Γιατι αραγε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    Γιατι αραγε

    εδω και 1-2 μηνες που δουλευω με συνομηλικες μου κλπ αντρες και γυναικες,εχω προσεξει οτι εκτος οτι μας αρεσουν οι καλες ταινιες δεν εχουμε κανενα αλλο κοινο.Και οτι κιαν λενε μου φενεται ανουσιο χωρις ενδιαφερον ,Αυτο υσχιει και γιαυτα π λεω δεν τους ενδιαφερουν.Εκτος αυτων βλεπω κοπελες που για χερετησμο φιλιουντα και σαλια κλπ και ενω ζιλευω που δενε χω και γω πιο κοντινες επαφες γενικα,δεν μπορω μολις δω καπια καποιον να τον φιλαω και να πηδαω απο χαρα.Μονο σε γκομενο 8α μπορουσα να το κανω και οχι εμ συναλδεφησες συναλδεφους.Γιαυτο και δεν εχω φιλες ,δεν μπορω τις πιο στενες επαφες .γιατι δεν ξερω τι να πω τι να κανω κλπ.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μαστα...
    εισαι λεσβια για αυτο.


    :P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    μα τι μαλ#$# λες?ελεος.απο τοτε που με θυμαμαι να μπηκα στην εφιβια ο νους μου ειναι στο ανδρικο οργανο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    χμμ καλη απαντηση.
    Το θεμα δεν ειναι τι κανει ο νους σου με τα οργανα αλλα αν μπορει να τα βαλει σε ταξη.

    Σε μπερδεψα ε?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    46
    Μαρια,δεν πιστευω το οτι επειδη δεν \"φιλιεσαι\" σταυρωτα με καποια-ον γνωστη-ο σου σημαινει οτι δεν μπορεις να κανεις καποιου ειδους φιλία.Ο καθε ανθρωπος εκφραζεται διαφορετικα...δεν σου αρεσει να φιλιεσαι,καθολου κατακριτεο...οπως ομως και στην αντιθετη περιπτωση.Αυτο ομως δεν ειναι ενας παραγοντας ο οποιος δειχνει οτι και οι αλλοι εχουν πραγματικους φιλους διπλα τους, απλως ειναι ο δικος τους τροπος προσεγγισης.
    Αυτο που θα μετρουσε για εμενα ειναι ο τροπος που θα με φιλουσε ή θα με αγκαλιαζε καποιος και οχι το αν θα το εκανε ή οχι, επειδη μονο τοτε θα ενιωθα την πραγματικη ζεστασια και το νοιαξιμο ή αντιθετως εαν ειναι απλως μια τυπικη διαδικασια η οποια επαναλαμβανεται συνεχως.
    Τους φιλους μας και τους ανθρωπους που θελουμε να βαλουμε στην ζωη μας τους διαλεγουμε και επιλεγουμε εμεις οι ιδιοι και νιωθω οτι αρκετοι εχουν τα ιδια \"θελω\" με εσενα...με εμενα...με τον καθενα.
    Ακομα και μεσα σε αυτο το συνολο των ανθρωπων που φιλιουνται τυπικα και σταυρωτα.

    (Εχω μια φιλη,η οποια καθε φορα που με βλεπει με φιλαει σταυρωτα,στοχευοντας συνεχως τον....αερα και τιποτα αλλο!
    Ενω μια αλλη πολυ καλη μου φιλη με αγκαλιαζει και με φιλαει και μπορω να νιωσω την αγαπη και το νοιαξιμο της σε ολο το μεγαλειο του!)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    εγω δεν εχω νιωσει ετσι ποτε γιατι δεν το θελησα.νομιζω δεν εχω αναγκη απο φιλε γιατι εχω την μανα μου και τα λεμε ολα.λολ

  7. #7
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    46
    Originally posted by maria...
    εγω δεν εχω νιωσει ετσι ποτε γιατι δεν το θελησα.νομιζω δεν εχω αναγκη απο φιλε γιατι εχω την μανα μου και τα λεμε ολα.λολ
    σιγουρα εσυ ξερεις καλυτερα Μαρια,αλλα επετρεψε μου να πιστευω οτι ολοι μας εχουμε αναγκη απο καποιον φιλο-η....
    Αλλιως δεν πιστευω να το ειχες αναφερει και αρχικως οτι νιωθεις ενα ειδος \"ζηλιας\"βλεποντας τους αλλους,καιεσυ να μην εχεις καποιον πραγματικα διπλα σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ε τι να κανω με το ζορι?λολ

  9. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    46
    αν δεν ειχες αναγκη απο επικοινωνια και απο φιλικες σχεσεις,αυτην την στιγμη δεν θα εγραφες καν εδω Μαρια....απλως μπορει να βρισκοσουνα με την μητερα σου και ουτε καν θα αναρωτιοσουνα για το γιατι δεν \"θελεις\" να κανεις φιλιες.
    Και οχι φυσικα!με το ζορι δεν γινεται τιποτα,αλλα αντιθετως με θεληση και υπομονη...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    thx

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    166
    Βασικα τα σημερινα \"ματς μουτς\" ειναι θεατρικα.
    Οταν ειναι αληθινα φαινεται.
    Εγω προσωπικα ειμαι σαν εσενα Μαρια. Πιστευα οτι δεν το εκανα συνεχως γιατι απλα δεν το ενιωθα κι οτι οταν θα το ενιωθα θα το κανα. Το θεμα ειναι ομως οτι δεν το εκανα σχεδον ποτε. Κι εδω παμε σ αυτο που λες. Γιατι δεν μπορουμε? Στη δικη μου περιπτωση ειναι απο την ελλειψη στοργης, αγκαλιας και γενικα καθε σωματικης εκφρασης αγαπης απο τους γονεις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    και μενα ετσι με εμαθε η μαμα μου .ενωμαγαπαει ποτε δεν με πηρε στην αγκαλια της κλπ κλπ.μονο οταν ειμουν μωρο.χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εινι καλη μανα,η καλυτερη ειναι απλα δεν κανουμε σαλια και τετια.παντος στον γιο μου ολη μερα αγαπη μου και μωρο μου και φιλα ειμαι μαζι του.:P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Μαρια μου φαινεσαι μπερδεμενη...
    στο αρχικο σου μηνυμα μας λες οτι δεν εχεις φιλους γιατι δεν ξερεις τι να πεις και πως να φερθεις, και σε πιο κατω μηνυμα καταληγεις οτι δεν σου χρειαζονται φιλοι μιας και σε καλυπτει πληρως η παρεα με την μητερα σου.
    μηπως θα πρεπε να αποφασισεις τι απο τα δυο συμβαινει, γιατι αν τυχον δεν τους χρειαζεσαι,δεν βλεπω και για ποιο λογο προβληματιζεσαι.....
    ειναι σαν να σου λεω,οτι δεν μ αρεσει να τρωω κουκια και προβληματιζομαι.το λογικο ειναι να μου πεις να φαω κατι αλλο χωρις να προβληματιζομαι...

    κατα τα αλλα , δεν θεωρω τα φιλια ενδειξη καλης επικοινωνιας,τα βρισκω μαλιστα πολυ ανθυγειινα και τα αποφευγω παντα,εκτος αν μιλαμε για γκομενους οπως ειπες κι εσυ.εξαιτιας της θερμης αυτης συνηθειας εχω τις τελευταιες 5 μερες ενα βαρυτατο κρυολογημα που μ εχει γονατισει..
    νομιζω οτι μια κουβεντα,οσο συντομη κι αν ειναι,αν ειναι ουσιαστικη, μπορει να ειναι πολυ πιο φιλικη επικοινωνια...
    αλλα,
    ποιαειναι αληθεια τα θεματα που ενδιαφερουν εσενα και δεν συμβαινει να συζητανε στον περιγυρο σου, και ποια ειναι συνηθως τα θεματα που αυτοι συζητουν και δεν ενδιαφερουν εσενα?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Μαρία , και γω μια κρυοκωλία την έχω με τις γνωστές, δεν μπορώ τα ματσα μούτσα.
    Τις φίλες μου όμως τις φιλάω και το χαίρομαι.

    Επαναλαμβάνω την ερώτηση της ρέμεντυ. Ήταν το πρώτο πράγμα που αναρωτήθηκα... Ποια τα θέματα που ενδιαφέρουν εσένα και οι άλλοι μένουν αδιάφοροι και ποια τα θέματα που συζητούν γύρω σου και συ τ απαξιώνεις?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Κοιτακτε δν εχω προβλημα με την κατασταση απλα βλεπω οτι δεν ειμαι σαν τις αλλες συνομιλικες μου.Τα θεματα π με νιαζουν εκτος του γιου μου ειναι ταινιες ιντερνετ κλπ πταγματα π δεν αφορουν αυτες π θα μπορουσαν να γινουν φιλες μου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •