ψυχωση και μεταπτυχιακο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    εδω και καιρο εχει αλλαξει η νομοθεσια και μπωρουμε να δουλευουμε κανονικα και να παιρνουμε και προνοιακο επιδομα, ρωτηστε στο κεντρο ψυχικης υγειας που σας παρακουλουθουν, εγω θα προσπαθησω μετα το κοινωφελες να βρω μια 4ωρη απασχοληση να παιρνω και το προνοιακο και να ειμαι οκ

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Αυτό pavlo ισχύει για τα κοινωφελή...
    Αν πας να εργαστείς και σου κολλήσουν ένσημα θα χάσεις το επίδομα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Αυτό pavlo ισχύει για τα κοινωφελή...
    Αν πας να εργαστείς και σου κολλήσουν ένσημα θα χάσεις το επίδομα.
    μιας και δεν εχει διαγραφει ο λογαριασμος ακομα ας σχολιασω

    εχει αλλαξει αυτό από τον μαρτιο με εγκυκλιο του υπουργιου… για τους ψυχικα ασθενείς! μπορουν να εργαστουν χωρις να κοπει η συνταξη ή το επιδομα

    https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/28263

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    σεριε οτι δουλεια θες μπωρεις να κανεις, και το διαβασα ιντερνετ, και με πειραν τηλεφωνο οι κοινωνικη λειτουργη και μου το ειπαν.......
    μπωρεις να κανεις οτι δουλεια θες, αρκει να καταθεσεις μια βεβαιοση στη προνοια που στη δινουν απο τα κεντρα ψυχικης υγειας..εγω σκεφτομαι να βρω μια τετραωρη δουλεια μετα τη κοινωφελη... θα ειμαι μια χαρα.....

    το τελευταιο μου προβλημα με τη ψυχωση ειναι οτι με πιανει ποιο ευκολα αγχος και μετα δεν μπωρω να κανω σχεδον τιποτα, ειμαι ποιο ευσθητος, παθαινω κριση πανικου ποιο ευκολα.........
    αλλα δεν μπωρο να παιρνω νοζιναν με το παραμικρο, το νοζιναν σε κανει ζομπι για 24 ωρες κοιμασε βεβαια και συνερχεσε απο το αγχος. σημερα εχω ενα βαρος πανω στη καρδια και με επιασε ξηροστομια.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    1.α. Γενικές και ειδικές διατάξεις που προβλέπουν διακοπή ή περικοπή της σύνταξης αναπηρίας ή της σύνταξης λόγω θανάτου και των προνοιακών ή άλλων επιδομάτων όταν ο δικαιούχος αναλαμβάνει εργασία ή αυτοαπασχολείται, δεν έχουν εφαρμογή στους δικαιούχους που πάσχουν αναπηρίας, η οποία οφείλεται σε ψυχική πάθηση ή νοητική υστέρηση ή συμπαθολογία ψυχικής πάθησης και νοητικής υστέρησης, με ποσοστό 50% και άνω, εφόσον η ανάληψη μισθωτής απασχόλησης ή η αυτοαπασχόληση ενδείκνυται για λόγους ψυχοκοινωνικής αποκατάστασης και κοινωνικής επανένταξης και η κρίση αυτή πιστοποιείται με γνωμάτευση μονάδας ψυχικής υγείας, η οποία θα ισχύει για τρία (3) έτη, του αντίστοιχου Τομέα Ψυχικής Υγείας, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο ν. 2716/1999 (Α΄ 96).

    Τι σημαίνει αυτό;; Δηλαδή για να δουλέψεις σε μια καφετέρια πρέπει να σου δώσουν γνωμάτευση οτι ενδείκνυται για λόγους ψυχοκοινωνικής αποκατάστασης;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    ναι μπωρεις να δουλεψεις πια σεριε....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Παιδακια εγω εχω αγροτικη επειχηρηση που την δουλευω εγω ημουν παρανομοσ αλλα τωρα με την κριση πολλοι συνταξιουχοι δουλευουν μαυρα κι ετσι με σωσανε εγινε νομοσ κι επισησ και πολλοι γονεισ που παιρνουν αναπηρικη δουλευουν μαυρα οποτε εγινε νομοσ κλαιω που ειμαι νομιμοσ πλεον και χαιρομαι για εσασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Παιδιά από ότι ξέρω αυτός ο νόμος ισχύει μόνο για να δουλεύεις σε ΚΟΙ.ΣΠΕ, είστε 1000% σίγουροι ότι πρόκειται για οποιαδήποτε δουλειά;;;; ΚΟΙ.ΣΠΕ είναι συνεταιρισμός για άτομα με αναπηρία, είναι λίγες ώρες την εβδομάδα και είναι ένα βοήθημα 100-200 ευρώ συμπληρωματικά με το επίδομα. Μην λέμε κάτι άμα δεν είναι σίγουρο, μου κάνει εντύπωση που κοινωνικοί λειτουργοί το επιβεβαίωσαν, εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι ισχύει μόνο για τα ΚΟΙ.ΣΠΕ.!!!!!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Παιδιά τελικά ισχύει ο νόμος που λέει ο παύλος, εδώ και 2 εβδομάδες!! Παλιά ίσχυε μόνο για τα Κοι.Σπε. όπως είπα, τώρα όμως ισχύει γενικά, για όλες τις δουλειές!!
    Last edited by λουλούδι; 17-11-2018 at 15:48.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Λουλουδι βρεσ δουλεια σε παρακαλω σε αγαπαω και θελω ολεσ να δουλευετε να πατατε στα ποδια σασ να εχετε λεφτα να κανετε οτι θελετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Elis θέλω να βρω αλλά δεν μ' αφήνει το αγόρι μου γιατί λέει θα μου σπάνε τα νεύρα στη δουλειά και θα κλαίω επειδή είμαι ευαίσθητη. Αλλά να σου πω την αλήθεια κι εγώ το φοβάμαι αυτό λίγο.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Λουλουδι εγω στο λεω για τα λεφτα αλλο να μετρασ το φραγκοδιφραγκο κι αλλο να παρεισ ωραια ρουχα να βγεισ να φασ καλα και μετα να τα ξαναβγαλεισ εσυ οπωσ εισαι πρεπει να κανεισ ψυχοθεραπεια για να μπορεισ εγω δεκα χρονων οταν ημουν οτι ηξερα εκανα οι κολητεσ μου αυτεσ που λεω κορεσ μου απο τα 15 μακαρι να ειχα λεφτα να τισ τα δωσω ολα ενασ με ειπε οτι μαζεψαμε 40 τονουσ απο τρια ευρω ειναι 120 χιλιαρικα φτανουν να πανυρευτουν ολεσ εγω θελω να δουλευω γτ με γεμιζει δεν ξερω να κανω κατι αλλο απο παιδι αυτο τα λεφτα τα χορτασα ειναι μπονουσ οτι βγαλω απο εδω και περα γι αυτο στο λεω να εισαι γεματη ολοκληρωμενη οτι το ειδεσ το εργο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Κοιταξε ειναι πολυ δελεαστικο να εχω τα δικα μου λεφτα και να ψωνιζω οτι θελω και να αφηνω και στην ακρη το θελω παρα πολυ ολος ο κοσμος αυτο κανει κυνηγαει το χρημα ομως απ την αλλη αφου δεν μ αφηνει το αγορι μου; Τον πιεζω αλλα τιποτα, ισως καταφερω να τον πεισω στο μελλον.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Δεν ξερω λουλουδι εσυ ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Μεταπτυχιακό...
    By WhyAlwaysMe? in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 10-10-2019, 15:04
  2. Μεταπτυχιακό
    By Andrewwww in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 14-02-2012, 10:43
  3. ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
    By nikigirl18 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 23
    Last Post: 10-11-2007, 14:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •