Αγχος και ψυχοσωματικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    1

    Αγχος και ψυχοσωματικα

    Καλησπερα σε ολους. Βρηκα αυτο το σαιτ και διαβαζοντας καποια ποστ ταυτιστηκα καιι ταυτοχρονα ανακουφιστηκα.. εδω και καποιο καιρο ξεκινησαν οι κρισεις πανικού οι οποιες μ εχουν αφησει διαφορα ψυχοσωματικα.. στην αρχη ξεκινησα με ταχυπαλμιες νιώθοντας οτι εχω αρρυθμιες κΙ οτι θα παθω ανακοπη.. πηγα σε καρδιολογο,τιποτα.. μετα ξεκινησαν οι ζαλαδες εν ωρα δουλειας.. πηγα σε ωριλα, οφθαλμιατρο εκανα αιματολογικες παλι τιποτα.. ξεκινησα ψυχοθεραπεια και η αληθεια ειναι οτι οι κρισεις σταματησαν οχι τελείως αλλα ειναι στιγμιαιες κ ανεκτες αλλα τα ψυχοσωματικα οχι.. οι ζαλαδες συνεχιζονται, τωρα εχω και πονοκεφαλους ημικρανίες και μυρμηγκιασματα ολη μερα.. και σαν να μην εφταναν αυτα πριν λιγες μερες ξεκινησες το βουισμα στ αυτια και με τρελαινει.. σε νευρολογο δν εχω παει ακομα και ειμαι πεπεισμενη οτι κατι εχω στ κεφαλι.. αξονικη ειχα κανει πριν 5 μηνες κ δν μ ειχαν βρει κατι αλλα αυτο δν με καθησυχάζει.. μπορει να εμφανιστηκε ραγδαια τωρα.. σε νευρολογο δν εχω παει ακομα πρωτον γιατι εχω παει σ ολους τους αλλους και δν μ βρηκαν τιποτα και οι γονεις μμ εχουν απηυδησει και δευτερον γιατι φοβαμαι οτι θα μ βρει κατι.. το μονο που με ησυχαζει στιγμιαια ειναι η αξονικη.. απλα ηθελα καπου να τα πω γιατι αυτο το καινουριο με το βουισμα των αυτιων μαζι με τον πονοκεφαλο ειναι πολυ ενοχλητικο και δν με αφηνει να ηρεμησω και να ξεχαστω.. νομιζω οτι θα τρελαθω στο τελος..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    7
    someone will hel you for sure

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    My world
    Posts
    92
    Αχ αγαπητή, σε νοιώθω, δε φαντάζεσαι πόσο! Είναι όλα ψυχοσωματικά, και με τον καιρό φεύγουν κι αυτά. Η ψυχοθεραπεία με βοήθησε πάρα πολύ και η ομοιοπαθητική. Δεν ήμουν πολύ τυχερή από την αρχή, άλλαξα τέσσερις μέχρι να καταλήξω στην ψυχολόγο που είμαι τώρα αλλά να ξέρεις, πρέπει να έχεις όρεξη να ασχοληθείς πόλη με τον εαυτό σου. Καλή επιτυχία.

    Εστάλη από Vodafone Smart 4 turbo στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    188
    Δυστυχώς το ανχος η κατάθλιψη έχουν πολλα ψυχοσωματικά και βούισμα θα έχεις και πόνους παντού..Εγώ αφού έπαθα μια γερή διαταραχή πανικού με πολλα ψυχοσωματικά το βουισμα το έχω ακόμη και είδα το βράδυ που ξαπλώνω είναι πιο έντονο.Δεν ξέρω τι φταίει ίσως και καμία ωτίτιδα η και ανχος

  5. #5
    Quote Originally Posted by Nan_salem View Post
    Καλησπερα σε ολους. Βρηκα αυτο το σαιτ και διαβαζοντας καποια ποστ ταυτιστηκα καιι ταυτοχρονα ανακουφιστηκα.. εδω και καποιο καιρο ξεκινησαν οι κρισεις πανικού οι οποιες μ εχουν αφησει διαφορα ψυχοσωματικα.. στην αρχη ξεκινησα με ταχυπαλμιες νιώθοντας οτι εχω αρρυθμιες κΙ οτι θα παθω ανακοπη.. πηγα σε καρδιολογο,τιποτα.. μετα ξεκινησαν οι ζαλαδες εν ωρα δουλειας.. πηγα σε ωριλα, οφθαλμιατρο εκανα αιματολογικες παλι τιποτα.. ξεκινησα ψυχοθεραπεια και η αληθεια ειναι οτι οι κρισεις σταματησαν οχι τελείως αλλα ειναι στιγμιαιες κ ανεκτες αλλα τα ψυχοσωματικα οχι.. οι ζαλαδες συνεχιζονται, τωρα εχω και πονοκεφαλους ημικρανίες και μυρμηγκιασματα ολη μερα.. και σαν να μην εφταναν αυτα πριν λιγες μερες ξεκινησες το βουισμα στ αυτια και με τρελαινει.. σε νευρολογο δν εχω παει ακομα και ειμαι πεπεισμενη οτι κατι εχω στ κεφαλι.. αξονικη ειχα κανει πριν 5 μηνες κ δν μ ειχαν βρει κατι αλλα αυτο δν με καθησυχάζει.. μπορει να εμφανιστηκε ραγδαια τωρα.. σε νευρολογο δν εχω παει ακομα πρωτον γιατι εχω παει σ ολους τους αλλους και δν μ βρηκαν τιποτα και οι γονεις μμ εχουν απηυδησει και δευτερον γιατι φοβαμαι οτι θα μ βρει κατι.. το μονο που με ησυχαζει στιγμιαια ειναι η αξονικη.. απλα ηθελα καπου να τα πω γιατι αυτο το καινουριο με το βουισμα των αυτιων μαζι με τον πονοκεφαλο ειναι πολυ ενοχλητικο και δν με αφηνει να ηρεμησω και να ξεχαστω.. νομιζω οτι θα τρελαθω στο τελος..
    Δεν θα σου πω σταματά να κάνεις εξετάσεις γιατί και εγώ είμαι ένας σαν εσένα ..αλλά θα σου πω κάτι που πρέπει να ξέρεις.. η εξέταση που κάνεις η αξονική δεν είναι τόσο αθώα όσο νομίζεις σταματά να κάνεις αξονικές και προτίμησε πλτην μαγνητική που είναι καλύτερη εξέταση και δεν επιβαρύνει τον οργανισμό σου...αυτό από εμένα σου εύχομαι να βρεις την ψυχική γαλήνη που αναζητάς....

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    44
    Ξεκινά γυμναστική κ παρε μαγνήσιο β6 κ βιταμίνη δ , θα δεις θαύματα

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    1
    αχ σε νιώθω και εγώ εχω ψυχοσωματικά

Similar Threads

  1. Ξανα εδω- αγχος-ψυχοσωματικα
    By NickosDark in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 17
    Last Post: 19-09-2016, 02:30
  2. Άγχος,ψυχοσωματικα,ζαλάδες
    By Peach in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 09-07-2014, 02:21
  3. Άγχος,κατάθλιψη και ψυχοσωματικά?
    By ifeelblue22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-05-2014, 16:09
  4. Αγχος και κατάθλιψη και ψύχοσωματικα
    By Δημήτρης89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-12-2012, 19:47
  5. Ψυχοσωματικά και άγχος
    By Panos267 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 06-09-2012, 14:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •