Διαδικτυακο φλερτ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα οι γυναικες, καποιον ανδρα θα επιλεξουν.
    μαλλον εννοεις οτι εχει πολυ ανταγωνισμο για εναν ανδρα, γιατι θα σε συγκρινει παντα με ολες τις προσφορες που θα εχει .

    ναι αυτο ηθελα να γραψω!
    οι γυναικες εχουν παντα πολλους διαθεσιμους αντρες για να επιλεξουν αλλα οι αντρες πολυ λιγες.
    υποθετω συμβαινει και εδω μεσα, δηλαδη οτι οι γυναικες εχουν συχνα διαφορα πμ με διαφορες αφορμες κτλ απο αντρες αλλα οι αντρες σπανια απο γυναικες κτλ

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Το κακο με το διαδικτυακο φλερτ ειναι οτι 2-3 πολυ ομορφες καταληξεις (απο γνωριμιες)
    που καποιος, καπου, καποτε ακουσε η διαβασε, λειτουργουν ως κανονας για τους αδαεις !
    Ε ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ! ... Ειναι η εξαιρεση.
    Οπως και στο δια ζωσης φλερτ σε μπαρ η παρεα, οι πιθανοτητες να στραβωσει το πραγμα
    ειναι παραπανω απο 51%. Ετσι ηταν παντα. Απλα ειμαστε (οι αφελεις) επιρρεπεις σε μαγικες
    καταστασεις. Ανοιγω το PC και ολοι(-ολες) που βλεπω ... ενδεχεται να ειναι ο ερωτας της
    ζωης μου. Πως θα γινει αυτο ? ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ?
    Δεν υπαρχουν διαφορες σε χαρακτηρες και αναγκες και γουστα ? Το ιδιο θελουμε ολοι ?
    Αϊντε ετσι, επειδη βρεθηκαμε σε ενα site ? Ολα προθυμα και ονειρικα και παραδεισενια ?


    Επειδη κανεις δεν γεννηθηκε καθηγητης .... πριν απο 15 χρονια την πατησα με μια "κοπελα"
    που την επνιξα στα λουλουδια και στα γλυκολογα (ιντερνετικα) χωρις να σκεφτω μια στιγμη
    οτι μπορει να μην μου αρεσει εμφανισιακα ! Για τρεις μερες πετουσα στα συνεφα .....
    η ιδια μου ελεγε "συγκρατησου, μην λες πολλα, συγκρατησου". Την τεταρτη μερα, μου λεει
    να βαλω καμερα (MSN το λεγαν τοτε) να δουμε ο ενας τον αλλον !!!! Σε μισο δευτερολεπτο
    κατερρευσε το συμπαν μου ολο .... το ΚΑΤΑΛΑΒΕ αμεσως ! Βουρκωσε απο δακρυα και
    μετα απο ουτε 10 δευτερολεπτα εφυγε απο την καμερα. Το ιδιο και εγω !
    Την αλλη μερα μου στελνει μυνημα ....

    "Καταλαβες ρε ΜΑΛΑΚΑ γιατι δεν μπουκωνουμε τον αλλον με αηδιες ? Φωναξα φιλη μου
    να ρθει το βραδυ εδω, για να μην πηδηξω απο το παραθυρο .... ακους ?.... ΑΚΟΥΣ ? ....."

    Και ενιωσα τοσο ελεεινος, αστειος, ακαταλληλος, επικινδυνος, ασυγχωρητος ... καπλαμας !
    Μπορει να σκοτωσει η ερωτικη παρορμηση ? ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ !!! Αυτη και αν μπορει !
    Τι θα γινοταν αν η τυπισσα που πληγωσα εκεινη την μερα ... πηδουσε απο το μπαλκονι ?
    Ουτε καν το σκεφτηκα. Εγω το βιολι μου .... "πυροβολουσα" με ανθη και ερωτολογα !
    Τι σημασια ειχε αν ειχα ολες τις καλες προθεσεις του κοσμου ? Θα την σκοτωνα ? .... !!!!


    Γιατι τα λεω ολα αυτα ?
    Εαν δεις μια τυπισσα απο κοντα, ΧΩΡΙΣ να ανοιξεις το βλακοστομα σου, πληγωνεται κανεις ?
    ΟΧΙ ... τα βλεμματα κανουν ολο το ξεκαθαρισμα προθεσεων σε δεκατα του δευτερολεπτου !
    Και γυρναει πισω στο σπιτι του ο καθενας. Μπορει να επιστρεφει απογοητευμενος/η ... ΝΑΙ.
    Ομως ειναι κατι που μπορει να διαχειριστει συναισθηματικα. Κουτσα στραβα ... ΜΠΟΡΕΙ !
    Last edited by Del-meme290719b; 07-11-2018 at 22:05.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Εξουθενωμένος View Post
    Το κακο με το διαδικτυακο φλερτ ειναι οτι 2-3 πολυ ομορφες καταληξεις (απο γνωριμιες)
    που καποιος, καπου, καποτε ακουσε η διαβασε, λειτουργουν ως κανονας για τους αδαεις !
    Ε ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ! ... Ειναι η εξαιρεση.
    Οπως και στο δια ζωσης φλερτ σε μπαρ η παρεα, οι πιθανοτητες να στραβωσει το πραγμα
    ειναι παραπανω απο 51%. Ετσι ηταν παντα. Απλα ειμαστε (οι αφελεις) επιρρεπεις σε μαγικες
    καταστασεις. Ανοιγω το PC και ολοι(-ολες) που βλεπω ... ενδεχεται να ειναι ο ερωτας της
    ζωης μου. Πως θα γινει αυτο ? ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ?
    Δεν υπαρχουν διαφορες σε χαρακτηρες και αναγκες και γουστα ? Το ιδιο θελουμε ολοι ?
    Αϊντε ετσι, επειδη βρεθηκαμε σε ενα site ? Ολα προθυμα και ονειρικα και παραδεισενια ?


    Επειδη κανεις δεν γεννηθηκε καθηγητης .... πριν απο 15 χρονια την πατησα με μια "κοπελα"
    που την επνιξα στα λουλουδια και στα γλυκολογα (ιντερνετικα) χωρις να σκεφτω μια στιγμη
    οτι μπορει να μην μου αρεσει εμφανισιακα ! Για τρεις μερες πετουσα στα συνεφα .....
    η ιδια μου ελεγε "συγκρατησου, μην λες πολλα, συγκρατησου". Την τεταρτη μερα, μου λεει
    να βαλω καμερα (MSN το λεγαν τοτε) να δουμε ο ενας τον αλλον !!!! Σε μισο δευτερολεπτο
    κατερρευσε το συμπαν μου ολο .... το ΚΑΤΑΛΑΒΕ αμεσως ! Βουρκωσε απο δακρυα και
    μετα απο ουτε 10 δευτερολεπτα εφυγε απο την καμερα. Το ιδιο και εγω !
    Την αλλη μερα μου στελνει μυνημα ....

    "Καταλαβες ρε ΜΑΛΑΚΑ γιατι δεν μπουκωνουμε τον αλλον με αηδιες ? Φωναξα φιλη μου
    να ρθει το βραδυ εδω, για να μην πηδηξω απο το παραθυρο .... ακους ?.... ΑΚΟΥΣ ? ....."

    Και ενιωσα τοσο ελεεινος, αστειος, ακαταλληλος, επικινδυνος, ασυγχωρητος ... καπλαμας !
    Μπορει να σκοτωσει η ερωτικη παρορμηση ? ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ !!! Αυτη και αν μπορει !
    Τι θα γινοταν αν η τυπισσα που πληγωσα εκεινη την μερα ... πηδουσε απο το μπαλκονι ?
    Ουτε καν το σκεφτηκα. Εγω το βιολι μου .... "πυροβολουσα" με ανθη και ερωτολογα !
    Τι σημασια ειχε αν ειχα ολες τις καλες προθεσεις του κοσμου ? Θα την σκοτωνα ? .... !!!!


    Γιατι τα λεω ολα αυτα ?
    Εαν δεις μια τυπισσα απο κοντα, ΧΩΡΙΣ να ανοιξεις το βλακοστομα σου, πληγωνεται κανεις ?
    ΟΧΙ ... τα βλεμματα κανουν ολο το ξεκαθαρισμα προθεσεων σε δεκατα του δευτερολεπτου !
    Και γυρναει πισω στο σπιτι του ο καθενας. Μπορει να επιστρεφει απογοητευμενος/η ... ΝΑΙ.
    Ομως ειναι κατι που μπορει να διαχειριστει συναισθηματικα. Κουτσα στραβα ... ΜΠΟΡΕΙ !
    Υπαρχει η λύση και λέγετε βιντεοκληση η τουλαχιστον τηλέφωνο την ιδια μερα της γνωριμίας. Αν δεν θελει δεν ευθύνεσαι μετα για κανενα συναισθηματικό πλήγωμα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    216
    Είναι δύσκολες οι σχέσεις γενικά και πόσο μάλλον οι διαδικτυακές γνωριμίες να καταλήξουν κάπου όμορφα. Ελλοχεύουν κίνδυνοι, πλάθεις σενάρια και όνειρα που από κοντά όλα μπορούν να καταρρεύσουν. Υπάρχει το μυστήριο μεν να σε εξιτάρει, αλλά είναι σπάνιο να γνωριστούν δυο άνθρωποι με αυτόν τον τρόπο και να καταλήξουν μαζί.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το Διαδικτυακο φλερτ εχει ενδιαφερον μονο για τις γυναικες.
    για τους αντρες μαλλον ειναι μια μεγαλη ψυχοφθορα γιατι οι γυναικες εχουν πολλες επιλογες και ειναι πολυ δυσκολο καποιος να γνωρισει ετσι μια γυναικα
    Και τα δυο φυλα εχουν πολλες επιλογες .....μαλιστα η κατασταση ειναι πιο δυσκολη για μια γυναικα , γιατι δεν ειθισται να την πεφτει γυναικα σε αντρα , ο αντρας κυνηγα ....εχω γνωρισει γυναικες μονο μεσω φορουμ , δεν εχω φεις και τετοιες σαχλαμαρες ....κοινωνικος και επικοινωνιακος να εισαι , και καθαρισες ....αλλα αν βλεπω οτι η αλλη το τραβαει το διαδυκτιακο , το κοβω , δεν ειναι της γενιας μου αυτες οι σχεσεις .....προτιμω τις φεις to face .....

  6. #21
    Miliva21
    Guest
    Καταλαβαίνω το γεγονός που σε κάνει να σκέφτεσαι τη διαδικτυακη γνωριμία....Όλα αυτά τα κλισέ του στυλ έχουμε αποξενωθει...οι σχέσεις είναι δύσκολες ....οι εποχές δύσκολες κτλ κτλ ναι οκει είναι ένας τροπος κ αυτός να γνωρίσεις άτομα απλά τα ερωτήματα είναι πολλά...Ποιος είναι ο άνθρωπος πίσω από τον υπολογιστή....τι ακριβώς θέλει;;; ψάχνει γ σχέση η γ κτ χαλαρο;; εσύ τι θες;; μιλάει π και με άλλους μέσω του διαδικτύου η μόνο με εσενα;;; θα μπορούσε να πάει παρακάτω αυτο;;
    Ναι ξέρω κάποιες περιπτώσεις που προχώρησε σε σχέση δεν.ξερω αν είναι ο κανόνας ή η εξαίρεση...Ίσως το δεύτερο....δοκίμασε το με προσοχή...Δεν θα χάσεις κτ

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Εντελως αοριστη κατασταση το διαδικτυακο φλερτ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ''φλερτ''
    By cdeleted29517 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 37
    Last Post: 02-09-2016, 11:25
  2. φλερτ
    By Zahl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 31-05-2014, 00:02
  3. Φλερτ στο fb
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 19-09-2013, 01:30
  4. Δίαιτα και διατροφικές διαταραχές: Διαδικτυακό σεμινάριο.
    By eatdis-admin in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 14
    Last Post: 28-12-2011, 22:23
  5. διαδικτυακο σεμιναριο-εντυπωσεις
    By lessing_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 22-12-2011, 15:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •