ψυχωση και μεταπτυχιακο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    φιλε αμα πω στον φαρμακοποιο οτι εχω ξεχασει την συνταγη θα μου δωσει τα ζανια?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    αλλα ρ γαμω ακομα κ τωρα με πιανουν τα down μου.. κ καμια φορα αποθαρυνωμαι κ δεν νιοθω λιγο καπως για αυτο...

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    εμενα ρε αλανι με εχει πιασει η μανια μου καθομαι πινω κανα μπαφο κ λιγο κρασακι;)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by stasko View Post
    φιλε αμα πω στον φαρμακοποιο οτι εχω ξεχασει την συνταγη θα μου δωσει τα ζανια?
    εστι χυμα δν ξερω... εξαρταται κ απ το ατομο... εγω ειχα μια γνωστη εκει τις πρωτες φορες πηγα με χαρτι... κ μετααρκετες φορες ετσι αλλα με ηξερε ηξερε οτι εχω λογο να τα παρω επεισης με εμπιστευωμοιυν... παντος καλυτερα να πας να τα παρεις μονος παρα απο ακυρα ατομα που σμπροχνουν η ζαναξ η διαφορες μλκιες γτ δν ξες τι παοιζει μαυτους...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    οπα μαν... χορτο με ζαναξ οχι πολυ... δν θα γινει κτ απλα να σε μερικους οπως κ μενα δν μας καθεται κ πολυ καλα κ δν γουστραω πολυ... κ εχω ακουσει απο αλλους οτι σε καποιες φασεις τους επιρεασε καπως λιγο εντονα... εγω δν γουσταρω να το κανω...

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    ναι ρε ουτε καν τα εξω δεν ειναι ασφαλες,απλα παρελειψα την σημερινη δωση και δεν θελω να χασω και την επομενη

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    ρ μαν αμα καιγεσαι πολυ ρισκαρετο κ πανε παρε απλα ζητατο με λιγο τροπο... κ πες περνω καιρο αγωγη απλα τωρα ξεχασα την συνταγη... ξερω γω... αλλα αν ηταν γνωστος ο φαρμακοποιος θα βοηθουσε πολυ αυτο

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    αυτο θα κανω θα παω αυριο πρωι και θα του το πω κυριλατα ξερωγω μπας και με βοηθησει

  9. #24
    Mrgilleas
    Guest
    Παυλο εγω εκανα μεταπτυχιακο με ψυχωση αλλα δεν μου χρησιμευσε πουθενα απεβιωσε ο γονεας μου και ετσι παιρνω μερος απο τη συνταξη του χαμηλη ειναι σε ποσο αλλα απο το να χαθει τελειως και να ψαχνω για δουλεια και να μην βρισκω αλλα και να πιεζομαι παρουσιαζοντας σημαδια υποτροπης επαναπαυτηκα σε αυτη φαση αν ζουσε ο πατερας μου ισως εψαχνα για δουλεια με βαση το μεταπτυχιακο που τελειωσα αλλα τωρα που εφυγε σε τοσο μικρη ηλικια και με βοηθουσε σε τοσα πραγματα.εχασα το στηριγμα μου.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    μργιλλεασ εγω παιρνω προνοιακο επιδομα, εχω βγαλει 67% αναπηρια στα κεπα..... αλλα ειναι λιγα λεφτα δεν φτανουν για να κανεις οικογενεια θες κατι παραπανω

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Pavlo το μεταπτυχιακό φαντάζομαι θέλει πολύ διάβασμα.
    Αν αφήνεις το διάβασμα το βράδυ που είσαι κουρασμένος δεν θα γίνει δουλειά.
    Θέλει να έχεις επαφή με την ύλη και χρόνο να προετοιμάζεις τις εργασίες που έχουν χρονικο περιθώριο.

    Πιθανόν δεν είναι κάτι που σε τραβάει γι'αυτό το έβαλες στο τέλος και το κάνεις από ανάγκη. Η γυμναστική ίσως σου προσφέρει μεγαλύτερη ευχαρίστηση και την έχεις περισσότερο ανάγκη.

    Δεν ξέρω αν όλο αυτό το πρόγραμμα μπορεί να βγει. Δουλειά-γυμναστική-μεταπτυχιακό. Αν βλέπεις πως δεν τραβάς κ μπορείς να κάνεις παύση των σπουδών μέχρι να τελειώσεις την δουλειά και να ξεκινήσεις πάλι θα ήταν καλύτερα πιστεύω.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    στα μαθηματα στη σχολη που ειναι στο τομεα του μεταπτυχιακου επαιρνα εννιαρια και οκταρια, ειμουν πολυ καλος στο τομεα του μεταπτυχιακου. απλα εχει αλλαξει η ζωη μου..... και εχω ξεχαση εδω και 8 χρονια να διαβαζω...... πιθανον εχουν πεσει η γνωστικες ικανοτητες μου με τη ψυχωση και τα φαρμακα, εχω και τη δυσλεξια και δυσκολευομαι στο γραπτο λογο. πρεπει να προσπαθησω.. τωρα που χειμωνιαζει δεν κανω και πολυ γυμναστικη μη νομιζεις, απο απριλιο ο τριαθλος ξανα....

  13. #28
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Pavlo το μεταπτυχιακό φαντάζομαι θέλει πολύ διάβασμα.
    Αν αφήνεις το διάβασμα το βράδυ που είσαι κουρασμένος δεν θα γίνει δουλειά.
    Θέλει να έχεις επαφή με την ύλη και χρόνο να προετοιμάζεις τις εργασίες που έχουν χρονικο περιθώριο.

    Πιθανόν δεν είναι κάτι που σε τραβάει γι'αυτό το έβαλες στο τέλος και το κάνεις από ανάγκη. Η γυμναστική ίσως σου προσφέρει μεγαλύτερη ευχαρίστηση και την έχεις περισσότερο ανάγκη.

    Δεν ξέρω αν όλο αυτό το πρόγραμμα μπορεί να βγει. Δουλειά-γυμναστική-μεταπτυχιακό. Αν βλέπεις πως δεν τραβάς κ μπορείς να κάνεις παύση των σπουδών μέχρι να τελειώσεις την δουλειά και να ξεκινήσεις πάλι θα ήταν καλύτερα πιστεύω.
    serie τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο οταν εκανα μεταπτυχιακο που ηταν 1,5 χρονο το δευτερο χρονο βρηκα δουλεια στο τομεα που σπουδασα και δουλευα 6 ωρες καθημερινα το πρωι και το απογευμα ειχα τα μαθηματα στο μεταπτυχιακο δηλαδη πηγαινα σπιτι μονο για να κοιμηθω.Στη δε δουλεια δουλευα 6 ωρες ακαταπαυστα και ζητημα ηταν να ξεκουραζομουν 10 λεπτα ολη την ημερα που δουλευα αφου μεχρι και το αφεντικο μου ελεγε ξεκουρασου λιγο φαε κατι απο την κουζινα, κανε κανενα διαλειμμα ημουν μεσω προγραμματος στην εταιρια αυτη μεσω εσπα και εδινα τα δυνατα μου μπας και με κρατησουν μονιμα αλλα απο την αρχη που πηγα για συνεντευξη μου ειπε οτι δεν θα με κρατουσε μονιμα αλλα εγω εδινα τον καλυτερο μου εαυτο μπας και αλλαξει γνωμη και με κρατησει κατι το οποιο δεν εγινε.επιδομα δεν εβγαλα ποτε απο τοτε που αρρωστησα αναγκαστηκα και πηρα μερος της συνταξης που πεθανε ο πατερας μου απο το 2009 που διαγνωστηκα επισημα με σχιζοφρενεια και ειχα νοσηλευτει μεχρι και το σεπτμβεριο του 2016 δεν επαιρνα κανενα βοηθημα απο το κρατος ουτε ειχα βγαλει ποσοστο αναπηριας και στα μεσα μεταφορας παντα πληρωνα εισιτηριο .

  14. #29
    Mrgilleas
    Guest
    Αλλα στη δουλεια που ηταν εξαμηνο μεσω εσπα τον τελευταιο μηνα απο την πολυ πιεση αρχισα να εχω ψυχωτικα συμπτωματα και να παρουσιαζω ανεξελεγκτα νευρα ηθελα να χτυπησω ατομο.οπως επισης και στο στρατο που εκανα τον εκτο μηνα αρχισα να παθαινω μικρουποτροπες και πηρα επειγοντως αδεια γιατι ημουν πολυ χαλια δηλαδη μαξιμουμ 6 μηνες αντεχω στην πιεση.δεν θα αντεχα με τιποτα να δουλευα 20,25,30 χρονια που δουλευουν οι υγιεις μετα απο 6 μηνο χειροτερευω παρα πολυ.ξερω και μια που ειχε εμφανισει σχιζοφρενεια στα 23 της χρονια δουλεψε 20 χρονια απο τα 30 της ξεκινησε δουλεια και μετα απο την τοση πιεση και τοσα χρονια που δουλευε και αντεξε περισσοτερο απο εμενα που μαξιμουμ πανω απο εξαμηνο δεν αντεχω και τωρα η συγκεγκριμενη που ειναι 56 ετων σταματησε τη δουλεια της πριν τεσσερα χρονια και εχει γινει πολυ σοβαρα αρρωστη μενει σε ξενωνα για ψυχικα πασχοντες και της εχουν συνταγογραφησει το πιο βαρυ αντιψυχωτικο που ειναι η κλοζαπινη το λεγομενο leponex συν aloperidin.δεν θελω να καταληξω ετσι και δεν ξαναπιεζομαι για δουλεια

  15. #30
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    μργιλλεασ εγω παιρνω προνοιακο επιδομα, εχω βγαλει 67% αναπηρια στα κεπα..... αλλα ειναι λιγα λεφτα δεν φτανουν για να κανεις οικογενεια θες κατι παραπανω
    το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να παρεις συνταξη απο γονεα χτυπα ξυλο γιατι επαθες ψυχωση σε πιο μεγαλη ηλικια επρεπε να παθεις πριν τα 24 ετη ηλικιας και απαραιτητη προποθεση ειναι να εχεις νοσηλευτει.εχω και νοσηλεια στα 20 μου χρονια και ετσι τη δικαιωμουν.αρα συνταξη θανατου απο γονεα δεν μπορεις να βγαλεις.εχεις αλλες δυο επιλογες την μια την ξερεις ειναι το προνοιακο επιδομα που παιρνεις που ειναι ψυχουλα και η αλλη ειναι να εργαστεις καποια χρονια και να βγαλεις συνταξη αναπηριας δεν ξερω ποσα χρονια απαιτουνται για να παρεις συνταξη αναπηριας αλλα ειναι σιγουρα μεγαλυτερη απο το επιδομα και δεν χρειαζεται να φτασεις στα 67 για να την βγαλεις.αν ρωτησεις εναν λογιστη-εργατολογο θα σου απαντησει καλυτερα απο εμενα

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μεταπτυχιακό...
    By WhyAlwaysMe? in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 10-10-2019, 15:04
  2. Μεταπτυχιακό
    By Andrewwww in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 14-02-2012, 10:43
  3. ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
    By nikigirl18 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 23
    Last Post: 10-11-2007, 14:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •