Διαδικτυακο φλερτ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236

    Διαδικτυακο φλερτ

    Εσας ποια είναι η γνωμη σας για τις γνωριμιες μεσω ιντερνετ? Υπάρχουν συγκεκριμένες εφαρμογές που μπορεις να μπεις και να γνωρισεις κόσμο στο πι και φι. Απο τοτε που τις ανακαλυψα νομιζω πως έχω εθιστεί σε αυτό το πραγμα. Αλλα ειναι αρκετα ψυχοφθορο. Καταληγω να μιλαω με ενα σωρο άγνωστους, να φλερταρω,ακομα και να βγαινω ραντεβου με ατομα που γνωρίζω εκει μεσα. Ομως εν τέλει επικρατεί το χαος. Στην ουσια ολοι είναι άγνωστοι. Μπορει να βγω και απο κοντα ο αλλος να μην μου κανει εν τέλει το κλικ. Μπορει να νομισω οτι ειναι κομπλε ατομο και εν τέλει να ειναι ο.τι να ναι. Γενικα μηπως πρεπει να το σταματήσω? Απλως ειμαι ανυπομονη. Θελω την ευκολη λυση. Και το να περιμενω να γνωρισω καποιον in real life θελει χρονο και υπομονη ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Εσας ποια είναι η γνωμη σας για τις γνωριμιες μεσω ιντερνετ? Υπάρχουν συγκεκριμένες εφαρμογές που μπορεις να μπεις και να γνωρισεις κόσμο στο πι και φι. Απο τοτε που τις ανακαλυψα νομιζω πως έχω εθιστεί σε αυτό το πραγμα. Αλλα ειναι αρκετα ψυχοφθορο. Καταληγω να μιλαω με ενα σωρο άγνωστους, να φλερταρω,ακομα και να βγαινω ραντεβου με ατομα που γνωρίζω εκει μεσα. Ομως εν τέλει επικρατεί το χαος. Στην ουσια ολοι είναι άγνωστοι. Μπορει να βγω και απο κοντα ο αλλος να μην μου κανει εν τέλει το κλικ. Μπορει να νομισω οτι ειναι κομπλε ατομο και εν τέλει να ειναι ο.τι να ναι. Γενικα μηπως πρεπει να το σταματήσω? Απλως ειμαι ανυπομονη. Θελω την ευκολη λυση. Και το να περιμενω να γνωρισω καποιον in real life θελει χρονο και υπομονη ..
    Καταρχήν πόσο χρονών είσαι???

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    το Διαδικτυακο φλερτ εχει ενδιαφερον μονο για τις γυναικες.
    για τους αντρες μαλλον ειναι μια μεγαλη ψυχοφθορα γιατι οι γυναικες εχουν πολλες επιλογες και ειναι πολυ δυσκολο καποιος να γνωρισει ετσι μια γυναικα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Ποιο είναι το nickname σου και σε ποια εφαρμογή να σε βρούμε κι εμείς κοπελιά;;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πρεπει να εχεις λιγο το μυαλο του ντεντεκτιβ για να βρεις με πιον ταιριαζεις απο το ιντερνετ ισως γι αυτο οι περισσοτεροι το απαξιωνουν

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Εσας ποια είναι η γνωμη σας για τις γνωριμιες μεσω ιντερνετ?
    Είναι απλά ένα εργαλείο, όπως διάφορα άλλα.

    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Υπάρχουν συγκεκριμένες εφαρμογές που μπορεις να μπεις και να γνωρισεις κόσμο στο πι και φι.
    Φαντάζομαι ότι αυτό ισχύει κυρίως για τις γυναίκες. Έτσι ακούγεται τουλάχιστον και το μήνυμα είναι αρκετά σαφές.

    Και κάτι σχετικό. Διάβασα κάπου τελευταία ότι σε μια ευρωπαϊκή χώρα τιμωρήθηκε κάποιος με φυλακή για βιασμό μέσω ... ίντερνετ. Είχε φτιάξει ένα προφίλ, δεν ξέρω σε ποια ηλεκτρονική πλατφόρμα, με το οποίο παρενοχλούσε ηθικά και σεξουαλικά ανήλικες κοπέλες. Οι δικαστές έκριναν ότι διέπραξε έγκλημα και παρά το ότι ουδέποτε είδε από κοντά τα κορίτσια, πήρε ποινή φυλάκισης για βιασμό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Απλως ειμαι ανυπομονη. Θελω την ευκολη λυση. Και το να περιμενω να γνωρισω καποιον in real life θελει χρονο και υπομονη ..

    Δεν υπαρχει ευκολη λυση ......... αν εισαι επικοινωνιακος και κοινωνικος γνωριζεις κοσμο ......... οι διαδυκτιακες γνωριμιες ειναι ενδειξη παρακμης στις ανθρωπινες σχεσεις .......βεβαια ανηκω στην παλαια γενια , την γενια του φλερτ ........

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    προτιμησε να γραφτεις σε μια δραστηριοτητα που θα ερθεις επαφε με αλλους αντρες... το διαδικτυακο, δεν ειναι αυτο που λες εσυ ευκολη λυση, ειναι χαμενος χρονος σε ακυρα ατομα που δεν σου κανουν το κλικ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Το να ψάχνεις σωστό άνθρωπο στο διαδίκτυο για σοβαρή γνωριμία και όχι απλά κάποιον που θα κάνεις μια ξεπέτα ή μια κουβεντούλα για μια μέρα, είναι σαν να ψάχνεις στο σταθμό του τρένου για πλοίο.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Εγώ δεν ξέρω τι να γράψω ακριβώς σε μια γυναίκα!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ δεν ξέρω τι να γράψω ακριβώς σε μια γυναίκα!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    θα της γραψεις οτι σου περισσευουν λεφτα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Σήμερα μπήκα σε ένα σάιτ γνωριμιών πρώτη φορά από το υπολογιστή στο συγκεκριμένο και όπως ψάχνω συνειδητοποιώ ότι είναι το προφίλ κάποιου άλλου και μάλιστα από την ίδια περιοχή, μη χειρότερα, δεν ήξερα τι να κάνω πατάω διαγραφή, ευτυχώς όμως το μετάνιωσα και το επανεφερα πάλι και μάλιστα πάτησε αποθήκευση κωδικού για να μου το εμφανίζει!! Ύστερα μπαίνω τελικά από το δικό μου προφίλ καθώς αλλάζω κωδικό και το όνομα ήταν το δικό μου μικρά αυτού κεφάλαια, και τώρα σκέφτομαι τι να κάνω και έψαχνα το προφίλ του για να του στείλω αλλά δεν το έβρισκα ούτε αναζήτηση, λέξεις κλειδιά, ίσως επειδή επέλεξα αναζήτηση κοπέλα, έψαξα και κάποια επικοινωνία και είδα ξένα είναι όλα, έκανα ότι έκανα το διέγραψα το προφίλ μου, αλλά ταράχτηκα πιστεύω να μην καταλάβει τίποτα αν και δεν άλλαξα τίποτα από τα στοιχεία του μόνο αποσύνδεση έκανα στο προφίλ του, χωρίς να ξέρω εάν είχε κάνει ο ίδιος προηγούμενος!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το Διαδικτυακο φλερτ εχει ενδιαφερον μονο για τις γυναικες.
    για τους αντρες μαλλον ειναι μια μεγαλη ψυχοφθορα γιατι οι γυναικες εχουν πολλες επιλογες και ειναι πολυ δυσκολο καποιος να γνωρισει ετσι μια γυναικα
    μα οι γυναικες, καποιον ανδρα θα επιλεξουν.
    μαλλον εννοεις οτι εχει πολυ ανταγωνισμο για εναν ανδρα, γιατι θα σε συγκρινει παντα με ολες τις προσφορες που θα εχει και δυσκολα θα σε επιλεξει αν δεν εχεις προσοντα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα οι γυναικες, καποιον ανδρα θα επιλεξουν.
    μαλλον εννοεις οτι εχει πολυ ανταγωνισμο για εναν ανδρα, γιατι θα σε συγκρινει παντα με ολες τις προσφορες που θα εχει και δυσκολα θα σε επιλεξει αν δεν εχεις προσοντα.
    Οτι γινεται και εξω δηλαδη!
    Καποιος επι εδω το ειχε περιγράψει ακριβως ως εχει. Τα site αυτα βολεύουν οσους πηδανε και εξω, απλα πλεον βρίσκουν και πηδανε περισσότερες.
    Ενας φιλος ειχε φτιαξει για πλακα ψεύτικο προφιλ και εβαλε φωτο ενος ωραίου αντρα. Οσες μίλησε το πηγαιναν απο μόνες τους στο σεξ. Με καποιες ειχε μιλήσει και στο πραγματικό του και μαντεψεεεε... δεν ηταν ο σκοπός τους το σεξ.
    Αυτη ειναι η πραγματικοτητα και εξω και μεσα

  15. #15
    Δεν το θεωρω κακο..απλα χαμενο χρονο οπως ειπε και καποιος παραπάνω. Αν σου αρεσει..τοτε δεν υπαρχει λογος να το σταματησεις. Ειναι κι αυτο μια εμπειρία..απλα να προσεχεις..και να μην καταναλωνεις ολη την ενεργεια σου εκει

    Εστάλη από SM-A520F στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ''φλερτ''
    By cdeleted29517 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 37
    Last Post: 02-09-2016, 10:25
  2. φλερτ
    By Zahl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 30-05-2014, 23:02
  3. Φλερτ στο fb
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 19-09-2013, 00:30
  4. Δίαιτα και διατροφικές διαταραχές: Διαδικτυακό σεμινάριο.
    By eatdis-admin in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 14
    Last Post: 28-12-2011, 21:23
  5. διαδικτυακο σεμιναριο-εντυπωσεις
    By lessing_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 22-12-2011, 14:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •