Λεω να κανω εκουσια εισαγωγη.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Λεω να κανω εκουσια εισαγωγη.

    Γεια σας.Ειμαι σπιτι μου αυτην τη στιγμη..και κεω να κανω εκουσια εισαγωγη ισως σημερα η αυριο.Ειναι κατι πολυ σημαντικό. Ειμαι ολη μερα ξαπλωμενος στο κρεβατι χωρις κανενα ενδιαφερον.Επαναλαμβανω μια λουπα απο μεσα μου και ισχηριζεται ο εσωτερικος μου διαολογος πως ειμαι ομοφυλοφιλος..παλαιοτερα ειχα και αλλες σκεψεις τωρα εχει κολλησει το μυαλο μου δεν ξερω τι να κανω.Ειμαι κλεισμενος στο σπιτι ολη μερα με ψυχωσωματικα και ειμαι ξαπλα με κλειστα τα ματια.λεω ενα δυο ονοματα απο μεσα μου δεν νιωθω καθημερινα καλά. Ειμαι 28 χρονων και εχω παει με αρκετες γυναικες .δεν ξερω αν ειναι απο τις καταχρησεις ολο αυτο.τι να κανω πεστε μου .κανω θεραπεια απο περσι τον Νοέμβριο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Γεια σου φιλε και γω δν ειμαι καλα οχι τετοιες σκεψεις οτι ειμαι ομοφυλοφυλος. αλλες σκεψεις εχω εγω οτι θα τρελαθω παθαινω συνεχεια κρισεις πανικου και γενικα αισθανομαι περιεργα και για αυτο σκεφτομουν να μπω σε κλινικη αλλα η ψυχολογος μου λεει οχι δν θα σε κανουν τπτ με λεει φυτο θα σε κανουν λεει και φοβαμαι..οποτε θελω να μαθω και εμπειριες απο ατομα που εχουν μπει για καταθλιψη και ανχος...

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Εχεις παει σε ψυχιατρο για να σε βοηθησει; αν εχεις ιδεοληψιες συνηθως χρειαζεται φαρμ.αγωγη και ψυχοθεραπεια.εσυ που βρισκεσαι;

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Εχεις παει σε ψυχιατρο για να σε βοηθησει; αν εχεις ιδεοληψιες συνηθως χρειαζεται φαρμ.αγωγη και ψυχοθεραπεια.εσυ που βρισκεσαι;

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αθηνα βρισκομαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Εχεις παει σε ψυχιατρο για να σε βοηθησει; αν εχεις ιδεοληψιες συνηθως χρειαζεται φαρμ.αγωγη και ψυχοθεραπεια.εσυ που βρισκεσαι;

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Εχω παει ναι κανω θεραπεια 1μισι χρονο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Noσηλεία από ότι ξέρω γίνεται όταν υπάρχει κίνδυνος για τον εαυτό σου ή τους γύρω σου.
    Δηλαδή αν υπάρχουν αυτοτραυματισμοί ή υπόνοιες για αυτοκτονία ή να γίνεσαι επιθετικός.
    Υπάρχουν και σοβαρές περιπτώσεις ασθενειών όπως η σχιζοφρένεια και η διπολική όπου γίνονται εισαγωγές γιατί η φύση των παθήσεων αυτών το επιβάλει.

    Μη φανταστείς ότι θα σε κάνουν κάτι παραπάνω από ότι ένας ψυχίατρος στο ιατρείο του. Φάρμακα θα σου δώσουν και το πολύ πολύ να σε κρατήσουν 1 βδομάδα για να δουν τι έχεις κ τι κοκτέιλ να δώσουν.
    Συνήθως όμως δεν κρατάνε άτομα που δεν είναι επικίνδυνα για τον εαυτό τους και τους γύρω τους. Κάνουν οικονομία στις κλίνες.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Γεια σου φιλε και γω δν ειμαι καλα οχι τετοιες σκεψεις οτι ειμαι ομοφυλοφυλος. αλλες σκεψεις εχω εγω οτι θα τρελαθω παθαινω συνεχεια κρισεις πανικου και γενικα αισθανομαι περιεργα και για αυτο σκεφτομουν να μπω σε κλινικη αλλα η ψυχολογος μου λεει οχι δν θα σε κανουν τπτ με λεει φυτο θα σε κανουν λεει και φοβαμαι..οποτε θελω να μαθω και εμπειριες απο ατομα που εχουν μπει για καταθλιψη και ανχος...
    Αν αυτή την άποψη την εκφράζει κάποιος του χώρου τι να πουμε μετά για τα στερεότυπα της κοινωνίας για την ψυχιατρική.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Αν αυτή την άποψη την εκφράζει κάποιος του χώρου τι να πουμε μετά για τα στερεότυπα της κοινωνίας για την ψυχιατρική.
    Μια βδομαδα ..και τιποτα αλλο ε?εχω κανει ειδη μια εισαγωγή και εφυγα μετα απο μια βδομαδα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Εχεις παει σε ψυχιατρο για να σε βοηθησει; αν εχεις ιδεοληψιες συνηθως χρειαζεται φαρμ.αγωγη και ψυχοθεραπεια.εσυ που βρισκεσαι;

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ρε τσόκαρο δεν κάνουμε προτροπή για φαρμακευτική αγωγή

  10. #10
    Η Ιωάννα προέτρεψε να απευθυνθεί σε ειδικό, δεν πρότεινε κάποιο φάρμακο.
    Επίσης, αυτό που με εξέπληξε δυσάρεστα είναι η τόση αγένεια, menis. Είναι πολύ άξεστο και αγενές να αποκαλείς ένα μέλος του φόρουμ "ρε τσόκαρο" για να κάνεις την οποιαδήποτε παρατήρηση.
    Προσπάθησε να είσαι κόσμιος και πολιτισμένος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Η Ιωάννα προέτρεψε να απευθυνθεί σε ειδικό, δεν πρότεινε κάποιο φάρμακο.
    Επίσης, αυτό που με εξέπληξε δυσάρεστα είναι η τόση αγένεια, menis. Είναι πολύ άξεστο και αγενές να αποκαλείς ένα μέλος του φόρουμ "ρε τσόκαρο" για να κάνεις την οποιαδήποτε παρατήρηση.
    Προσπάθησε να είσαι κόσμιος και πολιτισμένος.
    Παδια ακουστε να δειτε κατι.Εκανα μια ερωτηση η οποια χριζει ηψηστης σημασιας.χθες ημουν ετοιμος να μπω οπου βρω.2 λεξεις της μανας μου με καθηλωσαν και κανεις αλλος.κανεις φιλος κανενας.ουτε ο αδελφος μου κοιταξε να με ακουσει.θα μπορουσα να ειχα φουνταρει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Παδια ακουστε να δειτε κατι.Εκανα μια ερωτηση η οποια χριζει ηψηστης σημασιας.χθες ημουν ετοιμος να μπω οπου βρω.2 λεξεις της μανας μου με καθηλωσαν και κανεις αλλος.κανεις φιλος κανενας.ουτε ο αδελφος μου κοιταξε να με ακουσει.θα μπορουσα να ειχα φουνταρει
    Οχι πως δεν τα σκεφτομαι ακομα αλλα θελω την μανα μου..μου ειπε πως δεν θα ερθει να με δει και πως θαχαθει απο κοντα μου

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Τι λετε τωρα..ξερεται πωςειναι αυτο;ξερεται πως ειναι να μην εχεις κανεναν και οι φιλοι σου να σε κλανουν επειδη βλεπουν στοιχεια τρελας η οτιδηποτε αλλο επανω σου?να λες στον αδερφο σου πως θες να μιλισετε κ να σε περνει μετα απο 1 ωρα μια φορα.ξερεις πως ειναι εισαι μονος σου κα να λες να κλειστο καπου ωστε να ξεφυγω απο ολους κ ολα γιατι δεν συμπαραστεκετε κανεις.να σου κανουν κ πλακα απο πανω να βγενουν το βραδυ κ να σε περνουν να σου πουν ειμαι εξω.ειχακλησει τον κινιτο για να μην νιωσω ετσι.με καθηλωσε η μανα μου γιατι μου πε πως ουτε αυτη θα ερθει να με δει

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Φιλε η αντίδραση της μητέρας σου δεν ήταν κ η καλύτερη.
    Οπως σε κάθε πάθηση έτσι και στις ψυχολογικές χρειαζόμαστε την βοήθεια των γύρων μας κ την υποστήριξη.

    Ισως η μητέρα σου φοβήθηκε για το τι θα πει ο περίγυρος και για το στίγμα.

    Απο αυτά που λες καταλαβαίνω ότι νιώθεις ανασφάλεια κ ίσως πιστεύεις ο περιορισμένος χώρος με τους γιατρούς του ψυχιατρείου θα σου πρόσφερε έναν ασφαλή χώρο.

    Δεν ξέρω τι να σου προτείνω. Αν έχεις εναντίον αυτής της απόφασης τους δικούς σου.
    Αν έχεις τα χρήματα και υπάρχει ψυχίατρος θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με κάποιες συνεδρίες.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Φιλε η αντίδραση της μητέρας σου δεν ήταν κ η καλύτερη.
    Οπως σε κάθε πάθηση έτσι και στις ψυχολογικές χρειαζόμαστε την βοήθεια των γύρων μας κ την υποστήριξη.

    Ισως η μητέρα σου φοβήθηκε για το τι θα πει ο περίγυρος και για το στίγμα.

    Απο αυτά που λες καταλαβαίνω ότι νιώθεις ανασφάλεια κ ίσως πιστεύεις ο περιορισμένος χώρος με τους γιατρούς του ψυχιατρείου θα σου πρόσφερε έναν ασφαλή χώρο.

    Δεν ξέρω τι να σου προτείνω. Αν έχεις εναντίον αυτής της απόφασης τους δικούς σου.
    Αν έχεις τα χρήματα και υπάρχει ψυχίατρος θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με κάποιες συνεδρίες.
    Εχω κλησει ραντεβού στο αιγινιτειο στις 9 τ μινος...εχω πσει ειδη κάπου

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. παλι εισαγωγη μετα απο αποπειρα
    By stellagr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 20-05-2015, 23:31
  2. Εισαγωγή για νοσηλεία σε ψυχιατρείο
    By markos2 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 12-04-2015, 13:18
  3. Οροθετικό άτομο και εισαγωγή σε ψυχιατρική πτέρυγα.
    By Μιχάλης81 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 30-01-2014, 15:41
  4. Εισαγωγή στις σχολές με το 3%
    By aliento in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 01-06-2010, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •