Ριψοκινδυνες συμπεριφορες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666

    Ριψοκινδυνες συμπεριφορες

    Τον τελευταιο χρονο εχω αποκτησει καποιες συνηθειες που με εκθετουν σε κινδυνο. Καθομαι μονος μου σε σκοτεινα απομερα μερη και γυρναω σε κακοφημους δρομους αργα τη νυχτα... Μετα ρωταω τον εαυτο μου γιατι το εκανρς αυτο, τρελος εισαι; Δεν ξερω τι φταιει και πως να το σταματησω.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    2
    δεν απολαμβάνεις το σκοτάδι;
    δεν σε ηρεμεί;
    μήπως να το δεις από μια άλλη πλευρά;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Meli-Melό View Post
    δεν απολαμβάνεις το σκοτάδι;
    δεν σε ηρεμεί;
    μήπως να το δεις από μια άλλη πλευρά;
    Δεν επιζητω μονο την ηρεμια δυστυχως αλλα και την περιπετεια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Παλι σημερα δε μπορουσα να ηρεμησω και γυρναγα τους δρομους. Ολο το στρες του τελευταιου καιρου, συν τα προβληματα της υγειας μου, συν το οτι δεν εχω καποια σταθερη εκτονωση οπως αλλοι ανθρωποι που πηγαινουν σε μπαρ, σινεμα, γενικα βγαινουν και γυρνανε σπιτι τους ξαλαφρωμενοι. Γιατι εγινε τοσο σκατα η ζωη μου;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Οι κακόφημοι δρόμοι δεν είναι τόσο επικίνδυνοι όσο λέγεται, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα και θα την ανοίξουμε τη συζήτηση χωρίς λόγο.

    Να σε ρωτήσω κάτι βρε Ορέστη; Γιατί εκεί που περπατάς ας πούμε δεν μπαίνεις σε ένα σινεμά ή σε ένα μπαρ, έστω για δοκιμή να δεις τι θα γίνει;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Οι κακόφημοι δρόμοι δεν είναι τόσο επικίνδυνοι όσο λέγεται, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα και θα την ανοίξουμε τη συζήτηση χωρίς λόγο.

    Να σε ρωτήσω κάτι βρε Ορέστη; Γιατί εκεί που περπατάς ας πούμε δεν μπαίνεις σε ένα σινεμά ή σε ένα μπαρ, έστω για δοκιμή να δεις τι θα γίνει;
    Πριν αποκτησω το προβλημα στην ακοη πηγαινα σε σινεμα αλλα οχι συχνα γιατι αισθανομουν λιγο αβολα που ημουν μονος. Σε μπαρ ειχα παει μονο μια φορα με τον ιδιο λογο (και η σερβιτορα με κοιταγε συνεχεια ειρωνικα). Τωρα βεβαια το μετανιωνω, αλλα δε μπορω να γυρισω πισω το χρονο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τον τελευταιο χρονο εχω αποκτησει καποιες συνηθειες που με εκθετουν σε κινδυνο. Καθομαι μονος μου σε σκοτεινα απομερα μερη και γυρναω σε κακοφημους δρομους αργα τη νυχτα... Μετα ρωταω τον εαυτο μου γιατι το εκανρς αυτο, τρελος εισαι; Δεν ξερω τι φταιει και πως να το σταματησω.
    Δεν εισαι και adrenaline junkie , εχει μια γοητεια ο κινδυνος , κανε ελευθερη πτωση , αλεξιπτωτο , αν σε παιρνει οικονομικα , το σκεφτομαι εγω , στο Καστρο Βοιωτιας εχει ......αντι να τριγυρνας ασκοπως στα σκοταδια .....μερικοι ανθρωποι θελουν το κατι παραπανω για να ευχαριστηθουν ( στον κινδυνο , δεν ανηκω σε αυτους ευτυχως !!! ).... μεγαλωσα πια.......
    ασε Ορεστη , μπουρδες γραφω ......το συνηθιζω τετλευταια , σορυ .......
    Last edited by Macgyver; 27-03-2019 at 08:31.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Sonia View Post

    Να σε ρωτήσω κάτι βρε Ορέστη; Γιατί εκεί που περπατάς ας πούμε δεν μπαίνεις σε ένα σινεμά ή σε ένα μπαρ, έστω για δοκιμή να δεις τι θα γίνει;
    Nομιζω , Σονια οτι κι αυτος ψαχνεται , δεν ξερει τι θελει , για να σοβαρευτω ....... καποτε γυρναγα κι εγω με το σκουτερ σε κακοφημες περιοχες , δεν ηξερα τι ηθελα .....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν εισαι και adrenaline junkie , εχει μια γοητεια ο κινδυνος , κανε ελευθερη πτωση , αλεξιπτωτο , αν σε παιρνει οικονομικα , το σκεφτομαι εγω , στο Καστρο Βοιωτιας εχει ......αντι να τριγυρνας ασκοπως στα σκοταδια .....μερικοι ανθρωποι θελουν το κατι παραπανω για να ευχαριστηθουν ( στον κινδυνο , δεν ανηκω σε αυτους ευτυχως !!! ).... μεγαλωσα πια.......
    ασε Ορεστη , μπουρδες γραφω ......το συνηθιζω τετλευταια , σορυ .......
    Eιναι επικινδυνα για τραυματισμους αυτα. Παλια ηθελα να κανω hang gliding. Το ονειρευομουν! Ειναι σαν να πετας κανονικα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Eιναι επικινδυνα για τραυματισμους αυτα. Παλια ηθελα να κανω hang gliding. Το ονειρευομουν! Ειναι σαν να πετας κανονικα.
    Κι αυτο ειναι επικινδυνο ....... κανω καταδυσεις , εχω παει σε σχολη , εκει ειναι οντως σαν να πετας ...... το πιο επικινδυνο σπορ στον κοσμο θεωρειται η σπηλαιοκαταδυση , αληθεια ειναι .....κι ομως το κανουν ......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κι αυτο ειναι επικινδυνο ....... κανω καταδυσεις , εχω παει σε σχολη , εκει ειναι οντως σαν να πετας ...... το πιο επικινδυνο σπορ στον κοσμο θεωρειται η σπηλαιοκαταδυση , αληθεια ειναι .....κι ομως το κανουν ......
    O φοβος μου ειναι το βαροτραυμα γιατι εχω προβλημα στην ακοη. Γι αυτο διστασα να κανω τις υπερβαρικες θεραπειες. Αλλιως θα ηθελα να καταδυομαι σε εναν αλλο, ομορφο κοσμο...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    O φοβος μου ειναι το βαροτραυμα γιατι εχω προβλημα στην ακοη. Γι αυτο διστασα να κανω τις υπερβαρικες θεραπειες. Αλλιως θα ηθελα να καταδυομαι σε εναν αλλο, ομορφο κοσμο...
    Κριμα , ελπιζω να μην σου δημιουργι αλλα προβληματα η παθηση σου ....

Similar Threads

  1. Ειρωνικές συμπεριφορες!
    By Christina82 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 28-12-2014, 23:39
  2. παθολογικοποιούμε καταστάσεις /συμπεριφορές?
    By αν? in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 27-02-2011, 03:05
  3. Προβληματικες συμπεριφορες και επαναπροσδιορισμος.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 10-01-2011, 03:03
  4. Γονεικές συμπεριφορές ελέγχου
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 02-12-2009, 07:31
  5. Κακόβουλες συμπεριφορές στο φορουμ
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 136
    Last Post: 24-10-2009, 19:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •