Lyrica
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15

Thread: Lyrica

  1. #1

    Lyrica

    Παιδια εχει παρει κανεις το lyrica για ΓΑΔ και ηρεμια;εχει παρομοια δραση με βενζο;ειχατε καμμια τρελη παρενεργεια?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τοχω παρει , κανει καποια λαιτ αγχολυση .... παρενεγεια δεν εντοπισα , μονο την ορεξη μου ανοιξε ......οχι , καμμια σχεση με την αισθηση των βενζο ......

  3. #3
    Το σεροκουελ σε μικρη δοση ειναι καλυτερο δηλαδη;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καπως ετσι , αλλα το σεροκουελ σε 25 mg , ειναι ισo με 125 mg -150 μγ lyrica , αν θελουμε να κανουμε μια στο περιπου συγκριση , αν και παλι το σεροκουελ υπερτερει ....... δυνατο το σεροκουελ .........
    προτιμω το σεροκουελ , διοτι με μια μικρη δοση , εχεις αποτελεσμα ......τα αντιεπηληπτικα εχουν μια δυσαρεστη παρενεργεια , σε πονανε τα δοντια σου , οπως ειπε ενα μελος , εμπειρο , εγω δεν βιωσα τετοια παρενεργεια , ισως επειδη δεν το πηρα επι μακρον ....δεν τα θελω ταντιεπηλπτικα , περιεργα φαρμακα ......
    ψηφιζω σεροκουελ , σε μικρες δοσεις ,.........

  5. #5
    Οκ ευχαριστω!εσυ παιρνεις σεροκουελ;απλα το σκεφτομαι στη χειροτερη αν χρειαστει για να φυγει τελειως το αγχος και να κοψω τα αγχολυτικα που παιρνω 2 μηνες.Θα ρωτησω εννοειται κ τον γιατρο.Το σεροκουελ σε μικρη δοση εχει παρενεργειες;υποχωρουνε;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Και εγω παιρνω σεροκουελ αλλα κανει καο πολλα μονο ανχολυση λιγο αλλα η περενεργεια του ειναι οτι μαζι με τν ανχολυση φερνει και τρελη υπνηλια και κουραση..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Το θυμαμαι οτι το παιρνεις!Ακομα βγαζει κουραση ε;δε θα περασουν αυτα;τι δοσεις παιρνεις;Σου φερνει μεγαλυτερη κουραση απο το ρεμερον;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Piggy88 View Post
    Οκ ευχαριστω!εσυ παιρνεις σεροκουελ;απλα το σκεφτομαι στη χειροτερη αν χρειαστει για να φυγει τελειως το αγχος και να κοψω τα αγχολυτικα που παιρνω 2 μηνες.Θα ρωτησω εννοειται κ τον γιατρο.Το σεροκουελ σε μικρη δοση εχει παρενεργειες;υποχωρουνε;
    Δεν παιρνω τωρα σεροκουελ , διοτι μουφερνε μεγαλη υπνηλια , αν και ημουν σε μικρες δοσεις .... αν καθι πανω στο 15νθημερο τοχε συνηθισει ο οργανισμος , και ειχε μειωθει η υπνηλια κατα πολυ.......αυτο το κολπο με τα αγχολυτικα / σεροκουελ ( παιρνω ζαναξ ) θελω να το κανω κι εγω , αλλα το αναβαλλω , πιστευω οτι γινεται παντως ........... το ρεμερον ανοιγει πολυ την ορεξη ,οποτε το αποφευγω ...... μεγαλυτερη κουραση φερνει σεμενα το σεροκουελ ....ειναι θεμα οργανισμου παντως .....και με το κλονοτριλ κοβεις τις βενζοδιαζεπινες .......δεν ειναι τοσο εθιστικη ....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εμενα ο γιατρος μου ειχε γραψει 200 mg σεροκουελ αλλα τον ειπα δν θελω να περνω τοσο οποτε το σπαω σε μικρα κοματακια και περνω λιγο οποτε με πιανει ανχος και λιγο το βραδυ για να κοιμηθω το περνω δλδ σαν ανχολυτικο αντι για xanaχ περιπου στα 50 mg περνω..αλλα θελω να το κοψω και αυτο...δεν βοηθαει και πολυ μονο στο οτι με ηρεμει και νοιωθω σαν ναρκωμενος..κατα τα αλλα μεσα μου νοιωθω χαλια.

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Ισως αν συνδυαζες καποιο αντικαταθληπτικο με το σεροκουελ να ενιωθες καλυτερα πιστευω.Μπορει να δου ανεβαινε η διαθεση και να ειχες κ την ηρεμια μαζι.Εγω ακομα το παλευω...το σεροξατ το χεις διακομασει;δε με εχει πιασει κ πααρα πολυ.Ειμαι σχεδον 1 μηνα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εχω δοκιμασει μαζι με σεροκουελ και αντικαταθλιτικο αλά τπτ..το χω δοκιμασει και το σεροξατ..εχω δοκιμασει κοντα 15 χαπια διαφορετικα εχω παρει παρα πολλα αντικαθλιτικα κανενα δν με επιασε..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eγω ταχω δοκιμασει ολα ταντικαταθλιπτικα , και κανενα δεν μεπιασε , εκτος απο το σεροξατ , που με ειχε πιασει αρκετα γερα το 2010 για 3 μηνες μονον .....μετα τιποτα ....

  13. #13
    Το κλονοτριλ οντως δεν ειναι τοσο εθιστικο?βενζο δεν ειναι;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Piggy88 View Post
    Το κλονοτριλ οντως δεν ειναι τοσο εθιστικο?βενζο δεν ειναι;

    Βενζο ειναι , και καλη , διοτι δεν ειναι τοσο εθιστικο .......συγκρινομενο με το ζαναξ ........

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    7
    nice, good job

Similar Threads

  1. Lyrica
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 28
    Last Post: 07-04-2018, 13:03
  2. LYRICA
    By MARO_86 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 33
    Last Post: 07-03-2018, 10:26
  3. χάπι Lyrica
    By marsad in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-11-2017, 16:44
  4. Lyrica
    By KARMA in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 27-04-2017, 08:55
  5. Lyrica
    By pagakis31 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 16
    Last Post: 13-02-2008, 23:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •