Η καθημερινότητα μου. Σας θυμιζουν τιποτα όλα αυτα??? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Vickie, τι εννοείς πως δεν τρως καλά; Μήπως κάνεις κάποια εξαντλητική δίαιτα;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Οχι αυτη ειναι σε αλλη φαση τα αγορια δεν ειναι αγορια η δουλεια ειναι σκλαβεια κλπ κοινωσ αγαπαει τον εαυτο τησ καλα κανει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Οχι αυτη ειναι σε αλλη φαση τα αγορια δεν ειναι αγορια η δουλεια ειναι σκλαβεια κλπ κοινωσ αγαπαει τον εαυτο τησ καλα κανει
    Elis, το λέω επειδή αισθάνεται πως θα λιποθυμήσει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Οκ παω πασο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Κοιταξε τα αγορια εχουν αλλη πληροφορηση οι γυναικεσ αλλα τα αγορια πιτσα μπαλλα καρατε κι οι γυναικεσ σχεσεισ και ρουχα ποιοσ νικαει τα κοριτσια αφου ολοι κοιτανε εμφανιση και χαρακτηρα κι οι αντρεσ δεν τα καταλαβαινουν αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εσεισ ειστε υπευθυνεσ για τα σπιτια εμεισ για πολεμο καταλαβαινεισ τη διαφορα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Aυτο δεν ειναι καθημερινοτητα , ειναι ΄εφιαλτης στο δρομο με τις λευκες ΄...........παρολαυτα ψηφιζω οτι ολα οφειλονται στο αγχος ....
    Last edited by Macgyver; 01-11-2018 at 23:13.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Οχι εννοώ οτι δεν κανω υγιεινη διατροφη

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Αυτα τα συμπεράσματα απο που τα εχεις βγάλει δεν μπορω να καταλάβω λες άσχετα πραγματα με το θέμα μου

  11. #26
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Οπότε όπως λέει και ο Mac παραπάνω όλα αυτά οφείλονται σε άγχος και σε φόβο πως θα πάθεις κάτι. Παλιότερα και εγώ είχα ένα σφίξιμο στο στήθος και έκανα εξετάσεις κτλ και δεν είχα τίποτα. Έχεις εστιάσει στο θέμα της υγείας σου και όλο αυτό σου δημιουργεί αυτά που περιγράφεις. Όσο το σκέφτεσαι χειροτερεύει. Αν έχεις κάνει εξετάσεις και όλα είναι καλά, προσπάθησε να βγάλεις απ' το μυαλό σου πως θα πάθεις κάτι. Απ' οτι κατάλαβα σε αγχώνουν γενικά τα πράγματα και η καθημερινότητα και όχι κάποιο συγκεκριμένο συμβάν. πχ να σε πιέσουν στην δουλειά κάποια μέρα κτλ Και εγώ έτσι είμαι αλλά από ένα σημείο και μετά κουράστηκα και όποιος μου πει καμιά βλακεία, τον απαντάω και δεν με νοιάζει τι θα νομίζουν οι άλλοι που θα είναι μπροστά. Και αυτό με κούρασε. Το να ασχολούμαι με το τι θα νομίζουν για εμένα. Οπότε δεν με νοιάζει πλέον. Ότι και να κάνουμε κάποιος θα βρεθεί να το κρίνει αρνητικά οπότε πλέον δεν ασχολούμαι.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Νιωθω χαλια αδύναμη ανυμπορη φοβάμαι με πιάνει πανικός φοβάμαι οτι θα κοιμηθώ και θα ξυπνησω παλι ετσι κι ακομα χειροτερα οτι δεν θα ξυπνησω. Φοβάμαι οταν ειμαι εξω οτι θα παθω ανακοπη οτι θα λιποθυμησω οτι ποιος θα με βοηθήσει και ποιος θα με παει νοσοκομειο. Τα πόδια μου τρέμουν ζαλιζομαι. Νιωθω μια να καίγομαι απίστευτα και να ιδρωνω μια να τρεμω και να κρυωνω. Τα βραδιά κοιμαμαι αργα αλλες φορες λίγες ώρες άλλες παρα πολυ. Ποτε ομως δεν ξεκουραζομαι παντα νιωθω κουρασμένη σαν να σερνω τα πόδια μου δεν μπορω να σηκωθω απ το κρεβατι. Κι ολο αναρωτιέμαι μήπως είναι σωματικό τελικά αλλα τι να είναι? Εξετάσεις αιματος και καρδιας πεντακάθαρες. Τοτε τι? Μήπως με τριγυρναει Ιωσή? Βαζω θερμόμετρο και παρακαλω να εχω πυρετό για να δικιολογησω την κατασταση αλλα τελικά μια χαρα ειμαι. Αρα τι εχω? Μήπως κατι ποιο σοβαρό? Αλλα τι? Η καρδια μου είναι καλα τι αλλο? Μήπως καρκίνος ? Μπα δε νομιζω. Ε τοτε τι αλλο? Ξαφνικα εκει που καθομαι νιωθω σαν να είναι έτοιμο ενα ηφαίστειο να εκραγεί μεσα μου κι ερχεται ο πανικός η καταστροφή. Το καταλαβαινω ηρεμω δεν τον αφήνω να με πιασει μετα απο λιγα λεπτα παλι παει να ερθει ωχ λεω και μου έρχονται στο μυαλο ολα τα συμπτώματα απο όλες τις ασθενείες που εχω διαβάσει στο ίντερνετ. Ωχ μου ερχεται η ανακοπή το αναγνωριζω να τωρα θα πέσω κατω και θα σβήσουν ολα. Να τωρα τωρα και τελικά τιποτα ακομα εδω ειμαι στα χαμένα. Ουτε που βρίσκομαι δεν καταλαβαινω τι κανω. Άντε ηρεμω παλι αρχίζω τις θετικές σκέψεις και νιωθω καλυτερα αλλα παλι αδύναμη εξαντλημένη. Ποτε θα περασει επιτέλους? Δεν μπορω να ζω αλλο ετσι τι να κανω? Αδιέξοδο νιωθω πως κανεις δεν μπορει να με βοηθήσει. Πεφτω για υπνο ολα μια χαρα το πρωι ξυπναω και περιμενω να αρχίσουν παλι απ την αρχή!
    .


    Από αυτά που περιγράφεις φαίνεται ότι έχεις διαταραχή πανικού πέρασα και εγώ μια τέτοια φάση ίσως πιο έντονη από αυτή που περιγράφεις εμενα με βοήθησαν τα αντικαταθλιπτικά γιατί τα σωματικά μου συμπτώματα είχαν γίνει πλέον πολύ έντονα σε σημείο να μην μπορώ να ησυχάσω

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Ποσο χειροτερα δηλαδη?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ποσο χειροτερα δηλαδη?
    Φιλη μου οντως διαταραχη πανικου ,προκαλειται απο άγχος ,απο φοβίες που δεν εχουν αντιμετωπιστει απο εμας τους ίδιους και ειναι και προάγγελος κατάθλιψης. Στο λέω γιατι τα έχω περάσει όλα αυτά για πολλά χρόνια . Οντως έτσι δεν ζεις .

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Ναι ετσι το βλεπω κι εγω! Απο χτες ειμαι χαλια μπορει να με τριγυρναει και κατι βέβαια γιατι χτες ειχα δεκατα το στομαχι μου είναι χαλια και νιωθω αδύναμη. Ετσι ξυπνησα και σημερα. Και ενω παλιά θα το ερμηνευα ως οτι αρρωστησα και οκ θα μου περασει θα το αποδεχομουν τωρα ερχεται η καταστροφή όλη μερα λεω ωχ και γιατι νιωθω έτσι και τι εχω και μήπως το ενα μήπως το αλλο. Και φοβαμαι και λεω παλι ψυχολογικό είναι ενω νιωθω οτι δεν ειναι εντελώς ψυχολογικό. Παλι φοβάμαι οτι δεν θα μου περασει.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Κρίσεις πανικού - καθημερινότητα - δουλειά
    By Blue9791 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 932
    Last Post: 08-09-2022, 22:15
  2. Replies: 13
    Last Post: 27-02-2019, 10:35
  3. Βαρετη καθημερινοτητα
    By Anakin in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 26-01-2016, 04:57
  4. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΟΥΝ Η ΟΤΑΝ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΨΥΧΩΣΗ ΜΑΣ?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2011, 15:06
  5. Καθημερινότητα
    By OneiroPauL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 18-12-2007, 11:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •