δυσκολιες - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 248
  1. #46
    Mrgilleas
    Guest
    να τη η ειδηση
    Αναστάτωση έχει προκαλέσει στο Ψυχιατρικό Κατάστημα στο Δαφνί η είδηση ότι 55χρονος νοσηλευτής βίασε 35χρονη ασθενή.

    Το γεγονός έχει προκαλέσει σοκ στο νοσηλευτικό ίδρυμα, αφού σύμφωνα με τον διοικητή του ΨΝΑ αλλά και τους εργαζομένους, οι οποίοι επιβεβαιώνουν το περιστατικό, έχει ήδη διενεργηθεί ΕΔΕ και έχουν ξεκινήσει οι διαδικασίες περί πειθαρχικού ελέγχου, ενώ αναμένονται και τα στοιχεία της δικογραφίας από την προανάκριση για να ενσωματωθούν στο φάκελο.

    Όπως ανέφερε ο διοικητής του Ψυχιατρικού Καταστήματος, Οθων Χαραλαμπάκης, σύμφωνα με τη «Δημοκρατία», το νοσηλευτικό ίδρυμα «είχε την υποχρέωση να επιληφθεί της καταγγελίας. Πράγματι το θέμα υφίσταται. Ειδοποιήσαμε την αστυνομία και ο νοσηλευτής συνελήφθη. Εχει τεθεί σε αργία και το λόγο έχει η δικαιοσύνη».
    https://www.newsbomb.gr/ellada/news/...-viase-astheni

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    τι να κανω???τα φαρμακα δε με πιανουν...βοηθησε αρχικα καπως το ρισπερνταλ αλλα μετα τα ιδια.δεν υπαρχει φαρμακο να με ισιωσει λιγο?δεν αντεχω αλλο
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    The end is where we begin greek army
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #49
    Mrgilleas
    Guest
    Γενικα παιδες και κυριως απευθυνομαι σε ψυχωτικους αλλα και σε ατομα που εχουν καποια αδυναμια ειτε ψυχικη ειτε σωματικη.Μη το βαζετε ποτε κατω και μην δειχνετε αδυναμια στους αλλους γιατι ο αλλος ειτε θα σε λυπαται που δεν ειναι ωραιο συναισθημα αυτο να το δεχεσαι ειτε θα σε εκμεταλλευτει που ειναι ακομα χειροτερο απο το προηγουμενο ειτε θα σε απαξιωσει.Ποσοι και ποσοι επιτηδειοι πλησιαζουν αδυναμα και ανημπορα γεροντακια και τους λενε οτι ο γιος τους π.χ. τρακαρε ή οτι οφειλει στην εφορια για να τους αρπαξουν χρηματα.ποσο μαλλον ενας ψυχωτικος που αν δεν ειναι σε καλο επιπεδο μπορει να γινει ερμαιο των ορεξεων των επιτηδειων και καθε λογης κερδοσκοπων.Γι αυτο προσοχη.Εγω αυτο το τηρω και δεν ξερει κανεις στην γειτονια μου οτι πασχω απο ψυχωση και ευτυχως δεν φαινεται εξω οτι πασχω απο ψυχωση για να γινομαι αντικειμενο εκμεταλλευσης παιρνω τα φαρμακα μου αλλα ειμαι γρηγορος στις κινησεις μου δεν φαινομαι κατεσταλμενος ουτε σα ρομποτ απλα οι ψυχιατροι που μαθαινουν το ιστορικο μου οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι φερονται ασχημα προς το προσωπο μου γι αυτο λεω οτι εχω βιωσει το χειροτερο ρατσισμο απο αυτους γιατι στους εξω ανθρωπους φαινομαι νορμαλ.και ενα παραδειγμνα παλιανθρωπου και φιλοχρηματου ειναι ο γιατρος που προανεφερα σε παραπανω μυνημα ειναι και αλλοι αλλα δεν καθομαι να τους απαριθμησω ολους.και στο αττικο που με βλεπαν στα εξωτερικα μια αλλη γιατρος με τη βοηθο της μου φεροταν λες και εχω κανει εγκλημα για να μου μιλαει τοσο αποτομα που πραγματικα δεν εχω βλαψει κουνουπι περα απο το λιγο διαστημα που δεν ημουν καλα που ειχα τσακωθει με καποιους.και με βλεπε ουτε 5 λεπτα και ειχε διαθεση παντα για φασαρια εγω πηγαινα να της πω σε τι κατασταση βρισκομαι και αυτη με απεπαιρνε και με κανε χειροτερα ψυχικα απ οτι πηγαινα και πηγα σε αλλο νοσοκομειο.και εκει αντιμετωπισα διακρισεις απο μια αλλη γιατρο την αλλαξα και αυτη και ειμαι σε εναν αλλον που ειναι ουδετερος ουτε μου φερεται απαξιωτικα μεχρι στιγμης θα το δειξει η πορεια μη λεω μεγαλες κουβεντες και ενδιαφερθηκε να με παραπεμψει σε ενα κεντρο ημερας για να εχω απασχοληση και να μαθαινω καινουργια πραγματα

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    απεξω φαινομαι οτι δεν πολυμιλαω οτι δεν εχω ορεξη για φαγητο ισως καμια φορα χαζεμενη απο τα φαρμακα μπορει να φαινομαι τεμπελα ή οτι δε διαβαζω κλπ τετοια...
    εχω καποια επιλογη για να δω καλυτερευση? το μονο που μου εχει μεινει ειναι να παρω λεπονεξ και δε θελω.εχω παρει ζιπρεξα, σεροκουελ, ντιπιπερον, αλοπεριντιν, σολιαν, ρισπερνταλ απο αντιψυχωτικα.τι να κανω δε ξερω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #51
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    τι να κανω???τα φαρμακα δε με πιανουν...βοηθησε αρχικα καπως το ρισπερνταλ αλλα μετα τα ιδια.δεν υπαρχει φαρμακο να με ισιωσει λιγο?δεν αντεχω αλλο
    καπου ειχα διαβασει οτι εκανες καμια φορα μπαφο.να ξερεις ψυχωση και χορτο δεν πανε μαζι και οσο καποιος με ψυχωση κανε μπαφο τοσο δυσκολο ειναι να τον πιανουν τα φαρμακα και να ειναι σε καλο επιπεδο.εγω να ξερεις ουτε καφε δεν πινω ουτε καπνιζω ,ουτε αλκοολ ουτε τιποτα απο ουσιες και παρολο που ημουν πολυ βαρια με την τακτικη ληψη αγωγης και μη χρησης οποιαδηποτε ουσιας ειμαι σε καλο επιπεδο μεχρι και στρατο εβγαλα.προσπαθω να μην αγχωνομαι δεν τρωω πολυ ,κοιμαμαι 8ωρο ,περπαταω αρκετα για να φευγει το στρες και να καιω το λιπος,βγαινω τακτικα βολτες κανε αυτα που κανω και γω και θα βοηθηθεις δηλαδη αποχη απο καθε ουσια,γυμναστικη,οχι υπερφαγια,βολτες με το ζορι και ας φοβασαι οτι θα σου κανουν κακο μονο ετσι θα αντιμετωπισεις το φοβο σου,τακτικη ληψη αγωγης,οχι ξενυχτια,8ωρο υπνο,οχι αρνητικες ειδησεις και πιστευω θα βελτιωθεις με το καιρο

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εχω καιρο να κανω μπαφο.αρκετο.ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα ηδη με δυσκολια βγαινω εξω.για τα απολυτως απαραιτητα.σπουδες δλδ.οσο λιγοτερο με παιρνει.δε μπορω να μιλησω.δεν εχω λεξεις. και στεναχωριεμαι για το πως ειμαι και πως κυλαει η ζωη μου.δεν εχω βοηθεια απο τιποτα.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    εγω σου ειπα boo τη λυση και εσυ δε με ακους.

    Το Risperdal χαπια εχει βγει το 1995.

    Ειναι καλο αλλα παλιο φαρμακο.

    Τωρα εχουν βγει οι ενεσεις Risperdal που εχουν λιγοτερες παρενεργειες.

    Οντως με τα χαπια εχει πολυ περισσοτερη καταστολη (ετσι λεγεται) ενω με τις ενεσεις ειναι λιγοτερη και θα νιωσεις και καλυτερα απο αγχος και φοβο γιατι το Risperdal εμενα ναι μεν εβγαζε το πανικο αλλα μου εβαζε και αγχος και φοβο και ευερεθιστικοτητα και χαζεμα.

    Δε ξερω βασικα αν φταιει το Ripserdal ή το Akineton που εισαι υποχρεωμενος να παιρνεις παραλληλα.

    Με τις ενεσεις εισαι πολυ καλυτερα γιατι ισως κοψεις τελειως το Akineton αλλα εσυ δε με ακους..

    Το Akineton ειναι μεγα προβλημα !

    Επισης κοιτα να ασχοληθεις λιγο με τα πνευματικα ή διαβασε φιλοσοφια για να μη φοβασαι τοσο πολυ.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    εμενατο ακινετον μου κανει καλο

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερες

    δε θελω ενεσεις.ουτε μου αρεσει ουτε αντεχω τον πονο.ενας φιλος μου ποναει 2 μερες μετα στο σημειο της ενεσης..ακινετον πρεπει να παιρνω εκτος απο το ρισπερνταλ και για το αλοπεριντιν.δε μπορω να το κοψω δηλαδη.αυτα τωρα ειναι τα αρνητικα ή με εχει πιασει καταθλιψη?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #57
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    37
    Καλησπέρα boo, πιστεύω πως απλά θέλει πιο πολύ χρόνο το χάπι για να δράσει σωστά ενώ οι ενέσεις είναι πιο άμεσες. Ίσως να θέλει αρκετό χρόνο αλλά η υπομονή που θα κάνεις θα πιάσει, δε θα πάει χαμένη

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    το παιρνω απο τον ιουλιο.ηρεμησαν οι φωνες αλλα περασα 20ημερο επεισοδιο και τωρα δεν ειμαι καλα εδω και 7-10 μερες δε θυμαμαι καλα.δε μπορω να συγκεντρωθω πανω απο 20 λεπτα.δε μπορω να διαβασω.εχω απομακρυνθει απο φιλους.κλεινομαι μεσα.εχω σεναχωρια.εχω αγχος.δεν τρωω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #59
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by boo View Post
    το παιρνω απο τον ιουλιο.ηρεμησαν οι φωνες αλλα περασα 20ημερο επεισοδιο και τωρα δεν ειμαι καλα εδω και 7-10 μερες δε θυμαμαι καλα.δε μπορω να συγκεντρωθω πανω απο 20 λεπτα.δε μπορω να διαβασω.εχω απομακρυνθει απο φιλους.κλεινομαι μεσα.εχω σεναχωρια.εχω αγχος.δεν τρωω
    Μήπως είναι μια προσωρινή περίοδος που νοιώθεις και συμπεριφέρεσαι έτσι; Θα το ξεπεράσεις και θα είσαι καλύτερα, αυτό πιστεύω.

    Μήπως σε στεναχώρησε ή σου άλλαξε την διάθεση το επεισόδιο που πέρασες;

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα

    η μια φαση διαδεχεται την αλλη σχεδον.καποιες φορες ειμαι πολυ καλα.χωρις τιποτα.αλλα λιγες φορες.αντε να κρατησει 20-30 μερες.μετα επεισοδιο.εχω πολυ πιεση και αγχος και προσπαθω να τα διωξω.μου αυξησε το ρεμερον στα 45μγ και ειμαι σα ζομπι...αντε να δουμε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δυσκολιες
    By alxpro in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 37
    Last Post: 03-10-2015, 13:29
  2. Δυσκολιες στη ζωη
    By Wonderboy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 08-07-2014, 18:28
  3. δυσκολιες με την κορη μου
    By elenia in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 25-01-2012, 21:09
  4. Αφροδισιακές... Δυσκολίες
    By Arbi_King in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-07-2006, 18:50
  5. Δακτύλιος και δυσκολίες.
    By Oriana35 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 53
    Last Post: 18-04-2006, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •