Απώλεια ζώου - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    6
    Καλησπέρα! Πριν σχεδόν 3 χρόνια έχασα το σκυλάκι μου. Το βρήκα στον δρόμο όταν ήμουν 11 και αυτό ήταν 2 μηνων και πέθανε μετά από χρόνια. Όταν έμαθα πως ήταν βαριά άρρωστο, επειδή οι γονείς μου μου το έκρυβαν, βρισκόμουν στην πόλη που σπουδάζω και όλο το βράδυ έμεινα ξύπνια κλαίγοντας. Έτσι, αποφάσισα να πάρω το λεωφορείο στις 6 το πρωί, για να πάω κοντά στην Lucy μου. Επί μία βδομάδα δεν έτρωγα, κοιμόμουν αναγκαστικά το πολυ 2 ώρες και έκλαιγα ασταμάτητα με λυγμούς. Την ημέρα που πέθανε ενιωθα πως κάτι δεν πήγαινε καλά και έτσι της έβαλα να ακούει τον αγαπημένο της πιανίστα και να τις εξιστορω διαφορά και ηρεμουσε. Έκλεισε όμως το κινητό μου από μπαταρία και αποφάσισα να πάω να πάρω το cd player. Έλειψα 2 λεπτά.. 2.. Γύρισα και δεν κουνιόταν, ακόμα θυμάμαι πως την βρήκα.. εγώ γέλασα και της είπα "τι κάνεις βρε χαζό;", ώσπου πλησίασα και το κατάλαβα. Από εκείνη την ημέρα, δεν έχει περάσει ούτε μια ημέρα που να μην την σκέφτομαι, να μην κλαίω για αυτην, να μην νιώθω την ανάγκη να πεθάνω για να πάω να την βρω. Την έχω ανάγκη. Μου λείπει τοσο πολυ. Δεν ξέρω τι να κάνω, νιώθω ότι τίποτα από αυτά που αισθάνομαι δεν είναι φυσιολογικά μετά από 3 χρόνια και νιώθω πως είμαι τρελή. Φοβάμαι πολύ. Επίσης, έχω απίστευτες τύψεις που την άφησα μόνη της και θυμώνω με τους γονείς μου που δεν την πρόσεχαν όσο προσέχουν το σκυλί που έχουμε τώρα. Έχω κρατήσει κάτι τρίχες της και όλα της τα πράγματα, τα κοιτάω πολύ συχνά μέσα στην ημέρα. Της τραγουδάω και της μιλώ και εύχομαι να με αγαπάει και να με συγχωρεί που δεν ήμουν κοντά της και έφυγα.. Είμαι τρελή;

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Μπορείς πλέον από τις τριχίτσες της να φτιάξεις ένα κλώνο της.

    Είμαι τρελός;
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Μπορείς πλέον από τις τριχίτσες της να φτιάξεις ένα κλώνο της.

    Είμαι τρελός;
    Δεν είναι αστείο

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by MariaNatalia View Post
    Δεν είναι αστείο
    Δεν το είπα σαν αστείο, το είπα σαν μια τρελή ιδέα, που όμως είναι μια πραγματικότητα
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μπορεί να το δεις από μία άλλη πλευρά:
    Το σκυλάκι σου είχε αρρωστήσει, υπέφερε, κουράστηκε, ήθελε να φύγει, είδε πόσο πολύ το αγαπάς, δεν ήθελε να σε στεναχωρήσει, το πάλεψε να κρατηθεί κι άλλο στη ζωή μη σε λυπήσει, ως εκεί είχε αντοχές, είδε ότι δεν μπορούσες να διαχειριστείς την κατάσταση και περίμενε να πας σε άλλο χώρο δυο λεπτά για να μην είσαι εκεί όταν θα φύγει.

    Πολλά πράγματα είναι μέσα στη ζωή κι απλά συμβαίνουν. Εμείς τους δίνουμε εμείς διάφορα νοήματα. Άλλαξε οπτική γωνία και ίσως ανακουφιστείς.

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    6
    Δεν το ήξερα πως γίνεται, αλλά δεν θα το ήθελα κιόλας πιστεύω.

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    6
    Αυτό μου λένε όλοι, αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Συνεχής κακοποίηση ζώου
    By λουλούδι in forum Κακοποίηση
    Replies: 5
    Last Post: 17-08-2017, 04:52
  2. ΑΠΩΛΕΙΑ.
    By Dimitra-V in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-2014, 21:55
  3. ΤΙ ΣΑΣ ΘΛΙΒΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ? Η ΘΕΑ ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΖΩΟΥ?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 08-03-2012, 21:56
  4. Απώλεια
    By ntinaki in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 14
    Last Post: 30-10-2007, 07:58
  5. κατάθλιψη κ απωλεια
    By p-s-y in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 22-08-2006, 03:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •