Επίδομα πρόνοιας. .. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    εισαι συγουρος οτι ειναι ανα δυο μηνες? οσο για τα φαρμακα συντηρησης, οντως δεν σε κραταν στη ζωη, και εισαι λειτουργικος! ε?
    ειναι ανα δυο μηνες τα φαρμακα σε κραταν στη ζωη και ζει οπως ενας φυσιλογικος ανθρωπος απλα πρεπει να τα παιρνεις εφ ορου ζωης αν τα κοψεις πεθαινεις και απο μια απλη ιωση γιατι ο οργανισμος δε εχει την αμυνα να το αντιμετωπισει γι αυτο λεγεται συνδρομο ανοσοποιητικης ανεπαρκειας

  2. #17
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    εισαι συγουρος οτι ειναι ανα δυο μηνες? οσο για τα φαρμακα συντηρησης, οντως δεν σε κραταν στη ζωη, και εισαι λειτουργικος! ε?
    ειναι ανα δυο μηνες το επιδομα,ειμαι σιγουρος για αυτο.τα φαρμακα σε κραταν στη ζωη και ζει οπως ενας φυσιλογικος ανθρωπος απλα πρεπει να τα παιρνεις εφ ορου ζωης αν τα κοψεις πεθαινεις και απο μια απλη ιωση γιατι ο οργανισμος δεν εχει την αμυνα να το αντιμετωπισει γι αυτο λεγεται συνδρομο ανοσοποιητικης ανεπαρκειας

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    ειναι ανα δυο μηνες το επιδομα,ειμαι σιγουρος για αυτο.τα φαρμακα σε κραταν στη ζωη και ζει οπως ενας φυσιλογικος ανθρωπος απλα πρεπει να τα παιρνεις εφ ορου ζωης αν τα κοψεις πεθαινεις και απο μια απλη ιωση γιατι ο οργανισμος δεν εχει την αμυνα να το αντιμετωπισει γι αυτο λεγεται συνδρομο ανοσοποιητικης ανεπαρκειας
    δλδη , ειναι σαν να εχουν βρει την λυση για το ΕΙΤΖ? μπορεις να καμεις οικογενεια? , επισης γνωριζεις εαν εισαι φορεας? δλδη κολαει καποιος απο εσενα μετα?
    τελος, μια ακομη ερωτηση διοτις ειναι ολυ ενδιαφερον, το κορμι σου, ο οργανισμος σου ειναι κανωνικος αν περνεις τα χαπια? μπορεις δλδη να δουλευεις οπως πριν?

  4. #19
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    δλδη , ειναι σαν να εχουν βρει την λυση για το ΕΙΤΖ? μπορεις να καμεις οικογενεια? , επισης γνωριζεις εαν εισαι φορεας? δλδη κολαει καποιος απο εσενα μετα?
    τελος, μια ακομη ερωτηση διοτις ειναι ολυ ενδιαφερον, το κορμι σου, ο οργανισμος σου ειναι κανωνικος αν περνεις τα χαπια? μπορεις δλδη να δουλευεις οπως πριν?
    μπορεις να κανεις οικογενεια αλλα δυσκολα μια γυναικα χωρις ειτζ να δεχτει να συναψει σχεση με εναν οροθετικο περισσοτερο φοβουμενη μην κολλησει και η ιδια.απλα οταν πρωτοκολλησεις για διαστημα δυο εβδομαδων απο τη μολυνση εχεις εντονα συμπτωματα γριπης που υποχωρουν και για μεγαλο διαστημα δεν αρρωσταινεις και εχεις το λεγομενο hiv οταν προχωρησει αρκετα ο ιος αφου εχει μεινει χωρις αγωγη για μεγαλο διαστημα μετατρεπεται σε aids και ειναι πιο δυσκολο να αντιμετωπιστει με χαπια.μια εξεταση τρεις μηνες μετα την υποπτη σεξουαλικη επαφη μπορεις με μια εξεταση αιματος να δει κανεις αν ειναι οροθετικος.το κορμι να παιρνεις χαπια ειναι κανονικο και δεν φανεται εκ πρωτης οψεως οτι ειναι οροθετικος καποιος μονο στα τελευταια σταδια της νοσου αδυνατιζει υπερβολικα πολυ βγαζει καρκινο καποσι και υστερα αποβιωνει.με τα φαρμακα μπορεις να δουλευεις ηταν μια δημοσιογραφος που ειχε ειτζ 25 χρονια και δουλευε αλλα ακουσε καποιους που ειναι κατα των φαραμακων οτι θα γινει καλα με ομοιοπαθητικα κοβωντα τα κανονικα χαπια και σε δυο εβδομαδες απο την διακοπη των αντιρετροικων δηλαδη των χαπιων για το ειτζ πεθανε.και ο προεδρος των ομοφιλοφυλων ο γρηγορης βαλιανατος εχει ειτζ ποσα χρονια αλλα ζει γιατι τηρει την αγωγη

  5. #20
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    δλδη , ειναι σαν να εχουν βρει την λυση για το ΕΙΤΖ? μπορεις να καμεις οικογενεια? , επισης γνωριζεις εαν εισαι φορεας? δλδη κολαει καποιος απο εσενα μετα?
    τελος, μια ακομη ερωτηση διοτις ειναι ολυ ενδιαφερον, το κορμι σου, ο οργανισμος σου ειναι κανωνικος αν περνεις τα χαπια? μπορεις δλδη να δουλευεις οπως πριν?
    μπορεις να κανεις οικογενεια αλλα δυσκολα μια γυναικα χωρις ειτζ να δεχτει να συναψει σχεση με εναν οροθετικο περισσοτερο φοβουμενη μην κολλησει και η ιδια.απλα οταν πρωτοκολλησεις για διαστημα δυο εβδομαδων απο τη μολυνση εχεις εντονα συμπτωματα γριπης που υποχωρουν και για μεγαλο διαστημα δεν αρρωσταινεις και εχεις το λεγομενο hiv οταν προχωρησει αρκετα ο ιος αφου εχει μεινει χωρις αγωγη για μεγαλο διαστημα μετατρεπεται σε aids και ειναι πιο δυσκολο να αντιμετωπιστει με χαπια.μια εξεταση τρεις μηνες μετα την υποπτη σεξουαλικη επαφη μπορεις με μια εξεταση αιματος να δει κανεις αν ειναι οροθετικος.το κορμι οταν παιρνεις χαπια ειναι κανονικο και δεν φανεται εκ πρωτης οψεως οτι ειναι οροθετικος καποιος μονο στα τελευταια σταδια της νοσου αδυνατιζει υπερβολικα πολυ βγαζει καρκινο καποσι και υστερα αποβιωνει.με τα φαρμακα μπορεις να δουλευεις ηταν μια δημοσιογραφος που ειχε ειτζ 25 χρονια και δουλευε αλλα ακουσε καποιους που ειναι κατα των φαραμακων οτι θα γινει καλα με ομοιοπαθητικα κοβωντα τα κανονικα χαπια για το ειτζ και σε δυο εβδομαδες απο την διακοπη των αντιρετροικων δηλαδη των χαπιων για το ειτζ πεθανε.και ο προεδρος των ομοφιλοφυλων ο γρηγορης βαλιανατος εχει ειτζ ποσα χρονια αλλα ζει γιατι τηρει την αγωγη

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. .είτΣ είναι δύσκολο να κολλήσεις πιστεψτε με άλλα εγώ έχω ηπατίτιδα c από κοινή χρήση σύριγγας γνωρίζω και την καινούρια θεραπεία. ..Επίσης στις συνταγές του γιατρου έχω διάγνωση f20 σχιζο δηλαδή και ταλαιπωρουμαι Χρόνια ευτυχώς τώρα παίρνω abilify και είμαι οκ και από συμπτώματα και από παρενέργειες. ..

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ευχαριστω συμφορμιτη Mrgilleas για τις χρησημες πληροφωριες, ειλικρινα εισουν πολυ διαφοτηστικος περι του θεματος!
    Συμπερενω λοιπον οτι δεν υπαρχει ακομης το φαρμακο θεραπεις για το ΕΙΤΖ , απλα υπαρχουν φαρμακα οπου σε κραταν στην ζωη κι σε λειτουργικο επιπεδο, δυστυχως ομως μετσφερεις τον ιο! ,σε συνδιασμο με το μικρο επιδωμα κι το αγχος αλλα κι την "φασαρια" ολην δεν νομιζω οτι συμφρει να κολησει καποιος ωστε να καλητερεψη οικονωμικα την ζωη του!
    Οσο για το αν δεν κολαει ευκολα ,δυαφωνω φιλεμου! οποια ασθενεια ειναι μεταδηδωμενη σεξουαλικα η με το αιμα ειναι πολυ ευκολο να την πατησεις, Για τον λογο του οτι υπαρχει μεγαλη ακομης αγνοια! θυμαμαι οταν επινα, υπηρχαν ατομα στην παρεα οπου επερναν συρηγκες χρησιμοποιημενες, τις επλεναν καλα βεβαια, αλλα ηταν πεταμενες σεδον στον δρομο!! και ο λογος ηταν οτι πιστευαν πως δεν μπορει κανενα μικροβοιο να επιβιωσει εξω, στην ατμοσφαιρα πανω απο μια μερα!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Το είτΣ στην ατμόσφαιρα ζει για 24 ώρες. .

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    ναι κανονικα...!!! :)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ναι! απο οσο γνωριζω περνας το 70/100 αρα το περνεις το επιδωμα. Ομως θα γνωριζεις φανταζομαι οτι δεν μπορεις να δουλευεις ταυτοχρονα, ουτες μπορεις να εχεις εισωδηματα μη ελεγχομενα ταυτοχρονα με το επιδωμα της προνοιας. Επισης θα πρεπει να περνας ανα χρονικα δυαστηματα απο την επιτροπη για επανεξεταση ( αυτο ειναι το γελειο του κρατους, ποσο μαλον οταν στελνουν για επανεξεταση αναπηρους, με ακροτιριασμο, αναρωτιεμε τι? θα ξανα φυτρωση το ποδι τους? τι ειναι, χτΑΠΟΔΙΑ ? ) αυτα συμβαινουν στην ομορφη κατα τα αλλα Ελλαδιτσα μας.
    Προσωπικα θα μπορουσα να βγαλω την επιτροπη επυτηχεις, διοτις εχω αρκετο ποσωστο αναπιρειας, εχω την πολυτοξικομανια και την μανοιοκαταθλιψη, δεν εχω υπαττιτηδα η καποια αλλη παθολογικη ασθενεια, εκτως , εχω ομως ενα προβλημα μικρο στο χερι, ειχα εναν ακροτιριασμο -στην δικη μου περιπτωση δεν ξανα φυτρωσε το δαχτυλο αλλα ευτηχως ξανα κολησε το δαχτυλο κατις πολυ σπανιο ,παρολο ,λοιπον, οπου ειναι πληρες λειτουργηκο ο γιατρος μου ειχε πει οτι μπορω να το περασω ως αναπειρια - ομως προσωπικ και μονο, το λεω, δεν θελω, διοτις επιθημια μου ειναι να μπορω να εργαστω νομημα ! και αποτερος σκοπος μου ειναι σαν θα τελειωσουν τ περιοριτικα μου μετρα (απαγωρευση εξωδου απο χωρα και δηλωμενη κατοικια ) να ξανα φυγω απο την γεννετηρα μου χωρα, διοτις εδω περα φοβαμαι οτι θα ξανα γινω παλυς πολυτοξικομανης με αυτα που ακουω, που διαβαζω, και που ζω!

    Σωστο αυτό με τα δαχτυλα που δεν ξαναφυτρώνουν, αλλα μπορει στο μεταξύ ο αναπηρος να πεθανει και παιδια κ εγγονια να παιρνουν παρανομα τη συνταξη, οπότε καλα κανουν κ κανουν επανεξεταση. Στην τελική κανει κ την βολτα του ο ασθενης

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Nα θέλει να κολλήσει Aids κάποιος για να έχει 1000 ευρώ πρώτη φορά το άκουσα.
    Υπάρχει τέτοια ανοησία στον πλανήτη γη;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #27
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Nα θέλει να κολλήσει Aids κάποιος για να έχει 1000 ευρώ πρώτη φορά το άκουσα.
    Υπάρχει τέτοια ανοησία στον πλανήτη γη;;
    Αυτό ακριβώς αναρωτιόμουν κι εγώ αυτήν τη στιγμή! Έχω ακούσει όμως οτι κάποιοι λαθρομετανάστες από την Αφρική το κάνουν (κυρίως που εμπλέκονται σε εμπόριο ναρκωτικών στο κέντρο της Αθήνας), αμόρφωτοι συνήθως χωρίς να γνωρίζουν ίσως τις ακριβείς επιπτώσεις της ασθένειας, για να παίρνουν αυτό το επίδομα από το κράτος. Προφανώς, θα το κάνουν και Έλληνες.
    Είναι απίστευτο πού μπορεί να οδηγήσει η εξαθλίωση, η τεμπελιά και η ανευθυνότητα τον άνθρωπο.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Σωστο αυτό με τα δαχτυλα που δεν ξαναφυτρώνουν, αλλα μπορει στο μεταξύ ο αναπηρος να πεθανει και παιδια κ εγγονια να παιρνουν παρανομα τη συνταξη, οπότε καλα κανουν κ κανουν επανεξεταση. Στην τελική κανει κ την βολτα του ο ασθενης
    Αυτό πόνεσε!!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. επιδομα προνοιας
    By εσωτερική_σήψη in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 03-10-2017, 02:39
  2. Κρατος προνοιας
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 20-11-2016, 16:07
  3. επιδομα της προνοιας
    By dreamful in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 30-11-2014, 00:54
  4. επιδομα προνοιας αποριες
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 17-10-2013, 18:35
  5. Επιδομα προνοιας
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 06-02-2013, 21:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •