Όλα μου φταίνε!!!!!! Σας συμβαίνει κι εσάς αυτό;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Όλα μου φταίνε!!!!!! Σας συμβαίνει κι εσάς αυτό;

    Ρε παιδιά τι είναι αυτό το πράγμα ειλικρινά έχω σοκαριστεί, και τίποτα να μην μου πάει στραβά εγώ θα βρω κάτι να γκρινιάξω, έχω τόοοσα πολλά απωθημένα που μου φτάνουνε για 100 ζωές, είχα σκεφτεί κάποτε ότι και 100 ζωές να ζήσω πάλι θα κλαίω για αυτήν εδώ, έχω περάσει τόοοσα πολλά, τι φταίει που είμαι τόσο χάλια το ότι τα σκέφτομαι; Κι όμως, κάθε μέρα συμβαίνουν κι άλλα, πχ εχτές και προχθές έγινε μία παρεξήγηση, εχτές το απόγευμα διάβασα κάτι εδώ μέσα που με έκανε να αισθανθώ πολύ χάλια, η αλήθεια είναι ότι δεν μιλάω εκείνη τη στιγμή που πρέπει και μετά μαζεύονται, μαζεύονται, φορτώνω με αρνητικό φορτίο και μετά μεμψιμοιρω. Τι να κανω εγω φταιω;;; Σας συμβαινει και εσας αυτο; Θα ελεγα οτι ειναι μια ασχημη φαση της ζωης μου, αλλα δεν μου συμβαινει κατι γενικο κακο, αλλα πολλα μικρα ασχημα και μαζεμα πολλων απωθημενων!!!!! Τι γινεται; Η ψυχωση φταιει η τα απωθημενα μου;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Γεια σου λουλουδι σε καταλαβαινω και μενα ολα μου φταινε γιατι δεν ειμαι ευτιχισμενη που δεν ζω μαζι του..εγω εχω μονο απωθημενα τιποτε αλλο . Εσενα τι σου φταει ? Τι απωθημενα εχεις και σου βγαινουν σε νευρα ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εχεις αρνητισμο , γιαυτο σου φταινε ολα , εμενα δεν μου φταιει τιποτα , που σκεφτομαι θετικα .....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    Γεια σου λουλουδι σε καταλαβαινω και μενα ολα μου φταινε γιατι δεν ειμαι ευτιχισμενη που δεν ζω μαζι του..εγω εχω μονο απωθημενα τιποτε αλλο . Εσενα τι σου φταει ? Τι απωθημενα εχεις και σου βγαινουν σε νευρα ?
    Κι εγω μονο απωθημενα εχω. Βασικα πολλοι μου τη λεγαν συνεχως ολοι δλδ, αλλοι με εγραφαν και τα επαιρνα ολα κατακαρδα. Ετσι εχω μαζεψει πολλα απωθημενα. Επισης απο σχεσεις φιλικες ερωτικες τα παντα εχω περασει ασχημα, αλλα απωθημενα απο εκει. Και σημερα καθως περπατουσα στο δρομο νομιζα οτι κατι γιαγιαδες λεγανε για μενα, αυτο ειναι συμπτωμα της ψυχωσης δυστυχως, αρα δεν με πιανουν τα φαρμακα, αλλα απωθημενα απο εκει οτι με ζηλευουν και δεν μπορω να τα νικησω ολα ειτε γιατι ειναι απο την αρρωστεια ειτε απο το παρελθον!! :( :( :(

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εχεις αρνητισμο , γιαυτο σου φταινε ολα , εμενα δεν μου φταιει τιποτα , που σκεφτομαι θετικα .....
    Μαγκαιβερ εγραψα πιο πανω οτι εχω πολλα απωθημενα και γι'αυτο, εχω περασει πολυ ασχημα στη ζωη μου. Εσυ πως μπορεις και εισαι θετικος ενω εχεις καταθλιψη; Να σου πω την αληθεια πιστευω σε βοηθαει πολυ η γυμναστικη εσενα, κανεις υπερπροσπαθεια και ανταμειβεσαι, εγω ειναι μεχρι να το παρω αποφαση, προς το παρον εχω αρχισει δειλα μια προσπαθεια να περπαταω μια ωρα τη μερα, κατι ειναι και αυτο!!
    Last edited by λουλούδι; 21-02-2019 at 13:53.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post

    Μαγκαιβερ εγραψα πιο πανω οτι εχω πολλα απωθημενα και γι'αυτο, εχω περασει πολυ ασχημα στη ζωη μου. Εσυ πως μπορεις και εισαι θετικος ενω εχεις καταθλιψη; Να σου πω την αληθεια πιστευω σε βοηθαει πολυ η γυμναστικη εσενα, κανεις υπερπροσπαθεια και ανταμειβεσαι, εγω ειναι μεχρι να το παρω αποφαση, προς το παρον εχω αρχισει δειλα μια προσπαθεια να περπαταω μια ωρα τη μερα, κατι ειναι και αυτο!!
    Δεν σε κρινω , Λουλουδι , δεν ειναι στην γυμναστικη που οφειλω την θετικη μου σταση , λιγο κανω /μερα , ειναι καθαρα θεμα προσεγγισης η οπτικης γωνιας , ειμαι αισιοδοξος και θετικος γενικως , παντα ημουν ετσι ........ συγχαρητηρια για την προσπαθεια με το περπατημα .......μια χαρα ειναι 1 ωρα /μερα ..........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Δυσκολο πραγμα να βρεις σωστο κοσμο παντως .. και εγω εχω τραβηξει παρα πολλα μετα τον πρωτο μου ..για αυτο κ εγω κολησα εκει που κολησα γιατι ηταν αψογος σε ολα . .αν ησουν εστω και τωρα με ατομα που σ αγαπουσαν και ειναι σωστα θα ησουν πιο καλα ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    .............τιποτα ακυρο
    Last edited by λουλούδι; 21-02-2019 at 18:32.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    26
    Αν είσαι χρόνια στην ιστορια της ψύχωσης γενικά και αν μετά από όλα αυτά τα χρόνια σκαλωσες με την υπόθεση ότι σε σχολιάζουν γιαγιάδες..οκ τι να πω..όπως λέει και ο μακγκαιβερ είναι ζήτημα οπτικής..πολλά πράγματα στη ζωή..η αποταυτιση από καταστάσεις δε είναι κάτι το ζωοποιό..σκέψου λίγο λουλουδι

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτη τη φραση θυμαμαι την ειχα πει οταν ειμουν 15 χρονω πριν πολα χρονια που υποτιθετε τωρα μεγαλωσα και αυτο που με χαρακτηριζε αυτη την εποχη ηταν μια πληρης αυτοκαταστροφη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by MechanismOfMadness View Post
    Αν είσαι χρόνια στην ιστορια της ψύχωσης γενικά και αν μετά από όλα αυτά τα χρόνια σκαλωσες με την υπόθεση ότι σε σχολιάζουν γιαγιάδες..οκ τι να πω..όπως λέει και ο μακγκαιβερ είναι ζήτημα οπτικής..πολλά πράγματα στη ζωή..η αποταυτιση από καταστάσεις δε είναι κάτι το ζωοποιό..σκέψου λίγο λουλουδι
    Σκαλωσα γιατι νομιζα οτι ειχα θεραπευτει, παιρνω πανω απο τη μεγιστη δοση πλεον και να ειμαι ακομα χαλια; Κριμα ειναι πολυ!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Διαβασα τωρα ενα θεμα για ακουσια νοσηλεια, η αληθεια ειναι οτι σοκαριστηκα, γιατι νομιζω θα εχω κουρασει και εγω το συντροφο μου οπως η κοπελα του θεματοθετη με τη μιζερια μου και τη στενοχωρια μου!!!!!! Τι να κανω ρε παιδια ειμαι πολυ βασανισμενη και το παραμικρο με ενοχλει. Νομιζα πως η ζηλεια ηταν το προβλημα μου αλλα τελικα ειναι οτι εχω περασει πολλα και δεν μπορει να το αντεξει ο συντροφος μου γι'αυτο ειναι συνεχεια χαλια..........νιωθω οτι τον καταπιεζω αλλα δεν μπορω και χωρις αυτον τι να κανω πως να ηρεμησω;;;;;;;;

  12. #12
    Δεν ξέρω τι είδους αρνητικά βιώματα εχεις. Αυτα μετατρέπονται σε απωθημένα, κι αν στο μεταξύ δεν έγινες πιο δυναμικός, πιο αντιδραστικός χαρακτήρας, αλλά συνέχισες να είσαι παθητικός κι ευαίσθητος, τότε με τον καιρό όλο και προστίθενται νέα αρνητικά βιώματα, ήτοι νέα απωθημένα. Στο τέλος γίνεσαι επιφυλακτικος με τον κόσμο και με το παραμικρό παρεξηγείσαι, κάποτε εύλογα και κάποτε παράλογα.
    Αν αλλάξεις λίγο στάση, προληπτικά και σε ετοιμότητα περισσότερος δυναμισμός και ενεργητικότητα στις διαπροσωπικές σχέσεις χωρίς να λείπει η φιλικότητα, θα δεις αλλαγή στα ερεθίσματα που δέχεσαι από τους άλλους.
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ναι, σε αυτο ακριβως το σημειο εχω φτασει ιωαννη, να παρεξηγουμαι με το παραμικρο. Εδω και παρα πολλα χρονια και δεν ξερω πως την παλευω.......παρα πολλα αρνητικα βιωματα αμετρητα.......οπως και απωθημενα.........

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ρε παιδιά τι είναι αυτό το πράγμα ειλικρινά έχω σοκαριστεί, και τίποτα να μην μου πάει στραβά εγώ θα βρω κάτι να γκρινιάξω, έχω τόοοσα πολλά απωθημένα που μου φτάνουνε για 100 ζωές, είχα σκεφτεί κάποτε ότι και 100 ζωές να ζήσω πάλι θα κλαίω για αυτήν εδώ, έχω περάσει τόοοσα πολλά, τι φταίει που είμαι τόσο χάλια το ότι τα σκέφτομαι; Κι όμως, κάθε μέρα συμβαίνουν κι άλλα, πχ εχτές και προχθές έγινε μία παρεξήγηση, εχτές το απόγευμα διάβασα κάτι εδώ μέσα που με έκανε να αισθανθώ πολύ χάλια, η αλήθεια είναι ότι δεν μιλάω εκείνη τη στιγμή που πρέπει και μετά μαζεύονται, μαζεύονται, φορτώνω με αρνητικό φορτίο και μετά μεμψιμοιρω. Τι να κανω εγω φταιω;;; Σας συμβαινει και εσας αυτο; Θα ελεγα οτι ειναι μια ασχημη φαση της ζωης μου, αλλα δεν μου συμβαινει κατι γενικο κακο, αλλα πολλα μικρα ασχημα και μαζεμα πολλων απωθημενων!!!!! Τι γινεται; Η ψυχωση φταιει η τα απωθημενα μου;;;;
    Εγώ γίνομαι έτσι μόνο όταν κόβω τα φάρμακα.
    Μου φταίνε τα πάντα, γκρινιάζω με όλους και με όλα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Εγω θα σου πω κατι που θα δουλεψει σιγουρα αμα το κανεις.

    Να προσευχεσαι καθε μερα τα εξης

    "Κυριε Ιησου Χριστε καθαρισον με απο πασαν μολυσμον σαρκος και πνευματος και φωτισον με"

    ετσι θα καθαρισεις απο το μολυσμο που εχεις απο τα αρνητικα συναισθηματα που εχεις νιωσει και θα φωτιστεις.

    Αμα δε ζητας πως περιμενεις να παρεις ; Πρεπει να ζητας για να παρεις.

    Αυτο το προβλημα εχεις, οτι εχεις μολυνθει απο τα αρνητικα συναισθηματα και απο αυτα που εχεις περασει τοσα χρονια.

    Χρειαζεσαι ενα καθαρισμα.

    Να καθαρισεις την ψυχη σου και μετα να την φωτισεις.

    Σημασια εχει η επαναληψη. Να το επαναλαμβανεις οσες περισσοτερες φορες μπορεις και ο εγκεφαλος και ο Θεος εχει δυνατοτητες που δε τις λενε και θα σε βοηθησει.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. εσας σας θυμίζει κατι αυτό;
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 06-05-2013, 01:45
  2. Με τρομαζει αυτο που μου συμβαινει...
    By elena60 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 29
    Last Post: 16-06-2012, 11:18
  3. Γιατί συμβαίνει αυτό??????
    By STORM LORD in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 07-05-2012, 22:51
  4. Μα γιατι να συμβαινει αυτο?
    By georginula in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 14
    Last Post: 12-10-2010, 15:10
  5. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???
    By amarylis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 14-12-2009, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •