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by giannos98 View Post
    Ολοι αυτό αλισε μου δημιουργήθηκε μια περίοδο μαζί με εμβοες που πραγματικα ο οργανισμός μου πέρασε ενα τρομερό σοκ απο υο άγχος και τον φόβο στην αρχή νόμιζα σκπ αλλά μετα απο πολλές εξετάσεις δεν βρέθηκε τπτ τι να πω πραγματικα το άγχος είναι οπως είπα πολύ δυνατός εχθρός


    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Εμένα θα μου πεις? Πόσα περνάμε εξαιτίας του και πόσες στιγμές ξεγνοιασιάς και χαράς έχουμε χάσει για να ασχολούμαστε με αυτό? Θέλω να φύγει και να ζήσω μια φυσιολογική ζωή επιτέλους...

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Quote Originally Posted by Alice_1990 View Post
    Εμένα θα μου πεις? Πόσα περνάμε εξαιτίας του και πόσες στιγμές ξεγνοιασιάς και χαράς έχουμε χάσει για να ασχολούμαστε με αυτό? Θέλω να φύγει και να ζήσω μια φυσιολογική ζωή επιτέλους...

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Στο εύχομαι πραγματικα καλό.κουράγιο

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by giannos98 View Post
    Στο εύχομαι πραγματικα καλό.κουράγιο

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Και σε εσενα το εύχομαι![emoji4]

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    1
    Καλησπέρα, το ίδιο σύμπτωμα έχω και εγώ μετά απο μια έντονη κρίση πανικού. Με ταλαιπωρεί εδώ και πολλά χρόνια, υπάρχει κάποιος που έχει πληροφορίες ή το έχει αντιμετωπίσεi;
    Last edited by vsls; 24-05-2023 at 17:03.

Similar Threads

  1. Ειναι φυσιολογικο (συνηθισμενο) να μην θες να κανεις σεξ;
    By λουλούδι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 173
    Last Post: 05-11-2017, 20:06
  2. ψυχωτικο συμπτωμα?
    By beauty in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 16-05-2011, 16:52
  3. ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ;
    By ortimo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2011, 01:43
  4. Καινουργιο συμπτωμα.. :)
    By dolce_21 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 25-09-2009, 14:38
  5. η ζαλη ως συμπτωμα
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 03-09-2009, 13:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •