Λεω να κανω εκουσια εισαγωγη. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Φιλε η αντίδραση της μητέρας σου δεν ήταν κ η καλύτερη.
    Οπως σε κάθε πάθηση έτσι και στις ψυχολογικές χρειαζόμαστε την βοήθεια των γύρων μας κ την υποστήριξη.

    Ισως η μητέρα σου φοβήθηκε για το τι θα πει ο περίγυρος και για το στίγμα.

    Απο αυτά που λες καταλαβαίνω ότι νιώθεις ανασφάλεια κ ίσως πιστεύεις ο περιορισμένος χώρος με τους γιατρούς του ψυχιατρείου θα σου πρόσφερε έναν ασφαλή χώρο.

    Δεν ξέρω τι να σου προτείνω. Αν έχεις εναντίον αυτής της απόφασης τους δικούς σου.
    Αν έχεις τα χρήματα και υπάρχει ψυχίατρος θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με κάποιες συνεδρίες.
    Ξερεις κατι?περναω μαζι με ολο αυτο και καταθλιψη..δηλαη ειναι ενα συμπλεγμα ολο αυτο

  2. #17
    Οι γονείς πολλές φορές κάνουν λάθη επειδή σκέφτονται και δρουν συναισθηματικά για τα παιδιά τους και όχι με την λογική. Γι αυτό και πολλές φορές τα βλάπτουν χωρίς να το θέλουν.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Συμφωνο ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ..απλα δεν μπορω να καταλαβω τι και πως γιατι μου συμβαινουν ολα αυτα.απο πιεση οικονομικη και μαλλον απο ουσιες .τι μοτιβο και πως λρεπει να κοινιθω

  4. #19
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Οχι πως δεν τα σκεφτομαι ακομα αλλα θελω την μανα μου..μου ειπε πως δεν θα ερθει να με δει και πως θαχαθει απο κοντα μου
    Συγνώμη, αλλά της μητέρας σου ίσως θα πρέπει να της μιλήσει ο γιατρός σου. Ή δεν έχει αντιληφθεί την κατάστασή σου οτι υποφέρεις, ή ίσως είναι ανώριμη και σκέφτεται οτι μέχρι να νοσηλευτείς δεν έχεις τίποτα, ενώ αν νοσηλευτείς αποκτάς αυτομάτως την ιδιότητα και τον τίτλο του ψυχασθενή ξέρω γω... .

  5. #20
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Συμφωνο ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ..απλα δεν μπορω να καταλαβω τι και πως γιατι μου συμβαινουν ολα αυτα.απο πιεση οικονομικη και μαλλον απο ουσιες .τι μοτιβο και πως λρεπει να κοινιθω
    Μην ψάχνεις τώρα το γιατί... Τώρα προέχει να αισθανθείς καλύτερα. 9 του μηνός δηλαδή θα πας σε γιατρό; Αν νομίζεις πως δεν μπορείς άλλο πήγαινε στα επείγοντα εν ανάγκη.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    49
    φιλε Confused889 να σου πω κατι; καλύτερα μόνος σου παρά να χεις τέτοιους συγγενείς. Δεν τους χρειάζεσαι, σου κάνουν κακό πως το λένε.
    Απ τους ξένους μεγαλύτερη υποστήριξη μπορεί να πάρεις. Κι απ τους γιατρούς εννοείται. Μη μασάς, είμαι 20 χρόνια με χρόνια κατάθλιψη και τι έχω ακούσει απ τον περίγυρο όλα αυτά τα χρόνια δε στο περιγράφω. Πέρασα κι από αυτοκτονία, στάθηκα, κανείς δεν αποδέχτηκε αυτό που είχα ποτέ, είπα στον εαυτό μου δεν πειράζει, όποιος θέλει καλώς, όποιος δεν θέλει στα τσακίδια. Ούτε οι πρώτοι είμαστε ούτε οι τελευταίοι σ αυτή τη γή μ αυτά τα προβλήματα. Και στο φινάλε κάποιοι γονείς να ξέρεις πως δεν ήταν ποτέ έτοιμοι να γίνουν γονείς, όταν γίνεσαι γονιός πρέπει να σαι στάντ μπάη για όλα, αλλιώς είσαι γονιός της πλάκας. Η ανθρώπινη ζωή είναι πολύτιμη, όπως και να είναι αυτή. Αν θέλουν παιδιά κατά παραγγελία ορισμένοι, ας πάνε στα επιστημονικά εργαστήρια, εκεί απ όσο ξέρουν κάνουν τέτοια παιδιά (του σωλήνα). Τεσπα, να μη στα πολυλογώ, περιμένω νέα σου.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Συμφωνώ πως είναι πολύ πιο πιθανό να βρει κάποιος βοήθεια ή συμπαράστασή από ξένους παρά από συγγενείς. Από κάποιο άτομο που ακόμα δεν έχεις γνωρίσει, ίσως. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Μην ψάχνεις τώρα το γιατί... Τώρα προέχει να αισθανθείς καλύτερα. 9 του μηνός δηλαδή θα πας σε γιατρό; Αν νομίζεις πως δεν μπορείς άλλο πήγαινε στα επείγοντα εν ανάγκη.
    Σημερα θα παω σε εναν ιερεα να μιλισω

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. παλι εισαγωγη μετα απο αποπειρα
    By stellagr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 20-05-2015, 23:31
  2. Εισαγωγή για νοσηλεία σε ψυχιατρείο
    By markos2 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 12-04-2015, 13:18
  3. Οροθετικό άτομο και εισαγωγή σε ψυχιατρική πτέρυγα.
    By Μιχάλης81 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 30-01-2014, 15:41
  4. Εισαγωγή στις σχολές με το 3%
    By aliento in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 01-06-2010, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •