Άγχος εργασίας..πως να διώξω το άγχος??? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Δεν εχω δουλέψει σε τετοια δουλεια, αλλα θεμα με τις οδούς οπως και με ονόματα εχω κι εγω. Δεν μπορω να πω οτι εχω αγχος, το αντιθετο θα ελεγα, αλλα απο οδούς σκράπας, μηχανικά - φωτογραφικά παω παντου. Πιο πολυ ζαμαν φου θα με ελεγα.
    Το μονο αγχος που εχω εντοπίσει, ειδικα παλιότερα, ειναι οταν μ αρεσει μια γυναικα και μονο στο σεξουαλικο κομματι, οχι στο συμπεριφορικο, μηπως και αγχωθώ γινει ζημια και τη χάσω, την ιδια στιγμη που με καποια αλλη μπορει να πετάω!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Δεν εχω δουλέψει σε τετοια δουλεια, αλλα θεμα με τις οδούς οπως και με ονόματα εχω κι εγω. Δεν μπορω να πω οτι εχω αγχος, το αντιθετο θα ελεγα, αλλα απο οδούς σκράπας, μηχανικά - φωτογραφικά παω παντου. Πιο πολυ ζαμαν φου θα με ελεγα.
    Το μονο αγχος που εχω εντοπίσει, ειδικα παλιότερα, ειναι οταν μ αρεσει μια γυναικα και μονο στο σεξουαλικο κομματι, οχι στο συμπεριφορικο, μηπως και αγχωθώ γινει ζημια και τη χάσω, την ιδια στιγμη που με καποια αλλη μπορει να πετάω!
    Εγώ έχω το αντίστοιχο πρόβλημα στο θέμα εργασίας..
    Στο εργοστάσιο διαλογής φρούτων.. πετούσα το αφεντικό ήταν υπέρ ευχαριστημένος το ίδιο και εγώ φυσικα...μου άρεσε πάρα πολύ εκείνη η δουλειά χερομε που ξυπνούσα να πάω στη δουλειά...όλοι μέσα λέγανε ο Γιώργος είναι δουλευταρας..χωρίς να θέλω να περιαυτολογησω..αλλά σε κάποιες άλλες δουλειές απορουσανε πως με κρατούσε ο προηγούμενος...είναι ανάλογα το πώς θα μου φανεί η κάθε δουλειά..αν θα μου κάνει κλικ η όχι.το πως θα κάτσει στο μυαλό μου αρνητικά η θετικά...είμαι πολύ δύσκολος τύπος στο θέμα της εργασίας...του ύψους και του βάθους είμαι δεν ξέρω αν αυτό λέγεται τεμπελιά που δεν νομίζω δηλαδή..
    Ο.χ αν μου αρέσει μια δουλειά μπορεί να δουλεύω και 15 ώρες την ημέρα...αν δεν μου αρέσει δεν θα κάτσω ούτε μια μέρα...και ούτε είμαι άνθρωπος να πω ε δεν υπάρχουν δουλειές ας κάτσω δεν βαριέμε ας κάτσω μέχρι να βρω αλλού καλύτερα...όχι δεν μου αρέσει φεύγω την ίδια μέρα...
    Η συγκεκριμένη δουλειά προσωπική μου γνώμη έχει πολύ αγχως ..
    1 ον δεν πρέπει να καθυστερήσεις πολύ τα σάντουιτς
    =Να τρέξεις
    Πρέπει να προσέχεις να μην σε χτυπήσουν η να χτυπήσεις κανέναν..
    Ταυτόχρονα αφού κανείς την παραδώσει να προσέχεις της απόδειξης συν τα ρέστα και το ταμείο σου...και αμεσως μετά να ξανά επιστρέψεις γρηγορα στο μαγαζί για να πάρεις την επόμενη παραγγελία....
    Ξυστά τα αρχ...θα σου με το γκαζμα..
    Εγώ είμαι για δουλειά εργοστάσιου φίλε..βάλε με στο εργοστάσιο 15 ώρες την ημέρα χαμπάρι δεν θα πάρω..
    Στην αποθήκη είδη δώρων δούλευα κάθε μέρα 10 ώρες. Και Χριστούγεννα και Πάσχα 12-13 ώρες την ημέρα..αλλά μου άρεσε τόσο πολύ που δεν ήθελα να σχολασω..άντε πες μου τώρα τι είμαι?τεμπέλης η όχι??

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Επίσης έχω καταλάβει ότι από κάθε καλό αφεντικό.κρυβετε ένα πρωσωπικο κέρδος.αλλα όχι κέρδος του υπαλλήλου..κέρδος του αφεντικού..έχω δει άπειρα αφεντικά που σου μιλάνε μη σταξει και μη βρέξει
    ..που όταν τους δεις λες ο καλύτερος άνθρωπος το καλύτερο αφεντικό..στην πληρωμή και στα ενσυμα φένετε μετά πόσο καλώς ήταν τελικά..η στης ώρες που δουλεύεις σε σχέση με τα λεφτά...μετά λες έτσι εξήγησε γιατί είναι τόσο καλώς με τους υπαλλήλους του..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Άγχος, άγχος και πάλι άγχος..
    By nikos04 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-2017, 22:06
  2. ΑΓΧΟΣ πανω στο αγχος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2015, 11:39
  3. ψυχολογική βία στο χώρο εργασίας
    By Sofia in forum Κακοποίηση
    Replies: 22
    Last Post: 02-09-2009, 18:18
  4. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 22:32
  5. ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΩΞΩ ΤΟΝ ΦΟΒΟ
    By tinalost73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 67
    Last Post: 03-04-2008, 15:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •