ψυχωση και μεταπτυχιακο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502

    ψυχωση και μεταπτυχιακο

    πασχω απο ψυχωση, πριν 5 χρονια επαθα ψυχωτικο επισοδειο..... ειμαι 5 χρονια στα φαρμακα, πριν οκτω χρονια τελιωσα στο πανεπηστημιο, επισης ειμαι δυσλεκτικος.......
    ξεκινησα μεταπτυχιακο στο ανοικτο πανεπηστημειο, εχω 8 χρονια να διαβασω σε ακαδημαικο επιπεδο, τα εχω βρει σκουρα, το πρωι δουλευω σε ενα κοινωφελες προγραμμα
    το απογευμα κανω γυμναστικη, και το βραδυ πρεπει να διαβασω για το μεταπτυχιακο, πηρα τη πρωτη εργασια πρεπει σε 25 μερες περιπου να την παραδωσω......
    καθομαι πρωστα στον υπολογιστη και χαζευω, μου ειναι πολυ δυσκολο να συγκεντρωθω.... πριν μια βδομαδα επαθα μια κριση πανικου για ασχετους λογους......
    αρχιζω και αμφιβαλω αν μπωρω να τα βγαλω περα......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    καλησπερα φιλε μουυυ.... καταρχην ηθελα να σε ρωτισω... αν θυμμαι καλα εισαι καπως παλιο μελος στο φορουμ η λαθος κανω?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    μπα σε μερικουσ μηνεσ κλινω ενα χρονο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    ναι ναι... καλα λεω σε θυμαμαι... εχεις χρονιο κ βαρυ θεμα... οκ μαν... λισεν του μι... εχεις ανοιξει μεχρι τωρα πολλες συζητησεις σε πολλα νηματα... απο παλια διαβαζα καποια δικα σου... κ απο την αλλη σκευτωμαι αν αυτο το παιδι ανοιξε οτσα νηματα σκεψου λεω ποσα περισοτερα θεματα κ καταστασεις αντιμετοπιζει καθημερινα... θελω ομως να σε ρωτισω κ να μου πεις ετσι χυμα... με λιγα λογια... τι θες πραγματικα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    να βρω μια δουλεια μια γυναικα και να κανω παιδια....... δυστηχως πασχο απο ψυχωση, παιρνω φαρμακα παω καλυτερα σχετικα........ εεε εχω τις φιλοδοξιες μου να τα καταφερω επαγγελματικα.....
    αλλα δυσκολευομαι, ηθελα να ξαναθυμηθω το επαγγελμα μου και επελεξα να κανω μεταπτυχιακο, και τωρα τα εχω βρειι λιγο δυσκολα..... θα δειξει........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    περα απο ολλα τα αρνιτικα που σε βρικαν κ ολλα τα ζορια που τραβουσες... εχεςι δει τπτ θετικο?... τωρα θα μου πεις... ναρκωτικα περνεις? οχι σοβαρα ωτο ρωταω... εχεις δει εσυ σε σενα καθολου καποιου ειδους εσωτερικη αλλγη προς το καλυτερο μεσα απο ολλα αυτα που περασες? καποιου ειδους αφυπνηση? καποια συνηδειτοποιηση? καποια ορημανση?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    λοιπον παιδια σορρυ για την ακυρη ερωτηση ειμαι καινουργιος εδω θελω βοηθεια εχω ξεχασει την συνταγη για τα ζαναξ στο πατρικο μου ενω ειμαι φοιτητης πως μπορω να τα παρω τωρα απτο φαρμακειο??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    εχω γινει ατομιστης δεν με ενδιαφερει τιποτα παρα μονο ο εαυτοσ μου, ολα τα αλλα τα θεωρω βλακειες πολιτικι κλπ........
    ασχολουμε μεχρι εκει που φτανει το χερι μου.......
    φυσικα δεν παιρνω ναρκωτικα..... μονο σολιαν ακινετον και που και που κανα νοζιναν

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    απολυτα λογικο... κ ω το ιδιο... τωρα αρχισα σιγα σιγα να ανοιγω το ενδιαφερον μου κ σε αλλα πραγματα περα απο μενα... αλλα η πλακα ειναι πως τωρα το κανω στον βαθμο που θελω πραγματικα κ σε οτι γουσταρω πραγματικα... κ απο κει κ περα σε γενικες γραμμες συνεχιζω να ειμαι εγωιστης παλι κ μαρεσει... γενικα εχω εμενα στο κεντρο κ δηνω σημασια απο κει κ περα οπου θελω κ σε οτι βαθμο θελω

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    ρε αλανια θα μου απαντησετε??

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    κοιτα θα ακουστω πολυ κλισε αλλα ακουσε με πλιζ... πλεον θεκω μονο το καλο απο ολλον τον κοσμο... ολλλα αυτα που περνας ειναι για α σε δυναμωσουν. να σε εξελιξουν κ να σε βελτιωσουν ψυχοπνευματικα.... μην φοβασαι τπτ... περνα μεσα απο ολλα αυτα... δλδ αντιμετοπισετα κ ξεπ[ερασετα... κ μεσα απο αυτο θα βγεις αλλος ανθρωπος.. πολυ καλυτερος απ τους περισοτερους εκει εξω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    φιλε μου εφερες ε μπνευση κ θελω να τα ξερασω ολλα τα ωραια που μου ηρθαν... χαχαχα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by stasko View Post
    ρε αλανια θα μου απαντησετε??
    ελα ρ τρελε... γινεται κ χωρις συνταγη αν εχεις γνωστο φαρμακοποιο ετσι επερνα κ γω παλια

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    δεν εχω γνωστο φιλε ειμαι τρικαλα 1ο ετος

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    κ γω παλια ειχα καποια μετρια ζωη που νομιζα οτι ηταν καλη... αρχιδια... αλλα εγω ημουν εσωτερικα σε γαμησετα κατασταση... δλδ κ πυροβολημενο ασυνηδειτο χαζο στον κοσμο του να μελεγες... λιγα θαλεγες... τωρα πλεον οχι εει γρεμηστεις... ειχε γκρεμηστει αλλα πλεον δν υπαρχει εκεινη η ζωη μου αλλα εγω εγινα αλλος ανθρωπος.. κ πλεον σαν πολυ πιο διαφορετικος( προς το καλυτερο) ανθρωπος φτιαχνω μια νεα καλυτερη ζωη... ακομα κ απ την τοτε την παλια ζωη...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μεταπτυχιακό...
    By WhyAlwaysMe? in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 10-10-2019, 15:04
  2. Μεταπτυχιακό
    By Andrewwww in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 14-02-2012, 10:43
  3. ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
    By nikigirl18 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 23
    Last Post: 10-11-2007, 14:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •