καταθλιψη,ποτε θα σηκωθω απο το κρεββατι?? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    το καταλαβαίνω πως είναι πολύ δύσκολο να αλλάξεις αυτό που ζεις. Εδώ και κομπλέ να είσαι δεν βγαίνεις από τη ρουτίνα και την καθημερινότητα εύκολα. Δεν έχω κάποια έξυπνη συμβουλή να δώσω και δεν είμαι ειδικός στα φάρμακα. Δεν χρειάζεται να κάνεις μεγαλεπήβολα σχέδια που ξαφνικά θα φέρουν τη λύση. Προσπάθησε να κάνεις κάτι που θα σε κάνει να ξεχνιέσαι λίγο. Δες κάποια σειρά που σου φαίνεται ενδιαφέρουσα, άκου μουσική που σου είναι ευχάριστη, φάε ένα φαγητό που κάποτε σου άρεσε να τρως. Τρώγοντας έρχεται και η όρεξη καμιά φορά (μεταφορικά).
    Δεν ξερω τι να κάνω..μου προτιμούν μοναστήρια και τέτοια πράγματα για να εξιλεωθω και ότι ο σωτήρας είναι ο Χριστός αλλά εκεί θα χειροτερεψουν τα πράγματα πιστεύω..τι πρέπει να κάνω για να βρω τον εαυτο μου

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Ναι τα συζητάω συνεχώς και μου λένε πως πρέπει να κάνω πράγματα. Εγώ δεν βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον μετά από πολλά συμβάντα. Έχω κάνει και χρήσεις ουσιών παλαιότερα αλλά που και που επειδή καπνίζουν οι φίλοι μου κάνω κάτι και εγω αλλα δεν μπορώ άλλο δεν μπορώ να ευχαριστήΘω τις χαρές της ζωής. Έχει καταστραφεί το μυαλό μου.Από πέρσι είμαι σε αυτήν την φάση και περνω φαρμακα.
    Ισως και αυτο να σου το προκαλεσε αυτο, αυτες τις σκεψεις, τις ιδεοληψιες που εχεις. Βασικα, πιστευω, οτι το μπαφο δεν ειναι για ολους. Οι φιλοι σου ας κανουν, εχουν αλλον τροπο σκεψης, αλλη ιδιοσυγκρασια, δεν τους ριχνει τοσο κ.ο.κ. Εσενα απο οτι φενεται σε χαλαει αυτο, αν δεν σε εχει χαλασει. Το σημαντικοτερο μερος των συμπτωματων ειναι το μπαφο, πιστευω. Και εγω ειχα φιλους οσο σπουδαζα που καπνιζαν καθε μερα, μπολικο χορτο, αλλα εγω επινα μπυριτσα, φτιαχνομουν με μπυρα, επειδη η μπυρα με εφτιαχνε ομορφα, το μπαφο με χαλουσε. Ακομα και η 1-2 τσουρες που θα κανεις και νομιζεις οτι δεν σε "επιασε", αυτες μπορει να σου κανουν ζημια χωρις να το καταλαβαινεις. Μια τσουριτσα δυο μια στο τοσο, ΟΚ, να κανεις... αλλα αναλογα με την παρεα και το μερος, τη διαθεση και τις περιστασεις πρεπει να καπνιζεις, ωστε να ξεχνιεσαι καμια φορα. Αυτο ολος ο κοσμος το κανει...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Δεν είναι για όλους αλλά εκτός από αυτά έκανα και άλλες ο ουσίες πριν από αυτα...εδώ και ένα χρόνο τις έχω σταματήσει. Ίσως δημιουργήθηκε βλάβη στον εγκέφαλο από αυτά?και δεν επανορθωνεται..

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Να ξερεις, οτι καθε φορα που κανεις χορτο ή αλλα πιο σκληρα ναρκωτικα, σου αλλαζει τον τροπο σκεψης καθε φορα, λιγο λιγο.. Εγω μια φορα καπνισα ενα πολυ δυνατο μπαφο και μου αλλαξε ολο μου το ειναι, τουλαχιστον οσο ημουν υπο την επιρρεια. Την επομενη μερα, ημουν ΟΚ, αλλα παλι μου εμεινε στη μνημη ολη αυτη η φαση που περασα οταν καπνισα, το πως αισθανομουν οταν καπνισα εκεινο το βραδυ εννοω. Δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο, σιγουρα ενας επιστημονας μπορει να στο εξηγησει αυτο, αν αλλαζει τον τροπο σκεψης του εγκεφαλου μακρυπτοθεσμα ή βραχυπροθεσμα. Δεν το εχω ψαξει, δεν ξερω. Μιλω καθαρα απο εμπειρια, πως το βιωσα εγω.

    Παντως, κοβω τα @@ μου οτι η γυμναστικη πρωτα, και μετα η διατροφη και η παρεα θα σε σωσουν. Αντε και κανα ταξιδακι, να ανοιξει λιγο το μυαλο σου και να παψεις να σκεφτεσαι σε αυτο το μηκος κυματος που σκεφτεσαι. Πρεπει να βγεις απο τον κυκλο σκεψεων, να βγεις απο τη φυλακη και να πεταξεις, να ελευθερωθεις... (εγκεφαλικα εννοω)
    Αν ζουσες εδω στην πολη μου, θα σε ειχα βοηθησει να παρεις τα πανω σου...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Leonardo View Post
    Να ξερεις, οτι καθε φορα που κανεις χορτο ή αλλα πιο σκληρα ναρκωτικα, σου αλλαζει τον τροπο σκεψης καθε φορα, λιγο λιγο.. Εγω μια φορα καπνισα ενα πολυ δυνατο μπαφο και μου αλλαξε ολο μου το ειναι, τουλαχιστον οσο ημουν υπο την επιρρεια. Την επομενη μερα, ημουν ΟΚ, αλλα παλι μου εμεινε στη μνημη ολη αυτη η φαση που περασα οταν καπνισα, το πως αισθανομουν οταν καπνισα εκεινο το βραδυ εννοω. Δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο, σιγουρα ενας επιστημονας μπορει να στο εξηγησει αυτο, αν αλλαζει τον τροπο σκεψης του εγκεφαλου μακρυπτοθεσμα ή βραχυπροθεσμα. Δεν το εχω ψαξει, δεν ξερω. Μιλω καθαρα απο εμπειρια, πως το βιωσα εγω.

    Παντως, κοβω τα @@ μου οτι η γυμναστικη πρωτα, και μετα η διατροφη και η παρεα θα σε σωσουν. Αντε και κανα ταξιδακι, να ανοιξει λιγο το μυαλο σου και να παψεις να σκεφτεσαι σε αυτο το μηκος κυματος που σκεφτεσαι. Πρεπει να βγεις απο τον κυκλο σκεψεων, να βγεις απο τη φυλακη και να πεταξεις, να ελευθερωθεις... (εγκεφαλικα εννοω)
    Αν ζουσες εδω στην πολη μου, θα σε ειχα βοηθησει να παρεις τα πανω σου...
    Το θέμα είναι εδώ πως θα το κάνω..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Το θέμα είναι εδώ πως θα το κάνω..
    Που είναι δύσκολα

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Αν ζουσες στην πολη μου, θα πηγαιναμε μαζι παρεα... αλλα και παλι, εχει δικιο ο φιλος, που ειναι το δυσκολο;;;

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. καταθλιψη,ποτε θα σηκωθω απο το κρεββατι??
    By imadreamer in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 48
    Last Post: 31-01-2018, 03:04
  2. Μολις σηκωθω απο τον υπολογιστη
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 06-07-2015, 16:55
  3. Αν δεν ξεκινήσω εγώ πρώτη στο κρεββάτι εκείνος δε κουνιέται!
    By Πέπα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 02-12-2013, 16:25
  4. Ξεφορτώνεσαι ποτέ την κατάθλιψη?
    By anonimi789 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 16-09-2012, 06:45
  5. Όταν δεν μπορείς να σηκωθείς από το κρεββάτι σου...
    By ΕΣ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 15-10-2006, 21:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •