SOS-ψυχίατρος Αθήνα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    9

    SOS-ψυχίατρος Αθήνα

    Καλησπέρα. Αναζητώ ψυχίατρο εντός Αθηνών και σκέφτηκα να ζητήσω τη γνώμη σας, γιατί δεν έχω καιρό που μετακόμισα εδώ και δεν γνωρίζω κανέναν. Νομίζω πως είχα πάντα κατάθλιψη, αν και δεν έχω πάει ποτέ σε γιατρό ώστε να λάβω επίσημη διάγνωση, όμως πλέον έχει φτάσει ο κόμπος στο χτένι και είναι απαραίτητο να βρω έναν αξιόπιστο επαγγελματία γιατί φοβάμαι να λάβω φαρμακευτική αγωγή από τον οποιονδήποτε γιατρό. Είναι πραγματικά μεγάλη ανάγκη, έχω αυτοκτονικές σκέψεις συνέχεια, δεν έχω όρεξη να δω κανέναν, δεν μπορώ να μιλήσω σε κανέναν, αφήνω ό,τι δουλειά μου προκύπτει και γενικότερα έχω ξεπεράσει τα όριά μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μου δώσει την πληροφορία που ψάχνω.

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    37
    Καλησπέρα, το καλύτερο είναι να πας στο κέντρο ψυχικής υγείας της περιοχής σου. Εκεί πάντα υπάρχουν αξιόπιστα άτομα πιστεύω είναι και δωρεάν νομίζω. Επίσης ζήτησε να δεις και έναν ψυχολόγο εκτός από τον ψυχίατρο, θα σε βοηθήσει αρκετά πέρα από την φαρμακευτική αγωγή.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by oceandreams View Post
    Καλησπέρα. Αναζητώ ψυχίατρο εντός Αθηνών και σκέφτηκα να ζητήσω τη γνώμη σας, γιατί δεν έχω καιρό που μετακόμισα εδώ και δεν γνωρίζω κανέναν. Νομίζω πως είχα πάντα κατάθλιψη, αν και δεν έχω πάει ποτέ σε γιατρό ώστε να λάβω επίσημη διάγνωση, όμως πλέον έχει φτάσει ο κόμπος στο χτένι και είναι απαραίτητο να βρω έναν αξιόπιστο επαγγελματία γιατί φοβάμαι να λάβω φαρμακευτική αγωγή από τον οποιονδήποτε γιατρό. Είναι πραγματικά μεγάλη ανάγκη, έχω αυτοκτονικές σκέψεις συνέχεια, δεν έχω όρεξη να δω κανέναν, δεν μπορώ να μιλήσω σε κανέναν, αφήνω ό,τι δουλειά μου προκύπτει και γενικότερα έχω ξεπεράσει τα όριά μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μου δώσει την πληροφορία που ψάχνω.
    Στην Παλλήνη είναι ένας πολύ καλός

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by troxia View Post
    Στην Παλλήνη είναι ένας πολύ καλός
    Γραφτον ντε , η αν δεν θες στειλε μου πμ . γιατι θελω να δοκιμασω κι αλλο ψυχιατρο , Φιλοθεη μενω .....κοντα ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ο δικος μου καλος ειναι , οχι ακριβος , δλδ οχι κατι 80αρια που διαβαζω , ειναι ευγενης , συζητησιμος , δλδ δεν πλακωνομαι μαζι του , με αλλον ειχα πλακωθει στα λογια , γι αυτο εχοντας αλλαξει 5 ψυχιατρους , κατεληξα σε αυτον , απο το 2010 , Χαλανδρι ειναι , αμα σενδιαφερει η περιοχη , γραφτο μου ....σε βλεπει τουλαχιστον σαν ανθρωπο , οχι χαρτονομισμα .......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γραφτον ντε , η αν δεν θες στειλε μου πμ . γιατι θελω να δοκιμασω κι αλλο ψυχιατρο , Φιλοθεη μενω .....κοντα ....
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by troxia View Post
    Διαμαντας στην Παλλήνη.

    Σευχαριστω πολυ ......................

Similar Threads

  1. ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΑΘΗΝΑ
    By a+b in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 12
    Last Post: 04-09-2019, 04:01
  2. Ψυχίατρος στην Αθήνα
    By Deleted20082014 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 22-05-2013, 00:39
  3. Ψυχιατρος Αθηνα
    By andrea in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 25-05-2012, 00:07
  4. Ψυχίατρος/ψυχοθεραπευτής στην Αθήνα
    By MCCoolguy in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 26-08-2011, 12:54
  5. ΚΑΛΟΣ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?
    By kyknos25 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 19-06-2011, 20:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •