Απλά περαστική
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    4

    Απλά περαστική

    Καλησπέρα σε όλους.

    Δεν γράφω για να ζητήσω βοήθεια ούτε για να κλαφτώ. Απλά θέλω να γράψω. Κι ας μην διαβάσει κανείς. Εξάλλου δεν περιμένω απαντήσεις.
    Έχω χρόνια κατάθλιψη. Έχω μάθει να την χειρίζομαι. Μυρίζομαι πότε έρχεται. Κάποιες φορές την καλοδέχομαι, κάποιες όχι. Ήξερα πάντα τι να κάνω για να φύγει. Ήξερα πάντα ότι θα ξαναέρθει. Και πάντα φοβόμουν ότι με τα χρόνια θα μάθει τα "κόλπα" που έμαθα για να την διώχνω και θα γίνει πιο δυνατή. Θα έρθει κάποια μέρα με ανοσία σε όλα αυτά που είχα μάθει για να φεύγει.
    Θα πω ψέματα αν γράψω ότι δεν έχω σκεφτεί το τέλος. Δεν υπάρχει μέρα που να μην το σκέφτομαι. Ειδικά όσες φορές νιώθω αυτό το βάρος ασήκωτο πια. Αλλά ο φόβος για την ανυπαρξία του τι υπάρχει μετά με σταματάει.
    Δεν βγαίνω, δεν θέλω να βγω, δεν θέλω να μιλάω με κανέναν.
    Έχω κλειστεί εντελώς στον εαυτό μου.
    Ξέρω πως δεν υπάρχει ελπίδα να ξυπνήσω κάποτε σε μια φωτεινή ημέρα.
    Αλλά οκ παίρνουμε τις αναγκαίες ανάσες για να επιβιώσουμε.
    Εξάλλου δεν μπορεί να αλλάξει κάτι.

    Αυτά από μια από τις άσχημες μέρες μιας καταθλιπτικής.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Υπάρχουν πολλά νομίζω που μπορούν να αλλάξουν και υπάρχουν και φωτεινές μέρες και στις πιο δύσκολες περιπτώσεις. Ισως δεν είναι οι μέρες που έχουμε φανταστεί ή που μας πασάρουν τα ΜΜΕ αλλά υπάρχουν αχτίδες φωτός σε κάθε περίπτωση.

    Νομιζω θα έμαθες μέσα από την εμπειρία σου πως η κατάθλιψη σου επιβάλει το μαύρο σαν το μαύρο του Σαμαρά στην Ερτ :P
    Σου επιβάλει την απόγνωση και τον πεσιμισμό. Αυτό καλείσαι να παλέψεις, την επιβολή κάποιου πράγματος που δεν ισχύει παρά μόνο σαν πραγματικότητα που δημιουργεί το μυαλό μας.
    Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να νοσεί το όργανο με το οποίο διαχειρίζεσαι κάθε πτυχή της ζωής σου.
    Προσωπικά πάσχω από σχιζοφρένεια.

    Θα ήθελα να σου ευχηθώ καλή δύναμη και να μη το βάζεις κάτω!!
    Καλως ήρθες στο forum
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by k.k View Post
    Καλησπέρα σε όλους.

    Δεν γράφω για να ζητήσω βοήθεια ούτε για να κλαφτώ. Απλά θέλω να γράψω. Κι ας μην διαβάσει κανείς. Εξάλλου δεν περιμένω απαντήσεις.
    Έχω χρόνια κατάθλιψη. Έχω μάθει να την χειρίζομαι. Μυρίζομαι πότε έρχεται. Κάποιες φορές την καλοδέχομαι, κάποιες όχι. Ήξερα πάντα τι να κάνω για να φύγει. Ήξερα πάντα ότι θα ξαναέρθει. Και πάντα φοβόμουν ότι με τα χρόνια θα μάθει τα "κόλπα" που έμαθα για να την διώχνω και θα γίνει πιο δυνατή. Θα έρθει κάποια μέρα με ανοσία σε όλα αυτά που είχα μάθει για να φεύγει.
    Θα πω ψέματα αν γράψω ότι δεν έχω σκεφτεί το τέλος. Δεν υπάρχει μέρα που να μην το σκέφτομαι. Ειδικά όσες φορές νιώθω αυτό το βάρος ασήκωτο πια. Αλλά ο φόβος για την ανυπαρξία του τι υπάρχει μετά με σταματάει.
    Δεν βγαίνω, δεν θέλω να βγω, δεν θέλω να μιλάω με κανέναν.
    Έχω κλειστεί εντελώς στον εαυτό μου.
    Ξέρω πως δεν υπάρχει ελπίδα να ξυπνήσω κάποτε σε μια φωτεινή ημέρα.
    Αλλά οκ παίρνουμε τις αναγκαίες ανάσες για να επιβιώσουμε.
    Εξάλλου δεν μπορεί να αλλάξει κάτι.

    Αυτά από μια από τις άσχημες μέρες μιας καταθλιπτικής.
    Δεν γράφεις για να κλαφτείς η για να ζητήσεις βοήθεια. Θα σου πω εγώ γιατί πιστεύω ότι γράφεις. Επειδή είσαι μια ταλαιπωρημένη ψυχούλα που θέλει να μοιραστεί αυτά που νιώθει και αυτά που την βαρένουν. Δεν θα αρχίσω τις συμβουλές κάνε αυτό,κάνε εκείνο,πήγαινε εδώ,πήγαινε εκεί,δεν είμαι ειδικός.Θα σου πω όμως ότι άτομα με ανησυχίες,καλοσύνη και ευαισθησίες την πατάνε συνήθως και να θυμάσαι πάντα ότι ο κόσμος έχει ανάγκη από τέτοια άτομα. Από τους υπόλοιπους μπουχτίσαμε!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Dante_ View Post
    Δεν γράφεις για να κλαφτείς η για να ζητήσεις βοήθεια. Θα σου πω εγώ γιατί πιστεύω ότι γράφεις. Επειδή είσαι μια ταλαιπωρημένη ψυχούλα που θέλει να μοιραστεί αυτά που νιώθει και αυτά που την βαρένουν. Δεν θα αρχίσω τις συμβουλές κάνε αυτό,κάνε εκείνο,πήγαινε εδώ,πήγαινε εκεί,δεν είμαι ειδικός.Θα σου πω όμως ότι άτομα με ανησυχίες,καλοσύνη και ευαισθησίες την πατάνε συνήθως και να θυμάσαι πάντα ότι ο κόσμος έχει ανάγκη από τέτοια άτομα. Από τους υπόλοιπους μπουχτίσαμε!
    Χαίρομαι για την αισιοδοξία που της δίνεις...μπράβο!!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Dante_ View Post
    Δεν γράφεις για να κλαφτείς η για να ζητήσεις βοήθεια. Θα σου πω εγώ γιατί πιστεύω ότι γράφεις. Επειδή είσαι μια ταλαιπωρημένη ψυχούλα που θέλει να μοιραστεί αυτά που νιώθει και αυτά που την βαρένουν. Δεν θα αρχίσω τις συμβουλές κάνε αυτό,κάνε εκείνο,πήγαινε εδώ,πήγαινε εκεί,δεν είμαι ειδικός.Θα σου πω όμως ότι άτομα με ανησυχίες,καλοσύνη και ευαισθησίες την πατάνε συνήθως και να θυμάσαι πάντα ότι ο κόσμος έχει ανάγκη από τέτοια άτομα. Από τους υπόλοιπους μπουχτίσαμε!
    +1 φίλε/η για την ωραία απάντηση

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Dante_ View Post
    να θυμάσαι πάντα ότι ο κόσμος έχει ανάγκη από τέτοια άτομα. Από τους υπόλοιπους μπουχτίσαμε!
    Ανάγκη, όχι, δεν έχει εμένα αυτός ο απρόσωπος και εγωκεντρικός κόσμος φίλε μου. Ο κόσμος δεν έχει κανέναν ανάγκη. Ούτε τους "καλούς" ούτε τους "κακούς". Προχωράει και εξελίσσεται κάθε μέρα.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Χαίρομαι για την αισιοδοξία που της δίνεις...μπράβο!!!!!!!
    Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την απάντηση του Dante, αλλά αν νομίζεις πως με μια πρόταση δίνεις αισιοδοξία σε κάποιον που έχει εμμονή με την ματαιότητα όλων και έχει σφιχταγκαλιάσει χρόνια την κατάθλιψη, κάνεις λάθος. Ή είσαι υπέρμετρα αισιόδοξος, ή είσαι φυσιολογικός άνθρωπος. Αν είσαι το δεύτερο, ντροπή σου. Εγώ δεν είμαι όμως, οπότε δεν μπορώ να το δω όπως το βλέπεις εσύ. Αν μπορούσα, ο κόσμος θα είχε εκλείψει από καταθλιπτικούς και με μια προτασούλα θα είμασταν όλοι μια ευτυχισμένη ατμόσφαιρα. Αυτό ελπίζω να το εκλάβεις σαν μια φιλική παρέμβαση και όχι επίθεση. Καλή σου μέρα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by k.k View Post
    Ανάγκη, όχι, δεν έχει εμένα αυτός ο απρόσωπος και εγωκεντρικός κόσμος φίλε μου. Ο κόσμος δεν έχει κανέναν ανάγκη. Ούτε τους "καλούς" ούτε τους "κακούς". Προχωράει και εξελίσσεται κάθε μέρα.
    Θα συμφωνήσω ίσως μαζί σου οτι ζούμε σε μια εποχή ατομισμού και αυτοπροβολής. Ο κόσμος όμως δεν είναι ούτε απρόσωπος ούτε εγωκεντρικός, ο κόσμος είναι απόλα τουρλουμπούκι. Εσύ τώρα στο τέλμα που νιώθεις οτι έχεις φτάσει, μπορεί να νομίζεις πως ο "κόσμος" είναι από μόνος του και είναι και εναντίων σου και δεν χωράς με τίποτα. Surprise δεν είναι :P τον κόσμο τον φτιάχνουμε όλοι εμείς ξέρεις, χωρίς εμάς δεν υπάρχει "κόσμος" και το "εμάς" εμπεριέχει ανθρώπους όλων των αποχρώσεων (Υποθέτω φυσικά κόσμος = κοινωνία).
    Αν είχες δίκιο τότε δεν θα υπήρχε συμπόνια, ανθρωπισμός, αγάπη, αλληλεγγύη, τέχνη, εμπάθεια, αισθήματα πέρα από τον υποκειμενικό ατομικό εαυτό μας. Μην κοιτάς μόνο τα media (social Και μη) που συνήθως προμοτάρουν την άλλη πλευρά της κοινωνίας, αυτή του μίσους, του ανταγωνισμού, της εγωπάθειας, αυταρέσκειας και εκμετάλλευσης. Πουλάει αυτό άλλωστε περισσότερο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    τον κόσμο τον φτιάχνουμε όλοι εμείς ξέρεις, χωρίς εμάς δεν υπάρχει "κόσμος" και το "εμάς" εμπεριέχει ανθρώπους όλων των αποχρώσεων (Υποθέτω φυσικά κόσμος = κοινωνία).
    Αν είχες δίκιο τότε δεν θα υπήρχε συμπόνια, ανθρωπισμός, αγάπη, αλληλεγγύη, τέχνη, εμπάθεια, αισθήματα πέρα από τον υποκειμενικό ατομικό εαυτό μας. Μην κοιτάς μόνο τα media (social Και μη) που συνήθως προμοτάρουν την άλλη πλευρά της κοινωνίας, αυτή του μίσους, του ανταγωνισμού, της εγωπάθειας, αυταρέσκειας και εκμετάλλευσης. Πουλάει αυτό άλλωστε περισσότερο.
    Αισιοδοξα κλισε ολα αυτα που λες,ακου εμεις φτιαχνουμε τον κοσμο..Απο κατι τετοια πανε τα προβατα κα ιπιστευουν και στις θρησκειες και στα κομματα και σε καθε παπαρια που θα σκεφτουν οι πονηροι.
    Αυτα που γραφεις ειναι πισωγυρισμα,αγαπες αλληλεγγυη,σεξ και αλλα κουφα ειναι για χιλιαδες χρονια ο αρτος των φτωχων,να χουν ν ασχολουνται με τις μυξες τους οσο οι αλλοι κολυμπανε στο χρημα και γευονται τα παντα και ελεγχουν τα παντα και το παιζουν θεοι.Δεν υπαρχει πετυχημενος ανθρωπος που να σκεφτεται οπως λες εσυ.Αν δεν σκεφτεις εγωιστικα και ανταγωνιστικα εισαι χαμενος.

    Φερνω στη μνημη μου ανθρωπους που οταν παλια ημουν καλο παιδι τους εβλεπα να κανουν πραγματα που ξερανε οτι ειναι λαθος,το εβλεπες στο βλεμμα τους οτι δε θελαν να το κανουν κι ομως το κανανε.Και τους δικαιολογουσα κια τους λυπομουν καπως ελεγα οτι αυτοι ειναι η μειοψηφια που καποιοι αλλοι τους τα κανανε και τα κανουν κι αυτοι τωρα.Και επρεπε να περασω τα 30 για να καταλαβω οτι θα ερχοταν κι εμενα η ωρα να φαω ''ξυλο''.Και ναι οταν τρως πολυ ξυλο θ αρχισεις να ριχνεις κιολας και θα την πατησουν κι αυτοι που δεν σου φταινε.Σε αυτον τον κοσμο που ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ(ξερεις δεν ειμαστε 6-7 ατομα ανθρωποι αλλα 6-7 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΖΩΑ που ελεγχονται κια καποιοι αποφασιζουν ποιοι θα ζησουν και ποιοι θα πεθανουν) ο μονος τροπος να περασεις καπως καλα κια οσο το δυνατον ελευθερα(βασικα ελευθερια κινησεων πιο σωστα,ελευθεροι εινα ιμονο οι ''θεοι'') ειναι να κυνηγας το χρημα παση θυσια.Οι κοινωνιες δε δουλεψαν ΠΟΤΕ και ουτε προκειται να δουλεψουν,ειναι εχθρικα περιβαλλοντα εν τη γεννεση τους στα οποια η μαζα δεν εχει κανενα λογο και ετσι πρεπει να προσαρμοζεσαι αναλογα αλλιως θα ξυπνησεις μια μερα χωρις βρακι να φορεσεις(στην καλυτερη).Βεβαια εσενα ισως σου αρεσει να ζεις χωρις βρακι να νιωσεις πιο ανθρωπος οταν θα σου προσφερουν οι αλλοι την συμπονοια ανθρωπισμο αλληλεγγυη που λες πιο πανω χαριζοντας σου ενα δικο τους παρ ολο που δεν φταιες εσυ που δεν εχεις βρακι να βαλεις ή που σου κλεψανε ολα τα βρακια δεν πειραζει,αλληλεγγυη και αγαπη αυτα εχουν σημασια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    Αισιοδοξα κλισε ολα αυτα που λες,ακου εμεις φτιαχνουμε τον κοσμο..Απο κατι τετοια πανε τα προβατα κα ιπιστευουν και στις θρησκειες και στα κομματα και σε καθε παπαρια που θα σκεφτουν οι πονηροι.
    Αυτα που γραφεις ειναι πισωγυρισμα,αγαπες αλληλεγγυη,σεξ και αλλα κουφα ειναι για χιλιαδες χρονια ο αρτος των φτωχων,να χουν ν ασχολουνται με τις μυξες τους οσο οι αλλοι κολυμπανε στο χρημα και γευονται τα παντα και ελεγχουν τα παντα και το παιζουν θεοι.Δεν υπαρχει πετυχημενος ανθρωπος που να σκεφτεται οπως λες εσυ.Αν δεν σκεφτεις εγωιστικα και ανταγωνιστικα εισαι χαμενος.

    Φερνω στη μνημη μου ανθρωπους που οταν παλια ημουν καλο παιδι τους εβλεπα να κανουν πραγματα που ξερανε οτι ειναι λαθος,το εβλεπες στο βλεμμα τους οτι δε θελαν να το κανουν κι ομως το κανανε.Και τους δικαιολογουσα κια τους λυπομουν καπως ελεγα οτι αυτοι ειναι η μειοψηφια που καποιοι αλλοι τους τα κανανε και τα κανουν κι αυτοι τωρα.Και επρεπε να περασω τα 30 για να καταλαβω οτι θα ερχοταν κι εμενα η ωρα να φαω ''ξυλο''.Και ναι οταν τρως πολυ ξυλο θ αρχισεις να ριχνεις κιολας και θα την πατησουν κι αυτοι που δεν σου φταινε.Σε αυτον τον κοσμο που ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ(ξερεις δεν ειμαστε 6-7 ατομα ανθρωποι αλλα 6-7 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΖΩΑ που ελεγχονται κια καποιοι αποφασιζουν ποιοι θα ζησουν και ποιοι θα πεθανουν) ο μονος τροπος να περασεις καπως καλα κια οσο το δυνατον ελευθερα(βασικα ελευθερια κινησεων πιο σωστα,ελευθεροι εινα ιμονο οι ''θεοι'') ειναι να κυνηγας το χρημα παση θυσια.Οι κοινωνιες δε δουλεψαν ΠΟΤΕ και ουτε προκειται να δουλεψουν,ειναι εχθρικα περιβαλλοντα εν τη γεννεση τους στα οποια η μαζα δεν εχει κανενα λογο και ετσι πρεπει να προσαρμοζεσαι αναλογα αλλιως θα ξυπνησεις μια μερα χωρις βρακι να φορεσεις(στην καλυτερη).Βεβαια εσενα ισως σου αρεσει να ζεις χωρις βρακι να νιωσεις πιο ανθρωπος οταν θα σου προσφερουν οι αλλοι την συμπονοια ανθρωπισμο αλληλεγγυη που λες πιο πανω χαριζοντας σου ενα δικο τους παρ ολο που δεν φταιες εσυ που δεν εχεις βρακι να βαλεις ή που σου κλεψανε ολα τα βρακια δεν πειραζει,αλληλεγγυη και αγαπη αυτα εχουν σημασια.
    φίλε/η δεν σου φταίνε οι άλλοι αν εσύ είσαι μισάνθρωπος και αντικοινωνικός και έχεις εστιάσει στην γνωστή θεωρία περί προβάτων και λύκων. Μην προσπαθείς να δικαιολογήσεις τη δική σου προσωπική στάση ζωής μειώνοντας αξίες που είναι πανανθρώπινες και πλασάροντας και καλά ψαγμένες απαντήσεις περί της "αληθινής" ζωής. Αν θεωρείς πως πρέπει να βλάπτεις τους άλλους γιατί έτσι είναι η ζωή και έτσι θα επιβιώσεις, καλά κρασιά και καλά μυαλά που λένε, το παιχνίδι είναι ήδη χαμένο. Βέβαια δεν χρειάζεσαι συμβουλές εσύ, πας βουρ για να γίνεις "θεός" πάση θυσία, που χρόνος για σκέψεις, εδώ έχουμε το χρήμα για να μας σώσει!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    Αισιοδοξα κλισε ολα αυτα που λες,ακου εμεις φτιαχνουμε τον κοσμο..Απο κατι τετοια πανε τα προβατα κα ιπιστευουν και στις θρησκειες και στα κομματα και σε καθε παπαρια που θα σκεφτουν οι πονηροι.
    Αυτα που γραφεις ειναι πισωγυρισμα,αγαπες αλληλεγγυη,σεξ και αλλα κουφα ειναι για χιλιαδες χρονια ο αρτος των φτωχων,να χουν ν ασχολουνται με τις μυξες τους οσο οι αλλοι κολυμπανε στο χρημα και γευονται τα παντα και ελεγχουν τα παντα και το παιζουν θεοι.Δεν υπαρχει πετυχημενος ανθρωπος που να σκεφτεται οπως λες εσυ.Αν δεν σκεφτεις εγωιστικα και ανταγωνιστικα εισαι χαμενος.

    Φερνω στη μνημη μου ανθρωπους που οταν παλια ημουν καλο παιδι τους εβλεπα να κανουν πραγματα που ξερανε οτι ειναι λαθος,το εβλεπες στο βλεμμα τους οτι δε θελαν να το κανουν κι ομως το κανανε.Και τους δικαιολογουσα κια τους λυπομουν καπως ελεγα οτι αυτοι ειναι η μειοψηφια που καποιοι αλλοι τους τα κανανε και τα κανουν κι αυτοι τωρα.Και επρεπε να περασω τα 30 για να καταλαβω οτι θα ερχοταν κι εμενα η ωρα να φαω ''ξυλο''.Και ναι οταν τρως πολυ ξυλο θ αρχισεις να ριχνεις κιολας και θα την πατησουν κι αυτοι που δεν σου φταινε.Σε αυτον τον κοσμο που ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ(ξερεις δεν ειμαστε 6-7 ατομα ανθρωποι αλλα 6-7 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΖΩΑ που ελεγχονται κια καποιοι αποφασιζουν ποιοι θα ζησουν και ποιοι θα πεθανουν) ο μονος τροπος να περασεις καπως καλα κια οσο το δυνατον ελευθερα(βασικα ελευθερια κινησεων πιο σωστα,ελευθεροι εινα ιμονο οι ''θεοι'') ειναι να κυνηγας το χρημα παση θυσια.Οι κοινωνιες δε δουλεψαν ΠΟΤΕ και ουτε προκειται να δουλεψουν,ειναι εχθρικα περιβαλλοντα εν τη γεννεση τους στα οποια η μαζα δεν εχει κανενα λογο και ετσι πρεπει να προσαρμοζεσαι αναλογα αλλιως θα ξυπνησεις μια μερα χωρις βρακι να φορεσεις(στην καλυτερη).Βεβαια εσενα ισως σου αρεσει να ζεις χωρις βρακι να νιωσεις πιο ανθρωπος οταν θα σου προσφερουν οι αλλοι την συμπονοια ανθρωπισμο αλληλεγγυη που λες πιο πανω χαριζοντας σου ενα δικο τους παρ ολο που δεν φταιες εσυ που δεν εχεις βρακι να βαλεις ή που σου κλεψανε ολα τα βρακια δεν πειραζει,αλληλεγγυη και αγαπη αυτα εχουν σημασια.
    Αν αποφάσισες να περάσεις στην άλλη πλευρά και το χαίρεσαι, δικαίωμα σου, αλλά δεν θα μας πεις πως αυτός είναι ο αληθινός κόσμος. Αγόρασε λοιπόν τα αυτοκίνητα σου, τις γυναίκες σου και ότι άλλη μαλακία μας πασάρουν αλλά μέσα σου ξέρεις. Ήξερα έναν άνθρωπο που πίστευε πως με τα λεφτά θα είχε τα πάντα αλλά του ήρθε ο ουρανός στο κεφάλι και ξύπνησε. Δεν του φτάνανε για αυτό που είχε να αντιμετωπίσει. Ποιος είναι ο πετυχημένος άνθρωπος που λες; Ποιος σου είπε πως το όνειρο όλων είναι να "κολυμπάνε στο χρήμα"; Εδώ έχει ανθρώπους με κάθε είδους ψυχολογικά που θα δίνανε τα πάντα για να γίνουν καλά και εσύ μας λες για χρήματα.

Similar Threads

  1. Όσο πιο απλά γίνεται....
    By AN NA in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 8
    Last Post: 22-03-2017, 14:49
  2. απλά σκέψεις
    By xara86 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 31-05-2014, 16:22
  3. Απλα για να τα πω
    By numbsoul in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 27-01-2013, 13:13
  4. Απλα μια καλημέρα
    By Alma libre_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 18
    Last Post: 30-05-2011, 14:15
  5. Απλά δεν παλεύεται πια..
    By Srt8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 24-07-2010, 23:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •