20 χρονια προβληματ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    3

    20 χρονια προβληματ

    18 χρονια με το συζηγο 18 χρονια γκρινια.οχι οι δυο μας.Το συζηηγο δε τον ηθελαν καθοτι σπουδασμενη εγω επρεπε να παρω καποιον με πτυχιο.με το ζορι να αρραβωνιαστω.Μεχρι να μην πατησω στο σπιτι ξανα αν κοιμηθω στο σπιτι του αρραβωνιαστικου μου(κυριως απο τη μητερα μου). οι πεθερες δε τα πηγαιναν καλα και καταλαβαινετε.ειχαμε και τα αδερφια να συμπληρωνουν και να μεταφερουν κακοπροαιρετα σχολια του κοσμουκτλ.και δωσε φασαρια και δωσε κλαματα.ακομα και οταν εχασε τον πατερα γκρινια (απο τη μητερα μου) ειχα επειδη ηθελα να ειμαι συνεχεια διπλα του να του συμπαρασταθω.Επειδη ειπαμε στην αδερφη μου οτι το αγορι που εβγαινε δε μιλουσε καλα γιαυτην η αδερφη μου εβρισε τον αντρα μου και τον εδιωξε απο σπιτι.και στη συνεχεια φωνες γκρινια κατηγοριες για τον πατερα του(ζουσε τοτε).γεννησα βαπτισα τα παιδια μου γκρινια παλι.το αγχος μου μεγαλωνε και περασα επιλοχεια καταθλιψη.με τον αντρα μου μια γροθια με συζητηση βρισκαμε ισορροπιες.επρεπε να τους παρατησω ολους και τα παιδια μου να τα κρατουν ξενες γιατι και αυτο το τονιζουν(μεγαλη βοηθεια δε λεω).Και εφτασε η μερα που ανακοινωνουν οτι η αδερφη μου (υστερα απο 4-5 χωρισμους )με το ατομο που ειχαμε τσακωθει και δε του μιλουσαμε 18 χρονια μας ανακοινωνει οτι θα αρραβωνιαστει και πρεπει να του μιλησουμε.Ο αντρα ς μου ανενδοτος πηγαινε εσυ μου λεει(της αδερφης μου της εχει φερθει πολυ καλα).Οι γονεις μου ψυχολογικο πολεμο φωνες τι θα πει κοσμος κτλ προς εμενα να πεισω τον αντρα μου.Εγω με αγχωδη διαταραχη και φαρμακα για να αντεπεξελθω.Πιστευω πως αντι να απαιτουν καλυτερα θα ηταν πριν ανακοινωσουν ημερ.νια αρραβωνα να συζητησουν μαζι μας και οχι να πιστευουν μονο την μια πλευρα χωρις ναμας ρωτησουν.εχω κοπει στα δυο.δε ξερω τι να κανω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όταν πλεόν κάνεις δική σου οικογένεια, αυτή είναι η οικογένειά σου. Ο άντρας σου και τα παιδιά σου. Στην Ελλαδάρα μπορεί να έχεις κάνει παιδιά κι εγγόνια και πάλι οι γονείς σου και τα αδέρφια σου να απαιτούν προτεραιότητα. Ξεπαρεού, αυτό να κάνεις. Αν δεν θέλει ο άντρας σου να έρθει, ας μην έρθει. Αν δεν κόψουν την γκρίνια μην πας ούτε εσύ. Κοίτα να κρατάς αποστάσεις και να μην στα πρήζουν όλη την ώρα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Στειλτουσ στο διαολο ολουσ συνοπτικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Όταν πλεόν κάνεις δική σου οικογένεια, αυτή είναι η οικογένειά σου. Ο άντρας σου και τα παιδιά σου. Στην Ελλαδάρα μπορεί να έχεις κάνει παιδιά κι εγγόνια και πάλι οι γονείς σου και τα αδέρφια σου να απαιτούν προτεραιότητα. Ξεπαρεού, αυτό να κάνεις. Αν δεν θέλει ο άντρας σου να έρθει, ας μην έρθει. Αν δεν κόψουν την γκρίνια μην πας ούτε εσύ. Κοίτα να κρατάς αποστάσεις και να μην στα πρήζουν όλη την ώρα.
    Αυτο σκεφτομαι για να μπορεσω να ηρεμισω.Μου κανουν ψυχολογικο πολεμο πως θα αρρωστησουν απο τη στεναχωρια,πως ο συζυγος δε τους σεβετε .τι θα πει αυτος ο κοσμος απο τοτε που εμαθαν δεσμο μας.Μονο σε μενα τα υπολοιπα αδερφια κυκλοφορουν μια χαρα με τους συντροφους.και υποστηριζουν οτι εχουν φερθει αψογα.παιρνω θαρρος με τα λογια σας γιατι σκεφτομουν οτι ισως ημουν αχαριστη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Ουτε εγω σεβομαι ουτε η κορη μου ξερεισ γτ θα σου πω γτ δουλεψαμε μασ τα ζαλισανε και τουσ στειλαμε στο διαολο σοου σιμπλ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. 20 χρονια προβληματ
    By kmpaka in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-2018, 15:00
  2. 10 χρόνια
    By cristop in forum Παχυσαρκία
    Replies: 32
    Last Post: 03-11-2015, 22:00
  3. Χρόνια πολλά!
    By smigol in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 24-12-2013, 15:47
  4. Ελατωση φαρμακων στα 3 χρονια και διακοπη στα 5 χρονια.
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 02-08-2011, 21:07
  5. Χρονια ΙΨΔ
    By heretic in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-07-2011, 17:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •