Καψιμο εγκεφαλου απο ψυχοφαρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Mrgilleas
    Guest

    Καψιμο εγκεφαλου απο ψυχοφαρμακα

    Τηρω πιστα την αγωγη και ειμαι σε σχετικα καλο επιπεδο σε σημειο να μην φαινεται η παθηση μου στους εξω ανθρωπους ουτε να φαινεται οτι παιρνω φαρμακα αλλα μετα απο τοσα χρονια αγωγης με αμετρητα αγχολυτικα που εχω παρει οπως και αντιψυχωτικα λεω πολλες φορες βλακειουλες και κανω χαζομαρες που τα πρωτα χρονια της αγωγης δεν τα εκανα εδω και και δυο με τρια χρονια τα κανω πως ηταν ο elis που ηταν μελος και ελεγε ολο μπαρουφες ενω τηρουσε την αγωγη δεν θελω να τον προσβαλω αλλα το φερνω σαν παραδειγμα ετσι κανω και γω στην εξω ζωη μου, οχι στον υπολογιστη που γραφω σοβαρα. η ψυχωση τα αντιψυχωτικα και τα αγχολυτικα μου εκαψαν τον εγκεφαλο δεν χρειαστηκε να παρω ποτε κανναβη για να καω καηκαν τα εγκεφαλικα κυτταρα μου απο τα παραπανω τρια που εχω.τεσπα θα συνεχιζω να τηρω την αγωγη μου και ας συρρικνωθει ο εγκεφαλος μου σε μεγεθος καρυδιου.οσοι εχετε ψυχωση εχετε παρατηρησει τιποτα περιεργο στη συμπεριφορα σας ενω καποιες φορες ειμαι σοβαρος καποιες αλλες πεταωκατι κοτσανες και με νομιζουν οι αλλοι οτι ειμαι καμενος γιατι δεν ξερουν την παθηση μου για να βγαλουν συμπερασμα.καποιες φορες με πιανει μια γελιοδιαρροια που σκανε και οι αλλοι μαζι μου στα γελια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Δεν μπορώ να πω αν οφείλεται στα ψυχοφάρμακα.
    Ολοι μας θα πετάξουμε κάποιες κοτσάνες αν είμαστε αυθόρμητοι κ δεν βουτύξουμε την γλώσσα μας στο μυαλό ή έχουμε άγνοια για κάποιο θέμα πχ

    Οτι μακροπρόθεσμα υπάρχει ένα ζήτημα μείωσης της φαιάς ουσίας του εγκεφάλου από έρευνες έχει αποδειχθεί νομίζω. Τώρα αν αυτό αποδίδεται εξ ολοκλήρου στα φάρμακα, πιθανόν. Πολλοί υποστηρίζουν ότι έχουμε εκφυλιστική νόσο. Δηλ με την πάροδο του χρόνου χειροτερεύει. Άλλοι το αμφισβητούν. Πιθανόν να είναι μια νόσος με πολλά πρόσωπα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Γτ ο ελλις δεν ειμαι πια μελος εδω? Τ εγινε καιρο εχω να του μιλησω.

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Γτ ο ελλις δεν ειμαι πια μελος εδω? Τ εγινε καιρο εχω να του μιλησω.

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    μπαναριστηκε ο elis δεν θα μπορεσει να ξαναμπει ισως με αυτα τα περιεργα που ελεγε χωρις να θελω να τον προσβαλω μιας και εγω εχω ψυχωση οπως και αυτος εφαγε μπαν γιατι δεν ειδα στα τελευταια μυνηματα του να βριζει καποιο αλλο μελος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Τον συμπαθουσα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    MrGillleas, παιρνεις akineton ;

    Αυτο χαζευει...

    Το Risperdal λιγοτερο.

    Αμα αρχισεις τις ενεσεις Risperdal θα κοψεις και το Akineton λογω λιγο εξωπυραμιδικων παρενεργειων και θα εισαι καλυτερα..
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    μπαναριστηκε ο elis δεν θα μπορεσει να ξαναμπει ισως με αυτα τα περιεργα που ελεγε χωρις να θελω να τον προσβαλω μιας και εγω εχω ψυχωση οπως και αυτος εφαγε μπαν γιατι δεν ειδα στα τελευταια μυνηματα του να βριζει καποιο αλλο μελος
    για ποιο λογο μπαναρανε τον ελις?

  8. #8
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by maus View Post
    MrGillleas, παιρνεις akineton ;

    Αυτο χαζευει...

    Το Risperdal λιγοτερο.

    Αμα αρχισεις τις ενεσεις Risperdal θα κοψεις και το Akineton λογω λιγο εξωπυραμιδικων παρενεργειων και θα εισαι καλυτερα..
    το χω κοψει το ακινετον απο το τριτο ή τεταρτο ετος θεραπειας με ρισπεριδονη ειμαι στο 9 ετος τωρα.το κοψα αναγκαστικα γιατι καθε πρωι ξυπνουσα με ανυσηχια και ταραχη και απο τοτε που το εκοψα σταματησε αυτη η παρενεργεια και ξυπναω κανονικα.δεν εχω εξωπυραδιμικα συμπτωματα μονο ελαχιστες φορες τικ στο στομα και λιγο τρεμουλο στο χερι αλλα αυτα ειναι σπανια

  9. #9
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    για ποιο λογο μπαναρανε τον ελις?
    δεν ξερω για ποιο λογο μπαναριστηκε δες τα τελευταια μυνηματα του να βγαλεις συμπερασμα απ οτι διαβασα ελεγε κατι βρισιες αλλα δεν τις απευθυνε σε κανεναν και ελεγε οτι δουλευε 14 ή 15 χρονια αγροτης και οτι τους γραφει ολους στα τετοια του οσοι δεν τον πιστευουν παντως η αληθεια ειναι οτι δεν εβρισε κανεναν στο φορουμ οι βρισιες ηταν γενικες για τον κοσμο εκτος τωρα τι να σου πω δεν καταλαβα το λογο διαβασα τα τελευταια 15 μυνηματα να δω σε ποιο σφαλμα υπεπεσε και μπαναριστηκε αλλα δεν ειδα κατι αξιολογο περα απο αυτα που σου ειπα πριν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ναι ρε παιδιά γιατί μπαναρίστηκε ο έλις;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Δεν μπορώ να πω αν οφείλεται στα ψυχοφάρμακα

    Οτι μακροπρόθεσμα υπάρχει ένα ζήτημα μείωσης της φαιάς ουσίας του εγκεφάλου από έρευνες έχει αποδειχθεί νομίζω. Τώρα αν αυτό αποδίδεται εξ ολοκλήρου στα φάρμακα, πιθανόν. Πολλοί υποστηρίζουν ότι έχουμε εκφυλιστική νόσο. Δηλ με την πάροδο του χρόνου χειροτερεύει. Άλλοι το αμφισβητούν. Πιθανόν να είναι μια νόσος με πολλά πρόσωπα.
    Εχω να προσθεσω οτι απο το 2002 , εχω παρει 45.000 ζαναξ , 4.000 αντικαθλ/κα , το 2005 -10 επινα μαζι με 8-9 ζανανξ , ειμαι 57 χρ. και εχω οξεια αντιληψη και απιστευτη μνημη , ισως επειδη απο το 1986 γυμναζομαι , ισως οχι .......παρ ολα αυτα δεν ειμαι υπερ των αντικαταθλιπτικων , ουτε των ηρεμιστικων ....και ιδιως σε νεα παιδια .......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    δεν ξερω για ποιο λογο μπαναριστηκε δες τα τελευταια μυνηματα του να βγαλεις συμπερασμα απ οτι διαβασα ελεγε κατι βρισιες αλλα δεν τις απευθυνε σε κανεναν και ελεγε οτι δουλευε 14 ή 15 χρονια αγροτης και οτι τους γραφει ολους στα τετοια του οσοι δεν τον πιστευουν παντως η αληθεια ειναι οτι δεν εβρισε κανεναν στο φορουμ οι βρισιες ηταν γενικες για τον κοσμο εκτος τωρα τι να σου πω δεν καταλαβα το λογο διαβασα τα τελευταια 15 μυνηματα να δω σε ποιο σφαλμα υπεπεσε και μπαναριστηκε αλλα δεν ειδα κατι αξιολογο περα απο αυτα που σου ειπα πριν
    Μαλακιζονται εκεί στη διαχείριση. Όντως ο Elis αυτά που γράφεις τα έχει γράψει άλλες 100 φορές. Και λοιπόν ; Να τον ξεμπαναρουν τωρα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    οντως ο elis ηταν καλο παιδι απο τα δειγματα που εδωσε στο συγκεκριμενο τμημα του φορουμ.

    μπορει να εγραψε καποιες βρισιες αλλα αμα δεν εβρισε πολυ καποιον αλλον θα ηταν καλο να ξεμπλοκαριστει.

    εν τελει, εδω ειναι φορουμ ψυχολογιας οποτε ειναι φυσιολογικο τα μελη του να εχουν που και που καποια ξεσπασματα λιγου θυμου ή λιγο παραξενη συμπεριφορα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ναι όντως, συμφωνώ κι εγώ τι πράγματα είναι αυτά ο έλις είναι και γαμώ τα παιδιά

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Και εγω συμφωνω να τον ξαναβάλουν, στενοχωρηθηκα τωρα που το εμαθα, εκτος αν εφυγε απο μονος. Mrgilleas και τι παει να πει δηλαδη οτι λες χαζομαρούλες κτλ οπως και ο Elis? Αν ηταν ολοι οι ανθρωποι μεσα στην σοβαρότητα και την τυπικουρα, ζήτω που καήκαμε, θα βάρουσαμε ολοι καταθλιψη.
    Ελεος δηλαδη ο καθε ανθρωπος ειναι αυτος που ειναι με τα ωραια του και τα στραβα του. Εχω βαρεθεί να ακουω να στιγματίζουν κάποιους ανθρωπους σαν περίεργους κτλ οι οποίοι με το κέφι τους και τις χαζομάρες τους, βγαζουν τους νορμαλ απο την πλήξη της βαρεμάρας.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μαγνητική Εγκεφάλου
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 09-09-2013, 15:35
  2. Τέστ εγκεφάλου
    By elli1 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 27-03-2013, 07:19
  3. καψιμο απο ψυχοφαρμακα!!!
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 17-03-2011, 15:02
  4. καψιμο στη πλατη
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 21-01-2010, 23:03
  5. ξερετε τι ειναι το αστροκυτωμα εγκεφαλου;
    By boubourina in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 18-09-2009, 17:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •