Βιβλίο ψυχοθεραπείας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Βιβλίο ψυχοθεραπείας

    Καλησπέρα σας! Σκεφτόμουν να διαβάσω κάποιο βιβλίο ψυχοθεραπείας/ψυχολογίας όσον αφορά το άγχος και το πως θα μπορέσουμε να το διαχειριστουμε,αυτο και τις επιπτώσεις του ..δυστυχως χρήματα για ειδικούς δεν υπάρχουν..οποτε ίσως ένα καλό βιβλίο να βοηθούσε λίγο για αρχή..περιμένω προτάσεις!!

  2. #2
    Γεια σου,
    για το άγχος συγκεκριμένα δεν ξέρω, θα σου πω όμως για δύο βιβλία που σίγουρα βοηθούν σε γενική βελτίωση και αυτοβοηθεια.. Σίγουρα το *Οι περιοχές των σφαλμάτων σας του Wayne Dyer είναι ένα βιβλίο που γνώμη μου είναι ότι όλοι πρέπει να διαβάσουν.. Όπως και το * Να κινείς τα δικά σου νήματα πάλι του Dyer.. επίσης ο Paul McKenna έχει ένα βιβλίο *Αλλάξτε τη ζωή σας σε 7 μερες και το * Αυτοπεποίθηση τώρα που βοηθάνε γενικότερα.. Τα βιβλία του McKenna αν τα αγοράσεις στα αγγλικά έχουν μαζί και ένα CD με ακουστικές οδηγίες και διαλογισμό.. Αλλά και πάλι κυκλοφορούν στο διαδίκτυο και δωρεάν..

    Εγώ είμαι πάλι...

  3. #3
    Quote Originally Posted by Dimikoko View Post
    Γεια σου,
    για το άγχος συγκεκριμένα δεν ξέρω, θα σου πω όμως για δύο βιβλία που σίγουρα βοηθούν σε γενική βελτίωση και αυτοβοηθεια.. Σίγουρα το *Οι περιοχές των σφαλμάτων σας του Wayne Dyer είναι ένα βιβλίο που γνώμη μου είναι ότι όλοι πρέπει να διαβάσουν.. Όπως και το * Να κινείς τα δικά σου νήματα πάλι του Dyer.. επίσης ο Paul McKenna έχει ένα βιβλίο *Αλλάξτε τη ζωή σας σε 7 μερες και το * Αυτοπεποίθηση τώρα που βοηθάνε γενικότερα.. Τα βιβλία του McKenna αν τα αγοράσεις στα αγγλικά έχουν μαζί και ένα CD με ακουστικές οδηγίες και διαλογισμό.. Αλλά και πάλι κυκλοφορούν στο διαδίκτυο και δωρεάν..

    Εγώ είμαι πάλι...
    Σε ευχαριστώ πολύ!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    425
    Υπαρχει καποιο βιβλιο αυτοβοηθειας για την ΓΑΔ-Αποφευκτικη διαταραχη προσωπικοτητας,που να δινει κατευθυνσεις και τεχνικες βελτιωσης των συμπτωματων?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    1
    Αυτό! Κατανοώ απόλυτα τους περιορισμούς του προϋπολογισμού. Για τον έλεγχο του άγχους και του στρες προτείνω το γερμανικό hörbücher kostenlos «Der witzigste Vorlesabend der Welt» του Jochen Malmsheimer. Αυτό είναι μια εξαιρετική αρχή.
    Last edited by Hubert; 03-11-2023 at 07:32.

Similar Threads

  1. ειδος ψυχοθεραπειας...........
    By ερη in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 20
    Last Post: 11-12-2014, 00:44
  2. ΠΕΡΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
    By a+b in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 12-11-2013, 14:54
  3. ΑΡΧΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 11-04-2013, 12:23
  4. διακοπή ψυχοθεραπείας
    By μαρκελα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-12-2011, 00:59
  5. Σταματημα ψυχοθεραπειας
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 28-09-2009, 21:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •