Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    25

    Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει

    Χαίρετε.Είμαι 18 χρονών(αγόρι) και ταλανίζομαι από ποικίλα ζητήματα.Ξεκινώντας θα αναφερθώ στην παρούσα κατάστασή μου.Περνάω ώρες και μέρες μέσα στην ραθυμία φιλοσοφώντας διάφορα θέματα πχ υπαρξιακά,στόχοι,επιθυμίες ,παρελθόν,προσδοκίες,ζωή,επ ιστήμη κλπ. κάτι που με κάνει αδρανή μπροστά στα τετριμμένα της ηλικίας μου(φροντιστήρια,ψυχαγωγία κλπ).Η διαδικασία επιλογής σταδιοδρομίας, αν μπορούμε να πούμε έτσι τις πανελλήνιες, με οδήγησε απέναντι στις καλά κουκουλωμένες ανασφάλειες,φοβίες,επιθυμί ες και κλίσεις μου.Σύμφωνα με τους καθηγητές μου είμαι ένας μαθητής με δυνατότητες που όμως είναι "τεμπέλης".Γενικότερα η σχολική μου απόδοση θα μπορούσε να χαρακτηριστεί του ύψους και του βάθους.Εν τέλει του ύψους,ευτυχώς.Την εφηβική μου ηλικία την πέρασα όπως τα υπόλοιπα παιδιά της ηλικίας μου παίζοντας video games, βόλτες,δραστηριότητες κλπ.Από ανέκαθεν ωστόσο έβρισκα τις παρέες με τους φίλους μου χαμηλού ενδιαφέροντος,βαρετής θεματολογίας ίσως, κάτι που οδηγούσε συχνά στην απομόνωση,η οποία δεν κρύβω ότι μου αρέσει.Παρόλο που ήξερα ότι οι συνήθειες μου δεν ήταν αυτές που επιθυμούσα συνέχιζα την ίδια ρουτίνα χωρίς να μπορώ να σταματήσω γιατί μου είχε γίνει συνήθεια(και την συνεχίζω μέχρι σήμερα).Έχω ασχοληθεί με την μουσική,το αθλητισμό και λίγο με τις τέχνες όπου και έδειξα στα περισσότερα που έκανα ταλέντο.Παρόλα αυτά εκεί που έβρισκα ενδιαφέρον σε κάτι μετά από λίγο καιρό το έχανα και τα παράταγα,ίσως από τον φόβο ότι αυτό θα με χαρακτηρίσει στις μνήμες των άλλων για την υπόλοιπη ζωή μου αυτό στο οποίο θα αφοσιωθώ.Όλα αυτά όπως είναι φυσικό απογοήτευσαν τους γονείς μου οι οποίοι επιθυμούσαν το παιδί τους να αναδειχθεί σε κάποιο τομέα.Οι σκέψεις μου,τα τελευταία 2 χρόνια, για την ζωή με οδηγούν συχνά σε μια μελαγχολία που άλλοτε εντείνεται και άλλοτε φθίνει.Συχνά γίνομαι παρορμητικός και επιθετικός όταν πιέζομαι.Έχω βρεθεί σε μια κατάσταση που δεν μπορώ να προσδιορίσω τι πραγματικά επιθυμώ.Αδυνατώ να επιλέξω μια πορεία σε μια περίοδο όπως αυτή των πανελλαδικών εξετάσεων που μου δίνεται η ευκαιρία να κάνω τα όνειρα μου πραγματικότητα και να παλέψω γι'αυτά.Παρ'όλα αυτά τα όνειρα μου είναι πολλά και ολίγον ασυνδύαστα.Γενικά δυσκολεύομαι πολύ να ολοκληρώσω ότι ξεκινάω.Είμαι ανυπόμονος,βαριέμαι εύκολα(ειδικά τη μασημένη "γνώση" στην οποία πρέπει να αξιολογηθώ στις πανελλαδικές),δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω ούτε καν να ολοκληρώσω κάποιο μυθιστόρημα της αρεσκείας μου.Απογοητεύομαι εύκολα και τα παρατάω γιατί μου φαίνονται όλα βουνό,το οποίο ευθύνεται στην αδράνεια μου η οποία οδήγησε στην συσσώρευση πολλών υποχρεώσεων.Έχω έλλειψη στόχου,κινήτρου.Δίνω μεγάλη σημασία στο τι λένε οι άλλοι.Δυσκολεύομαι να συγκεντρωθώ και έχω κακή βραχυπρόθεσμη μνήμη αλλά καλή μακροπρόθεσμη.Από τα παράξενα που με χαρακτηρίζουν είναι ότι αναζητώ από πολύ μικρός την κοινωνική καταξίωση(κάπου διάβασα ότι όλοι οι millennials αυτήν επιδιώκουν) και γενικά όταν σκέφτομαι,ειδικά στο άκουσμα καλής μουσικής κινούμε άτακτα πέρα δώθε πολλές φορές ανεξέλεγκτα.Με έχω "πιάσει" να μου ξεφεύγουν εκφράσεις,λέξεις ή κινήσεις που σκέφτομαι στο μυαλό μου.Τα τελευταία χρόνια ντρέπομαι υπερβολικά χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο το οποίο, όμως, εξαφανίζεται σιγά σιγά.Τέλος,φοβάμαι την αποτυχία και σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα μπορούσε να είχε πάει η ζωή μου αν έπραττα διαφορετικά με αποτέλεσμα όχι μόνο να χάνω το παρόν αλλά και να απορρίπτω και το μέλλον αφού είμαι τελειομανής και συλλογίζομαι ότι δεν πρόκειται να γίνω εξαιρετικός σε τίποτα αφού δεν ασχολήθηκα με αφοσίωση από μικρός σε κάτι που μου κέντρισε το ενδιαφέρον.
    Υ.Γ:Είχα επισκεφθεί ειδικό επαγγελματικής αποκατάστασης και μου πρότεινε μια σχολή που δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να αφιερώσω την ζωή μου σε αυτήν.(Ηλεκτρολόγος Μηχανικός)
    Όλη αυτή η κατάσταση μου προκαλεί άγχος,προβλήματα και μελαγχολία.Νισάφι πια.Τι μου προτείνεται ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
    Last edited by Armagedon; 18-10-2018 at 14:53.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Μήπως έχεις το σύνδρομο της παρεξηγημένης ιδιοφυίας και σε έχει πιάσει το άγχος να λύσεις αυτήν την παρεξήγηση και να αποδείξεις την ιδιοφυία σου και στον εαυτό σου αλλά κυρίως στους άλλους(κοινωνική καταξίωση)?
    Βάλε τον πήχυ σε ένα ύψος το οποίο να μπορείς να περάσεις, και σιγά-σιγά ανέβαινε.
    Αν έχεις βάλει τον πήχυ στο 2.46 θα περάσεις από κάτω και θα γελάει ο κόσμος και εσύ θα νοιώσεις άχρηστος.
    Cheers...
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Δεν χρειάζεται να αφιερωθείς σε κάτι για όλη σου τη ζωή. Μπορείς να δοκιμάσεις διάφορες εμπειρίες, σπουδές, εικόνες, μέρη μέχρι να αποφασίσεις τι είναι αυτό που σου ταιριάζει.

  4. #4
    Νομίζω ότι το βασικό σου πρόβλημα είναι ότι σε ενδιαφέρει υπερβολικά η γνώμη των άλλων και ενδομοιχα θέλεις να τους ευχαριστήσεις όλους η τέλος πάντως να σε καμαρώνουν η να λένε ότι έκανες κάτι σπουδαίο και ειλικρινά εύχομαι και να το κάνεις.. Όμως φαντάζομαι ότι ήδη ξέρεις ότι αν δεν κάνεις ότι αγαπάς δύσκολα υπάρχει πρόοδος.. Άρα αρχικά πρέπει να βρεις τι αγαπάς.. αυτό δεν σημαίνει ότι για να πετύχεις κάπου πρέπει να το κάνεις από μικρός.. Μπορεί να ξεκινήσεις κάτι άλλο και αργότερα να βρεις αυτό που θα του αφιερώσεις όλη σου τη ζωή.. Δεν είναι κακό που είσαι σκεπτόμενο άτομο και δεν συμβαδιζεις με παιδιά της ηλικίας σου, ούτε το να επιδιώκεις τη μοναξιά μερικές φορές.. Διάλεξε κάτι να σπουδάσεις που θα σου αρέσει περισσότερο.. Αυτό όμως που θα ανάψει τη φλόγα μέσα σου μπορεί να έρθει στη ζωή σου την πιο άσχετη στιγμή κ θα θες πραγματικά να δώσεις τη ζωή σου σε αυτό.. Άσχετα με το τι λένε οι άλλοι, με τις θυσίες η με το τίμημα.. Ελπίζω έστω και λίγο να βοήθησα..

    Εστάλη από Redmi S2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Βλεπω πολλα στοιχεια του εαυτου μου σε σενα κ πολλα σταδια που εχω περασει κ περναω ακομα.
    Αν θελεις μολις ολοκληρωσεις τις 50 δημοσιευσεις μπορεις να μου στειλεις πμ να μιλαμε.Το μονο που εχω καταλαβει εγω μεσα απο τις προσωπικες μ εμπειριες ειναι οτι η ζωη δεν εχει γραμμικη πορεια αλλα ειναι μια καμπυλοειδης γραφικη παρασταση με ανωτατα , ακρωτατα και μεσον .Πρεπει να χουμε υπομονη αλλιως θα μας φαινεται σα το τρενακι του τρομου.Και γω επισης σκεφτομαι τα λογια των αλλων αλλα αν παρατηρησεις το μεσο ανθρωπο ειναι στη φυση του να σχολιαζει κ να στηλιτευει οτιδηποτε φαυλο η καλο.οποτε δεν πρεπει να δινουμε σημασια." Να κανεις αυτο που νομιζεις σωστο ασχετα αν νομιζεις οτι θα σε κακολογισουν.Ο ανθρωπος ειναι κακος κριτης καθε καλου πραγματος"Πυθαγορας.

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Μήπως έχεις το σύνδρομο της παρεξηγημένης ιδιοφυίας και σε έχει πιάσει το άγχος να λύσεις αυτήν την παρεξήγηση και να αποδείξεις την ιδιοφυία σου και στον εαυτό σου αλλά κυρίως στους άλλους(κοινωνική καταξίωση)?
    Βάλε τον πήχυ σε ένα ύψος το οποίο να μπορείς να περάσεις, και σιγά-σιγά ανέβαινε.
    Αν έχεις βάλει τον πήχυ στο 2.46 θα περάσεις από κάτω και θα γελάει ο κόσμος και εσύ θα νοιώσεις άχρηστος.
    Cheers...
    Μα αν είσαι ιδιοφυΐα ο πήχης θα έπρεπε να είναι ψηλά ούτως ή άλλως.Οι ιδιοφυΐες νομίζω δεν ξεκίνησαν από χαμηλά(δεν εννοώ την οικονομική τους κατάσταση φυσικά) εκτός κι αν έκαναν κάτι διαφορετικό από αυτό στο οποίο εν τέλει αναδείχθηκαν.Αν και καθρεφτίζει την κατάσταση μου το συγκεκριμένο σύνδρομο,για το οποίο θα ήθελα να μου πεις περισσότερα έστω κι εγκυκλοπαιδικά, εγώ δεν νομίζω ότι είμαι ιδιοφυΐα.Θα είχε φανεί άλλωστε και ήδη θα είχα κάποια καλή πορεία.Δεν θα γινόταν αυτό το μπάχαλο στην ζωή μου.
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Δεν χρειάζεται να αφιερωθείς σε κάτι για όλη σου τη ζωή. Μπορείς να δοκιμάσεις διάφορες εμπειρίες, σπουδές, εικόνες, μέρη μέχρι να αποφασίσεις τι είναι αυτό που σου ταιριάζει.
    Όλα αυτά που ανέφερες μεταφράζονται σε χρόνο και χρήμα που δεν ρέουν άφθονα και μάλιστα το χρήμα δεν είναι και δικό μου .Κατά τ΄ άλλα δεν διαφωνώ ότι αυτή είναι η καλύτερη πορεία.

    Quote Originally Posted by Dimikoko View Post
    Νομίζω ότι το βασικό σου πρόβλημα είναι ότι σε ενδιαφέρει υπερβολικά η γνώμη των άλλων και ενδομοιχα θέλεις να τους ευχαριστήσεις όλους η τέλος πάντως να σε καμαρώνουν η να λένε ότι έκανες κάτι σπουδαίο και ειλικρινά εύχομαι και να το κάνεις.. Όμως φαντάζομαι ότι ήδη ξέρεις ότι αν δεν κάνεις ότι αγαπάς δύσκολα υπάρχει πρόοδος.. Άρα αρχικά πρέπει να βρεις τι αγαπάς.. αυτό δεν σημαίνει ότι για να πετύχεις κάπου πρέπει να το κάνεις από μικρός.. Μπορεί να ξεκινήσεις κάτι άλλο και αργότερα να βρεις αυτό που θα του αφιερώσεις όλη σου τη ζωή.. Δεν είναι κακό που είσαι σκεπτόμενο άτομο και δεν συμβαδιζεις με παιδιά της ηλικίας σου, ούτε το να επιδιώκεις τη μοναξιά μερικές φορές.. Διάλεξε κάτι να σπουδάσεις που θα σου αρέσει περισσότερο.. Αυτό όμως που θα ανάψει τη φλόγα μέσα σου μπορεί να έρθει στη ζωή σου την πιο άσχετη στιγμή κ θα θες πραγματικά να δώσεις τη ζωή σου σε αυτό.. Άσχετα με το τι λένε οι άλλοι, με τις θυσίες η με το τίμημα.. Ελπίζω έστω και λίγο να βοήθησα..
    [/URL]
    Βοήθησες αρκετά και σε ευχαριστώ.Ίσως αυτό να είναι το πρόβλημα.Αλλά δυσκολεύομαι πολύ στο να σκέφτομαι βάσει του εγώ.Καταλαβαίνεις...
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Βλεπω πολλα στοιχεια του εαυτου μου σε σενα κ πολλα σταδια που εχω περασει κ περναω ακομα.
    Αν θελεις μολις ολοκληρωσεις τις 50 δημοσιευσεις μπορεις να μου στειλεις πμ να μιλαμε.Το μονο που εχω καταλαβει εγω μεσα απο τις προσωπικες μ εμπειριες ειναι οτι η ζωη δεν εχει γραμμικη πορεια αλλα ειναι μια καμπυλοειδης γραφικη παρασταση με ανωτατα , ακρωτατα και μεσον .Πρεπει να χουμε υπομονη αλλιως θα μας φαινεται σα το τρενακι του τρομου.Και γω επισης σκεφτομαι τα λογια των αλλων αλλα αν παρατηρησεις το μεσο ανθρωπο ειναι στη φυση του να σχολιαζει κ να στηλιτευει οτιδηποτε φαυλο η καλο.οποτε δεν πρεπει να δινουμε σημασια." Να κανεις αυτο που νομιζεις σωστο ασχετα αν νομιζεις οτι θα σε κακολογισουν.Ο ανθρωπος ειναι κακος κριτης καθε καλου πραγματος"Πυθαγορας.
    [/URL]
    Αν καταφέρω και φτάσω τις 50 δημοσιεύσεις χαρά μου να σου στείλω.Επίσης συμφωνώ ότι η ζωή δεν είναι μια γραμμική συνάρτηση αλλά η δική μου τείνει να γίνει καρδιογράφημα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Αυτο με τις ιδιοφυιες που λες δεν ισχυει.θα παραθεσω αργοτερα την γνωμη μ γτ εχω κουραστει να γραφω

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Χρόνο όντως χρειάζονται, όπως κάθε τι για να το γνωρίσεις... αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεις το χρήμα, δεν θα τα αγοράσεις όλα αυτά, θα τα ζήσεις...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Αυτο με τις ιδιοφυιες που λες δεν ισχυει.θα παραθεσω αργοτερα την γνωμη μ γτ εχω κουραστει να γραφω

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Πάρε τον χρόνο σου.

    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Χρόνο όντως χρειάζονται, όπως κάθε τι για να το γνωρίσεις... αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεις το χρήμα, δεν θα τα αγοράσεις όλα αυτά, θα τα ζήσεις...
    Πολλές εμπειρίες αγοράζονται.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Λοιπον μιλωντας για ιδιοφυιες, αυτο που θα παραθεσω ειναι απαισιοδοξο αλλα κατα εμενα ορθο.Λοιπον οι ιδιοφυια < ιδιος= ξεχωριστος , ιδιαιτερος (κατα εναν απο τους αρχαιοελληνικους ορισμος)+ φυω = ειμαι απο τη φυση μ .Οι ιδιοφυιες λοιπον κατα τον σωστο ορισμο τους δεν ειναι τα πολυ εξυπνα, ευπεοσαρμοστα ατομα με υψηλο iq και με μεγαλη κοινωνικη αναγνωριση .Η εστω μπορει να εχουν υψηλο iq και να προοδευσουν σε καποια επιστημη αλλα αηνυθως εχουν χαμηλο eq δλδ emotional intelligence που κρινεται πιο απαραιτητη για να επιβιωσει καποιος στον κοσμο μας.Ανθρωποι οπως ο Ανσταιν , ο Νευτωνας, ο Βαν γκονγκ κτλ που εχουν χαρακτηριστει ιδιοφυιες μπορει να ηταν εξαιρετικοι στον τομεα τους αλλα γενικα ειχαν προβληματα προσαρμογης στο κοινωνικο κατεστημενο και τα κατορθωματα τους δεν αναγνωριζονταν στην αρχη γτ ηταν αντικρουονταν με τις παραδεδεγμενες αληθειες και αξιες.Ηταν δηλαδη μπροστα σε καποια πραγματα και παντα δεχονταν κοινωνικη κατακραυγη.Η εξασφαλιση επομενως μιας αξιοπρεπους κοινωνικης θεσης μεσα στην κοινωνια για μια ιδιοφυια ειναι πολυ δυσκολη και ειναι εν τελει και ατοπη γτ ως ιδιοφυια θα φερει την προοδο στον τομεα της και γι αυτο αρχικα θα γινει αντικειμενο πολεμου και αμφισβητησης και μετα αντικειμενο θαυμασμου και μιμησης.Αλλα ο δρομος ειναι μακρυς και σηνυθως τα οφελη αυτων των ατομων για την επιστημη κ την κοινωνια οσο πιο εξυπνα και ριζοσπαστικα ατομα ειναι τοσο πιο αργη ειναι η διαδικασια αποδοχης τους απο τους αλλους και τις περισσοτερες φορες γινεται μετα θανατον .Συμπερασμα: το να κανεις το καλο εχει ενα τιμημα .Ακομα και η θρησκεια ( η οποια ειναι για μενα αμφιλεγομενο τοπιο ) μας διδασκει αυτο με τη θυσια του Ιησου.Αυτα.Πολυ καλημερα σας

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Λοιπον μιλωντας για ιδιοφυιες, αυτο που θα παραθεσω ειναι απαισιοδοξο αλλα κατα εμενα ορθο.Λοιπον οι ιδιοφυια < ιδιος= ξεχωριστος , ιδιαιτερος (κατα εναν απο τους αρχαιοελληνικους ορισμος)+ φυω = ειμαι απο τη φυση μ .Οι ιδιοφυιες λοιπον κατα τον σωστο ορισμο τους δεν ειναι τα πολυ εξυπνα, ευπεοσαρμοστα ατομα με υψηλο iq και με μεγαλη κοινωνικη αναγνωριση .Η εστω μπορει να εχουν υψηλο iq και να προοδευσουν σε καποια επιστημη αλλα αηνυθως εχουν χαμηλο eq δλδ emotional intelligence που κρινεται πιο απαραιτητη για να επιβιωσει καποιος στον κοσμο μας.Ανθρωποι οπως ο Ανσταιν , ο Νευτωνας, ο Βαν γκονγκ κτλ που εχουν χαρακτηριστει ιδιοφυιες μπορει να ηταν εξαιρετικοι στον τομεα τους αλλα γενικα ειχαν προβληματα προσαρμογης στο κοινωνικο κατεστημενο και τα κατορθωματα τους δεν αναγνωριζονταν στην αρχη γτ ηταν αντικρουονταν με τις παραδεδεγμενες αληθειες και αξιες.Ηταν δηλαδη μπροστα σε καποια πραγματα και παντα δεχονταν κοινωνικη κατακραυγη.Η εξασφαλιση επομενως μιας αξιοπρεπους κοινωνικης θεσης μεσα στην κοινωνια για μια ιδιοφυια ειναι πολυ δυσκολη και ειναι εν τελει και ατοπη γτ ως ιδιοφυια θα φερει την προοδο στον τομεα της και γι αυτο αρχικα θα γινει αντικειμενο πολεμου και αμφισβητησης και μετα αντικειμενο θαυμασμου και μιμησης.Αλλα ο δρομος ειναι μακρυς και σηνυθως τα οφελη αυτων των ατομων για την επιστημη κ την κοινωνια οσο πιο εξυπνα και ριζοσπαστικα ατομα ειναι τοσο πιο αργη ειναι η διαδικασια αποδοχης τους απο τους αλλους και τις περισσοτερες φορες γινεται μετα θανατον .Συμπερασμα: το να κανεις το καλο εχει ενα τιμημα .Ακομα και η θρησκεια ( η οποια ειναι για μενα αμφιλεγομενο τοπιο ) μας διδασκει αυτο με τη θυσια του Ιησου.Αυτα.Πολυ καλημερα σας

    E-Psychology.gr Mobile App
    Στις ανθρωπιστικές και κοινωνικές επιστήμες αυτά που λες ισχύουν αλλά στις φυσικές επιστήμες οι ιδιοφυΐες εκδηλώνονται το αργότερο στην εφηβεία τους.Είναι εξαιρετικά σπάνιο κάποιος να εκδηλωθεί στην ενήλικη ζωή του.Καλημέρα κι από εμένα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Δεν ειμαι τοσο σιγουρη ...ο ανσταιν; τεσπα γτ σε ενδιαφερει τοσο το θεμα; και ιδιοφυια να σαι παλι πρεπει να ασχοληθεις πολυ με κατι για να προκοψεις κ να μη σε νοιαζει τι λενε οι αλλοι

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Κ γω χαμενα τα χω δεν ξερω.και ισως πιο πολυ απο σενα.αντιμετωπιζω εδω και καιρο τετοια διλληματα κ προβληματα

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Εσύ καιρό τα είχες χαμένα, τώρα τι θέλεις να μας πεις και από πάνω;;;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Δεν ειμαι τοσο σιγουρη ...ο ανσταιν; τεσπα γτ σε ενδιαφερει τοσο το θεμα; και ιδιοφυια να σαι παλι πρεπει να ασχοληθεις πολυ με κατι για να προκοψεις κ να μη σε νοιαζει τι λενε οι αλλοι
    Προφανώς και δεν είμαι διάνοια.Απλά κουβέντα να γίνεται υποθέτω...
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Κ γω χαμενα τα χω δεν ξερω.και ισως πιο πολυ απο σενα.αντιμετωπιζω εδω και καιρο τετοια διλληματα κ προβληματα

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Δεν διαφωνώ.Και δεν νομίζω να βελτιωθεί τίποτα με το να συγκρίνουμε τα λούκια που τραβάμε.Στόχος είναι να βρούμε λύσεις για να μην καταστρέψουμε την ζωή μας όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω τι μου συμβαίνει
    By demy19 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 5
    Last Post: 07-12-2016, 17:28
  2. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει...
    By member102 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-08-2014, 00:28
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
    By bikex in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-06-2012, 18:45
  4. Δεν ξερω τι μου συμβαινει...
    By elena60 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 16-06-2012, 00:34
  5. Δεν ξέρω τί μου συμβαίνει
    By kit in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 10-04-2011, 15:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •