νοσηλευτής σε δημόσιο νοσοκομείο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771

    νοσηλευτής σε δημόσιο νοσοκομείο

    Διορίστηκα νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο. Δεν ξέρω αν είμαι χαζή ή όχι το θέμα είναι ότι με διώξανε από 2 ιδιωτικά νοσοκομεία στον μήνα επάνω. Χαζή δεν νομίζω ότι είμαι γιατί στο γυμνάσιο έβγαζα 17 και στο λύκειο 16 που είναι ένας αξιοπρεπής βαθμός . Βέβαια οι βαθμοί δεν παίζουν ρόλο. Έχω τρομερό άγχος αν θα τα καταφέρω. Θέλω να πετύχω αλλά είμαι εντελώς άχρηστη στην νοσηλευτική. Δεν ξέρω αν θα με κάνουνε υπομονή μέχρι να μάθω??? Αισθάνομαι αστοιχείωτη εντελώς. Τι θα κάνω???? Οι γονείς μου χαρήκαν πάρα πολύ που διορίστηκα και εγώ χρειάζομαι τα χρήματα αλλά στην δουλειά αυτή είμαι εντελώς άχρηστη. Βρίσκομαι πάλι σε αδιέξοδο. Συμβουλές και λύσεις στο πρόβλημά μου δεκτά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Συγχαρητήρια για το διορισμό! Είναι πολύ σημαντικό να έχεις εργασία και εισόδημα στην Ελλάδα, ειδικά με την κατάσταση που επικρατεί σήμερα. Στο λέω μιας και διαμένω πλέον στο εξωτερικό και πίστεψε με είναι πολύ δύσκολο κάποιες φορές. Εύχομαι να τα πας πολύ καλά. Είναι φυσιολογικό να έχεις άγχος σε ένα νέο σου ξεκίνημα. Θεωρώ όμως αν έχεις όρεξη να μάθεις πράγματα στην δουλειά σου, θα τα καταφέρεις. Για την ώρα σου προτείνω να χαρείς αυτές τις στιγμές. Όλα θα πάνε καλά. Στο χέρι σου είναι άλλωστε. Συγχαρητήρια και πάλι και καλή σταδιοδρομία.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Συγχαρητήρια για το διορισμό! Είναι πολύ σημαντικό να έχεις εργασία και εισόδημα στην Ελλάδα, ειδικά με την κατάσταση που επικρατεί σήμερα. Στο λέω μιας και διαμένω πλέον στο εξωτερικό και πίστεψε με είναι πολύ δύσκολο κάποιες φορές. Εύχομαι να τα πας πολύ καλά. Είναι φυσιολογικό να έχεις άγχος σε ένα νέο σου ξεκίνημα. Θεωρώ όμως αν έχεις όρεξη να μάθεις πράγματα στην δουλειά σου, θα τα καταφέρεις. Για την ώρα σου προτείνω να χαρείς αυτές τις στιγμές. Όλα θα πάνε καλά. Στο χέρι σου είναι άλλωστε. Συγχαρητήρια και πάλι και καλή σταδιοδρομία.
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια να είσαι καλά και εύχομαι με την σειρά μου όλα να σου πάνε καλά στο εξωτερικό

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ενταξει βρε δελφίνι ακομα δεν πηγες και θεωρεις τον εαυτο σου άχρηστη για αυτη τη δουλεια, τι περιμενεις να γινει στη συνεχεια δηλαδη;
    Πηγαινε με θέληση να μαθεις τη δουλεια, σεβασμό σε ανώτερους, με θαρρος και ολα καλα θα πανε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ενταξει βρε δελφίνι ακομα δεν πηγες και θεωρεις τον εαυτο σου άχρηστη για αυτη τη δουλεια, τι περιμενεις να γινει στη συνεχεια δηλαδη;
    Πηγαινε με θέληση να μαθεις τη δουλεια, σεβασμό σε ανώτερους, με θαρρος και ολα καλα θα πανε.
    Πολύ σωστά! Ακόμη είναι αρχή!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μπραβο Ολγακι , πολυ χαιρομαι για λογαριασμο σου , μιια χαρα θα τα πας ......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    μπραβο ολγακι!
    ειδες που γκρινιαζες οτι εισαι αχρηστη και δεν μπορεις να βρεις μια δουλεια;
    τα νοσοκομεια εχουν παρα πολλη δουλεια και παρα πολυ προσωπικο.
    εχει πολλες πολλες δουλειες για να κανει ενας νοσοκομος και μονο να ταιζεις και να δινεις τα χαπια τους, μπορει να ασχολεισαι μια ολοκληρη μερα.
    μην αγχωνεσαι.
    θα δουν εκει σε τι σταδιο βρισκεσαι και θα σου δινουν αυτα που μπορεις να κανεις και σιγα σιγα θα μαθαινεις κι αλλα.
    καλη σταδιοδρομια!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Σας ευχαριστώ παιδιά

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Διορίστηκα νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο. Δεν ξέρω αν είμαι χαζή ή όχι το θέμα είναι ότι με διώξανε από 2 ιδιωτικά νοσοκομεία στον μήνα επάνω. Χαζή δεν νομίζω ότι είμαι γιατί στο γυμνάσιο έβγαζα 17 και στο λύκειο 16 που είναι ένας αξιοπρεπής βαθμός . Βέβαια οι βαθμοί δεν παίζουν ρόλο. Έχω τρομερό άγχος αν θα τα καταφέρω. Θέλω να πετύχω αλλά είμαι εντελώς άχρηστη στην νοσηλευτική. Δεν ξέρω αν θα με κάνουνε υπομονή μέχρι να μάθω??? Αισθάνομαι αστοιχείωτη εντελώς. Τι θα κάνω???? Οι γονείς μου χαρήκαν πάρα πολύ που διορίστηκα και εγώ χρειάζομαι τα χρήματα αλλά στην δουλειά αυτή είμαι εντελώς άχρηστη. Βρίσκομαι πάλι σε αδιέξοδο. Συμβουλές και λύσεις στο πρόβλημά μου δεκτά.
    Αν δεν σου αρέσει η δουλειά σου κράτα το σταθερό σου εισόδημα,μάζεψε κάποια χρήματα και υποστήριξε την επόμενη ενέργειά σου.Είσαι από τις τυχερές που έχουν σταθερό εισόδημα σε αυτήν την χώρα αλλά αν δεν μπορείς να κάνεις αυτό που κάνεις,κάνε υπομονή ,μήπως και τελικά σου αρέσει αλλά και για να μαζέψεις χρήματα όπως είπα και προχώρα σε κάτι που ΣΙΓΟΥΡΑ σου αρέσει.Ειδάλλως κάτσε εκεί που κάθεσαι.Είναι ρίσκο.Όπως και να έχει εκμεταλλεύσου τον διορισμό σου.Οικονομικά,κοινωνικά(γ� �ωριμίες) και γνωστικά(δεξιότητες).Η οικονομική επιτυχία στην εποχή μας απαιτεί διορατικότητα,ειδίκευση,εξ έλιξη και ελαστικότητα.
    Καλή συνέχεια.

    Υ.Γ:Ξεκόλλα από το σχολείο.Οι βαθμοί του δεν καθρεφτίζουν σχεδόν τίποτα τις περισσότερες φορές!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Είμαι ένα μιση μήνα εκεί..... οι αναρροφήσεις τραχειοστομίας είναι οι πιο δύσκολες για μένα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    φοβάμαι πολύ εκεί....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    φοβάμαι πολύ εκεί....

    Kακως φοβασαι , αμα γινει καμμια στραβη , θα κατηγορησουν τον γιατρο που σου ανεθεσε μια δυσκολη για νοσηλευτρια δουλεια , οποτε μην ανησυχεις ....βεβαια δυσαρεστο να κανεις αναρροφησεις τρεαχειοστομιας ......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Ναι αυτό γινεται ανέκαθεν!

Similar Threads

  1. νοσηλευτής σε δημόσιο νοσοκομείο
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 21-09-2018, 22:08
  2. 15% ΑΜΕΑ στο δημοσιο
    By deleted-member09062017 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 7
    Last Post: 29-03-2017, 22:36
  3. Replies: 154
    Last Post: 26-10-2012, 12:36
  4. ψυχοφάρμακα+δημόσιο
    By deppy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 27-03-2008, 19:21
  5. Ι4 ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ
    By dinosm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 03-07-2005, 08:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •